ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 5

  • 81 612
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 211
За какво ползва СИнарел?Предполагам за спиране на цикъла?До колкото знам е на същия принцип като инжекциите и целта му е същата.Учудвам се,че ти е било дадено за 1 месец,защото това е много кратко време и за това не се намесих.Не мисля,че съм компетентна.Все пак ако целта е била такава не се чуди,че не ти идва. Peace Ако искаш напиши накратко историята си.
.                         

Моятя история е , че от 3год. се опитвам да забременея и не се получава , преди 3месеца док. ми каза ,че се съмнява за ендометриоза и ми изписа Синарел за 1месец и каза , че много лесно се забременява след неговата употреба . На мен продължава да ми закъснява , а тестовете са отрицателни.
Въпроса ми е можели толкова много да ми закъснява след едномесечно ползване на спрея.

# 946
  • София
  • Мнения: 4 122
Да след като е изписан за Ендо ..... е съвсем нормално да ти закъснява. Няма смисъл да правиш тестове. Само трябва да го чакаш....но кога няма как да разберем.
Аз бях на Золадекс - 6 месеца и все още чакам, а вече станаха 2 месеца.

# 947
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте момичета.Вчера ходих на преглед за първи път след инжекциите и първия цикъл.Док каза,че всичко е ок и сега е момента да се бебеправи.Изписа ми единсвено един гел,тъй като имам проблем със сухотата.Казва се  Глайтгелен,някоя от вас ползвала ли го е?

Хахахаха да ползвала съм го. Ок е и наистина овлажнява и няма проблем. А по принцип на теб доктора не ти ли препоръча фоликуметрия за да стане по лесно и бързо.

Пожелавам ти скоро най-хубавото нещо на света    ylinfant ylinfant

# 948
  • София
  • Мнения: 8 131
Момичета, за съжаление пак съм при вас. Година и половина след операцията - нова киста! Утре пускам СА 125 да се види дали е ендометриозна. Ако да - процедурата е ясна!

# 949
  • Мнения: 3 638
Дано да не е ЕМ.
При мен СА 125 беше в норма, но кистата си беше ЕМ.  Sad
 

# 950
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами дано, ама като си знам късмета...
Не знам, докторът каза, че да се опитвам да забременявам сега е рисковано, защото дори да се случи, има вероятност от спукване на кистата!

# 951
  • Мнения: 3 638
А тя колко е голяма? Аз имах една киста след лапароскопията, но тя беше 2.5 см. и не бяха сигурни дали е ЕМ. След бременността изчезна. Може да си е функционална, просто да не се е спукала.
Помня имах един фоликул 3 см. Док. каза ооо не тва е ЕМ киста. Да ама се оказа, че си е фоликул, който си се спука и си имаше жълто тяло след него.

# 952
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами честно казано забравих да питам, защото се притесних. Ако разчитам правилно снимката е там някъде, около 2 см. Не знам... Иначе, нямам болезнен цикъл, не е продължителен, нямам болки. Днес ми беше 16 ден от цикъла, не знам дали това има значение за тези неспукани фоликули...
Първата операция беше декември 2010, последвана от 6 месеца Лукрин. Юли 2011 възстановен цикъл и чисти яйчници до сега...

# 953
  • Мнения: 3 638
veseto87 спокойно  Hug 2 см. е нормално за фоликул, особено ако ти е 16 ден, най-вероятно ще се спука по време на овулацията. На снимката как изглежда, бяла или черна е кистата? Дано ме разбра, че не мога да обесня какво точно питам  Blush

# 954
  • Стара Загора
  • Мнения: 83
cherry_cherry благодаря за пожеланието,дано наистина да е скоро,но в края на краищата когато тогава Laughing

# 955
  • София
  • Мнения: 8 131
veseto87 спокойно  Hug 2 см. е нормално за фоликул, особено ако ти е 16 ден, най-вероятно ще се спука по време на овулацията. На снимката как изглежда, бяла или черна е кистата? Дано ме разбра, че не мога да обесня какво точно питам  Blush
Взеха ми кръв, да видим, каквото е...ще се борим. Все пак съм само на 25...Не знам дали е бяла или черна, от притеснение забравих да попитам. Каза, че била мътна. Като я гледам на снимката е с цвета на яйчника.

# 956
  • Мнения: 3 638
Стискам палци всичко да е наред, но съм убедена, че си е фолукил, ти си ходила на преглед преди овулацията, той тогава си зрее.
Като ми намериха ЕМ аз бях на 27 г., но още от тийн имах проблеми с цикъла, та не се знае от кога е.

# 957
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами да, преди овулацията е, защото моята овулация е малко по-късно. Дано си права, чул те Господ, защото не знам дали психиката ми ще издържи още веднъж подобно нещо...Ти с операция и лечение ли си? Сега на каква фаза си?

# 958
  • Мнения: 3 638
Моята киста я намериха в края на 2010, ама тя беше голяма 5 см. и изглеждаше бяла на снимката от ултразвука и се задържа през цикъла. В началото на 2011 ми правиха лапаро в Шейново, махнали 2 кисти от двата яйчника и диагнозата беше ЕМ. После 6 м. лукрин, няколко месеца чаках цикъл и 7 месеца опити за забременяване, въоръжена с тестове, овлажнители и график  Mr. Green Сега имам бебе на 8 м., но по време на секциото са видели (според тях) ендометриом на червата. Сега имам и запек и някакви странни болки, които никога преди секциото не съм имала и се опасявам от сраствания, но за момента само наблюдавам и записвам кога са болките, да мога да определя дали имат цикличност, дали са свързани с цикъла ми и т.н. Иначе на ехограф нищо не се вижда. По време на лукрина ми се появи една киста, имаха съмнение, че е ЕМ, но е напълно възможно да си е било фоликул, който не се е спукал. Тя си изчезна тази киста по време на бременността.
А в болницата с мен имаше момиче, което разбрало че има голяма киста едва след като забременяло. Не помня точно размера, но беше по-голяма от моята. Остраниха я по време на секциото, не знам после какво е станало, не съм я виждала да я питам ЕМ ли е не е ли.

# 959
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря ти, даваш ми надежда! След Лукрина ли забременя? Мен ме е яд, че изпуснах момента и сега ако трябва пак всичко да изтърпя...

Общи условия

Активация на акаунт