Търся гел от алое вера без парабени!

  • 22 177
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 675
На гела, който аз си купих пише: изстудяващ гел за чувствителна, раздразнена и зачервена кожа. Комбинацията от алое вера и екстракт от дъбови корени (Echenwurzel - аз си го превеждам като дъбови корени, но дали е така, не знам) заглажда и успокоява кожата, намалява раздразнението и също е много подходящ след плаж или след епилация. При суха кожа може да се нанесе допълнително крем.



Този гел наистина има изстудяващо действие, но е много слабо. Ако целя изстудяващо действие е много по-добре да се намажа с кисело мляко от хладилника.  Mr. Green
Аз специално не забелязах някакво супер успокояващо действие от този гел.
Разнася се много лесно и попива мигновено и точно след като попие започват проблемите.  Confused
Кожата си я чувствам суха, при триене започва да се рони (нещо подобно на кир ефекта от кремовете, но по-различно)  ooooh!
Аз лично не мога да му намеря приложение на този гел, освен след епилация.  Rolling Eyes
За ефекта му при дълготрайна употреба нищо не мога да кажа, но първите ми впечатления не са добри.

# 46
  • Мнения: 289
Момичета, някой ползвал ли е на JASON шампоана с алое? Или някой от шампоаните на марката? Доста ведове са и цените са приемливи  newsm78

Аз лично не съм пробвала шампоаните Jason, обаче мога да препоръчам тези на Giovanni - много добри са като съотношение цена/качество. http://www.iherb.com/Giovanni.

# 47
  • Мнения: 2
Момичета, вчера пазарувах от аптеката на Витошка и Солунска - има го гела с Алое 99,9%, около 24-25 лв е.  Simple Smile

Супер! Мерси! Май ще се насоча към него! Ти купи ли го? Ако да - пиши как ти се струва?  smile3525 newsm74

    Ами аз специално този гел не си го взех, но пък имат 50% намаление на кремовете за лице с Алое (няма и 20 лв броя с намалението)  Sunglasses и си взех хидратиращия и си купих продуктите за слънце ( SPF 15, флуида за тяло за по-бързо почерняване и крема за след слънце - уникален е!), и лилавата серия за коса.  Blush Горещо ви препоръчвам да пробвате нещата за слънце (и след) и серията за коса и лице с Алое. А колкото до гела 99,9% пишеше, че може за след плаж да се използва, също така и при изгаряния. Но като цяло серията им с Алое е много добра! Не съм ползвала всички продукти, но от тези, които имам (коса, лице, слънце, очи, тяло), съм меко казано доволна. Много са леки и са природна козметика, без парабени.  Simple Smile
    От серията за коса използвам лилавата (тя е за боядисвана коса, изтощена, от преси, сешоари, с UV-защита). Синята е за суха коса и дава допълнително блясък, а оранжевата е за тънка коса и за обем. Има и серия за пърхот и омазняване, за косопад, за чуплива и къдрава коса...но аз лично съм най-доволна от лилавата серия.
    От серията за лице ползвам хидратиращия крем с Алое (Състав: екстракт от алое вера барбаденсис (обогатен с полизахариди), алое
арборесценс, алое гиненсис, алое ферокс, протеини на ориза, алантоин и
растителни серамиди), има такъв за смесена кожа с мат. действие, такъв за градски условия city stres или нещо подобно, някакъв Anti tempo или нещо подобно.
    Кремчето за очи ми е основно 24-часова хидратация с лек anti-age и lifting ефект.
    Душ-геловете и маслата за тяло също са много добри, макар че маслата за тяло ми идват малко тежки, но кремовете за тяло с Алое са добре - не са мазни, а тоя за след слънце е супер лек и много хидратиращ, а и мирише много хубаво. Simple Smile
    Ексфолианта за тяло не е много абразивен и същевременно добре хидратира.
    Друго не се сещам сега, но общо взето аз съм си намерила "моята" козметика и това е Плантерс.  Simple Smile
    Не се сещам какво още да добавя, ако някой иска - да пита.  Peace

# 48
  • Мнения: 3 675
m_jinny, а алкохол в продуктите им има ли?  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2
m_jinny, а алкохол в продуктите им има ли?  Simple Smile
Ами био продуктите не съдържат алкохол, за другите...мисля, че някои - да, но повечето - не.

Последна редакция: вт, 21 юни 2011, 00:09 от m_jinny

# 50
  • Мнения: 125
Искам да се оплача. Ходих и си купих нормализиращия крем за смесена кожа с алое на Плантерс от аптеката на Солунска и Витошка, където е намален с 50 процента. Да - много е евтин, но разочарованията ми започнаха после. Първо на крема пише на кирилица, че няма консерванти и парфюми. Като прочетох съдържанието му обаче видях, че е бъкано с тях - има точно три вида парабени, парфюм и онази гадната съставка 2-bromo,2-nitropropane .....Много се ядосах - оказва се, че лъжат най-нагло, че няма такива неща. Даже обмислям да се оплача в Комисията за защита на протребителите. Ако някой може да ми обясни това разминаване, ще се радвам?! По-добре да си бях взела алое на ФЛ - там поне има само два парабена.
Второ видях, че срока на годност на крема е замазван и реално не може да се види. Предполагам, че е изтекъл и затова е това голямо намаление.  #Cussing out

# 51
  • Мнения: 125


    Ами аз специално този гел не си го взех, но пък имат 50% намаление на кремовете за лице с Алое (няма и 20 лв броя с намалението)  Sunglasses и си взех хидратиращия и си купих продуктите за слънце ( SPF 15, флуида за тяло за по-бързо почерняване и крема за след слънце - уникален е!), и лилавата серия за коса.  


Моля те провери на твоя крем дали се вижда срока срока на годност, защото мисля, че ни поизлъгаха с него  Sad

# 52
  • Мнения: 125

    Ами аз специално този гел не си го взех, но пък имат 50% намаление на кремовете за лице с Алое (няма и 20 лв броя с намалението)  Sunglasses и си взех хидратиращия и си купих продуктите за слънце ( SPF 15, флуида за тяло за по-бързо почерняване и крема за след слънце - уникален е!), и лилавата серия за коса.  


Моля те провери на твоя крем дали се вижда срока срока на годност, защото мисля, че ни поизлъгаха с него  Sad

# 53
  • Мнения: 3 675
m_jinny, а алкохол в продуктите им има ли?  Simple Smile
Ами био продуктите не съдържат алкохол, за другите...мисля, че някои - да, но повечето - не.


Наистина ли?
И ти сигурна ли си в това твърдение?

iida, има доста голяма вероятно да не останеш доволна от алое вера гел.
За аптеката и крема нищо не  мога да ти кажа ............ в шок съм  #Crazy 

# 54
  • Мнения: X
Момичета,изненадана съм от гела с алое вера,който си купих от DM.Що кремове съм измазала "уж"  с матиращ ефект,но този гел направо ме  #CrazyЛицето ми цял ден е сухо,няма пот,няма омазняване...Слагам си само околоочен крем и гела с алое вера и вече цяла седмица нямам проблеми с омазняване на лицето! Grinning

# 55
  • Мнения: 125
Момичета,изненадана съм от гела с алое вера,който си купих от DM.Що кремове съм измазала "уж"  с матиращ ефект,но този гел направо ме  #CrazyЛицето ми цял ден е сухо,няма пот,няма омазняване...Слагам си само околоочен крем и гела с алое вера и вече цяла седмица нямам проблеми с омазняване на лицето! Grinning

Супер! Много се радвам, че си доволна! Гелът не беше ли само за тяло, или ти си го ползваш и за лице?
Има ли някаква UV защита в него?

# 56
  • Мнения: 3 675
djidji09, при теб не се ли рони гелът?
Моят се рони, а в Интернет бях прочела същото и за този от DM

iida, ще ми е много интересно да прочета и твоите впечатления за алое вера.

# 57
  • Мнения: X
B & C,не се рони гелът!Много бързо попива и не оставя никакви следи! Laughing

# 58
  • Мнения: 3 675
B & C,не се рони гелът!Много бързо попива и не оставя никакви следи! Laughing

Това ли е гелът, който ползваш? http://lagrippe-sou.blogspot.com/2011/05/sundance-aloe-vera-apres-gel-der.html

И какво количество нанасяш?

# 59
  • Мнения: X
B & C,не се рони гелът!Много бързо попива и не оставя никакви следи! Laughing

Това ли е гелът, който ползваш? http://lagrippe-sou.blogspot.com/2011/05/sundance-aloe-vera-apres-gel-der.html

И какво количество нанасяш?


Да,този е гелът!Много малко-едно натискане на помпичката ми е достатъчно за цялото лице.

Общи условия

Активация на акаунт