Ешерихия коли

  • 27 053
  • 259
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 326
Мерси, ще го имам предвид!

И аз така, благодаря. Но все пак се чудя къде остава толкова това веро? Нали се отмива от съдовете? Как може да остава при положение, че съдовете са супер гладки като повърхност?


Относно темата - направо вече и аз не знам къде ще му излезе края... Rolling Eyes


 Милички, яжте си домати и краставици, и да сте живи и здрави, шансът да се заразите е по-малък отколкото шанса да спечелите 6 от тотото!  Hug  Laughing

# 166
  • Мнения: 481
открили са най-верятно огнището на зараза - соеви кълнове

# 167
  • София
  • Мнения: 62 595
А така! Сега остава да е от някой китайски ресторант или внос!

# 168
  • Мнения: 481
Цитат
Berlin/Hannover/Lübeck (dpa) - Sprossengemüse aus Niedersachsen ist offensichtlich eine Ursache für den schweren Ausbruch der EHEC-Seuche in Deutschland.

Die Ware stammt aus einem inzwischen geschlossenen Bio-Betrieb in Bienenbüttel im Kreis Uelzen, wie das niedersächsische Landwirtschaftsministerium am Sonntag mitteilte.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 840
Както пък разбирам немски, всичко ми се изясни... hahaha

# 170
  • Мнения: 481
в кратце : вероятно е от кълнове

# 171
  • Германия
  • Мнения: 240
Всички следи водят към кълновете, но още не са излязли резултатите от изследванията. Но дори и да са отрицателни, това може да се дължи на факта, че цялата заразена партида е вече на пазара и е изкупена. Аз пък се чудя,как цял месец не можаха да открият от къде идва..разбирам да бяха домати,краставици, нещо което наистина се консумира всеки ден..а кълнове предполагам малко хора ядат всеки ден.. Tired

# 172
  • Мнения: 6 713
Милички, яжте си домати и краставици, и да сте живи и здрави, шансът да се заразите е по-малък отколкото шанса да спечелите 6 от тотото!  Hug  Laughing

Доне, не така бе жено, никой не се изпопритеснил. Laughing Ако си попадала на темата за храненето - мит и реалност... Та много неща си ги знаем ние хората, ей така, щот някой бил казал, чул, видял, недовидял. Градски легенди с две думи. Ама защо точно - е отговор нема и не може и да има.
Така че затова питам момичето, да си каже нещо знае ли повече.

# 173
  • Мнения: 753
Сега пък казаха, че били от бобови кълнове, които се слагали в салатите Shocked
Пийте се ракийката и страшно няма...... Joy

# 174
  • Мнения: 136
ГМО ли са ?  Simple Smile  newsm78

# 175
  • Мнения: 2 719
Не, разбира се! doh

Ако бактериите бяха генно-модифицирани, щеше вече да се знае.

# 176
  • Мнения: 7 605
открили са най-верятно огнището на зараза - соеви кълнове

Не, не са само соеви кълнове, а всякакъв вид кълнове:
Цитат
Liste der möglichen betroffenen Sprossen und Keime
Bei der Pressekonferenz in Hannover nannte Niedersachsens Verbraucherminister Lindemann namentlich folgende Sprossen, Keime und Sprossenprodukte:

Adzukibohnenkeime, Alfalfa-Sprossen, Brokkoli-Sprossen, "Crunchy-Mix", Erbsenkeime, Kichererbsenkeime, Knoblauchsprossen, Linsensprossen, "Milde Mischung" (aus verschiedenen Keimsprossen: Bockshornklee, Mungobohnen, Linsen, Adzukibohne, Alfalfa), Mungobohnenkeime, Radieschensprossen, Rettichsprossen, Rotkohlsprossen, Sonnenblumenkeime, Weizenkeime, "Würzige Mischung" und Zwiebelsprossen.

# 177
  • София
  • Мнения: 4 412
На мен ми се струва, че обвиняват кълновете като най-слаба от икономическа гледна точка кулутра. Дано да са открили заразата и да спрат разпространението.

Ето една статистика от тази сутрин от вести.бг : "Спрямо данните от вчера за последните 24 часа има 328 нови случая на ЕХЕК и 107 на ХУС"
Според мен продължава да се разпространява и е висок процента на хората с усложнеиня.

# 178
  • Мнения: 7 605
Е то не може след като чак вчера са открили вероятния източник веднага да се усети - още повече, че инкубационния период е до седмица. През следващите дни ще се разбере.

# 179
  • MUC
  • Мнения: 297
Да не говорим, че ако наистина се предава и от човек на човек, да не ядеш кълнове не те спасява.  Simple Smile
Немците изобщо не са големи чистници – това миенето не само на зеленчуците, но и на собствените ръце за нищо го нямат. Потресаващо е да влезеш в обществена тоалетна, примерно на университет, учреждение, фирма... и да видиш как хората си излизат с немити ръце или ги подлагат за 1-2 секунди под водната струя и толкоз.  Crazy Ние с мъжа ми все се смеем, че натурализмът им е в повече, но мен много повече ме е страх от подобен тип зарази – все пак човек колкото и да си мие ръцете и да поддържа лична хигиена, неизменно докосва врати и предмети, ползвани от други хора.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт