Бръснене на триъгълника

  • 66 304
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте всички мами.Искам да попитам нещо.Като се обръсна долу и получавам едни червени точки,понякога с бяло връхче.Отскоро използвам този метод за обезкосмяване и не съм много наясно.Срам ме е да питам приятелки да не ме помислят за изостанала и задръстена.Как може да се предотвратят тия точки?Много ще съм благодарна за съветите.

# 1
  • Мнения: 11
Здравейте всички мами.Искам да попитам нещо.Като се обръсна долу и получавам едни червени точки,понякога с бяло връхче.Отскоро използвам този метод за обезкосмяване и не съм много наясно.Срам ме е да питам приятелки да не ме помислят за изостанала и задръстена.Как може да се предотвратят тия точки?Много ще съм благодарна за съветите.
Ох за съжаление, няма какво да те посъветвам, явно не ти понася този тип обезкосмяване, Sad може да пробваш по често да си сменяш ножчето на съмобръсначката. Тези пъпчици се получават от свръх чуствителност на кожата или от изпотяване,  Thinkingможе да пробваш и да си нанасяш някакъв крем за след бръснене по скоро тип парфюм/афтършейф/ или нещо антибактериално, на мен лично само това ми помага.
Имам една приятелка, която си нанася сух парфюм/стик/.
Дано да съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 372
Редовно подменяне на ножчето за бръснене, използване на гел/пяна за бръснене или някакъв по-неутрален сапун, а Нивеа имат и интимен гел, който улеснява бръсненето (на мен обаче нещо не ми понесе). След бръснене може да слагаш малко бебешка пудра, талк или пък крем Здраве  Peace И носи бельо само от естествени материи (памук, коприна и т.н.).
Парфюмираните продукти и съдържащите алкохол допълнително могат да раздразнят и алергизират кожата на такова място, тъй че на мен поне това не ми се струва никак добра идея  newsm78

# 3
  • Мнения: 11
Редовно подменяне на ножчето за бръснене, използване на гел/пяна за бръснене или някакъв по-неутрален сапун, а Нивеа имат и интимен гел, който улеснява бръсненето (на мен обаче нещо не ми понесе). След бръснене може да слагаш малко бебешка пудра, талк или пък крем Здраве  Peace И носи бельо само от естествени материи (памук, коприна и т.н.).
Парфюмираните продукти и съдържащите алкохол допълнително могат да раздразнят и алергизират кожата на такова място, тъй че на мен поне това не ми се струва никак добра идея  newsm78
Ами предложих парфюм, заради алкохола, козметиката, която съдържа спиртни вещества изгаря пъпките и изсушава кожата. Като поддържаме кожата суха, намаляваме отделянето на масните жлези. Но всичко това  е много относително, зависи и от типа кожа и на всеки му действа различно. Крема здраве е много добро предложение, той не омъзнява кожата, напротив изсушава я, така че може да предотврати появата ан нови  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 12
Аз се мажа с Бочко класическия крем против подсичане и нямам проблеми.

Пропусна ли веднъж да се намажа и се зачервявам.

# 5
  • Мнения: 293
 при мен кола-маска или отскубване е по-лошият вариант

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Мажи се с афтършев, но не тези лосионите, тези които са одеколони.

# 7
  • София
  • Мнения: 923
аз използвам от скоро крем депилатоар, на Стреп, за чувствителна кожа с лайка, освен че не се налага това гадно чекнене с бръсначката и да внимаваш да не се порежеш, прави космите меки след използването му, не растат така твърди като при бръсненето, нанасяш чакаш 10 минути и пробваш ако падат лесно, само с хладка вода се отмиват, без чекнене, без порязване и т.н. и после гладка и хубава кожа  Peace

# 8
  • Мнения: 1 416
С този крем депилатоар навсякъде ли се минаваш? Не само триъгълника, а и останалите "части" да не изреждам Embarassed Crazy
След колко време растат космите с него? Пак ли след 1 ден, както с бръсненето?

# 9
  • Мнения: 1 296
Бръсненето не прави ли космите след това още по-твърди?
Нямаш ли възможност поне за епилатор? Или варианта с кола маска. Аз не зная моята козметичка каква използва, но съм доволна. Не се зачервявам, не ми се образуват никакви пъпки, нито да ми дразни на кожата. Но след всяка процедура обаче наръсва по малко пудричка.

