Заедно сме вече всички - мами и АПРИЛските душички! - Тема 1

  • 29 868
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
asitta - да ти е честито и здраво голямото момче!
Да кажа какво става при нас - Одисеас последните 2-3 дена като посуче и се почне едно дърпане на зърното, свиване на краката и аз се чудя какво му има на това дете- няма мляко ли, не тече и се нерви или го измъчва стомаха, защото понякога си пръцка така? Снощи цялата нощ не спа- грухтя, мрънка, изака се, търси си бибката като му падне от устата, яде 1-2 пъти, но сън - йок, и аз будувам с него, а таткото си похъркваше. И така до 6 ч., когато пак дадох цици и таткото го взе уж да се оригне, ама рев, вика гладен е, аз не вярвах, обаче почти изпи дозата АМ. Вече за трети път ми се налага да давам добавка и всеки път ми става супер кофти и се разплаквам, че не мога аз да си нахраня детенцето. По принцип съм разумна и знам, че това не е голям проблем, но вече се чудя намалява ми кърмата ли, затова ли така дърпа, пуска и после търси зърното, или това, че не спах и аз през нощта и се уморих е причината да нямах мляко. Гледам да ям добра храна през деня, но не винаги е възможно като съм сама и няма кой да помогне, ако плаче бебето не успявам и да сготвя понякога. Преди ядеше на  3 часа и една гърда му стигаше, а сега е като англичанин точен на 2 часа търси и суче и от двете  ooooh! Да не би да е и скок в растежа?

# 646
  • Мнения: 1
Нелинка, по същия начин се случва и с моята бебка от няколко дни. Вечер забелязвам, че след хранене не е много спокойна, след което й давам добавка кърма от хладилника, нахранва се, кротва се и цяла нощ всичко е ОК. Днес обаче следобед не й стигна яденето и вече дадох добавка АМ, тъй като вече нямам запаси кърма. Този път не се цедих, мислех че както с батко й ще имам кърма до късно и сега нямам запаси. Също опитвам от няколко дни да се храня добре, започнах и лактогонен чай. Казаха ми, че било хубаво да се яде жито, овесени ядки, бирата и сладоледа също подпомагали образуването на кърма. Успех ти пожелавам с кърменето, а ако няма мляко, здраве да е, не се разстройвай. Вярно е, че майчината кърма е незаменима, но нима децата на АМ не са пораснали, нима не са достатъчно интелигентни, умни, лъчезарни и достойни човеци на тази Земя. Така, че не се разстройвай.

# 647
  • Мнения: 1 038
И аз отдавна не съм се отчитала, ама то и време не остава.Старая се да не ви изпускам, но не се получава.
Утре пак ще ходим на мерилка, а също така ще й бият ваксина.Дано всичко е ок.
А днес малката София става на два месеца.Кога се мина това време?Толкова е хубаво да си стоиш вкъщи и да се грижиш за любимите си хора.А като се сетя, че след няколко месеца трябва да се върна на работа ми се приплаква.
За сега София е изцяло на кърма, и съм много доволна.Въпреки стреса, нередовното ядене и всички нерви, кърма има.
Още не съм се престрашила да я храня навън.Единствената удобна поза за нас е в легнало положение.Миналата седмица бяхме на гости до късно вечерта и се наложи да сменим позата, беше кошмарно, мрънкане, дърпане, нервничене.От зор заспа, но за малко.Като се прибрахме си легнахме и се наяде с кеф.Вчера ходихме нагоре надолу и се бях изцедила в нас, като се надявах, че като и огладнее дупето ще се нахрани от биберон, но уви, опищя света.Прибрахме се набърза ръка и се нахрани с кеф в любимата си поза.Изобщо не желае залъгалка, а по някога би било чудесно да се успокои със залъгалката.Неще да яде и от биберон, не иска и вода само я плюе, поръчах и чайче на Хип от Бг, но и него не желая.Освен цицка не признава нищо друго, което малко ме дразни, защото не знам какво ще правим, като се захранва по натам.
Искам да ви кажа, че през живота ми не ми се е пиело бира както сега.Само да видя някой да пие бира и ми иде да я отмъкна от ръцете му.Пийвам по чашка вечер, но не ми е достатъчно, и си взимам безалкохолна, но не е същото.

Аз пак повдигам питането си.Как да се включа във Фейсбук групата?

# 648
  • Мнения: 5 026
Vapros kam konsultantite

Mola za pomost.Ot 2  mesesa se izcejdam i taka hrania sina si.Problemni zarna,krav i zapo4nah s pompata,elektri4eska.Izcejdam 5 pati po okolo 300 gr,kato gi izcejdam do krai.Ot 1 sedmisa imam stra6ni bolki nai ve4e v dolnata 4ast na gardite i zarnata.Vse edno sa mi zabiti 100 igli v gardite.Namam bu4ki ili za4erveno,hodih na doktorno kaza 4e bilo normalno da me bolat.No ne se izdarja,v4era i dnes daje plakah ot bolka nakolko pati.Mola konsultantite za pomost,ne se izdarja.Daje bebo ne moga da gi6kam,4e kato go dopra do gardite poludavam ot bolka.Mazah s lansinox no nama efekt.Mola ta pomost,ako nama lek za moita bolka ,mola kajete mi kak da spra karmata za da mina na AM

Pak se izvinavam za latinisata[/color]
I oste nesto Marti naposledak ne iska da se hrani ,pedi po 100 ml ne mu stigaha 8-10 pati a sega edvam po 50 ml a e zdrav,karmata li ve4e ne mu haresva neznam...
totoven, усещам, че си много притеснена от болката, която изпитваш. Искам да те окуража в желанието ти да цедиш и даваш кърма на детето си, въпреки болките и неудобствата, които изпитваш!
В действителност кърменето не трябва да боли  Crossing Arms. Всяка болка "алармира", че нещо не е наред.

При такива симптоми, които описваш, при много майки често се оказва, че е млечница. Ако действително се касае за това при теб и при бебето обикновено има и допълнителни прояви, които подсказват за това. Възможно е поради  тази причина Марти да отказва повече храна  Rolling Eyes Има ли някакви изменения по ареолите или зърната (променен цвят, болезненост, лющене, лъскава кожа)? Понякога може да се усещат и бодежи по дълбочината на каналчетата. Огледай устичката на бебето, дали има бели налепи. Това най-добре би го установил лекар, след преглед на място.  Съответното лечение също трябва да е предписано от лекар. За да е ефикасно лечението, трябва да има лечение и за теб и за бебето. До колкото съм наясно в Германия имаш право на безплатнни консултации с акушерката, която те е посещавала след раждането - би могла да се консултираш и с нея  Peace

Други съпътстващи мерки са добра хигиена и изпиране на висока температура на всичко, което попада в контакт със зърната - сутиени, нощници и т.н. Добре е да измиваш гърдите с вода след всяко цедене, да оставяш да изсъхнат на въздух. Ако действително е млечница, изцедената кърма е добре да се дава веднага, но не и да се събира за по-късно.
Удачно е да се извари помпата/ шишетата  поне за 20 мин., както и да се ограничи/спре предлагането залъгалка.

В случая, ако тези болки са причинени от млечница, то спиране на кърмата няма да помогне, нито ще облекчи състоянието и дори да преминеш към даване на АМ, ще останат. Затова е хубаво да потърсиш второ лекарско мнение. Свързвала ли си се с консултанти/лидери на Ла Лече Лига в Германия? Ако ти е удобно е добре да те посетят, може и с IBCLC консултантка  да се свържеш Peace

Пиши как сте и успешно справяне със ситуацията  Peace

# 649
  • Мнения: 1 488
Не мога да се стърпя. ЩЪК ако Косьо носи всички жени така на ръце, го вземаме за зет от сега и без това Илинка мине не мине се сеща за него:))
 
и честита ти Калина, да е много здрава и умна, да ви носи радост, буйни коси за разкошни прически и все така лъчезарна усмивка:)
Мерси за пожеланията,а за Илинка,незнам  Wink как ще се сбори с конкуренцията,че една мадама от градината пряко наредила,че ще се жени за него и то в тоалетната,а момчето какво да прави,чак от къщи ме изгони защото щял да живее с нея в апартамента му! Shocked

# 650
  • Мнения: 4
Благодаря на Atrakcia за бързият отговор!Благодаря ви за това че се отзовавате веднага на нашите запитвания и помощта ви е безценна!

