Раждане вкъщи 9

  • 19 533
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Против съм за раждането в къщи, независимо асистирано или НЕ е то!!!

Ей това е лошото, според мен. Нито са едни и същи, нито някой има право да е против нещо, което другите искат. Хората са раzлични, това дас е ражда асистирано в къщи трябва да го има, zащото ианче трагични слу,аи може да има още. Обществото, хората, бжените го сикат, какво има да сем "притив", кой ни пита??? Аz няма да раждам в къщи, ама ка ще съм против друг да го направи и да му се осигури компетентна помощ?? Това е идиотско....  Tired


Идиотско е, че не зачиташ чуждо мнение. А изказването на Галадриел е точно такова.
Аз не крада помощи от държавата, но съм против мангалите да го правят, въпреки, че е законно. Идиотско ли е, че мисля така? Ама честно ми отговори.

# 691
  • Мнения: 9
И в Европейското законодателство, какво ? persinom...ще осъдят, България, че Конституцията ни не е наред ли? Кого ще осъдят, в случая?

      

Да, ще осъдят България, че не си е изпълнила ангажимента да си приведе законодателството в съответствие с хартата за правата на човека. Предполагам има глоби. Вече осъдиха Унгария за същото, по точно същия повод.

http://tasz.hu/en/news/victory-strasbourg-cause-home-birth

      Чела съм, за какво са осъдили Унгария, въобще не е по същият повод /ако говорим за случая със Цвети/.

# 692
  • Мнения: 245


Смъртта на детето и не е доказано да има общо с нейния избор, и е по-добре да не си фанатзираме как е и да сочим с пръст, който и а било. А също така дори да е свързана смъртта с нейния избор, тя е имала пълното и неотменимо право да го направи и не носи вина за това, че е упражнила законното си право на избор, без значение какви са последиците. Ако не беше така, то ако някой умори бебето на някоя жена в болницата, каквито случаи има безброй, то пак трябва да съдим нея, че не и стигнал акъла да си стои в къщи и да не води бебето си в рискова обстановка, където потенциално некадърен персонал може да му навреди. Логично, нали? Айде стига вече!


Наистина ли смяташ, че Цвети не изпитва вина??? Всъщност да, може би изпитва повече гняв, че се е доверила на небивалици и съм сигурна, че е прозряла къде е истината. Следващият път няма да роди вкъщи. Tired

Не се наемам да гадая чувствата на жената, нито бъдещите и действия. Мога само да кажа, че поради тзи трагедия, моето виждане за нещата не се е променило, просто защото никога не съм си въобразявала, че домашното раждане е магически безопасно. Нито смятам болничното за такова. Мисля си, че сигурно Цвети изпита вина, но нека правим разлика между изпитване на вина, и вина като юридическо понятие за виновен пред закона. Аз бих изпитвала вина и ако ида в болица и там ми уморят детето. Ще си мисля, цял живот, дали ако ми беше стискало да родя в къщи нямаше да е живо детето ми. Недай си Боже.

# 693
  • Мнения: 245
И в Европейското законодателство, какво ? persinom...ще осъдят, България, че Конституцията ни не е наред ли? Кого ще осъдят, в случая?

      

Да, ще осъдят България, че не си е изпълнила ангажимента да си приведе законодателството в съответствие с хартата за правата на човека. Предполагам има глоби. Вече осъдиха Унгария за същото, по точно същия повод.

http://tasz.hu/en/news/victory-strasbourg-cause-home-birth

      Чела съм, за какво са осъдили Унгария, въобще не е по същият повод /ако говорим за случая със Цвети/.


Как не е по същия повод?! Държава е осъдена, че не е регламнтрирала асистираното раждане в къщи и не е осигурила родилна помощ на жените в домовете и!

# 694
  • Мнения: 2 658

Наистина ли смяташ, че Цвети не изпитва вина??? Всъщност да, може би изпитва повече гняв, че се е доверила на небивалици и съм сигурна, че е прозряла къде е истината. Следващият път няма да роди вкъщи. Tired

Каква вина, какъв гняв... Сигурна съм, че си гушка някоя харта, увита в пелените, предназначени за бебето - и това напълно й стига.



Ей zа такива писания говорех наzад... Просто е отвратителни и нечовешко да си го поzволявате, или аz нещо не съм в ред. Неzависимо от всичко има трагедия и някой да го обръща на долнопробна ирония... Догади ми се от zлоба и простащина тук...

Диването, не виждам връzка между краденето на еди кой си и това просто да родиш по иzбор къде, беz да ощетяваш и пречиш на другите. А zа чуждото мение, моля ти се.. тук никой никого не zачита. Това ми е отговора.

Иzвинявам се, не мога да продължа тоzи високоинтелктуален "дебат" тук. Ще се въzдържа да ви се бъркам в проzренията...

Последна редакция: сб, 21 май 2011, 16:50 от Сова

# 695
  • Мнения: 2 761
Ми излез си оттук,след като така възприемаш нещата.

# 696
  • София
  • Мнения: 6 810
Бай дъ уей и на мен ми скачаха на корема, нищо че бях секцио (второто). Бебето не искаше и не искаше да излиза, наложи се да бъде притиснато яко, на всичко отгоре ме караха да напъвам, за да излезе дяволчето.   Joy Тогава първо ме изби на смях и се чудех дали не ме е*ават, сега разбирам, че е било въпрос на минути. Да ви кажа и сега се чудя има ли ефект да напъваш със срязана матка, но съм убедена, че не са ме накарали да го правя от липса на занимания. Та после 3-4 месеца ме боляха ребрата, което на практика означава, че са ми пукнали поне едно от тях, скачайки ми върху корема.  Rolling Eyes
Е, и?
Никой не го е направил за забавление. Повярвайте ми.
Наистина ли не схващате, че всичко, което се прави е в полза на нас и на децата ни?
Какво, наливат окситоцин, за да поддържат ниво на доставка??? Confused Shocked

# 697
  • Мнения: 4 802
Ей zа такива писания говорех наzад... Просто е отвратителни и нечовешко да си го поzволявате, или аz нещо не съм в ред. Неzависимо от всичко има трагедия и някой да го обръща на долнопробна ирония... Догади ми се от zлоба и простащина тук...


Ще се съглася, грубичко беше.

Но да се върна на въпроса, който някой ти беше задал - а не ти ли се гади, когато неквалифицирани лица си позволяват да дават медицински съвети и в резултат на едно здраво доносено бебе не му е даден шанса да живее?

Или щом говорят възпитано и без ирония - всичко е наред?

# 698
  • Мнения: 9
И в Европейското законодателство, какво ? persinom...ще осъдят, България, че Конституцията ни не е наред ли? Кого ще осъдят, в случая?

      

Да, ще осъдят България, че не си е изпълнила ангажимента да си приведе законодателството в съответствие с хартата за правата на човека. Предполагам има глоби. Вече осъдиха Унгария за същото, по точно същия повод.

http://tasz.hu/en/news/victory-strasbourg-cause-home-birth

      Чела съм, за какво са осъдили Унгария, въобще не е по същият повод /ако говорим за случая със Цвети/.


Как не е по същия повод?! Държава е осъдена, че не е регламнтрирала асистираното раждане в къщи и не е осигурила родилна помощ на жените в домовете и!


     persinom, не ми излизай с това, че Цвети е планирала Асистирано раждане в домашни условия /казах, да не ни правите на наивни всички, които не вярваме във вселенските розови сънища/, и просто защото в България няма такова, се е случил целият този ужас.
     Моля те, ако искаш/както и адвоката й/ да ме убедиш в това, няма да стане  Stop
        /съвсем други планове е имало в случая - "...какви са тези лекари, че да ги слушаме, ние сме над тях"/

     Затова казвам, че случаят на Цвети и случаят с Унгария няма нищо общо.

# 699
  • Мнения: 245

Наистина ли смяташ, че Цвети не изпитва вина??? Всъщност да, може би изпитва повече гняв, че се е доверила на небивалици и съм сигурна, че е прозряла къде е истината. Следващият път няма да роди вкъщи. Tired

Каква вина, какъв гняв... Сигурна съм, че си гушка някоя харта, увита в пелените, предназначени за бебето - и това напълно й стига.



Ей zа такива писания говорех наzад... Просто е отвратителни и нечовешко да си го поzволявате, или аz нещо не съм в ред. Неzависимо от всичко има трагедия и някой да го обръща на долнопробна ирония... Догади ми се от zлоба и простащина тук...

Диването, не виждам връzка между краденето на еди кой си и това просто да родиш по иzбор къде, беz да ощетяваш и пречиш на другите. А zа чуждото мение, моля ти се.. тук никой никого не zачита. Това ми е отговора.

Иzвинявам се, не мога да продължа тоzи високоинтелктуален "дебат" тук. Ще се въzдържа да ви се бъркам в проzренията...


Абсолютно си права. Peace

# 700
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 863
Бу, мисля, че 99% от ужасните разкази са градска легенда. Това отговаря ли на въпросите ти? някой направи ли си труда да тоиде да чете тази тема?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381074.0
Нищо не съм питала аз. И не мисля, че са чак 99% легендите; ако съдя по принцип за ЕЖК нещата, едно 40% от тези неща са верни.
И са разкази от първа ръка, jp, което за мен значи, че нещо куца явно.
Смешното раждане е готина тема, знам я. И други разни теми съм чела, в които жени разказват разни не толкова смешни неща.

Какво, наливат окситоцин, за да поддържат ниво на доставка??? Confused Shocked
Не, за да родим в тая смяна  Laughing Честно. Тоя довод ме срази.

# 701
  • Мнения: 245
Не, планирала е неаистирано раждане, защото държавата ни не позволява асистираното. Това не беше ли вече обсъждано сто милиона пъти?! Затова случаите са еднавки, само че нашия е завършил с трагедия. Явно на нас ни трябва повече за да се задвижим, други народи си търсят павата на по-ранен стадий, преди да се е случило непоравимото.


И в Европейското законодателство, какво ? persinom...ще осъдят, България, че Конституцията ни не е наред ли? Кого ще осъдят, в случая?

      

Да, ще осъдят България, че не си е изпълнила ангажимента да си приведе законодателството в съответствие с хартата за правата на човека. Предполагам има глоби. Вече осъдиха Унгария за същото, по точно същия повод.

http://tasz.hu/en/news/victory-strasbourg-cause-home-birth

      Чела съм, за какво са осъдили Унгария, въобще не е по същият повод /ако говорим за случая със Цвети/.


Как не е по същия повод?! Държава е осъдена, че не е регламнтрирала асистираното раждане в къщи и не е осигурила родилна помощ на жените в домовете и!


     persinom, не ми излизай с това, че Цвети е планирала Асистирано раждане в домашни условия /казах, да не ни правите на наивни всички, които не вярваме във вселенските розови сънища/, и просто защото в България няма такова, се е случил целият този ужас.
     Моля те, ако искаш/както и адвоката й/ да ме убедиш в това, няма да стане  Stop
        /съвсем други планове е имало в случая - "какви са тези лекари, че да ги слушаме, ние сме над тях"/

     Затова казвам, че случаят на Цвети и случаят с Унгария няма нищо общо.

# 702
  • Мнения: 4 802
Нищо не съм питала аз. И не мисля, че са чак 99% легендите; ако съдя по принцип за ЕЖК нещата, едно 40% от тези неща са верни.
И са разкази от първа ръка, jp, което за мен значи, че нещо куца явно.

Никой не е казал, че всичко е наред - но да се свързват болниците основно с крясъци, обиди и шамари - прекалено е, според мен.

И пак ще кажа - това, което куца, няма да си оправим като механично пренесем регулациите за асистирано домашно раждане на местна почва. Нито ще го оправим, ако се затворим по къщите си и се откажем от всякаква медицинска помощ.

По тези точки имаме ли разбирателство с теб?

ПП За окситоцина - ами същият лекар, викнат у вас на домашно раждане, може да има същите желания да "ускори нещата". Само не знам откъде ще се вземе следващата смяна тогава - но предполагам, че е детайл.

# 703
  • Мнения: X
Диването, не виждам връzка с краденето на еди кой си с да родиш по иzбор къде. А zа чуждото мение, моля ти се.. тук никой никого не zачита. Това ми е отговора.

Какво трябва да значи това?
Повечето тука пискаме против домашното неасистирано раждане.
Повечето пишещи тук сме (включително и аз) за домашно асистирано раждане.

И да, искам да има домашно асистирано раждане, узаконено. И да, против съм това нещо. Никога няма да родя вкъщи и винаги ще повдигам вежда, когато чуя, че някой го е направил.
Но искам рискът за новороденото да се минимизира. И ако това е начинът - добре.

Искам да се инкриминира домашното неасистирано раждане. Исками се и всички пропагандиращи го да си платят за това. Понеже утре, ако твоята дъщеря влезе да чете глупостите в Родилница и си навие на пръста, че иска да ражда без медицинско лице и се закучат нещата, то тогава ще стане кофти. А на теб ще ти идва да избиеш всички от въпросната организация или как беше... Да тръгнеш на лов за вещици.

Не проумявам как не разбираш защо пишещите жени тук са толкова крайни. Ами просто е. Поставят се на мястото на Цветана. Представят си, че някой им промива мозъка, решават да раждат вкъщи и детето им умира. Ужасяващо е. Особено като знаеш, че ако е имало медицинско лице да го аспирира, то вероятно би било живо сега, би се радвало на майчина и татина ласка.

И съм абсолютно сигурна, че ако Родилница, вместо да се занимават с глупости, като това да пропагандират домашно неасистирано раждане, започнат да се борят за промяна в болничните условия, за създаване на родилни къщи, за промяна в отношенията лекар-пациент и пациент-лекар, то много, много от всички жени пишещи "крайни мнения" биха застанали зад тях и биха подкрепили каузата.

# 704
  • Мнения: 9
Не, планирала е неаистирано раждане, защото държавата ни не позволява асистираното. Това не беше ли вече обсъждано сто милиона пъти?! Затова случаите са еднавки, само че нашия е завършил с трагедия. Явно на нас ни трябва повече за да се задвижим, други народи си търсят павата на по-ранен стадий, преди да се е случило непоравимото.




     А, я ми кажи - коя ще е тази държава /в която правата на жените се зачитат/, която ще разреши на такива жени с медицински показатели, като на Цвети /не искам да говоря, за кадърност или некадърност на лекарите/ да раждат в домашни условия. Защото това е първото и най-важното условие, по Закон във всяка бяла държава, зачитаща женските права?

Общи условия

Активация на акаунт