Машинна бродерия

  • 94 436
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, от скоро си взехме машина с опция за бродерия. Получават се уникални неща. Досега сме си направили бродерии върху кърпи, както и сме направили няколко детски блузки за приятели. Ако има съфорумци с подобни интереси, може да си обменим идеи и възможностти.

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Привет,
Предполагам, че ще са малко притежателите на подобни машини, но се записвам да следя.
Аз бродирам на обикновена - без бродировачен модул.

# 2
  • Мнения: 40
Dimbodi  каква марка е машината ви?

# 3
  • Мнения: 3
Извинявам се за късния отговор. Машината е Брадър и съм много доволен. ако някои иска мога да му пратя по мейла снимки на уникални блузки, които сме направили, както и хавлиени кърпи за подарък на наши близки и приятели. Ако не съм споменавал ние си имаме две малки момичета. Едната е на 3 г. , а по-,малката е на 1 г. и 4 м. Малките вече са облечени с неповторими блузки и потници.

# 4
  • Мнения: 902
А защо не качиш снимки тук във форума?

# 5
  • Мнения: 884
И аз искам да видя!
 Ако е удобно и още малко подробности-дизайна на бродерията свободен ли е , или е компютърно заложен, може ли да се прави дори от човек без опит в машинната бродерия, цена /може и на ЛС/. Събрала съм си малко парички и се двоумя м/у плетачна или бродировачна машина.

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тиха вода, мен ако питаш плетачна.

ПС Бродериите са обикновено на отделни дизайни - няколко в машината, няколко в библиотеки, после ди докупуваш. ТРбява да имаш умения да работиш с новата си машина, за което продавача ще се погрижи.
Ако искаш да са свободни, не ти трябва бродировачна машина.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте ето тукhttp://embroidery.snimka.bg/hobby/izp-lneni.589494 можете да видите какво сме направили досега. Имам над 20 000 различни програми за бродерии. При първа възможност ще си направим една картина, която се състои от 6 карета 10х10 см. Това ще бъде направо трепач.

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За бродиране на обикновена шевна машина, дори крачна преди години имаше курсове.

Аз не зная да бродирам, но ми е обяснявано принципа само.

# 9
  • Мнения: 0
Какъв носител на паметта е/дискета/.Правите ли си програми или ги копувате
Машината има ли изрязващо устройство.      embro@majl.bg  Георги

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 190
а на обикновенна машина как става бродирането,каква приставка се използва?

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никаква - обезсилваш транспорта и я командваш ти.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 190
Никаква - обезсилваш транспорта и я командваш ти.
да сложа пло4ката само?

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Никаква - обезсилваш транспорта и я командваш ти.
да сложа пло4ката само?


http://www.youtube.com/watch?v=i_kG_hEi9bs&feature=related  в дясно има още много. Маха се и плочката.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 190
Никаква - обезсилваш транспорта и я командваш ти.
да сложа пло4ката само?


http://www.youtube.com/watch?v=i_kG_hEi9bs&feature=related  в дясно има още много. Маха се и плочката.

благодаря  bouquet

# 15
  • Мнения: 0
Няма ли някой да покаже какво е творил?  Laughing
Има ли някой, който е бродирал на трико, какви са особеностите?

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте, и аз се интересувам от машинна бродерия . Интересува ме мнението ви за тази машина Elna еXpressive 820 ?

# 17
  • Мнения: 0
Извинявам се за късния отговор. Разгледах машината. Хубава е. Има доста екстри. Аз ще Ви кажа какви са плюсовете и минусите според мен:
Плюсове: Голямо работно поле. хубави аксесоарни гергефи. Крачето се движи независимо от иглената щанга. Ако дадат софт и програми за бродиране.
Минуси. По-висока цена. Не може да шие, а само бродира. Вдевачката е доста тромава и бави работата. Долният конец задължително трябва да се извади преди работа.

Моята Брадър е с работно поле 10х10 см. като има опция за един гергеф 17х10 см.Но може да шие като нормална машина, което си се налага. Наскоро съпругата ми направи едни детски престилки, а сега се налага да направим 4 единични комплекта за спане на децата. Цената е 1500 лв. а ако си 100 % решила да е тази марката мисля, че мога да ти издействам отстъпка. Засега мина повече от 1 година и нямам проблем с машината. Имаше преди време един малък проблем, който го отстраниха без никакъв проблем. Даже от тогава машината работи по-добре от нова. Да чукна на дърво. Много е интуитивна за работа и с френдли интерфейс.
Дано да съм бил полезен.