# 10
  • Мнения: 11
Може да ползваш гел от алое,дерматологичен за чувствителна кожа  или някакъв крем на кортизонова основа, би трябвало да изчезне за един ден раздразненото. Преди бръснене навлажняваш с вода и гел. Бръсначката долу-горе след четвърто ползване се изхвърля.  Добре е да е с подвижна горна част, така следва извивките по кожата. Минава се бавно и веднъж. Ако излизат малки пъпчици - антибактериален сапун. На финала с памуче нанасяш талк или пудра.

# 11
  • Мнения: 578
Ползвам темата, за да попитам дали някой е ползвал тази екстра на Жилет:

# 12
  • София
  • Мнения: 923
С този крем депилатоар навсякъде ли се минаваш? Не само триъгълника, а и останалите "части" да не изреждам Embarassed Crazy
След колко време растат космите с него? Пак ли след 1 ден, както с бръсненето?


ами не, по-бавно растат от бръсненето, ползвам го само за триъгълника, мишниците и краката минавам с епилатор, от кола маската имам подкожни косми и много ме боли от скубането  Peace

# 13
  • Мнения: 113
Elasmen - мисля че AQUA имаше в предвид не останалите части от тялото, а дали обезкосмяваш всичко ОТДОЛУ  Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 416
Elasmen - мисля че AQUA имаше в предвид не останалите части от тялото, а дали обезкосмяваш всичко ОТДОЛУ  Embarassed
Да, точно това имах предвид Grinning Blush
Иначе мерси за отговора Simple Smile Ако се окаже, че става и за останалите "части" там Crazy ще взема да пробвам и аз Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 901
аз използвам от скоро крем депилатоар, на Стреп, за чувствителна кожа с лайка, освен че не се налага това гадно чекнене с бръсначката и да внимаваш да не се порежеш, прави космите меки след използването му, не растат така твърди като при бръсненето, нанасяш чакаш 10 минути и пробваш ако падат лесно, само с хладка вода се отмиват, без чекнене, без порязване и т.н. и после гладка и хубава кожа  Peace

Аз не разбрах - само изплакваш с вода и всичко пада, или както при крема на Вийт, се изстъргва с шпатулка  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 923
използвам го за всичко от долу, вкл и дупето  Laughing
ами изплаквам само и те сами падат, така пишеш и в упътването, на малка част да се пробва с шпатулката и ако падат лесно да се изплакне с хладка вода, без да се упражнява натиск или стържене с шпатулата  Peace

# 17
  • Мнения: 116
Ориентировъчно колко струва този вълшебен крем,че и аз се впечатлих?Взимала съм зеления крем на Вийт-нищо не махаше,но щом за този има добри отзиви,склонна съм да рискувам.

# 18
  • Мнения: 4 428
Аз бих те посъветвала първо да попиташ майка си за тези неща  Wink Тя ще може най-добре да прецени кожата ти и кое ще е най-подходящо за теб, като метод на обезкосмяване. Отидете и изберете депилатоара или да ти препоръча козметичка, ако знае и избереш кола-маската  Peace
Аз лично страшно много съжалявам, че на млади години започнах да се обезкосмяват с бръснене. Космите станаха твърди, дебели и многооо  ooooh! Вече повече от 10год. се обездкосмявам само с кола-маска, но космите ми никога не си върнаха предишния "деликатен", ако мога така да се изразя, вид...Намерих една козметичка, която използва студена кола-маска и се родих. От топлата много ми прогаряше и се дразнеше кожата. Трябваха й 2-3 дни, за да се възстанови. Но 100 пъти предпочитах и топлата кола-маска пред последствията от бръснача  Sunglasses

# 19
  • София
  • Мнения: 923
5-6лв  Peace
кола-маската не е за всеки, някои жени не могат да издържат на болката от скубането  Peace
аз примерно издържам на болката, но една седмица след кола маска косъмчетата почват да ми се врастват, стигала съм и до гнойни пъпки  Crazy заради кола маската, въпреки редовното ексфолиране на кожата, ползвала съм и специални кремове за правилен растеж на косъма, нищо не ми помогна  Sad за мен най-удачен вариянт е депилатоара, нито ме боли, нито пък от него получавам врастнали косъмчета  Peace
но си права всеки сам по себе си може да съди кое  е най-подходящо, а за мен е мит че като обръснеш космите и стават по дебели, бръснала съм ги, скубала съм ги, еднакво растат и в двата случая, от скубането няма да станат по-тънки, козметичка ми го е казала, може да почнат да растат по-бавно и по-редки, но дебелината си остава еднаква  Peace

# 20
  • Мнения: 578
Лично аз не бих използвала крем или каквото и да е за цялостно обезкосмяване точно в тази област. Защото кожата там е деликатна и тези продукти нарушават баланса и премахват естествената защита. Миналата година използвах на Жилет дамския гел за бръснане и си докарах гъбички  ooooh! Ужасно неприятно беше. По принцип самобръсначка използвам след коламаска, ако са останали някакви косъмчета, които тя не е успяла да хване, но никакви гелове, кремове, пяна и т.н. вече  Naughty Само с интимния гел и това е....

