Заедно сме вече всички - мами и АПРИЛските душички! - Тема 1

  • 29 824
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
От тези разходки не остава много време за писане, но днес с този вятър май ще си постоим вкъщи...
И на мен ми се иска да се присъединя към вас на срещата в Западен парк, но сигурно ще успея чак към 11ч да съм там. Как да се познаем? Simple Smile Освен да търся някоя по-голяма група мами с колички  Grinning
До скоро Simple Smile

# 721
  • Мнения: 5 026
Въпрос към ЛЛЛ
Имам температура, повръщам и разтройство, това го лепнах в болницата от децата. Не се храня а имам кърма докога ще е така newsm78 немога да хапна нищо от сутринта съм на малко солети и бейкролс но ги върнах newsm78 Сега ще пробвам с ориз със моркови да си сваря.
Деси, как си днес? Разбирам притенението ти и съжалявам за неразположението ви  Hug
Много хубаво е, че въпреки неразположението продължаваш да кърмиш, това сега е изключителнто важно за детенцето ти, предаваш му антитела към конкретния вирус, а и му помагаш да се възстанови по-лесно от прекараното боледуване. Наистина е неприятно да се чувстваш така, има ли възможност някой да ти помага за грижите по бебето и само да ти го носи за кърмене? Или ако е вариант, да спите заедно за да не се налага да ставаш?

Ако си привърженик на хомеопатията, вариант ли е да се консултираш с хомеопата си за нещо, което да помогне за овладяване на повръщането. Може да опиташ прием на течности по глътка пред 10-15 минути, за да не дразниш с голямо количество храносмилателния тракт. Много майки споделят, че чай от лайка, сок/компот от дренки, отвара от нар като течности, по малко и на често, за да се оводняваш добре.
След овладяването на повръщането, може да опиташ да се захраниш-сухарче, варен ориз, варени картофи, обикновени бисквити.

Скорошно оздравяване и пиши как сте  Peace

# 722
  • Мнения: 2 271
Момичета не е ли много рано срещата в Западния парк???И на мен ми се идва,но няма да смогна да се оправя.Каката спи до 9-10ч. и обикновено излизаме към 12ч

# 723
  • София
  • Мнения: 742
pepito21, и ние сме с този проблем от известно време и даже направи пъпна херния от напъване. Какво ли не пробвах, черешите и според мен действат, но трябва да ядеш по много. Иначе купих капки Биогайя и от тях направо препълва памперсите, но при първото даване подействаха чак на другия ден, сега вече не е така. Дано се оправите. Яж течна храна и дано нямате вече проблеми.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 12
Здравейте,

Имам въпрос към мамите, на чиито бебенца вече сложиха вторите ваксини.
Вчера сложиха на Маги двете ваксини (как пък ги измислиха да са две наведнъж Twisted Evil).  Та от вчера е поспалива- хапва по-малко и много спи, а преди това едвам поспиваше по час през деня. Няма температура, лекарят каза че само тенпературата е притеснителна и ако има да давам Панадол, но тя няма, просто е по-поспалива. Дали е нормално това, да се притеснявам ли?

За акането- на Маги Биогая много й помага също. Иначе съм пробвала и със сапунче - малко парченце се усуква и се слага в дупето и след малко работата е свършена- по-щадящо ми се струва от термометъра, но и той върши работа Simple Smile

За срещата- няма да успея, много ми е далече Западен парк и няма как да се дотътрим, но на някоя по-близка до нас среща- с удоволствие!


# 725
  • Мнения: 328
Момичета, благодаря ви за съветите!  Hug
Не е акала от вчера сутринта, затова си мисля че я боли коремчето, иначе преди се е случвало да не ака и повече от 24 часа, но не е имало такъв рев. Може и нещо друго да я боли, знам ли вече.  Tired
Проблема ни е от снощи, мислех си че е просто растуха от "натоварения" ден, ходихме на разходка до ртаботата ми и много и се радваха, но... На моменти сме добре-весели, гука си,но след малко се почва... Гладничко е милото, но не иска да яде. Sad
Основно сме на АМ, док. ни предупреди да не се притесняваме, че понякога няма да ака и по 3-4 дни. По принцип нямам много кърма, но и малкото което имам и давам. Сега като я сложа на гърда си сука, чак се унася, но като и дам добавката не я иска, стиска си бибата, но млякото си седи.
Пробвах с череши преди седмица, помогна при мен, за нея не знам, тогава си акаше всеки ден.

# 726
  • Мнения: 11
здравейте момичета.аз рядко пиша тук,не ми остава много време,а и имахме 15 дни дядо на гости(моя татко).толкова беше хубаво,но за съжаление си тръгна вчера. Sad моето сладурче си расте и много ни радва.колко ви завиждам за срещите. smile3514тук няма жив човек по парковете,не знам тия майки къде си гледат бебетата,в къщи ли?  newsm78 Деси скорошно оздравяване на теб и бебка.  Hug

# 727
  • Мнения: 710
Момичета не е ли много рано срещата в Западния парк???И на мен ми се идва,но няма да смогна да се оправя.Каката спи до 9-10ч. и обикновено излизаме към 12ч
Когато дойдеш,предполагам ще има още майки.Янчева ако дойдеш към 11 няма да си закъсняла.Има оставени телефони за връзка в темата за срещи. Hug

# 728
  • Мнения: 288
Здравейте, имам въпрос към мамите от София - кажете добър ортопед при който да отида с направление? Вие ходихте ли вече?

