Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 894
  • 715
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 237
да Ви питам при Вас дали е така,като и кажа дай ръчички ги дава вече и правим хоооооопа и сяда за секунда,като главата я вдига равномерно с тялото,иначе не го правим "упражнението",от няколко дена обаче след сядането забелязвам,че иска да се изправя на крачета,веднъж успя с таткова си помощ без да я насилва в ръцете,че мн ме естрах да не ги извадим  Wink

мисля да купим обиколници вече за кошарата,че се виждам в чудо!!! с тия решетки,пъха си там ръце,крака,вече си обели малко главата,голямо шило Е,уж не пълзи,а как успява да я обикаля цялата  Rolling Eyes

един въпрос имам-кога децата започват да целуват  Blush

# 511
  • Мнения: 23
Зайче, това с Хооп до седнало положение и Еди много го обича  Mr. Green Heart Eyes

Андреа да не би да те е целунала вече, че питаш, а???  Wink Sunglasses

# 512
  • Мнения: 23
БЛАГОДАРЯ ЗА ЧИСТИТЕНЕТО НА МЕСЕЧИНКАТА НИ ........ДА СА ЧЕСТИТИ И НА ДРУГИТЕ..ХИЧ НЕ СТИГАМ ДО ФОРУМА,ЗА КОЕТО СЕ ИЗВИНЯВАМ МНОГО,НО ПЪК СЛЕДЯ ИЗКЪСО ФЕЙСА..ХАХАХ....ДНЕС НИ БОЦНАХА И НАС НО НЕ ПЛАКАХМЕ Simple Smile ПОРАСНА ЛИ СМЕ С 2 СМ И СМЕ КАЧИЛИ ОКОЛО 11ОО И СЕГА СМЕ ЦЕЛИ 8050 И 66СМ НА МАМА ШИШЕНЦЕТО ТО.

# 513
  • Мнения: 30
И аз не съм от пишещите напоследък, но си ви чета от време на време. Ама то лесно се излиза от строя.
Ние се борихме с приспиването напоследък.. Sad Когато Гошко спи 2-3 пъти на ден е спокойничък. Нощем понякога се буди в 3, понякога спи до 6, но си се върти и се пробужда.
За водата - използвам чешмяна преварена, понякога на Девин, но пак се преварява ако престои повече от ден.
Гошко не може още сам да се обръща, само с малко помощ.
Ушичките чистим 1-2 пъти седмично с клечки с ограничител.
За цикъла - същия обилен си ми е както и преди.
За захранването- ние вече сме на сокчета от ябълки и моркови, по малко и не всеки ден. Морковите в малко количество и в суров вид регулират стомаха много добре. Нямаме проблеми с изхождането, а в началото имахме.
Гледам страхотни снимки сте качили.

# 514
  • Мнения: 2 172
Добър вечер,дами  Grinning !

Ние днес бяхме на консултация.Давам отчет:
На 3м.13 дена Рая е:
6.800 кг /+600гр./ и 65 см/+5 см/

Мислих си,че много се е ошишала,но се оказа,че не е  Party
Тя на практика яде 3,максимум 4 пъти за денонощие по 200 мл вода с 6 лъжици Милумил /малко по-рядко и го правя/.Долу горе така:
9:00,13:00,17:00,23:00. Понякога пропуска това в 13:00 и кърти до 17:00 следобяд  Shocked
Таааа,както ви казах направо не се усеща бебето ми,че го има в къщата  Laughing

За захранването: на 6 м ще и дам зеленчуково пюре  Peace

За любовта към децата си: и трите ги обичам по равно и без да се замисля бих подарила живота си на който и да е от тримата ако знам,че това ще го спаси  Heart Eyes

# 515
  • Мнения: 111
И Мариела много се кефи като я вдигам до седнало положение,и от около седмица и тя си държи вече главата по стегнато и я вдига заедно с тялото,иначе преди и виснеше все едно не е нейна.
Имам въпрос
От както се родиха бебетата с колко се е качило потреблението на вода в домовете Ви.
Ние бяхме трима(аз ,ММ,и брат ми) и имахме около 15 куб.метра вода общо-топла,студена(имааме само пералня)-от около 2 месеца забелязвам че водата е скочила на 22 кубика ...е ако преди са се падали по 5 кубика средно на човек,нима сега бебето използва 7  newsm78 newsm78

П.П Елфичка,браво на Рая,как така яде по 4 пъти на ден...супер,Мариела още е на 6 пъти по около 140-170 мл и качва по 1,100-1,200кг,и доки ни се кара.

# 516
  • Мнения: 2 172
Даная,ние все си имаме по 12 кубика средно,понякога 11,понякога 13 /само на студена вода сме:аз,ММ и трите деца/ Laughing Но аз много разхищавам като мия чинии и даже множко ми се струват тези кубици  Rolling Eyes а вашите направооо  Laughing

За яденето на Рая   33uu  Мен ме устройва да ти кажа  Laughing

# 517
  • Мнения: 85
ейй, миличко ми стана за хубавите поздрави за детенцето ми- за нашата месечинка  Hug Благодаря Ви!!!
За цикъла щях да казвам- спрях да кърмя около 40 ден някъде, и ми дойде на 5.09, доста обилен теч, общо около 5-6 дни, а днес установих, че отново е текло нещо.... какво- що- нямам идея...
А за ушенцата- мисля си да ги пробием скоро- преди да е застудяло- на кака й Маги ги пробихме на 7 месеца- нямаше никакъв проблем- нямаше дърпане, разраняване, нищо! И сега си мсиля така- докато е малка и нищо не разбира- щрак, и айде... Ще се похвалим някой ден...
Да ви кажа, сутрин ние голяма схема- баткото ни трябва да е в 7,20 в училище, после минавам да оставя Магито на градина, и в 8 часа вече се чудя какво да правя- разходки, кафенце... ама сутрин-  #Crazy  
Иначе досега Ясена беше в коша за новородено и бяхме супер, но реших преди 2 дни да сложа кошницата за кола на количката и да пробваме така- убедена съм, че й е по- удобно- противно на моите убеждения... И така- Ясито си играе с една играчка- много е активна,  не я бях виждала в такава светлина.. порастна мъничето....
Елфи, хубави мерки Simple Smile Ние сме си... нюню...  Laughing
А за водата- не мога й хвана края- идват да отчитат водомеритек, когато ме няма, и нищо не мога да разбера- имаме някаква служебна консумация и това е...

# 518
  • Мнения: 5 622
 Днес бяхме на консултация

Рафаели (4 м и 17 дни) е 7.200 кг (но току що беше ял, иначе е 7 кг) и 66 см.

Сложиха му и ваксините, които слагат на 4 месеца. Всичко мина нормално, две боцкания и една през устата (ротавирусната). Като знам какво изживяхме в болницата и на какво беше подложен там, боденето за ваксините ми се струва направо песен...

Ваксините сега са същите като на 2 месеца, тогава ги толерира много добре, надявам се и сега всчко да бъде ОК и без странични ефекти  Praynig

Луси, Венци не го бях виждала много отдавна..Станал е много красив. Обожавам такива големи изразителни очи, но ние всички в къщи сме с по-дребни черти и съответно и децата ни са така.
Иначе Габ има такива големи мигли (аз им казвам четки  Heart Eyes ), тъмни, гъсти и дълги...разкош  Heart Eyes
Малкият ми син е много светъл, направо рус, миглите му и те са такива, та няма да е като брат си ми се струва, ама здраве да е  Wink

Забравих да кажа, от как сме тук, понеже имаме вана (а в БГ нямаме), почнах да го слагам да плува ежедневно. В началото, първите дни никак не му хареса с този пояс на главата, но сега се чувства много добре и постепенно увеличаваме времето, което прекарва във ваната  Sunglasses

Днес взех няколко опаковки пюрета (тук редовно ни зарибяват с купони за намаление, та исках да ги използвам и затова ги взех днес, докато не им е изтекла давността) и два вида оризови каши, защото след две седмици започвам захранването.


# 519
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добро утро и от нас с Боримечето bowuu
До преди малко скача като изоглавено и накрая каталяса и сега май ще спи ежедневната си 15 минутна дрямка Mr. Green През деня има няколко такива и през другото време е буден но съм доволна....защото пред ноща спи по почти 12ч. Crazy Дето вика майка ми - ей научи го и него да спи като пън Mr. Green
За броя хранения - около 4-5 са наден като варира 150-200мл. АМ различно и поне 50мл. чай изпива. На Лактана био сме.
За захраването - ще го пробвам на 5 месеца...мисля, че е готов Crazy Купих елда и три вида пюрета на Хип...картоф, маркови и ябълки /имаше промоция в нашето магазинче та ги купих по-рано де...и аз като БУБА Mr. Green/
За кубиците вода - по принцип се движим 6-7 куб. И преди и сега Crazy
За почистването на ушите - не ги чистя Mr. Green Почиствам от време на време ъншно само и това е.
За месечинките - момичета извинявайте но просто забравям всеки път Blush Да са ни живи и здрави децата...на годинките ще се отчитам аз Crazy
Зъби - нямаме...но е побелял зверки отдолу. Да излиза тая ограда, че навсякъде висят лиги у нас Mr. Green
За седналото положение - кефи се много...повдигам го като му хвана двете ръце

# 520
  • Мнения: 451
Момичета,много благодаря за честитките и за прекрасните думи за моето зверче newsm51
(ноооооооо да знаете,че снимките лъжат и това,че изглежда като ангел си е чиста проба заблуда smile3516)

Сега ще ползвам поста на Херудута,че е много готино систематизиран,за да не се напрягам излишно smile3534


За броя хранения - около 5-6 са на ден като варира 120-150мл. АМ. На Лактана био сме.
За захраването - след 2-3 дни започвам тиквата,досега давах елда и картофено пюре.След тиквата идва морковът и след това-идея си нямам кви ще ги къдря newsm78
За кубиците вода - по принцип се движим 10-11 куб. И преди и сега Crazy
За почистването на ушите - пощя яко и с обикновени клечки,и с ограничители Peaceпрез 2-3 дни мах. Peace
Зъби - нищо нямаме,а вечно чеше като полудял в тая уста. Да излиза тая ограда, че навсякъде висят лиги у нас Mr. Green(е,те това беше зверски яко smile3532)
За седналото положение - кефи се много...повдигам го като му хвана двете ръце,но ме е страх да го оставям така....еййй,нямам търпение да става на 6 месеца и да сяда,че ми писна да го разнасяме като крал и той само да слухти и да клати главата smile3515

# 521
  • Мнения: 15
Хай момичета! Отдавна не съм писала ,но ви чета всеки ден. С Жорко се захранихме успешно със зеленчуково пюренце и млечна оризова каша на Ганчев. Пюренцата си ги хапва с удоволствие, като изключим тези в които има спанак /на тях им се мръщи/. Кашата също му се услажда, ноооооооо млякото нещо вече не го долюбва и незнам как ще я караме. С 300 зора изяжда по 130 мл. АМ, а преди 180 мл не му стигаха.
За ушите - чистим ги всяка вечер отвън и отвътре.
За водата - правя млякото с преварена изворна вод Девин, иначе вода отказва да пие.
Ами за сега това около нас.
Усмихнат ден на всички мами и техните бебоци!

# 522
  • Мнения: 137
Добро утро,

и аз като други майчета само се оплаквам... моето бебе не иска да ака, като свърши работата си наваксва с храненето, като се задръсти , аз се боря с препълнени гърди. За капак вчера падна от леглото и сега има синина на челцето, дано му няма друго. Каката реве по цяла сутрин докато стигне до училище, а пък баткото с по 7-8 часа на ден вечер учи до 10. Всички искат своето, а за мен не остават и десет минутки спокойствие.

Чистя ушичките, когато се сетя може би веднъж в седмицата.
За любовта , всяко дете го обичам по-различен начин, но дъщеря ми е мойта слабост, за което редовно бивам упреквана, но не ми пука.
За захранването, ако продължаваме да не акаме може би ще започна като навърши 4 месеца с някаква разхлабващо пюре.

Свърши дрямката... хубав ден

# 523
  • Мнения: 237
оффф Андреа е с Т от снощи... не ме е целунала,но ми се иска  Peace затова питах  Heart Eyes

# 524
  • Мнения: 1
Ха добър ден и от мен! Напазарувах, наготвих, измих чиниите от снощи. Още не съм изгладила на детето дрехите дето вчера ги прах, ама реших да си почина малко Wink

То детето голям сън спи тази сутрин, дано после не пощурее. Оризовата кашичка си я хапва с кеф, днес даже ще му направя малко повече, да видим дали ще го изяде. Нямам търпение да го пробвам с картофче, че нещо повечето бебета около нас не го аресват много. Много ми е интересно как ще го сдъвче това гъстото нещо, педи каза в никакъв случай да не му го разреждам, че да не го повръща. Ще трябва отрано да свиква с твърдото милия, тъкмо ще се радва като метнем пържолките eat

Да им е сладко на всички малки сладурковци дето опитват новите вкусове!

Ех, пак няма да можем да се запознаем на живо с хубавата Андреа Cry, дано бързо се пребори с температурата, че да не тревожи мама Hug

Аз си въобразявам, че Дани ме целува. Знам, че не го прави съзнателно, но като му допра устичката до бузата ми или до носа е толкова щастлив, отваря широко устата и се хили  love001

Хубав ден на всички! И пълни с акита памперси!

Общи условия

Активация на акаунт