# 18
  • Мнения: 0
Благодаря за отговора. Мен ме интересува бродираща машина,която се включва кам компютър и бродира всичко по наше желание. Включителнп и шапки. Ако някой може даме посъветва ще ми е от полза

# 19
  • Мнения: 4
Много ще съм благодарна ако някой ме осведоми къде в София се приемат поръчки за машинна бродерия на дребно - за една блуза, елементарен дизайн. Нямам спомен да съм виждала такова ателие.

# 20
  • Мнения: 0
Има едно такова място. Пиши на лично, ако искаш да ти обясня подробно.

# 21
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
От къде теглите  / безплaтно /  фaйлове зa мaшиннa бродерия.  Блaгодaря  Ви  предвaрително зо отговорите

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте,много се зарадвах когато попаднах на тази тема.
Аз имам машина Брадър и много ще се радвам ако embrod11 ми помогне да я разуча.  newsm03 newsm03 newsm03Разбирам,че е много на ясно.
Относно трикото трябва да се укрепи мястото за работа.Има специални материали за тази цел,но са скъпи,възможно е да стане и с нетъкано подлепващо.

# 23
  • Мнения: 0
Въобще не са скъпи материалите. Аз почти винаги използвам в два пласта лесно късаща се стабилизация, която е на хартиена основа. Какъв модел е твоята машина?

# 24
  • Мнения: 1
моята e brother SE 400 американска версия.Мисля,че отговаря на innov-is950.
А твоята каква е?

# 25
  • Мнения: 0
Досега машината работи чудесно. много е приятно да се работи с нея.

# 26
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Записвам се, една приятелка бродира и ще й е интересно да разгледа  Peace

# 27
  • Мнения: 0
Готов съм да съдействам при разрешаване на проблеми, свързани с бродирането и шевните машини.

# 28
  • Мнения: 0
Здравей embrod11,форума ми допада много ,тъй като сега си търся да закупя професионална машина за бродиране.Мисля че Brother отговарят на мойте критерии,но не намирам много информация за моделите който могат да се закупят в БГ.Много ще се благодарна на съвет за модел и откъде мога да закупя.?!

Благодаря предварително Simple Smile

# 29
  • Мнения: 0
ЗДравей, подробна информация, можеш да намериш в Офисът им в Завод Витоша. Ти каква машина търсиш, за каква дейност. ДОмашна или за професионална натовареност.

# 30
  • Мнения: 1
Здравейте ,съжалявам,че изчезнах така.Искам да кажа на embrod11,че не си губих времето,а се престраших и се захванах по сериозно с моята машина и я разучих.Много добра и лесна за употреба.embrod11 можели да попитам с каква програма работиш и да ли е купена newsm78

# 31
  • Мнения: 0
Здравей, Радвам се, че си доволна и ти от машината. Ползвам PE-DESIGN 6. Имам си я. Мога да ти я услужа.

# 32
  • Мнения: 1
 Много ти благодаря.А тя на български ли е,защото аз си изтеглих пробната версия на pe-desing next да по тренирам,но ми е малко трудно.Кирилицата има ли я в програмата?

# 33
  • Мнения: 0
Знам, че има на руски, но аз ползвм само на английски. Има и указания за работа, които са много полезни.