Atrakcia ,след като прочетох отговора ти ,говорих с акушерката.Според нея също може да е млечница и ще трябва да отида до докторката.
Значи Марти няма никакви гъбички,нито в устата ,нито по дупето.Моите зърна са силно зачервени/но незнам дали това не е от ел.помпа и много ме болят.По ореолите имам нещо като ситни пъпчици,около 10 на всяка гърда които болят много силно при допир.Но най-жестоката болка е в долната част на гърдите,като пробождане с игли и ме боли даже и да съм изцедила гърдите.Преди нямах тези болки,даже както писах и бебока не мога да гушкам,защото при допир до гърдите полудявам от болка.Проблема е че не съм много добре с немския и незнам как ще се разберем с докторката/която пък е не много добре разположена към чужденците/
Още нещо да попитам .Имам доста замразена кърма ,защото изцеждам по около 300 мл  но цедене.Ако е млечница трябва ли да изхвърля замразената кърма?Тук акушерката е на мнение че и няма нищо,но ти си ми писала че не трябва да се замразява?

Благодаря предварително !

# 651
  • Мнения: 3
asitta, да ти е жив и здрав баткото, много да ви радва и да порасте голяяям мъж.

И ние вчера решихме да посетим мола с госпожицата, но на нея много не и хареса, кокореше се, събираше очите и там, където имаше по-силна музика, направо се разреваваше. Аз успях да премеря няколко неща, но като се видях как изглеждам се отчаях. Скоро покрай огледало няма да мина  hahaha

Щък, твоят Косьо отсега е такъв чаровник, ще има доста женски въздишки по него, а Калинчето с тези дълбоки сини очи...., пу,пу.
Нелинка и ние минахме през това, после се оправиха нещата, така че горе главата, но дори и да се наложи да дохранваш, както е казала асита, не се разстройвай, важното е на бебчо да му е добре.  Hug

# 652
  • Мнения: 5 026
Още нещо да попитам .Имам доста замразена кърма ,защото изцеждам по около 300 мл  но цедене.Ако е млечница трябва ли да изхвърля замразената кърма?Тук акушерката е на мнение че и няма нищо,но ти си ми писала че не трябва да се замразява?
totoven, става въпрос за замразяването и съхранението на кърмата сега, откато имаш оплаквания, не за изхвърлянето на запасите  Peace

Ако ти е удобно, може да се свържеш с pepelyashka - тя ще те насочи към кой да се обърнеш  Peace



Момичета, тук може да намерите предстоящите събития, организирани с подкрепата на ЛЛЛ през юни  Peace


# 653
  • Мнения: 77
Момичета искрено ви съчувствам за безсънието, особено на Вадада. Аз рядко спя под 6 часа на нощ и съм като пребита, хем не готвя, а само чистя и пера. Пък ако и готвех и имах още едно бебе... не ми се мисли.
Сега съм в предваксинна треска- утре ще я бият. Казаха ми да дам на Йоана панадол преди да я боцнат, а след това там, където е бита инжекцията - наложа листо от здравец намазано с мед.

# 654
  • Мнения: 710
Добро утро!
Да честитя на Аситта за порасналото момче.Да расте здрав и послушен.А тортичката изглежда добре.Охх,много налитам на сладко. Blush
Хубав ден на всички!  bouquet
У нас днес е ден за гладене. ooooh!

# 655
  • Мнения: 22
Нелинка, и ние го правим това вечер - започва се едно гърчене + рев и чак се чудя какво да го правя.  Rolling Eyes

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 12
Момичета,

Да ви се оплача от 3 дни дохранвам с АМ Sad От една страна най-накрая разбрах какво е да имаш спокойно бебе- усмихва ми се, почва да гука и аз съм щастлива, но от друга страна ми се рева. толкова искам да си кърмя само, точно ми се оправиха зърната и кърменето ми стана приятно! Sad

Не знам как да си увелича кърмата! Ям жито, боза, бира... ако може милите консултанти от ЛЛЛ да ме посъветват какво да правя.  Слагам я на гърда през 1: 30, наистина не се сещам какво да направя друго.  Благодаря ви предварително!

Иначе снощи за пръв път пробвахме да правим секс с ММ. Казвам пробвахме, защото не беше много успешно Simple SmileSad Доста ме боля, хем със със секцио- странно-явно имам някакви възпаление, или както се шегува ММ съм девствена отново Simple Smile Вие как сте с тази област от живота- нормализираха ли се отношенията с мъжете, че аз и желание много много нямам май, а и време- все предпочитам да поспя пред това.

Много дълго стана. Хубав ден!

# 657
  • Мнения: 0
Да си добавя и аз оплакванията. Малката е с гъбички (пак), а мама толкова каталясала от безсъние, че не обърнала внимание (що за човек съм да не се сетя). И аз изстинах и вчера бях с температура, започнах да пия парацетамол и от тогава насетне беба не иска да се храни. Вчера бяха по няколко милилитра на дъното на бутилката с кърма. Снощи намали с 20 мл. Тази сутрин пак. На следващото хранене изобщо не искаше и всеки път пищеше и се гърчеше щом усети кърма в устенцата. Та хайде на доктор да я видим тая работа. Доктора каза, че гъбичките й парели и затова не искала да яде. Сега ще се мажем с Фунгостатин. Много ми е криво, защото незнам кога да очаквам ефекта. Искам ако може с вълшебната пръчица веднага да й мине.  Cry

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Към ЛЛЛ имам един въпрос: Тъкмо си мислех, че този път кърменето ще е без проблеми, ама имам пак въпрос.
Малкия иска да суче за приспиване, но щом види че гърдите още пускат мляко се ядосва и пуска, плаче пак зацоква, , пак се дърпа с плач. Бях се зарекла залъгалки да не давам, но вече 5-6пъти се налага, иначе се засинява чак на моменти. Мислех, че е от коликите, но май често причината е просто, че не може да заспи. Сега пак е такъв момента и реших да се изцедя и пак да сложа на гърда. Никакъв ефект - не иска да суче. Давам бибата - спокойствие, почти се унася даже. Е, когато проблема е болка не го успокоява, но при нервност и когато се събуди стреснат от нещо му помага повече от гърдата (това не съм си мислила, че е възможно, ама на...  Rolling Eyes)
Знам, че за кърменето не е добре да се ползват залъгалки, но иначе рева е доста продължителен и дори гушкане и носене не помагат. Понякога е от коликите наистина, но когато е просто нервен само така го успокоявам. Моля за съвет - как мога да я давам тая проклета биба, че да не пречи на кърменето?! За какво трябва да внимавам всъщност при употребата на залъгалка и евентуално как бих могла да я избегна - ще съм благодарна за идеи, защото се изчерпах.  Tired
Благодаря предварително за отделеното време и за съвета!!!  Hug

# 659
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!

Имам въпрос към ЛЛЛ консултантите. В събота сутрин към 6 30ч. станах за поредното кърмене (преди това кърмих в 3ч. както обикновено), но лявата ми гърда беше огромна и много болезнена дори и зърното. Станах и изцедих малко преди да дам на бебка, беше много болезнено и цеденето и сученето. След кърменето (което продължи с другата гърда) изцедих 150 мл. от засегната и си легнах. Усетих, че ме втриса и се гушнах в мъжа ми. Бях много уморена и ми се спеше, но усещах, че ме тресе до 9и 30ч. когато станах и премерих 38 градуса Т. Гърдата пак беше болезнена и зачервена от долната страна. Слагах топли компреси с пелени и компреси със зелеви листа и сякаш се оправих, но вечерта пак вдигнах 38.5 Т. През цялото време давах първо засегнатата гърда на бебка доста често и цедях. През нощта ставах да се изцедя и сега го правя за да няма по-голям интервал от 4 часа. В неделя ситуацията значително се подобри. Нямам болки и червено в гърдата, но напипвам една бучка, която не се маха. Забравих да спомена, че правих и масажи и топли душове. Извинявам се, че постът ми стана дълъг и объркан, но конкретно искам да попитам дали мога да взема лецитин за да спомогне за разнасянето на  бучката.

Общи условия

Активация на акаунт