Раждане вкъщи 9

  • 19 563
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 806
Ним и това е търсила.  Peace Но естествено, не е намерила, понеже е забранено.

Ох, с това "забранено" - не го разбрах и това е.

Кои текстове го забраняват, много моля някой да ги посочи?

# 76
  • София
  • Мнения: 6 810
Ним и това е търсила.  Peace Но естествено, не е намерила, понеже е забранено.

Ох, с това "забранено" - не го разбрах и това е.

Кои текстове го забраняват, много моля някой да ги посочи?
Не знам къде е текста. Но е забранено лекар и акушерка планирано да ти водят домашно раждане. При спешен случай могат да ти помогнет, но планово - не.

# 77
  • Мнения: X
Аз се чудя, дали на Цвети членовете на Родилница й оказват някаква морална  подкрепа и съчувствие или я насъскват да ходи по адвокати?


започвам да се съмнявам, че активистките са искали подобен скандал (макар и може би не трагичен), за да имат повод да стигнат до съда

дано се окаже параноя
ама може и права да изляза

# 78
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз се чудя, дали на Цвети членовете на Родилница й оказват някаква морална  подкрепа и съчувствие или я насъскват да ходи по адвокати?


започвам да се съмнявам, че активистките са искали подобен скандал (макар и може би не трагичен), за да имат повод да стигнат до съда

дано се окаже параноя
ама може и права да изляза



Shocked Shocked Shocked
Това е прекалено демонично.

# 79
  • Мнения: 2 176
ip, ако съм коментирала нещо, то е било официално изнесено в медиите. Клюките по форумите никога не са ме интересували. Но изглежда с теб ценностните ни системи доста се различават, щом смяташ за достатъчно надежни подобни източници. Затова си запазвам правото да не отговарям на въпроси, които смятам за част от нарочно или случайно скроени интриги.

# 80
  • Мнения: 2 761
Ом,
Ми не забранено е. Но сори, няма да ти търся закона, намери си го сама.

Не се извършва подобно нещо в БГ,но не е забранено със закон.Ако беше забранено,акушерките нямаше да израждат при спешни случаи в различна обстановка от болничната.
Ако имаш затруднения да намериш забраната,може да ми пратиш адвокатина тука,нали той представлява сега висоизвисените.

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 15:52 от ОМ

# 81
  • Мнения: X
Аз се чудя, дали на Цвети членовете на Родилница й оказват някаква морална  подкрепа и съчувствие или я насъскват да ходи по адвокати?
Със сигурност я насъскват да ходи по адвокати.

Преди да хвърляте камъни по грешниците, погледнете своите грешки.

Веч, моята единствена грешка, за която сега съжалявам е, че не присъствах активно в темите като вечния опонент
макар че не вярвам да имаше ефект - вижда се как се реагира на опити да се излезе от розовия облак
ще ми бъде обица вече

# 82
  • Мнения: 2 176
Ом,
Ми не забранено е. Но сори, няма да ти търся закона, намери си го сама.

Благодаря ти,наистина няма нужда да търсиш нещо,което го няма. Wink

Е, недей така де, нали аз ти отговорих по-назад:

Точно защото няма закон, който да регламентира асистирано домашно раждане, никой лекар или акушерка не се навиват, защото могат да бъдат подведени под отговорност.


Още ли не е ясно?
Медицинско лице, което си изпълнява служебните задължения, носи отговорност. Но няма такъв регламент, според който дома на родилката е мястото, където е разрешено да ги изпълнява, освен ако не става въпрос за спешен случай.

# 83
  • Мнения: 2 868
Доколкото схванах от тази и предишната тема, непредоставената медицинска помощ, за която се спряга че ще съди, се изразява в това че не е уреден въпроса законово с присъствието на медицински лица в дома. Въобще не става въпрос за спешна помощ, защото нито един източник не споменава да е търсена такава.
Пропуска се момента обаче, че дори в държавите в които е уредено това, се пристъпва към домашно раждане с екип само ако е нискорисково раждането и бременносттта. Тук напротив е имало данни за риск и предупреждение, така че дори и в друга държава да беше, е под въпрос дали щяха да и предоставят такава възможност.

# 84
  • Мнения: 4 806
ip, ако съм коментирала нещо, то е било официално изнесено в медиите.

То и сега има "официално изнесени в медиите" информации - причините за смъртта, лекарските предупреждения, че раждането ще е рисковано, че майката е била "съсипана, защото е съзнавала отговорността, която носи" и т.н.

Имаме и "официално" записани във форума съвети (тук и в Родилница) - как няма страшно, как ако се подготвиш, няма изненади.

Не те ли смущават поне някои от изводите, които се правят на база на тази "официално изнесена" информация? Всичко ти изглежда ок, а всеки, който намира някакви проблеми в развоя на събитията и изхода, е интригант, клюкар и злобар?

# 85
  • Мнения: 4 806

Още ли не е ясно?
Медицинско лице, което си изпълнява служебните задължения, носи отговорност. Но няма такъв регламент, според който дома на родилката е мястото, където е разрешено да ги изпълнява, освен ако не става въпрос за спешен случай.

Ок, ще стане по-ясно, ако ни посочиш по кои текстове това е наказуемо?

ПП Моля, не ми казвай да си ги намеря - ако можех да се ориентирам, нямаше да питам тук.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 666
Подкрепям jp. Смущаващ е случаят, особено след като се появи и адвокатът и взе да плаши хората със съд. Не мога да издавам нито присъди, нито категорични становища - не ми е това работата, но всеки, който се самоубеждава как нищо нередно няма и се чуди защо шумим тука, явно или е суперидеалист, или просто не иска да съзре някои не много читави елементи от случващото се.

# 87
  • Мнения: 2 176
ip, ако съм коментирала нещо, то е било официално изнесено в медиите.

То и сега има "официално изнесени в медиите" информации - причините за смъртта, лекарските предупреждения, че раждането ще е рисковано, че майката е била "съсипана, защото е съзнавала отговорността, която носи" и т.н.

Имаме и "официално" записани във форума съвети (тук и в Родилница) - как няма страшно, как ако се подготвиш, няма изненади.

Не те ли смущават поне някои от изводите, които се правят на база на тази "официално изнесена" информация? Всичко ти изглежда ок, а всеки, който намира някакви проблеми в развоя на събитията и изхода, е интригант, клюкар и злобар?

Написах кое според мен е официално, ти изброявай форумите колкото си искаш.. Писала съм достатъчно по-назад какво мисля по случая.

ПП. Нямам намерение да участвам в интриги, така че спирам до тук с коментари от този сорт.

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Ним и това е търсила.  Peace Но естествено, не е намерила, понеже е забранено.

Няма такова нещо (за десети път).
Не е забранено домашното асистирано раждане, нито е разрешено - само че няма протоколи за него, т.е. потенциалните асистиращи нямат на какво да се позоват, ако нещо се обърка. Всяка една процедура в болницата си има протокол, който се следва - или ако не се следва, и нещо се обърка, този, който не го е следвал, е отговорен и потенциално уязвим за съда.
А ако няма протоколи за асистирано домашно раждане, напълно разбираемо е, че никой лекар или акушерка няма да си сложи главата в торбата, даже за пари. Те са здравни работници и като такива, носят отговорност за родилката и бебето, на които са приели да асистират, независимо дали в домашни условия или в болницата. Само че на второто място могат да се позоват - следвах протокола, но все пак се обърка и имаме фатален край; докато за домашното протокол няма и каквото и да е станало, винаги ще са виновни.

А да се създадат протоколи също не е лесно - вече някой застъпи въпроса дали ще е покрито такова раждане от ЗК; такива протоколи ще са прецедент, даже да се копират от работещи модели; неизбежно първите, асистирали законно, при които нещо се обърка въпреки протокола, ще заминат мърцина и т.н., и т.н. Пречки има много.

Иначе ако не греша, познавам акушерка, която е официално минала обучение за асистиране на домашно раждане, но не ми е известно да практикува така.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 249
Имаше ли в този ден, в онзи форум, дори ЕДИН ЕДИНСТВЕН човек, който да каже: Момиче, нещата вървят на зле! Тичайте бързо в болницата или извикайте линейка.
Имаше ли такъв човек или не?

И аз искам да знам, но се съмнявам, че е имало такъв човек, защото по презумпция:
1. Риск няма ( ooooh! )
2. Признаци за губене на тоновете на бебето и дистрес не е имало как да се отчетат реално. Цвета може да е раждала 7 или 12 часа и всички да са вярвали (дори самата тя!), че нещата са ОК, до момента, до който плодът е изгонен и не е изплакал.

Цялата настръхвам, като си представя ужасът в този момент.

А мисълта за бебето, увито и с шапчица на главата в приемното на втория етаж в Тина Киркова направо ме пробожда в сърцето! Извинете за откровението.

Общи условия

Активация на акаунт