# 34
  • Мнения: 1
много ще се радвам ако ми я услужиш

# 35
  • Мнения: 0
Предстои ми закупуване на шевно-бродираща машина, но срещам затруднения и колебания в избора си. Много моля за съвет от тези, които се занимават с подобен тип дейност да ме "светнат" за тънкостите...  Искам да е както за шиене, така и за бродиране, да има отличен софтуер... Предложиха ми модел на Елна, обсъждате марката тук, но гледам , че има и недостатъци...  Питам ви за този модел-Elna Expressive 820 ли става въпрос  - полупрофесионален едноиглов бродировъчен автомат? Похвалиха го че е с LCD активен дисплей,  лесен и бърз достъп до програмите,  100 вида бродерии с неограничен брой цветове,  3 вида шрифтове за бродиране на букви и цифри,   софтуер за сваляне на програми от интернет и обработването им + допълнителни 4000 бродерии,  работно поле 200/140 мм.,  скорост на бродиране до 650 бода/мин.,   2 бр. гергефа за различни по големина бродерии.... Много добре описано, но дали е така? Доволни ли сте , имате ли наблюдения?
Другата дилема е дали да не е -SINGER FUTURA CE-150 бродираща шевна машина... вярно, че е по-скъпа, но искам качествена машина. Името и е голямо, всеки знае за 120-годишната история на марката, но никъде няма инфо за този модел... Гледам качени само клипчета из нета, как работи на практика...не се знае... Очаквам мнения...може и на лични...

# 36
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е ясно кое име е по-голямо в момента.
Почти всичко, да не пиша всичко, е китайско или подобно. Сингер е едната такава марка. Ако търсиш престиж, марките са други. Но кой търси такова нещо? Виж, кое ще върши работа.

Искаш относително висок клас машина. Такива се внасят малко. Задължително виж кой ги поддържа след като ги внесат.

ПП Всичко по-горе е принципно. Не познавам никоя от двете машини.

# 37
  • Мнения: 0
Здравей,
Извинявам се за късния отговор. Аз лично не бих избрал Сингер. Елна или Бернина имат много близки модели с работно поле 14х20 см., но са само бродировъчни, нямато опция и за шиене. Така или инче при всички случаи, по-изгоден ще е изборът на Брадър, защото при тях една машина, която е само за бродиране с поле 10х10 е 1000 лв., а когато е комбинирана и за шиене е около 1600. (моделът, който е споменат по-горе е от 1800 нагоре.). Брадър имат и машина NV-1200, която наскоро видях в действие и е много добра. МОже да се вземе само за бродиране или и комбинирана. Но не знам цените.

# 38
  • Мнения: 0
Здравей,
Извинявам се за късния отговор. Аз лично не бих избрал Сингер. Елна или Бернина имат много близки модели с работно поле 14х20 см., но са само бродировъчни, нямато опция и за шиене. Така или инче при всички случаи, по-изгоден ще е изборът на Брадър, защото при тях една машина, която е само за бродиране с поле 10х10 е 1000 лв., а когато е комбинирана и за шиене е около 1600. (моделът, който е споменат по-горе е от 1800 нагоре.). Брадър имат и машина NV-1200, която наскоро видях в действие и е много добра. МОже да се вземе само за бродиране или и комбинирана. Но не знам цените.

Здравейте! Виждам, че сте запознат с моделите, благодаря за отговора! Simple Smile Отказвам се от Сингер окончателно, всъщност първоначално се спрях на нея заради по-високата цена, което предполага и по-добра работа с нея, още заради 120-годишната история на марката, което също говори, че е "останала", така да се каже във времето и предполагам има защо... Сега ще Ви споделя какво всъщност търся - бродировъчна  с опция за снимки, такава, която работи с юсб и чрез лаптом се свързваш към нея... Искам да знам дали имате представа от такива модели и да ми помогнете да избера нещо наистина качествено, не е задължително да шие, може и да нахвърля 3000-4000лв... За Брадър NV-1200 не успях да намеря инфо относно цената тук в България,намерих този сайт, но не знам все още дали е толкова надеждна като модел-  http://www.diytrade.com/china/pd/2355247/BROTHER_NV1200_DOMESTIC … DERY_MACHINE.html . Очаквам още мнения...  Hug
P.S.Идеята ми е да намеря такъв модел, който може да бродира по зададена от мен реална снимка на човек, животно и др...Дано да сте ме разбрали...

