Отговори
# 600
  • Мнения: 1 883
Колко ви струват учебниците по английски? За първи клас.

26,10лв за Happy house - учебник+тетрадка, което е издание на Oxford. Сега ако някой каже и откъде идва разликата в цената...  Thinking
Зависи каква отстъпка е договорена. При нас от курса ни предлагат учебници на цена 35 лв., а училището  е издействало отстъпка и ще са по 22 лв.Разликата не е малка.

# 601
  • Мнения: 2 755
Колко ви струват учебниците по английски? За първи клас.

26,10лв за Happy house - учебник+тетрадка, което е издание на Oxford. Сега ако някой каже и откъде идва разликата в цената...  Thinking
Хм  Thinking

# 602
  • Мнения: 151
Днес при нас съчетаха прегледите и родителската среща. Видях днес и втората учителка, ние ще сме по цял ден. Дадоха ни програмата, събрахме по 30 лв. за помагала. За учебника по английски допълнително ще събираме. Униформите струват 53 лв. За застраховка събрахме по 2.20.
Първият учебен ден ни викат  в 8.30, започва тържеството в 9.00.
Това подвързване с фолиото ме заинтригува. Ще се пробвам, по книжарниците ли да го търся.

# 603
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
17 лева ни струва учебника на Happy house, тетрадката госпожата каза, че за сега няма да взимаме.

Иначе общо за помагалата ни искаха 42лв.

# 604
  • Мнения: 5 258
Колко ви струват учебниците по английски? За първи клас.

На нас ни взеха общо 59 лв за помагалата и учебника по английски, който струва 16 лв. Доколкото разбрах ще е Happy house издание на Oxford, но без тетрадка.

# 605
  • Мнения: 173
Нашето откриване ще започне в 9ч, а иначе учебника по английски с диск е 15лв без отстъпката от 22%.... Тоалета за младия господин е купен, остава подаръка му от нас /все още неизвестен/ и букета за класната  Wink

# 606
  • София
  • Мнения: 1 121
Ако някой открие заветните бели тениски за физическото, моля да каже откъде ги е купил - и на нас ни ги изискват.

Иначе аз днес купих... изненада! - цветята!  Crazy  Laughing Случайно попаднах на малки саксийки с маргаритки, и нали ученичката е с това име, веднага взех две.   bouquet Изглеждат прекрасно, живи цветя са, и най-важното - мънички са, ще се носят лесно от госпожите.

Я да попитам, вие ако не знаете, няма кой  Mr. Green, имате ли идея защо нашата госпожа толкова настоява да се запишем в занималнята? Като разбра, че няма да я посещаваме, започна да ме увещава колко по-добре ще й е, но аз пък държа да си продължи в частната занималня  Crossing Arms. Там и на английски ще я запиша, без да я разнасяме с колата, и си познава госпожите и децата, и са на различна възраст... Миналата година вкъщи взе да си измисля задачи с действия в скоби - шашна ме - точно защото има и по-големи деца. Простички, но все пак, нова логика си е. И е започнала да става много по-търпелива с малките деца... много са причините да искам да продължи.  Ако им е важна бройката нещо - да си попълня документите и да им се води, ама утре да не се окаже, че така не може...  newsm78

Вие как мислите?

# 607
  • Мнения: 1 883
Какво ми обясни нашата госпожа.Ако не се запишете на занималня ,а после решите да ходите, няма да можете.По добре се запишете и след това не ходете.Но ако си промените решението можете винаги да я пуснете без проблем. Hug
И още, ако бройката е малка ,не може да се сформира клас за занималнята.

# 608
  • Мнения: 173
Ани, нашите тениски са ни налседство от каката, на която и купих също за първият учебен ден, и ги облече точно 2 пъти! А за занималнята - най-вероятно е заради бройката, и нас ни посъветваха както Тя - ти се запиши, пък после се откажи ако не ти хареса.

# 609
  • България
  • Мнения: 490
на нас ни казаха че занималнята е задължителна.обясниха ни че следобед имат от задължителните часове,разпределили са ги по-малко сутрин и по-малко следобед.
всяко училище май има различни правила......
моята дъщеричка се поуспокои,поговорихме си пак,много се гушкахме и мисля че е спокойна,
следобед кара колело на вън и е видяла класната си и я поздравила-доста развълнувано ми го разказа,което мисля че е добър знак.дори започна да се вълнува за утрешния шопинк за дрехи.
лека вечер....още малко остана и всички ще се успокоимммммммм.........

# 610
  • Мнения: 2 232
Бели тениски купих, от едно магазинче за бельо, юрганчета, пижами в началото на Пиротска, откъм женският пазар като тръгнеш в посока ЦУМ, мисля че е първият в ляво.

Аз пък търся тетрадки с чисто бели страници, без редове......

 За занималнята разбрах, че колкото повече деца, толкова повече пари отпуска държавата, за това е цялата работа.Нашата г-жа пък посъветва, който има възможност да си взима детето, не за друго, ами понеже много се изморявали децата.

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
В Темпо има тетрадки с бели листа.

# 612
# 613
  • Мнения: 9 913
бели тениски има винаги и в Даяна и Ники /Бялата къща/ в Хаджи Димитър, но след първото пране се свиват на ширина  Laughing  много са евтини и стават за кльощави деца  Laughing

# 614
  • София
  • Мнения: 1 287
Да се включа за занималнята. Според мен за занималня се назначава отделен възпитател на щатно място. Следователно е необходим брой деца и норматив. Изрично няколко пъти ни предупредиха да решим твърдо дали ще посещават. Ако детето е записано, посещава задължително и то до 17:30. Не може да се взима по-рано. Дори извънкласните дейности не са аргумент за по-ранно освобождаване на детето. Аз за това реших да не посещава, бъдещето ще покаже дали съм била права.

Общи условия

Активация на акаунт