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Аз по принцип се обезкосмявам с кола маска или епилатор, но този Стреп за чувствителна кожа ме заинтригува. Колко време се запазва гладка кожата след употреба на депилатоар?

# 22
  • Мнения: 116
Аз по принцип съм доволна от коламаската,но ми е трудно,защото ми залепа за кожата и няма отлепяне.А ефекта от бръсначката нито е 100% гладък,нито е траен-от днес до утре.Най-много би ме устойвало мини епилатор,но той се продава само в комплект с голям...

# 23
  • Мнения: 200
Ех този депилатоар Стреп.Аз също се заинтригувах.Къде може да се купи и как изглежда?  Колко време след премахването на косъммчетата започват пак да расът?   Защото аз само бръсначка използвам.С  кола маска и епилатор умирам от болка и не мисля,че трябва да изпитвам такива зверски болки за нещо,което мога да премахна по друг начин,макар да се налага да го правя често.   та за този депилатоар,ако може повечко инфо.

# 24
  • София
  • Мнения: 923
click купих си го от Фантастико за 6лв, на втория ден почват да растат космите Wink поне при мен е така, не мога да кажа вече при всеки по отделно как ще действа Wink

Последна редакция: пн, 18 юли 2011, 15:59 от elasmen

# 25
  • Мнения: 1 416
използвам го за всичко от долу, вкл и дупето  Laughing
ами изплаквам само и те сами падат, така пишеш и в упътването, на малка част да се пробва с шпатулката и ако падат лесно да се изплакне с хладка вода, без да се упражнява натиск или стържене с шпатулата  Peace
Мерси много  bouquet Simple Smile АМи ще го пробвам и аз в такъв случай:D Все пак 6лв е, ако не ми свърши работа, поне няма да ме яд после. Мерси много, че ни светна за него Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 923
за нищо  Hug

# 27
  • Мнения: 7
http://www.bezkosmi.com/default.html
Здравейте моля ако някой има лични наблюдения за този продукт да сподели. Може и не толкова лични. Струва ми се доста добро за да е истина.

# 28
  • Мнения: 578
sani001, в тази тема го обсъждаме : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=600915.0

# 29
  • София
  • Мнения: 1 914
Аз много лесно ловя гъбички и по- точно ми се разбалансира средата и затова се бръсна вече само с интимния гел. Вярно, че не е най-удачният вариант, но отскубна ли ги, започват да ми се вратват и после съм цялата в рани.  Rolling Eyes
Ще помисля дали да пробвам този депилатоар.  newsm78

# 30
  • Мнения: 0
Здравейте всички мами.Искам да попитам нещо.Като се обръсна долу и получавам едни червени точки,понякога с бяло връхче.Отскоро използвам този метод за обезкосмяване и не съм много наясно.Срам ме е да питам приятелки да не ме помислят за изостанала и задръстена.Как може да се предотвратят тия точки?Много ще съм благодарна за съветите.
ако се бръснеш срещу косъма винаги ще има пъпчици с бял връх,пробвай обратно

# 31
  • Мнения: 0
Крем Бочко/Здраве или бебешка пудра  Peace

# 32
  • Мнения: 86
аз използвам от скоро крем депилатоар, на Стреп, за чувствителна кожа с лайка, освен че не се налага това гадно чекнене с бръсначката и да внимаваш да не се порежеш, прави космите меки след използването му, не растат така твърди като при бръсненето, нанасяш чакаш 10 минути и пробваш ако падат лесно, само с хладка вода се отмиват, без чекнене, без порязване и т.н. и после гладка и хубава кожа  Peace

А не пари ли там Embarassed?Пада ли всичко?

# 33
  • Мнения: 90
Крем Бочко/Здраве или бебешка пудра  Peace
точно това ползвам и аз след бръснене - никога не съм имала проблеми до сега. най-често ползвам Бочко.

# 34
  • Мнения: 12
Крем Бочко/Здраве или бебешка пудра  Peace
точно това ползвам и аз след бръснене - никога не съм имала проблеми до сега. най-често ползвам Бочко.

Ще пробвам и аз с Бочко Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 901
аз използвам от скоро крем депилатоар, на Стреп, за чувствителна кожа с лайка, освен че не се налага това гадно чекнене с бръсначката и да внимаваш да не се порежеш, прави космите меки след използването му, не растат така твърди като при бръсненето, нанасяш чакаш 10 минути и пробваш ако падат лесно, само с хладка вода се отмиват, без чекнене, без порязване и т.н. и после гладка и хубава кожа  Peace

А не пари ли там Embarassed?Пада ли всичко?

Аз пък от Стреп не видях никакъв ефект... Чакам дори 11-12 мин, повече ме е страх, но повечето не падат, а тези които падат са като отрязани по средата... въобще резултатът е 0! Поне при мен е така, а много му се бях навила  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 116
Някой ползвал ли е гореща кола маска за триъгълника (онези в пълнителите,които се поставят в уред за затопляне)?

# 37
  • Мнения: 4 428
Някой ползвал ли е гореща кола маска за триъгълника (онези в пълнителите,които се поставят в уред за затопляне)?

Аз, не е приятно и не мисля, че чисти по-добре или някакъв друг ефект. Освен, че кожата се дразни много повече, а при мен дори изгаряше на места. След такава кола, ми трябват поне 3 дни да се възстановя. Мажех се с възстановяващ крем, за да ми се оправи кожата.

# 38
  • Мнения: 12
Вярно е, че като се бръснеш и космите се увеличават, тъй като постоянно израстват мъхчета и ти като минеш със бръсначката през тях и те порастват големи и тъмни косми, а преди са били незабележими примерно.

# 39
  • Мнения: 45
Крем здраве е решението,секи път след излизане от банята и след бръснене се мажи.Няма да имаш проблем  Sunglasses Simple Smile

# 40
  • Мнения: 578
Някой ползвал ли е гореща кола маска за триъгълника (онези в пълнителите,които се поставят в уред за затопляне)?

Аз използвам само коламаска от този тип и си я правя сама в къщи. На комзетичка ме е гнус да ходя. Но точно тези,които са в патрончета с ролка отгоре не са подходящи за домашни условия. Първо, защото са липоразтворими и нараняват повече кожата, второ - понеже самия накрайник не е удобен за нанасяне. Купувам си обикновена, която е водоразтворима - води се течна коламаска. Сара или Кара...нещо такова. Тези с ролките ги ползвам само за ръцете и краката.

# 41
  • Мнения: 116
Ех,така се надявах да стават и за триъгълник...Нищо де,поне краката ми ще са качествено обезкосмени,не като с епилатора.

# 42
  • Мнения: 578
Ами аз съм пробвала и резултата беше ужасен, тъй като липоразтворимата коламаска прилепва много плътно до кожата и ако не си професионалист и не дърпаш лентичката точно както трябва, се охлузва и горния слой на кожата, а това е ужасно - хем боли, хем става червено, а после участъка потъмнява....освен това трябва да държиш патрончето надолу, за да може да изтича коламаската, а ако си я правиш сама в къщи....не знам просто как ще стане. Но тези, които се продават в козметичните магазини в тубичка са идеални за триъгълника. Първо захващат само косъмчетата и не охлузват кожата, второ си изсипваш върху шпатулката, колкото ти трябва и го нанасяш точно където е необходимо. Аз си купувам само допълнително от професионалните лентички, защото в кутията с коламаската има само едно парченце, което е много малко.
Ето виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=492473.0

# 43
  • Мнения: 1 207
Тази Сара или Кара, ако е същата, за която си мисля (студена кола маска), е номер едно. Години наред я ползвах за триъгълника.

# 44
  • Мнения: 16
Понеже и аз ходя на козметик за кола маска,но откакто забременях ми казаха,че не е хубаво и за жалост преминах на бръснене Sad грешка ли е незнам,но мисля,че е късно пак да почвам с козметик

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 821
И аз съм с чувсвителна кожа и обезкосмяване на бикини зоната ми понася само и единствено депилатоар. Пробвала съм различни марки, но последно съм се спряла на този

http://apteka.framar.bg/30016126/елеа-депилиращ-крем-спорт-за-мъже-150-мл-крем-балсам-след-депилация-15-мл

Хем е голямо количесво, хем пада всичко, защото явно е пригоден за по- грубите мъжки косми. С някои дамски съм имала случаи на не много добри резултати. А и цената ме устройва идеално. Няма никакво зачервяване или дразнене. Само внимавам да нанасям там, където има косми - ако ме разбирате  Wink.
При мен космите излизат горе долу колкото и след бръснене.