# 39
  • Мнения: 0
Този модел е с много добро съотношение качество цена. Има и модели, които са едноиглени (не могат да се сменят различните цветове автоматично) и струват 5 хил. или 7 хил., но при тях цената е заради консумативите и по-доброто меню за работа с тях (някои дейности можеш да ги извършваш от самата машина без да ти е необходим компютър-сравнително не много дейности). Следващия модел е 6 конечна едноглава NV-650 ili NV-1000, които струват 12 хил-16 хил. лева. Те са с автоматично рязане на конеца след всяка буква и много добре работят.
За това, което ти искаш не е от значение машината, а софтуерът, който използваш. Нарича се "Дигитализация на изображение", потърси клипчета в нета има доста. Трудното е да се преобразува снимката в програма за бродиране-това е работния файл, който командва машината.
Такива софтуери са: Embird, Wilcom, PE Design и др.
Информация за моделите и цените на машините можеш да намериш от тук :http://informator.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Info&ID=445& … G=bg&mobout=0

# 40
  • Мнения: 0
Благодаря още веднъж за обясненията, наистина все още се колебая какво да избера... Когато направя избора си -ще ви се похваля :Д...

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте,
търся контакт на фирма в София за избродиране на етикети за няколко забавни подаръка, като възглавнички и кърпи. Благодаря предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 42
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,
търся контакт на фирма в София за избродиране на етикети за няколко забавни подаръка, като възглавнички и кърпи. Благодаря предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile

За една в провинцията съм чувала, че с това се занимават, за София май има в Бизнесцентъра на Гешов 2 , но не съм сигурна. Имаше обява по едно време, че търсят човек за работа с такава машина

# 43
  • Мнения: 1

Изпратих запитване на фирмата в Стара Загора, но отговориха, че размерът на етикета е прекалено малък и няма да се вижда ясно, (в което има резон, разбира се). Така че минавам на вариант да търся софтуер, за да ми направят файл за HViking.

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също последно време се зарибявам по компютърната бродерия, но си мисля, че ако купувам някаква машина, най-добре би било да инвестирам в это такъв тип:



Доколкото можах да събера инфо от нета, у нас май само Руен Машинери внася машини на немската фирма ZSK, например :



Но тази е с 12 игли, а на мен ми трябват повечко - тази на Таджима ми се струва доста удобна за качествена  професионална бродерия.

Има някаква българска компания Комелект, която предлага нещо подобно,



но те предлагат комбинирана глава за стандартна и специална бродерия, а аз търся едноглава машина с повечко игли само за стандартна бродерия върху тениски и шапки, а и нямам особена вяра в българските технологии, причините са ясни, предполагам.  Wink

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 22:58 от Шепoт

# 45
  • Мнения: 0
Това са хубави машини, но и цените са им хубави. Колкото чисто нова кола. Такава машина е подходяща за фирма в областта на рекламата, която да има сигурни поръчки и да може да си избие инвестицията. Само че според мен сега пазарът на такива услуги е свит, а и има доста големи и стабилни фирми на пазара. Не случайно няма такива машини на склад в Булгария.

# 46
  • Мнения: 0
Така е, скъпи са, но дали винаги, когато купуваме кола, мислим дали ще може да си избием парите? С една такава машина поне ще знаеш, че може да реализираш с най-високо качество всяка твоя художествена идея.

# 47
  • Мнения: 0
Ти имаш ли машина, занимаваш ли се с бродерия?

# 48
  • Мнения: 0
Ти имаш ли машина, занимаваш ли се с бродерия?

Не, с машинна бродерия не съм се занимавал, иначе имам известен стаж в шевната фабрика (в училище навремето имахме такъв практикум веднъж седмично), та тогава се научих да шия на машина и имах увлечения в модния дизайн, но някак си останаха на заден план - в последно време, обаче, това мое увлечение започва да се събужда и обмислям да си накупувам някои качествени машини и да си правя сам бутикови, оригинални дрешки, като начало само за мен, пък за по-натам ще видим.
Та идеята ми е да си кроя и шия дрешки в спорто-елегантен стил и да си ги украсявам с разни бродерийни орнаменти и емблемки, изразяващи мои естетико-стилистични концепции. Но ми прави впечатление, че макар и доста скъпи, все пак бродериите не са от такова качество на рисунъка, каквото виждаме на текстилните етикети, на които и картинките, и буквите са много по-фини и четливи. Тоест емблемите е по-добре да се правят на такива тъкачни машини за етикети, но те, доколкото имам представа от нета, са твърде големи, ето една такава



Тоест една такава машина не може да си я сложиш у дома и не става за тъкане на няколко бройки, понеже емблемите се плетат на ленти, които после се нарязват. Аз се надявах, че има някакви портативни машини за домашни занимания, но май няма.

# 49
  • Мнения: 0
Другият вариант е да ги печаташ с принтер. Тогава ще имаш финно и детайлно отпечатване на изображениято. А предимството на бродерията, е че имаш и един тънък момент (колкото един конец) на 3D, който дава неповторими ефекти. Примерно една бродирана роза има изпъкване на всяка пъпка, всяко листенце, и самия конец дава различни отблясъци на светлината, устойчиво е на пране и т.н.

# 50
  • Мнения: 0
Другият вариант е да ги печаташ с принтер. Тогава ще имаш финно и детайлно отпечатване на изображениято.

Да, за този тип машини също си мисля, но не знам колко скъпи излизат боите и дали отпечатъците са достатъчно трайни - гледах едни клипчета на компанията "Брадър" за такъв принтер от ново поколение, имаш ли представа какво е качеството на печатене?

# 51
  • Мнения: 0
Качеството е отлично и не се влияят от прането. Виждал съм печат върху рипсов потник, при който печатът е и в ниската част на рипса.

# 52
  • Мнения: 6
Добър ден! Извинете, само малко мога да пиша български

Имам един въпрос, ако можете да отговорите  ще бъда благодарна.

Какви марки машини за бродерия са най-популярни в България? (субективното мнение)

# 53
  • Мнения: 0
Brother, Bernina.

# 54
  • Мнения: 6
Мерси!
Има ли тук хора коите създават дизайни?

# 55
  • Мнения: 0
Има. Потърсете в нета.

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте,
търся контакт на фирма в София за избродиране на етикети за няколко забавни подаръка, като възглавнички и кърпи. Благодаря предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile

За една в провинцията съм чувала, че с това се занимават, за София май има в Бизнесцентъра на Гешов 2 , но не съм сигурна. Имаше обява по едно време, че търсят човек за работа с такава машина


Аз мога да бъда полезна в това отношение(може би аз съм провинциалистката,за която сте чули),ще ви дам името на страницата ми във facebook Grannie's Embroidery ,но да добавя това е изцяло ръчна бродерия,без намесата на машина  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 247
Имам нужда от жокер-някой помни ли  какво се добавя в синката за пране ,когато се отпечатват моделите за бяла бродерия в/у плат от надупчени модели на оризова хартия?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Имам нужда от жокер-някой помни ли  какво се добавя в синката за пране ,когато се отпечатват моделите за бяла бродерия в/у плат от надупчени модели на оризова хартия?
Аз ползвах синка с газ.

# 59
  • София
  • Мнения: 247
Mersi!

# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А къде намирате синка?

# 61
  • София
  • Мнения: 247
Някои от нас си имат древни резерви (някъде)Виждала съм в Карфур, но не знам дали е същия вид като едно време

# 62
  • Мнения: 6
Какво мога да правя машина+програма+човек

 

Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 20:26 от Liza Prass

# 63
  • Мнения: 6
Не мога да намеря начин, как да вмъкна изображения на сайта... Sad

# 64
# 65
# 66
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Здравейте,чак сега виждам тази тема и ми стана много интересна.Аз се занимавам с машинна бродерия от 13-14 години,но говоря за професионални автомати.В момента ползвам вече 4-то поколение машини и все българско производство.Нямам забележки.Всъщност в България се прикача компютъра,мотора и плота на машината,главите са японски-JUKI,Tadjima,Barudan.Така че фината механика не е бг производство.За мен обаче закупуването на такъв тип машина е обусловано,само ако бизнеса го изисква.Това са апарати,които работят с голямо натоварване и не е резонно да се купуват за домашни цели или хобита.

# 67
  • Мнения: 6
Аз занимавам с машина бродерия от 2004 година.
Сега само уча да работя в програми и поддържа информационен руски портал за машина бродерия.

Мога да дава консултации по работа в такива редактори като Wilcom ES, Compucon, Tajima, PE-Design, Embird и други битови редактори.

# 68
  • Мнения: 6
В момента ползвам вече 4-то поколение машини и все българско производство.Нямам забележки.

Можете ли да испратите информация за тази фирмата? Защото сега нямам машина и искам да купя нещо които не струва много скъпо, но има възможность за boring cording и sequince

# 69
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Фирмата е "Комтекст"-гр.Габрово
Ето линк към сайта им http://www.komtekct.com/bg/
Ние ползваме "Уилком" за програмите,брат ми е програмиста.

# 70
  • Мнения: 6
Мерси!

Продължавам...

Програма Wilcom ES 200х300мм

# 71
  • Мнения: 6
Милена, каква машина ви имате?

# 72
  • Мнения: 9
Здравей Лиза , аз имам HUSQVARNA VIKING DESIGNER RUBY Simple Smile
Тя е само с една игла , но има много голяма рамка  20 х 36 см.


# 73
  • Мнения: 6
Моета първа машина
Brother PE-150 e
след това Janome MB-4 (аналог Elna 9900 )
след.. Happy Voyager

сега Brother Innov-is I e 200х300 + border frame

=========
ПО Pattern Maker и Wilcom

   

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 15:14 от Liza Prass

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте, много ми харесва темата,имам машина Кomtekct AUTOMATIC EMBROIDERI MACHINES 3,5" DISKETTE UNIT малко е старичка Confused но бих искала да я ползвам Laughingта мисълта ми е дали има някой който да ми изпрати Начина на употреба ще му бъда много благодарна.

# 75
  • Мнения: 9
Моета първа машина
Brother PE-150 e
след това Janome MB-4 (аналог Elna 9900 )
след.. Happy Voyager

сега Brother Innov-is I e 200х300 + border frame



Лиза ти от голяма към малка машина Simple Smile Не трябваше ли да е обратното Simple Smile И аз имам Wilcom ама нещо не се разбираме много много , предпочитам със Ембирд да дигитализирам когато се налага !
Иначе по-често си купувам дизайни от тук : www.etsy.com

# 76
  • Мнения: 6
Indira даде информация по тази фирмата. Предполагам че те имат manual (Начина на употреба?) за тази машина

Фирмата е "Комтекст"-гр.Габрово
Ето линк към сайта им http://www.komtekct.com/bg/
Ние ползваме "Уилком" за програмите,брат ми е програмиста.

# 77
  • Мнения: 6
Лиза ти от голяма към малка машина Simple Smile Не трябваше ли да е обратното Simple Smile И аз имам Wilcom ама нещо не се разбираме много много , предпочитам със Ембирд да дигитализирам когато се налага !
Иначе по-често си купувам дизайни от тук : www.etsy.com

Това е моета работа: Трябва да знае различни машини и програми Simple Smile

Embird също е добра програма, особено Sfumato. Нещо е уникално!

# 78
  • Мнения: 9
Liza , коя ти е любимата машина от всички който си имала или имаш ?
Даваш ли уроци по дигитализиране ?   smile3525

# 79
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Здравейте, много ми харесва темата,имам машина Кomtekct AUTOMATIC EMBROIDERI MACHINES 3,5" DISKETTE UNIT малко е старичка Confused но бих искала да я ползвам Laughingта мисълта ми е дали има някой който да ми изпрати Начина на употреба ще му бъда много благодарна.

От къде си я купувала?Не ти ли дадоха упътване?Имаш ли дискети? Мисля,че мога да намеря някое старо упътване останали от нашите машини.Пиши на лични.

# 80
  • Мнения: 6
Liza , коя ти е любимата машина от всички който си имала или имаш ?
Даваш ли уроци по дигитализиране ?   smile3525

Всички машини любими. Те са различны. Обичам Бразер за камера, а Джаноме за цена и поле на бродиране. Хеппи защото тя е професионална (почти)... 
==========
Има много уроци, но по принцип на руски язик. С удоволствие  ще отговаря на вопроси, ако ти имаш.

Мога да направя видео-урок, къде можешь да видиш какви иконки натискам в програма.

 

# 81
  • Мнения: 9
На руски е супер , благодаря ! Simple Smile

# 82
  • Мнения: 43
Здравейте! Търся си машина за бродиране на тънка изкуствена кожа. Дали ще ми трябва по-професионална и съответно по-скъпа или тези, които сте обсъждали досега, ще ми свършат работа? Конкретно някой модел на Брадър ако можете да ми препоръчате  Hug

# 83
  • Виена
  • Мнения: 12
ДА СЪЗДАДЕШ БРОДЕРИЯ(ЗА МАШИННА),ТОВА Е ИЗКУСТВО.ЕТО ВИ ЕДНА МАЛКА ЧАСТ ОТ НАШИЯТ ТРУД

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 14:03 от vanko.ms

# 84
  • Виена
  • Мнения: 12
[/img]

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 13:56 от vanko.ms

# 85
# 86
# 87
# 88
# 89
# 90
# 91
# 92
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте!
Бихме ли ми казали къде в София мога на направя поръчка за машинна бродерия, става въпрос на няколко калъфки за възглавници.
Може да ми пишете на лични, за да не нарушим правилата  : )
Благодаря предварително!

# 93
  • Мнения: 12
Здравейте, от скоро си взехме машина с опция за бродерия. Получават се уникални неща. Досега сме си направили бродерии върху кърпи, както и сме направили няколко детски блузки за приятели. Ако има съфорумци с подобни интереси, може да си обменим идеи и възможностти.

Интерисувам се от машина за бродерия която прави рязана бродерия тая която имаш можели да прави не съм правила бродерия .Предпочитам машината да не е скъпа .Става въпрос за пълен набор от аксесоари към машината

# 94
  • Мнения: 2
Здравейте! Знаете ли къде във Варна мога да си избродирам надпис върху две ризки? И ако знаете и цената горе долу сте златниии Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 494
Здравейте,

Моля ви да ме насочите къде в София  мога да отида за да се избродира надпис на хавлиена кърпа.

Предварително благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 96
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравейте - искам да попитам, дано някой ми помогне - имам интерес да закупя шевна машина (не професионална), комбинирана предполагам, за бродерия на шевици за народни носии. Моля за помощ в избора на марка/модел?

# 97
  • Мнения: 6
Определите бюджет... Има машини за 1000 евро и за 100 000 евро

# 98
  • Варна
  • Мнения: 148
Бюджетът определено няма да е максималния... сигурно ще съм в долната граница 2-3хил. лева

# 99
  • Мнения: 10
Здравейте! Искам да си купя машина за бродиране. Спрях се на модел Bernina Bernette Chicago 7
Някой знае ли дали този модел е добър и дали си струва парите?  newsm78

# 100
  • Мнения: 4
Здравейте, отскоро имам машина за бродиране. софтуера, с който разполагам е доста  ограничен откъм функции. Искам да създавам свои дизайни. За съжаление професионалния софтуер е твърде скъп и неоправдан за мен в момента тъй като се занимавам с това само любителски. На някой известно ли му е от къде мога да сваля софтуер с пълен набор функции? Някой попадал ли е на такова копие някъде?

Благодаря предварително!

# 101
  • Мнения: 6
Wilcom ES пробвайте да го потърсите на rutrekker
По-принцип има программа Embird тя не е толкова скъпа как другите

# 102
  • Мнения: 4
Благодаря, ще разгледам и потърся.

# 103
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, искам да си купя бродировъчна машина , но нямам идея към кои да се ориентирам newsm78 За сега само знам че искам да е с голямо бродировъчно поле. Бюджет до 3000 ежро. Благодаря за съветите

# 104
  • Мнения: 6 904
Здравейте! Знаете ли къде във Варна мога да си избродирам надпис върху две ризки? И ако знаете и цената горе долу сте златниии Simple Smile
Питането е старо, но се присъединявам. Знаете ли къде във Варна могат да ми направят машинна бродерия?

# 105
  • Мнения: 4
Здравейте!
Наскоро попаднах на тема "Машинна бродерия" и преглеждайки мненията, останах с впечатление, че разбирате от тези неща и имате богат опит в тази дейност.
На мен ми предстои закупуване на  машина за бродерия, но не съм наясно с възможностите и характеристиките на различните модели и марки. Машината ще се ползва "любителски" .....без претенции за "мащабни мероприятия".
Принципно съм се спряла на тази http://www.ivna-bg.com/?189,elna-expressive-830
Бих се радвала, ако отделите време и споделите впечатлението си за нея с мен.

# 106
  • Мнения: 1
iskam  da si zakupq brodirova4na mashina s edna glava btora upotreba

# 107
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, поръчах си машина от Англия и я чакам да пристигне. На Брадър е, шевна и бродировъчна. В момента гледам клипчета, но искам да попитам от къде се купуват консумативи за бродиране и също така слагали се нещо под самата бродерия?

# 108
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз имам машина, която прави бродировъчни тегели и нищо не се слага отдолу, а вашата какви бродерии прави

# 109
  • София
  • Мнения: 135
Не знам какви видове бродерии има, за да кажа. Още не съм я получила. Brother SE425. Гледам английски клипчета и виждам, че слагат някакъв стабилизатор, но не съм много добра с английския.

# 110
  • Мнения: 239
Здравейте,имам машина "Сингер". Доста е стара,но е с електрически педал и баба ми каза,че можела да бродира.Книжката е на немски и аз нищо не мога да разбера.Може ли някой от вас само да ми пише как става бродирането?Трябва ми за елементарни неща за бродиране на яки на ризи и ръкави.Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 15:52 от zheleva

# 111
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Модел, как изглежда?

# 112
  • Мнения: 239
Ще я снимам и ще я пусна.

# 113
  • Мнения: 1
Здравейте предстои ми покупка на бродираща машина дайте предложение в диапазон до 3000 лева гледам има janome 500e за 2300 но незнам от всички тези марки е най доброто брадър жаном хепи???

# 114
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, някой да има elna expresive 970?

# 115
  • Мнения: 7
Здравейте, някой знае ли къде мога да си поръчам надпис върху шапка с козирка.Ако може надписа да е релефен с обикновен шрифт.Звънях на няколко места след като потърсих в гугъл ... но ми казаха че за шапки работят само на едро.

# 116
  • Мнения: 2
Здравейте, някой знае ли къде мога да си поръчам надпис върху шапка с козирка.Ако може надписа да е релефен с обикновен шрифт.Звънях на няколко места след като потърсих в гугъл ... но ми казаха че за шапки работят само на едро.

Фирма Дибико

# 117
  • Мнения: 2
Здравейте  Simple Smile Наскоро съпругът ми ми подари бродировъчна машина Brother In Novis 750E.  За купихме софтуер от EBAY, но мисля,че не е пълен и доста от нещата ,които ги има по клипчетата в Интернет,  при него липсват. Няма и кирилица и нз какво да направя ,за да има? Може ли да ми кажете от къде в България мога да си закупя оригиналния и дали и на него има кирилица? Благодаря Simple Smile 

# 118
  • Ямбол
  • Мнения: 4
Здравейте!
Вашата машина какъв модел е за да бродирате на Бг

# 119
  • Виена
  • Мнения: 12
Здравейте , машинатА бродира като прочете файла който е записан на флашка или дискета , а файла се създава с embroidery софтуер - така че на какъв език е бродерията няма значение.Важен е файла.

# 120
  • Мнения: 2
Здравейте, някой да има elna expresive 970?
Аз работя за Elna eXpressive 970

 р

# 121
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравей и как е? Лесно ли се работи със софтуера? Качеството на бродерията? Може ли да се работи върхе различни материали включително и по -дебели? Някъкви особенности на машинатя? Благодаря Flowers Blossom

# 122
  • Мнения: 2
Здравей и как е? Лесно ли се работи със софтуера? Качеството на бродерията? Може ли да се работи върхе различни материали включително и по -дебели? Някъкви особенности на машинатя? Благодаря Flowers Blossom

Здравей! Аз лесно работя със софтуер. Работя с различни текстилни материали тънки и дебели, трикотажни.
Машина за бродиран е много добра. Чувствителна към качеството на нишките, иглите. Качеството на бродерията е чудесно!

Скрит текст:










Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 18:46 от AnMary

# 123
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Много благодаря за споделеното

# 124
  • Мнения: 32
Някой да се е заел с правенето на мартеници? Иска ми се да  направя нещо на бродировъчната машина, ама нещо нямам идеи.

# 125
  • Мнения: 2
Здравейте!
Моля за съвет каква машина за бродерия  да си купя? Интересувам се от машина която да работи със Софтуер .
Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт