Лято е - слънцето пече, на МАЙ-ска мама и се ходи на море! - Тема 2

  • 26 248
  • 733
  •   1
Отговори
# 375
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз пък като не съм по цял ден на улицата, да не мислите, че вкъщи е оправено  Rolling Eyes Само пускам перални и гладя. От време на време готвя (тове се случва рядко) и мия чиниите. Но днес успях да се лакирам и да се епилирам  Laughing Така Елито има нова мама.
Иначе ние вече гукаме. Много й е интересно на душичката  Heart Eyes
За бибите - и нашата е на Кампол  Confused Ето такава е , а мисля да й взема с такава форма

# 376
  • Мнения: 111
Здравейте и от нас ,вече ще полудея тотално,храним се по 2ч,кърмим се ревем,кърмим се ревем, и накрая като я оставя да направя сухото мляко и тя заспала.....неиздържам.
Към консултантките по кърмене:какво ще стане ако се опитам да отбия малката сега..майка ми казва,че в топлото не било хубаво нито за мен,нито за нея,ама и в нета неможах да намеря защо точно.
Много се изнервяме и двете,а аз де що чай и храни за кърма има съм изяла и изпила и според мен резултата е нулев и детето е гладно.....

За 90м дневната..почнала съм я,ама тая купа с овесени ядки дето мухам всяка сутрин,не е към нея..или вчерашния ми разгулен ден..китайско,торта...
Някой беше питал за белите пъпчици,нашите започнаха сами да изчезват,казват че  са на хормонална основа.
Захар във водата не слагам.
Елфи браво на теб,организацията е желязна,ама то иначе няма да ти се получи...ако и аз не губех толкова време в кърмене,щеше да е супер...
Нелка нашта биба е като тия първите ама на Камера,за 2 лв силиконова цялата,че иначе пластмасата ни се отбелязва на бузките.

# 377
  • Мнения: 1
И ние гледаме да сме максимално време навън (когато го позволява), но и да не сме, обикновено повечето време се занимавам с децата. Та не остава много време за домакинство и разкрасяване.

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 17:47 от SYMa

# 378
  • Мнения: 1 130
За бибите аз купих на МАМ и съм много доволна, хареса си я от първия път ето я http://www.mambaby.com/mam/the_products-soothers-mam_silk_teat,2 … oryID__11154.html от мек силикон е.
За излизането навън, ние сме във всеки удобен момент на вън, за домакинската работа чистя само нашата спалня и готвя много рядко, ако свеки каже иначе не, а и нямам желание, ако сме само тримата - да, но иначе не ми се занимава.
Малчо спи и ще дремна и аз.

# 379
  • Мнения: 137
Здравейте,

За разходките:за повече от 2 часа не можем да се класираме навън, на мен ми писва . Надявам се след 10 дни да отидем на ранчото, там по цял ден ще сме навън:)

За чистенето:В къщи се чисти всеки ден, метла и парцал.... неизбежно е кучето постоянно ръси косми.

За готвенето: аз съм с проблемен стомах и ако не ям 2-3 дни готвена храна става страшно, но тук поне майка ми помага.

Днес майка ми ме хвърли в размисъл...... говорила с нейна позната, която казала че погачата се прави задължително преди 40-я ден. Тя е доста запозната с тези обичай, и сега мисля да ида в църквата да питам как се прави.......

Даная, не е гаранция ,че като отбиеш детето, то ще е по-спокойно Wink

Лек ден


# 380
  • Мнения: 23
Даная, не виждам какъв е проблема топлото - за да се отбие малкото? Но не те съветвам, много майки дават мило и драго да кърмят... По - добре, когато иска да яде давай, но също така приготви и допълнително АМ...
Аз лично от два дни не се изцеждам, ами слагам детето на гърди на всяко ядене или почти всяко, виждам че се нервира точно на петата минута, бум на другата цица и после дозата АМ, изпива си я с кеф... хем знам че е взело от мене, хем знам че се е нахранил с допълнителното!  Peace

# 381
  • Варна
  • Мнения: 302
Аз пък като не съм по цял ден на улицата, да не мислите, че вкъщи е оправено  Rolling Eyes Само пускам перални и гладя. От време на време готвя (тове се случва рядко) и мия чиниите.

Това все едно аз съм го писала. В началото имах време за всичко, защото Валентин след кърмене спеше и колкото и начесто да иска цица, в промеждутъците можех да свърша всичко. Но напоследък между кърменията реве и спи само за кратко сутрин и за 2-3 часа следобед, а за това време не успявам да свърша кой знае какво. А първия месец беше песен - в къщи светеше от чистота, готвех, торти правех, себе си нагласявах.... Сега ако успея да си взема душ преди да си е дошъл мъжа ми от работа, съм направо късметлийка. В къщи в момента е адската мизерия и бардак, днес вече ще се чисти де, но явно през това време ще трябва да оставя зверчето ми да си се дере от плач Sad.

Сега, да си призная, аз принципно не съм от най-организираните и работливите, но чак такъв ужас не е било. Това кърмене ужасно много време ми отнема и мен честно казано ужасно ме изнервя вече, дано наистина да има огромна полза, защото на моменти съм на ръба да минем на АМ. Просто той понякога е гладен през час, аз не мога едно излизане да си организирам навън /кърменето навън просто не е за мен/ и чувствам как скоро ще полудея. Мисля до към 6 месеца да кърмя и после постепенно да започвам отбиване, но тогава вече пък ще е зима и няма да можем да миткосваме по улиците Sad.

Аз докато кърмя обикновено се ровя в интернет, чета и пиша тук, чета книга или гледам филм/ТВ.

За бибите - нашите са анатомични на Нук, смуче ги, не винаги ги иска де, ако е много ядосан, ни биба го оправя, ни дявол, само цица. Може да ми виси на циците цял ден. В този смисъл, ако намеря биба с форма на цица, веднага я вземам Laughing.

# 382
  • Мнения: 110
Здравейте и от нас в този дъждовен неделен ден  bouquet
За разходките - дълго време прекарваме навън, защото на кака и батко не им се прибира у дома.
Домакинската работа- сведена до пране всеки ден, готвене също така, гладя само дрехите на Ния, нашите само за "добър ден" Laughing, мета през ден с прахосмукачка в седмицата по веднъж. Като се сетя, когато се роди Теа, всеки ден миех с "доместос" пода, ама сега...
Биба не използваме Ния не иска , не че и аз съм била настоятелна.
През нощта няма режим, но прави добри почивки от 5-6 часа от което съм доволна, има и за мен малко сън.
Видях че се сформира група за разходка в Северния парк, ако е така моля включете и нас  bouquet
Включете и мен моля в групата във фейса, там съм Olya Jaramlakova.

# 383
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от нас!
Днес тук е толкова мрачно и дъждовно...
Беба се събуди да суче в 5, после дремна до 9.30 и си влезе в ритъма на хранене. Сега съм я оставила да погука на играчките. Прави ми впечатление, че вече се заглежда - по играчки, по шарените плакати от списанията на децата, като й мърдам пръстите на ръката ми  Heart Eyes

Нелили, страхотна е Ели - пу-пу. Толкова е пораснала.

Ние ходим на разходки всеки ден, когато времето позволява. Излизаме заедно с ММ и трите деца.

За организацията на домакинската работа - гледам да има сготвена храна за децата, да е "срамнително" чисто и подредено - да не се препъваме и да газим коли, кукли, конструктори........... през деня, да изгладя. Но не съм се вманиачила на тази тема. Старая се да обръщам колкото се може повече внимание на децата и бебето. За мен това е най-важното в момента.

За бибите- нашата е като последната, показана от Нели.

Даная, не бих бързала да отбия бебето. Аз самата минах през много стесов период покрай малката, но успях да си запазя кърмата, знаейки, че беба ще има нужда от това гушкане и кърмене.

# 384
  • Мнения: 23
Мария, ако и Еди спи по 2 - 3 часа следобед берекет верси, само че това го прави само ако сме навън, в къщи от както се е родил едва онзи ден го направи от 14 - 16 часа... иначе около един час и това е...

За разходките - всеки ден, в началото излизах и сутринта и следобед, но после се изморих и омалях... а сега и в това време излизам един път, но качествено минимум 2 часа... по скоро откарваме цял следобед навън... даже и днес си позволих за 1 час да го изкарам, но заваля и го пребрах...
Айде оставям ви, че днес чакаме гости и имам работа, а ииии не съм яла днес  Mr. Green Като казах яденее - с дънки и блузка съм 56 кила, как ви се струва?  Wink Sunglasses Mr. Green
Преди да забременея бях 54 - 55 кг, влезнах да раждам 65 кг  Mr. Green Heart Eyes

# 385
  • София
  • Мнения: 2 817
Гери С., хвали се, ти, хвали се! Аз още нищо не съм свалила Sad А почти не ям... Случва ми се и веднъж два пъти седмично да трамбовам като идиот, от време на време и упражнения правя, но кантарът и обиколките не мърдат...  Sad Не знам дали ще сваля нещо скоро...

# 386
  • Сливен
  • Мнения: 4
Даная, не виждам какъв е проблема топлото - за да се отбие малкото? Но не те съветвам, много майки дават мило и драго да кърмят... По - добре, когато иска да яде давай, но също така приготви и допълнително АМ...
Аз лично от два дни не се изцеждам, ами слагам детето на гърди на всяко ядене или почти всяко, виждам че се нервира точно на петата минута, бум на другата цица и после дозата АМ, изпива си я с кеф... хем знам че е взело от мене, хем знам че се е нахранил с допълнителното!  Peace

Привет и от нас Simple Smile Аз редовно ви чета и винаги съм онлайн, но просто не ми остава време да пиша...

И ние сме така още след като ни изписаха... Елито си хапваше много, а аз нямах достатъчно кърма и се дохранваме, но първо задължително от гърдите и давам, а след това АМ... На мен все ми казват, че по добро от кърмата няма и колкото и малко да е, докато има да и давам... Някои познати казваха, че като започне с шишето няма да иска от гърдата, но не се получи така Wink тя си знае първо от мама, а после ако иска още от шишето Simple Smile

Гери С. а вие с какво АМ сте?

И ние вече май си гукаме или поне издава някакви звуци и се усмихва... сякаш иска да ни каже нещо  Laughing Wink

Nellyli голяма сладуранка е малката Елена... Simple Smile

Относно спането - има дни, в които спи предиобед или следобед, но има и такива, когато спи цял ден... Вчера например беше така - спинка целия ден... Да не и е уроки, но за сега Елина е много спокойна и си спинка или кротува в кошарката... Майка ми все ме плашеше, че аз съм била много ревлива и ако прилича на мен ще ми е трудно, но напротив... Тя си е много спокойна и обича да си поспива... Това определено е взела от тати... Simple Smile

Относно разходките - Обикновено излизаме сутрин към 9.30 - 10 и гледаме до 13 часа да се приберем... При мен проблема е със свалянето и качването на количката... Живеем в малко блокче на 4 етажа, което няма асансьор... Лесно свалям количката, но гледам по обед, когато ММ е в почивка и си е дошъл да ми я качи... После след 18 до 20-21 часа пак сме на вън Simple Smile Но тези дни малко времето не позволяваше разходки... Единствено вчера бяхме цял ден на вън Simple Smile Наваксахме пропуснатото Simple Smile

# 387
  • Мнения: 331
Герииии,свекърва ти уби змея Mr. Green На нас ни се случи такова неща при един от несполучливите ни опити за забелване Twisted Evil Но в момента,в който спряхме си падна и така Laughing Не се шашкай чак толкова,все пак са момченца,а на тях в това им е силата hahaha
Joy Свекървата на Гери определено печели наградата за лаф на месеца!  Mr. Green
Съвсем и напълно нормални са тези реакции. Никакви "чикии" не трябва да им се правят. Това е напълно нормален , физиологичен процес. Няма общо със секса. Поне за сега.  Mr. Green

# 388
  • Мнения: 111
Ох знам че кърмата е най доброто за бебето,ама понякога много се изнервям като неиска да захапе а се къса от рев.И аз преди всяко АМ я слагам на гърда и по 10 мл да изсуче,нема проблем,ама от няколко дни забелязвам,че и сутрин в 5ч гърдите ми не са много пълни...има да яде тогава и за 9ч се налага да дохранвам,а преди започвах да дохранвам  от 12или 15ч,а толкова чай изпих,педи ми вика пий много течности...е аз цял ден вися в тоалетната,голяма съм пикла.
За разходката,като беше жега излизахме чак в 17-18ч,сутрин  немога да се организирам,да оправя нея,аз да хапна,да сготвя и айде станало обяд,а тия дни много гадно времето.
Мойта девойка имам чувството,че стачкува когато баща и си е у нас-вечер като си дойде той един рев,едно чудо,а цял ден крутува,и сега цяла събота и неделя мрънка ли мрънка,чак се дере от рев и биберон и носене не признава.
Ние пак не сме акали от 3 дена...педи ми каза да и дам една лъжичка сок от ябълка..е девойката си го цокна..та се счита че съм захранила със сок вече.Някой,мисля че Нелили отричаше сок в началото,ама педи така ми каза.
Някой питаше за АМ ,аз давам на ХИП розовото инфант милк 1,пробиотик.Това ,което е комбиотик  го няма по повечето магазини,само във Вис виталис го видях.

# 389
  • София
  • Мнения: 146
Да ви питам-ползвате ли вече кенгуру

Общи условия

Активация на акаунт