# 729
  • Мнения: 22
Здравейте! Не пиша често, но пък чета и за някои проблеми много ми помагате!То от разходки и тичане около баткото/ че той май е по-голямо бебе / не ми остава много време.И малката Ралица има проблеми с акането, аз ли трябва да ям нещо по-специално, за да се разхлаби незнам.Миналата седмица си мислех, че е от бирената мая , дето си я купих и пих, ама тази седмица я спрях и тя пак ака веднъж на 2 дни.Иначе спи през повечето време, само надвечер се сърди и присвива.Отказа се от нощното хранене съвсем сама, така че вечер се наспивам.Общо взето е мноого спокойна, чак се чудя така ли трябва да е , като знам какъв глас имаше сина ми и що за гевезе беше.А тя милата дори да е будна стои си в кошарката, гледа си разни играчки и мирува.

# 730
  • Мнения: 22
За акането при нас помогна сутрин и вечер ядях 5 с.л. овесени ядки със гореща вода накиснати в 200 грамова чаша и изяждах ядките и изпивах водата. Саб симплекса я напъваше ужасно но с Колиеф и ядки се оправиха нещата.

# 731
  • София
  • Мнения: 742
За ортопед, всички ме изпращаха в детската ортопедия в Горна Баня. Аз звънях там, но ми казаха, че няма записване и някой си доктор Борисов или Бориславов (не си спомням вече) приемал по здравна каса. Било хубаво да се отиде рано сутрин.
Иначе има някакъв доктор в Медицинска академия, който бил много добър - Драганов. И също така в Токуда друг много хвален, но на него не му помня името. Това е, ако се ходи по здравна каса.

Въпрос към консултантите. На ръба съм от преминаване към смесено хранене. Причините са, че ядем много често и дълго през деня и вечер, до тотално изцеждане и на двете гърди, но освен това изглежда и доста неспокоен. Нощем и сутрин кърмата обикновено ни стига. Даже нощем не предлагам втора гърда, а може би трябва - тогава поне гърдите са пълни!? Иначе, се родихме 3800, сега сме 4700, като последните 500 грама ги качихме от 25 май насам. Памперсите са много мокри и често нацапани, имахме и моменти на запек, но после препълвахме памперсите. Сега го претеглих преди хранене, успя да поеме 80 гр. за около час, но е недоволен. Иначе спи добре детето нощем поне и преди обяд, но често и следобед спи дълго и спокойно. Аз се опитвам да ям много и разнообразно, пия и чай за кърмачки на Хип, ям кисели млека по три на ден, пия много течности. Моля посъветвайте ме, как да продължа да кърмя детето си възможно най-дълго, дори да е на смесено хранене. Благодаря!

# 732
  • Мнения: 1 038
Преди 8 год живях за малко в Ротердам, много е хубаво и чистичко.Сега живея в Лондон и аз няма с кой да се разхождам из парковете, голяма скука.Завиждам искрено на майчетата в България. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 2
За акането...аз вече не смея да хапна череши, защото правим по около 6 до 8 изцапани памперса...Пробвай й с круши. Ефекта няма да е моментален, но поне на следвашият ден ще имате резултат.
А ми стана интересно да прочета, че черешите правили газове...това, не го бях чувала!
Дано се оправи стомахчето скоро!!!
Дели, нямате ли детски площадки? При нас ги има във всеки квартал (там където са зелените части) и е пълно с хлапета и мами. Ама ние като спрем движението на количката и ни чуват в съседният квартал  smile3514. А пък и винаги като тръгна да излизам с количката и кучо се е наредил пръв на врата и ме гледа жално жално....и ми става мъчно и го взимам. А пък е забранено за кучета покрай детските площадки...така че засега сме покрай квартала .......с кучо. Много ми е едно такова социално и на мен Joy
Момичета, толкова много и начесто ми се яде шоколад и всякакви производни, че направо нямам думи, а после се чудя защо Киън  НЕ ИСКА ДА ЗАСПИ!
За режима няма да се оплаквам, защото и да се....нищо няма да се промени. Кърмим се на всеки два часа, понякога и през час. И най-тежко става вечер. Аз съм изморена, бебето е изморено, гърдите са изморени....и е един омагьосан кръг.
Отивам да си взема една шоколадова бисквитка и да се сложа хоризонтално за 30 минути, защото горе долу толкова му остава на малкият змей да поспи преди да ме покани на млечният бар!
Прегръдки и дано сте спали всички добре и много!!!! Или поне повече от 3 оследователни часа!  love001

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 00:14 от tutti frutti (мама на Keean)

# 734
  • Мнения: 805
tutti frutti, за похапването на шоколад - хапвай веднага след кърмене, ако трябва Simple Smile след всяко кърмене ... тогава до бебчо може и да не стига Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт