Математическите паралелки от 5 клас в 125 СОУ, 107 ОУ и 119 СОУ, София

  • 184 063
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 164
Знаете ли как се процедира със записването в 119 и 125 на деца, които кандидатстват в СМГ? И в двете училища записването свършва преди изпита в СМГ. Миналата година, мисля че в 119 приемаха и с резултати от СМГ, но тази не е записана такава опция.
Преди 3г. със сигурност можеше с точките от СМГ да кандидатстваш в 119-то.Ако сега вече изпитът им е изместен напред, то много са се изхитрили Twisted Evil

# 376
  • София
  • Мнения: 5 068
Според наредбата за прием в 125-то, приемът е на база изпит, който училището ще проведе на 04.06.2013 г.
Проблемът е, че записването на приетите се извършва от 11.06.2013 г. до 14.06.2013 г.
Обявяванете на окончателните списъци на паралелките става на 24.06.2013 г.
Всичко това се случва преди да са обявени резултатите от изпита и класирането в СМГ.
http://sou125.com/images/files/priem-5-2013-2014.pdf

Не знам дали е възможно документите да бъдат изтеглени от 125-то , за да бъде прехвърлено детето в СМГ, ако и там бъде прието и СМГ е изборът.

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 11:17 от Prizma

# 377
  • Мнения: 284
В 119 изпита по математика е а 30 май, който между другото си е учебен ден за другите училища. Първо класиране 14.06, второ класиране 21.06, записване 3 дни след класирането. Изпит в СМГ - 22.06.
 И аз се чудя, може ли да откажат да върнат документи, ако си се записал.

Не разбирам какво целят, надали някой ще се откаже от СМГ, ако е решил да се занимава с математика.

# 378
  • София
  • Мнения: 5 068
Не разбирам какво целят, надали някой ще се откаже от СМГ, ако е решил да се занимава с математика.

Мисля си, че за 125-то училище има деца, които за периода 5ти - 7ми клас биха избрали тази паралелка пред СМГ - и заради близостта до дома, и заради това, че те са учили в училището в периода 1ви-4ти клас и познават обастановката и преподавателите по математика.
Всъщност в 125-то се провеждат курсове по математика в събота, подобно на тези в СМГ, мисля основно насочени към математически изявените ученици на училището. И си мисля, че ръководството е насочило приема именно към тези деца.

За 119-то мисля, че паралелката им не  е така силно математически изявена и тя не е подходяща за деца, които се стремят към СМГ.

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 11:29 от Prizma

# 379
  • Мнения: 284
Когато обявяваш изпит и за външни ученици, мисля че е нормално да го направиш така, че те да могат да се явят безпроблемно, не в учебно време (това за 119). Все едно, няма какво да се обсъжда, обявили са си датите,... ако те устройва!

Повече ме интересува въпроса, ако се запише детето в някое от тези училища, може ли безпроблемно да си изтегли документите две-три седмици след това.

# 380
  • Мнения: X
Повече ме интересува въпроса, ако се запише детето в някое от тези училища, може ли безпроблемно да си изтегли документите две-три седмици след това.
Въпросът е обсъждан по-назад в темата.
Според мен не би трябвало да е проблем.
Чл. 44. (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2003 г.) Учениците от V до VIII клас в държавните,
общинските и частните училища могат да се преместват в друго училище при условия
и по ред, определени от приемащото училище, през време на цялата учебна година, но
не по-късно от 30 учебни дни преди приключването на всеки учебен срок.
Преместването се извършва с удостоверение за преместване, издадено от директора
на училището, в което ученикът се е обучавал, и при спазване изискванията на чл. 40,
ал. 2 и 3

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 12:31 от Анонимен

# 381
  • Мнения: 284
Благодаря Дидева! 

# 382
  • София
  • Мнения: 768
Бях останала с впечатление, че в 119 приемат цяла нова паралелка с математика..  Thinking На сайта обаче чета "В петте паралелки ще бъдат приети по 7 ученици от други училища."  Грешно съм разбрала явно.

Надявам се , че поне за другите 2 училища да не бъркам: една цяла паралелка  в 107-мо и две паралелки ( една с 3 часа математика и една с един и две немски) в 125-то ?

Това значи - 112 + 22+ 22 = 156 места за София с засилено изучаване на математика ( поне на доказали се школи).

# 383
  • Мнения: 478
Бях останала с впечатление, че в 119 приемат цяла нова паралелка с математика..  Thinking На сайта обаче чета "В петте паралелки ще бъдат приети по 7 ученици от други училища."  Грешно съм разбрала явно.

Надявам се , че поне за другите 2 училища да не бъркам: една цяла паралелка  в 107-мо и две паралелки ( една с 3 часа математика и една с един и две немски) в 125-то ?

Това значи - 112 + 22+ 22 = 156 места за София с засилено изучаване на математика ( поне на доказали се школи).

В 107-мо може да са и повече. Всяка година приемат една цяла паралелка + запълват бройките в останалите паралелки (приблизително 40-на нови деца в мат. поток в 5-ти клас).

# 384
  • София
  • Мнения: 4 094
Не разбирам какво целят, надали някой ще се откаже от СМГ, ако е решил да се занимава с математика.

Мисля си, че за 125-то училище има деца, които за периода 5ти - 7ми клас биха избрали тази паралелка пред СМГ - и заради близостта до дома, и заради това, че те са учили в училището в периода 1ви-4ти клас и познават обастановката и преподавателите по математика.
Всъщност в 125-то се провеждат курсове по математика в събота, подобно на тези в СМГ, мисля основно насочени към математически изявените ученици на училището. И си мисля, че ръководството е насочило приема именно към тези деца.


 Peace  Курсовете са през седмицата, което е много по-удобно, поне за учениците на 125-то. Уикендите са свободни за други занимания.

# 385
  • София
  • Мнения: 768
В 107-мо може да са и повече. Всяка година приемат една цяла паралелка + запълват бройките в останалите паралелки (приблизително 40-на нови деца в мат. поток в 5-ти клас).

Благодаря!  Hug
Еврика, винаги ли е в средата на юни?

# 386
  • Мнения: 478

Благодаря!  Hug
Еврика, винаги ли е в средата на юни?

До средата на юни е. Правят някакво надлъгване с приемната кампания на СМГ, което е абсолютно безмислено и смешно, защото така изнервят и разкарват само родителите, но така са си решили ( това сме го обсъждали вече, ако не се лъжа). Записването в 107-мо приключва преди да излезе класирането в СМГ и родителите записват децата си в 107-мо (ако са приети), за да не загубят мястото. После излиза класирането в СМГ и родителите на приетите там деца се юрват да отписват децата си от 107-мо и да ги записват в СМГ. В резултат пък, 107-мо попълват освободените места... Ако не беше малоумно, щеше да е много смешно.

# 387
  • България, София
  • Мнения: 638
Не мога да отворя сайта на 107-мо с никакъв браузър!
Някой да помогне с идея?

# 388
  • София
  • Мнения: 5 068
Приблизително колко деца кандидатстват за математическата паралелка в 125-то СОУ?

# 389
  • София
  • Мнения: 1 508
През 2010г. са кандидатствали 91 деца, за други години не знам.

Последна редакция: вт, 07 май 2013, 08:57 от Jarrita

Общи условия

Активация на акаунт