какво мислите за името Катрин???

  • 9 739
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!Всеки момент се очаква да родя своята първа рожба.Какво мислите за името Катрин?Свекърва ми е Костадинка и много искам да носи първата и буква???

# 1
  • Мнения: 81
Харесва ми, но като чели Катерина ми харесва повече  Peace

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия отговор Simple Smile)) събирам мнения и ще мисля !Имам още няколко дена!!:))

# 3
  • Мнения: 399
Харесва ми! Peace
На баба Костадинка ...внучка Косара или Констанс...  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 796
Aз лично повече харесвам Катерина, но и Катрин ми допада.
Леко раждане!

# 5
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Харесвам страшно много името Катрин, и с българска, и с чужда фамилия  Grinning. Харесва ми малко повече от Катерина. Леко раждане!  Peace

# 6
  • Мнения: 6 998
Катерина.
Катрин ми е префърцунено. И къде ще е ударението, а или и?

# 7
  • Мнения: 56
Макар че момичето пита за Катрин,ние отговаряме Катерина.
Аз също съм за Катерина,може да предложи и други имена.

# 8
  • Мнения: 513
Катрин ми харесва  Peace Катерина също  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 555
Катрин ми харесва само с удариение на И. Ако е на първата сричка, за България ми звучи трудно за произнасяне и неблагозвучно.
Иначе е хубаво, но не може да се сравнява с Катерина, което съдържа неповторима нежност и мелодика.

# 10
  • Мнения: 2 786
И аз съм за Катерина, защото е по-мелодично ... Ка-те-ри-на  Laughing

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
И аз така. Катрин ми харесва, но повече ми харесва Катерина.

# 12
  • Мнения: X
Винаги ми изниква образа на Катрин Деньов- харесва ми Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 291
За Катрин мисля това, което и повечето тук - хубаво е, но Катерина е много по - хубаво.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 229
За Катрин мисля това, което и повечето тук - хубаво е, но Катерина е много по - хубаво.


ми и аз да се включа към това мнение Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 898
За Катрин мисля това, което и повечето тук - хубаво е, но Катерина е много по - хубаво.

ми и аз да се включа към това мнение Simple Smile
+1  Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
За Катрин мисля това, което и повечето тук - хубаво е, но Катерина е много по - хубаво.

ми и аз да се включа към това мнение Simple Smile
+1  Peace
Също се присъединявам Simple Smile

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
КАТРИН е по-по-най готЕното име  Heart Eyes
И само моля, да не е  Катерина  Sick

# 18
  • Мнения: 1 207
Харесва ми Картин.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 107
КАТРИН е по-по-най готЕното име  Heart Eyes
И само моля, да не е  Катерина  Sick
Ти си повръщай колкото искаш на Катерина, аз пък ще го направя за Катрин  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 092
За Катрин мисля това, което и повечето тук - хубаво е, но Катерина е много по - хубаво.

ми и аз да се включа към това мнение Simple Smile
+1  Peace
Също се присъединявам Simple Smile

и аз
Едно от красивите български имена - Катерина

# 21
  • Мнения: 8 919
Катерина ми харесва в пъти повече от Катрин.

# 22
  • Мнения: 2 216
КАТРИН е по-по-най готЕното име  Heart Eyes
И само моля, да не е  Катерина  Sick
Направо се чудя на някои хора! Как е възможно да сте такива?!
Момичето ще роди всеки момент, измислило е име, допитва се все пак....
В качеството си на каква дойдохте да се молите, да не си кръщава детето Катерина?!
И по-добре ли се почувствахте след като споделихте мнението си?!
.....................................
И аз харесвам повече Катерина! Heart Eyes
Леко раждане и здраво бебче!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 229
хъм.... странно ми е последното мнение...всъщност Шани е от малкото подкрепящи авторката за избора...която всъщност е избрала Катрин, не Катерина.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
И на мен ми стана чудно Simple Smile После пък ми стана смешно  Laughing

# 25
  • Мнения: 181
Катрин ми харесва,но с ударение на и. Wink

# 26
  • Мнения: 56
И все пак,изборът е твой,миличка!
Желая безпроблемно раждане,а името каkвото ти дойде отвътре!

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 22:21 от milined

# 27
  • Мнения: 3
Момичета изкрено се зарадвах ,че се включихте с мнение по моята дилема с името:) за сега съмна мнение....каквото ми дойде на уста.Да кажа честно и Катрин и Катерина и Кристияна...всички ми харесват.Да е живо и здраво пък то името ...ще го измислим Simple Smile още веднъж благодаря

# 28
  • София
  • Мнения: 44 229
Леко раждане ти желая Simple Smile наистина най-важното е да сте живи и здрави Simple Smile да се похвалиш после Simple Smile

# 29
  • Мнения: 66
И аз в групата за Катрин Peace
И Катерина ми харесва Thinking
Кристияна не съвсем.

# 30
  • Мнения: 56
Кристияна не съвсем.
Пак да се включа Кристиян/а стана като Виктор и Виктория.Според мен преекспонирано.

# 31
  • Мнения: 2 216
каквото ми дойде на уста.
Peace
Чувала съм, че някои жени като си видят бебчето и името само идва!

# 32
  • Мнения: 517
На мен многоми харесва името Катарина.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Също харесвам Катерина, а още повече Константина - леко раждане  bouquet

# 34
  • Мнения: 18
Името е много хубаво а мислила ли си за името Карина също много ми харесва! Simple Smile  Леко и безпроблемо раждане!  Hug

# 35
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Катрин по-ми харесва от Катерина, НО! за небългарско име. Ако си е българче, по-си му отива Катерина. Някой предложи Косара /на баба Костадинка/.

# 36
  • Мнения: 386
а ако се кръщава на бабата защо не е...
константина?

# 37
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
а ако се кръщава на бабата защо не е...
константина?
Името Константина е хубаво, но е производно от мъжко име и нумеролозите казват, че придава на момичето , което го носи по-мъжествен облик и характер.
По темата - приятелката на моя син се казва КатрИн.
Никога не е имало проблеми с името и (но така или иначе всички и казват Кати)
Иначе и Катерина е хубаво, а аз ти предлагам едно любимо мое име - Кристина
Успех ти желая, леко раждане и живо и здраво бебенце с красиво име! Hug

# 38
  • Мнения: 739
Катрин ми звучи като недовършено.

Ка-те-ри-на е много по-хубаво и по-благозвучно. Много е важно как ще звучи в съчетание с фамилията. Ако фамилията е дву-срична, може би Катрин ще звучи по-добре, но ако фамилията е по-дългичка, Катерина ще е по-добрия избор.

Леко раждане!   bouquet Като видиш бебка и името само ще ти дойде...

# 39
  • София
  • Мнения: 44 229
сори ама ме хвърли в размисъл...каква ще е тази  дву-срична фамилия?

# 40
  • Мнения: 6 998
сори ама ме хвърли в размисъл...каква ще е тази  дву-срична фамилия?
И аз това се замислих  Laughing

# 41
  • Мнения: 4 555
Е, вие пък. Деньов, разбира се! На Катрин коя фамилия би могла да подхожда повече!?

# 42
  • Мнения: 739
Ами фамилия съставена от две срички. Например:
Пет-ров (Пе-тров  Confused)
Ко-лев

Аааа, сега се сещам, че понеже е момиче, винаги ще завършва на -ова, -ева.
Извинявам се, обърках се  Rolling Eyes Значи женска фамилия ще е поне 3 срички.
(Дъщеря ми е с дву-срична фамилия, но тя не е -ова, ами -ов).

# 43
  • Мнения: 386
Ба-лев
Та-сев
Ми-лев
все двусрични фамилии

бае-ва обаче остава двусрична Simple Smile

александра също е било първо само мъжко име, но сега не пречи да си кръщават така децата

констанс е вариант, обаче малко повече изкилиферчен

# 44
# 45
  • Мнения: 7 947
 Joy
Много ясно, че е трисрична!!!

А иначе - не ми харесват чуждиците. Бих кръсти5ла детето - Катерина, не Катрин.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 372
Хубаво име е.Катерина също е хубаво.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 229
nadezda isabel

Ба-лев
Та-сев
Ми-лев все мъжки, нали момиче се чака.

# 48
  • Мнения: 1
Харесва ми но Катерина ми харесва повече.

# 49
  • Мнения: 3 830
Харесвам много повече Катрин от Катерина. Сто пъти по-стилно ми е и изискано.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 107
Сто пъти по-стилно ми е и изискано.
Ми да, нещо като Ивана и Иванка. Едното е супер стилно, а другото е за селяндурки   Mr. Green

Не ме е яд, че не харесваш името Катерина, а защото аргументите са ти един път  Joy

# 51
  • Мнения: 3 830
Сто пъти по-стилно ми е и изискано.
Ми да, нещо като Ивана и Иванка. Едното е супер стилно, а другото е за селяндурки   Mr. Green

Не ме е яд, че не харесваш името Катерина, а защото аргументите са ти един път  Joy

Такова е моето усещане и разбиране за звученето на името. Не знам какви други трябва да са ми аргументите  Laughing

# 52
  • Мнения: 1
Катрин е хубаво име  но не за БЪЛГАРИЯ. Защо да използваме чужди имена като тук имаме много по-хубави, по-звучни и по-добре звучащи  с българските фамилии имена. Не мога да ви разбера,честно. Вместо да продължим традицията на хубавото и българското ние   заменяме типичните си имена с еквивалентите им на друг и  имената звучат абсурдно и смешно с фамилията и презимето.  

# 53
  • Мнения: 399
А такааа..."Катринхаресващите",казаха ли ви го най-сетне?! Joy
Нали няма да почваме за 547865865 път тази дискусия?  Stop

# 54
  • София
  • Мнения: 291
А такааа..."Катринхаресващите",казаха ли ви го най-сетне?! Joy
И после пак ми правете забележка, когато "скачам на бой" всеки път, когато някой се осмели да каже нещо лошо за имената, които носят децата ми ...   Joy
 

# 55
  • София
  • Мнения: 23 107
Ааа, не - не съм искала да прозвучи, все едно скачам на бой, че някой не е харесал името Катерина, само защото, видите ли, моята щерка се казва така. Но това не ми пречи да сметна нечии аргументи за смешни и елементарни. Без значение дали детето ми се казва така или не.

На мен Катрин ми звучи надуто и префърцунено. А ако върви с фамилия Трендафилова или Пенчева мазалото става пълно.

Но аз си имам непоносимост към женски имена, които не окончават на "а". Като Ивон и Никол например  Peace Ако живеех в друга държава, където да отглеждам детето си, може би щях да имам съвсем различни възприятия към имена.

# 56
  • Мнения: 4 555
На мен Катрин дори за извън България не ми харесва повече от Катерина. Абе и за на Марс пак не ми харесва повече  Laughing С това -тр- по средата става много тромаво.
Англичаните колко готини имена са орезилили само  Laughing

# 57
  • Мнения: 6 998
И мен ме дразни тр-то.  Crazy

# 58
  • Мнения: 3 830
Ааа, не - не съм искала да прозвучи, все едно скачам на бой, че някой не е харесал името Катерина, само защото, видите ли, моята щерка се казва така. Но това не ми пречи да сметна нечии аргументи за смешни и елементарни. Без значение дали детето ми се казва така или не.

На мен Катрин ми звучи надуто и префърцунено. А ако върви с фамилия Трендафилова или Пенчева мазалото става пълно.

Но аз си имам непоносимост към женски имена, които не окончават на "а". Като Ивон и Никол например  Peace Ако живеех в друга държава, където да отглеждам детето си, може би щях да имам съвсем различни възприятия към имена.

Хайде да не се обиждаме чии аргументи  са смешни и елементарни.  Naughty Изказах мнение.

Различните имена звучат различно на всеки отделен човек и точно това е причината едни имена да ти звучат смешно, други да са ти префърцунени, остарели, нежни, силни, сладки, стилни, приказни и т.н.
 
Ти сама си казала как ти звучи името Катрин. Е, на мен не ми звучи надуто и префърцунено. Моето мнение е, че звучи много по-стилно и красиво от Катерина и туй то.

Видиш ли, твоите аргументи, произлизащи от асоциации с личности, притежаващи името Катрин, не са смешни и елеменатрни, но моите са, а?!!

И дали подбудите ти са лични или не, хората сами ще преценят това....

# 59
  • Мнения: 4 555
Е, какво значи, че са й лични подбудите? Естествено, че е дала на детето си името Катерина, защото го харесва, а не обратното - да е пристрастна към името, защото дъщеря й се казва така  Laughing

# 60
  • Мнения: 3 830
Е, какво значи, че са й лични подбудите? Естествено, че е дала на детето си името Катерина, защото го харесва, а не обратното - да е пристрастна към името, защото дъщеря й се казва така  Laughing

Коментира постовете присмехулно и дава квалификации, че аргументите ми били "смешни и елементарни". Детето й се казва КатерИна. Без да й казва някой, че е пристрастна, тя сама на 2 пъти се оправдава. Малко гузен негонен бяга.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 107
Видиш ли, твоите аргументи, произлизащи от асоциации с личности, притежаващи името Катрин, не са смешни и елеменатрни, но моите са, а?!!
Я пак, че не разбрах  Grinning
Асоциации не съм правила, нещо бъркаш.
Иначе имаш пълно право да ги наричаш елементарни, нямам нищо против  Wink

Малко гузен негонен бяга.
Ако този извод те удовлетворява и те кара да се чувстваш по-добре - нищо против нямам! Толкова съм гузна, че ще се пръсна чак.  Joy

# 62
  • Мнения: 0
Kaтерина ми харесва, Катрин не особено.

# 63
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ех, щастливата мама, нехаещата за нашите дрязги, дали изобщо ни прочете  newsm78 newsm78 заряза ни тя...

# 64
  • Мнения: 399
А такааа..."Катринхаресващите",казаха ли ви го най-сетне?! Joy
И после пак ми правете забележка, когато "скачам на бой" всеки път, когато някой се осмели да каже нещо лошо за имената, които носят децата ми ...   Joy
 
Хм,то аз все "посинена" трябваше да ходя тогаз!  Laughing
Аз не мога да разбера к'во толкоз се обяснявате...не е ли пределно ясно???...всичко е въпрос на вкус и доза патриотизъм...мен от второто отдааавна ме оперираха,та залагам само на първото,което е доста разтегливо и субективно понятие. Peace
Катрин и Катерина ми харесват абсолютно еднакво.Виж,Екатерина е друга работа...  Heart Eyes но това е щото си падам по гласните звуци! Flutter

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ех, щастливата мама, нехаещата за нашите дрязги, дали изобщо ни прочете  newsm78 newsm78 заряза ни тя...
Абсолютно си бяхме зарязани Laughing.
Иначе мимина е права,всичко е въпрос на вкус. Peace

# 66
  • Мнения: 10 547
Мъ, Катрин, Катерина- ужасни имена! Не си кръщавайте децата така, няма да ви кажа защо.  Mr. Green А и наче съм за Катерина!

# 67
  • Мнения: 337
Предпочитам Катерина.  Peace

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Цитат
Предпочитам Катерина.
И аз така. Peace

# 69
  • Мнения: 4 569
Катерина

Камелия
Калина
Калия

Калиопа  Laughing

# 70
  • Мнения: 1 898
Камелия е много красиво и нежно име с хубав имен ден. Peace
Определено си струва да се обмисли като вариант.

# 71
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Катерина ми харесва повече  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 908
Катрин никак не ми харесва- много е неблагозвучно с това -тр, направо ми звучи като търговското име на някой зърнокомбайн.
Освен това- шест буквено име, в което има само две гласни- няма шанс да ми хареса  Wink
Щом ще е кръстена на баба Костадинка, бих я кръстила Константина, но виждам, че е отпаднало като вариант.

# 73
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
А какво мисли авторката???Хареса ли си нещо?

# 74
  • Мнения: 15 379
И от мен един глас за прекрасното име Катерина.

Катрин не ми харесва. Никога не ми е харесвало.

# 75
  • Мнения: X
Харесвам Катрин, но като че ли повече с ударение на "а". Някак си по-аристократично ми звучи...

# 76
  • Мнения: 814
Катрин - преди ми допадаше, сега обаче съм с много  смесени чувства към това име.Катерина - изобщо не ми харесва.Като цяло от имената с "К" никое не ме грабва.

Общи условия

Активация на акаунт