# 46
  • Мнения: 466
аз също след бръснене се обривам по често по свивките, някой път когато косъмчетата са по къси ми стават ранички, което е ужасно. По краката задната част на бедрата също се обривам том пъпките стават по големи, но с епилатора много ме боли и нямам избор....

# 47
  • Мнения: 49
Бръсненето не е ок, по добре кола маска или депилатор.

# 48
  • Мнения: 466
Бръсненето не е ок, по добре кола маска или депилатор.
кола маска много ме боли, а крем не знам притеснявам се това е интимна зона все пак

# 49
  • Мнения: 49
Бръсненето не е ок, по добре кола маска или депилатор.
кола маска много ме боли, а крем не знам притеснявам се това е интимна зона все пак

Щом те притеснява депилатора, може да пробваш лазерна или фотоепилация, макар че  е скъпичко, но поне има дълготраен ефект  Flutter

# 50
  • София
  • Мнения: 480
Всъщност разликата между бръснене и депилатор, каква е? Може би, че при крема не се разранява така кожата, както при бръсненето?

# 51
  • Мнения: 214
Мили момичета, здравейте! Питам се само при мен ли е така с това бръснене, че ако вечерта се избръсна на сутринта съм с наболи крака, подмишници триъгълник и т.н няма и следа от гладкост, ужасно е ужассно Sad. Как по дяволите мога да си имам партньор в това положение? Та аз никъде не мога да мръдна и да се чувствам добре Sad

# 52
  • Мнения: 306
Мили момичета, здравейте! Питам се само при мен ли е така с това бръснене, че ако вечерта се избръсна на сутринта съм с наболи крака, подмишници триъгълник и т.н няма и следа от гладкост, ужасно е ужассно Sad. Как по дяволите мога да си имам партньор в това положение? Та аз никъде не мога да мръдна и да се чувствам добре Sad

Избии си тези комплекси, че не можеш да има партньор. Ако истински те обича и държи на теб и неепилирана ще те желае!

# 53
  • Мнения: 14

Такава съм

Според мен да, преди използвах самобръсначка, но кожата ми загрубя и минах на депилатоар...не го правя по-рядко (което ме дразни най-много), но поне сега не травмирам толкова кожата Peace

# 54
  • Мнения: 214
Момичета споделете каква самобръсначка да си купя, коята да върши работа (по евтина, но пък и да маха космите )  newsm78

# 55
  • Мнения: 14
Защо не пробваш депилатоар?

# 56
  • Мнения: 466
Момичета споделете каква самобръсначка да си купя, коята да върши работа (по евтина, но пък и да маха космите )  newsm78

http://www.otzivi.bg/storage1/images/catalog/item4022/pic3998/View.jpg  Аз съм с такава

# 57
  • Мнения: 39 428
Използвам най- обикновена самобръсначка за триъгълника. Минавам до където мога да търпя с епилатора и после с бръсначка. Аз, обаче се бръсна на сухо. Не използвам вода, крем за бръснене или интимен сапун. Важно е бръсначката да е остра.
След това гледам няколко часа да не се мокря и мажа превантивно с бебешка пудра, крем здраве или Пантенол против изгаряне.

# 58
  • Мнения: 466
Използвам най- обикновена самобръсначка за триъгълника. Минавам до където мога да търпя с епилатора и после с бръсначка. Аз, обаче се бръсна на сухо. Не използвам вода, крем за бръснене или интимен сапун. Важно е бръсначката да е остра.
След това гледам няколко часа да не се мокря и мажа превантивно с бебешка пудра, крем здраве или Пантенол против изгаряне.

На сухо не ти ли гадно, кожата не се наранява много така?

# 59
  • Мнения: 39 428
Използвам най- обикновена самобръсначка за триъгълника. Минавам до където мога да търпя с епилатора и после с бръсначка. Аз, обаче се бръсна на сухо. Не използвам вода, крем за бръснене или интимен сапун. Важно е бръсначката да е остра.
След това гледам няколко часа да не се мокря и мажа превантивно с бебешка пудра, крем здраве или Пантенол против изгаряне.

На сухо не ти ли гадно, кожата не се наранява много така?
Никак! Много по- лесно, по- бързо!

# 60
  • Мнения: 54
Мили момичета, здравейте! Питам се само при мен ли е така с това бръснене, че ако вечерта се избръсна на сутринта съм с наболи крака, подмишници триъгълник и т.н няма и следа от гладкост, ужасно е ужассно Sad. Как по дяволите мога да си имам партньор в това положение? Та аз никъде не мога да мръдна и да се чувствам добре Sad
Пробвай кола маска, поне в зоните където не те боли много и ще видиш разлика Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт