ОКТОМВРИйка есента посреща и готви се за най-чаканата среща!

  • 25 797
  • 677
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 22
Хариелка Честито ! Семейство, аз ви пожелавам, на този ден велик за вас:
детенцето да ви радва, да ви дава топлина, само радости от сега, много щастие всеки ден, и любов от сърце!

# 646
  • Мнения: 500
Честита принцеса Елиза на мама Hariela! Да е жива и здрава, много да радва мама, татко и кака!

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Честито на Хариелка   bouquet Да ти е жива и здрава малката Елиза и мнооого да ви радва теб и цялото семейство  Hug  Hug
Честито и на мама Съншайн  Hug Живи и здрави да малките душички  Hug
Гиназол и аз ползвах за гъбичките, ама на мен лично не ми помогна  newsm78 Така като гледам май съм единствена, сигурно нещо не съм направила както трябва  Rolling Eyes
А момичета с всички тия разни неща дето си ги слагаме за гъбички, бактерии и т.н, опасно ли е, ако бебето тръгне да се ражда докато имаме вътре такова нещо?  newsm78

# 648
  • Мнения: 447
Привет на всички отново!  Hug

Тъкмо се прибрах от пазар и сядам да прочета новините с едно Somersby. Наздраве!  Drunk

Hariela, честита рожбичка! Майче герой си ти! Не мога да се въздържа и ще кажа: видя ли, че всичко се нареди! Бях убедена, че с тази сила на духа, която притежаваш, ще се справиш с това предизвикателство и на финала ще гушнеш Елиза, по-щастлива отвсякога! Пожелавам на теб и цялото семейство много прекрасни мигове и нека малката душица расте обградена с любов и грижи, спокойна, щастлива и прелестна!

silvi-85, може би си права, че в АГ Варна работят най-добрите неонатолози. Но напоследък се начетох на истории за бебета, изписани с купища инфекции заради занижената хигиена в цялата болница. Истината е, че най-добре да не се налага бебчетата да стигат до там, защото при тези обстоятелства изходът би бил под въпрос. Много ми е жал, че стигам до такава констатация, защото българските майки и бебета заслужават повече.   no
С д-р Георгиев проблемът е тъкмо в доверието - някак не успях да усетя това да е моят лекар. Може би това усещане идва тъкмо от неговата натовареност - много пациентки има и наистина не съм убедена, че мога да разчитам на него по всяко време за съвет, отговор на въпрос или адекватна намеса. Може би положението щеше да е различно, ако беше следил бременността ми. В никакъв случай не поставям под съмнение неговия професионализъм и компетентност, просто не успях да усетя в него загрижеността, която търсех. Но всеки има право на мнение и то може да е различно от моето - заради обстоятелствата, персоналните възприятия на човека и куп други фактори.  Peace

mimenceto123, ето това с консумативите за евентуална операция и мен ме потресе. Честно казано, много се възмутих, а си мислех, че малко неща в българските болници могат да ме шокират и изненадат. Не мисля, че на мургавелките, щъкащи като хлебарки из коридорите на АГ Варна (извинявам се за бруталното изказване, знам, че беше грубо), някой им иска такива неща. А дори и да им иска, едва ли купуват. Съмнява ме някоя от тях да има платени осигуровки също така. И какво се оказва? Че средностатистическата бяла жена е двойно ощетена - веднъж от Здравна каса, веднъж от болничното заведение, което е избрала, за да даде живот на детето си. Спекулира се безскрупулно с факта, че сме готови на всичко, за да получим човешко отношение и грижи, които ни се полагат по презумпция.  Angry

Hubellena, защо ти е друга нощница? Утре ще получиш тази за кърмене, която си поръча. Днес изпратих и твоята, и тези на другите варненски мами.  Gift

el_bozhko, май и теб те е треснало кулинарното вдъхновение! Аз днес си купих продуктите за чийзкейк и утре ще бъде моето бойно кръщене в приготвянето на този десерт, който иначе така обичам. Дано ме съпътства късметът на начинаещите! А за твоите сладки не се притеснявай - съпругът ти ще ги хареса, щом са приготвени от ръчичките на любимата жена и поднесени с любов!  kiss

Хайде, лека вечер на всички от мен!  Peace

# 649
  • Мнения: 43
Хааааа Още Бебета!! Grinning Ееей - да са честити всички новобебешки мами Simple Smile inka_26, lilly74, Hariela, Съншайн Да са ви здрави малките пухкавели и да има много обич около вас - във вас и за вас Simple Smile.
Да си сформирате едно чудно сферично силово поле от любов!

Grinning хаха - стана малко като от cartoon network лигавките анимационни момиченца... ама се екзалтирах леко и ми изхвърчаха от ушите чак... добри чувства Grinning

Съвсем скоро ще почнат бебета да се появяват всекидневно. Милите тумбалачета ще станат малцинство в темата. Тогава и да се оплакват с всеки пост няяма да могат да 'надвикат' бебешките радости и неволи Simple Smile
Аз съм вече в 37-ма седмица - броя си го като някакво невероятно постижение и ми става невероятно смешно от това. Направо съм се насочила да преносвам (стига да ги нямаше лекарите със скалпелите)...


Уинди И аз съм на две кафета дневно. Много ми е вкусно. Не съм вярвала, че нещо толкова горчиво може да ми носи наслада, но факт - именно горчивината ме привлича толкова много.
За периода на кърмене аз съм си избрала заместител - Инка-фе: разтворим еквивалент на кафето, но е от извлеци на цикория, ръж, ечемик и захарно цвекло. Има доста приличен вкус, когато се разтвори достатъчно количество.

# 650
  • Мнения: 181
Момичета,аз днес не съм писала,ама съм в шок SadСутринта Али жестоко се задави...В началото изобщо не го взех за нещо сериозно,изправих я,потупах я по гръбчето,ама не й мина.Аз се уплаших,защото тя не можеше да диша,зачерви се цялата....Аз се паникьосах,изобщо не можех да реагирам адекватно...Продължих да я тупам по гръбчето,опитах се да дам водичка(което може би е било грешка,знам ли?!?),но нищо не помагаше,взе да посинява,обърна си очичките,спря да диша за секунди...на мен всичко ми се преобърна...Обърнах я с главичката надолу и продължих да я тупам по гръбчето,след няколко секунди се оправи и започна да плаче истерично...и аз заедно с нея CryНякакъв ужас беше,още настръхвам като се сетя...Не знам въобще правилно ли съм реагирала,но така се бях шашнала,че какви ли не неща не ми минаха през главата.Сега постоянно съм на тръни да не се задави...И чудното ми е,че от тогава повръща вече 3 пъти Rolling EyesИ взех да се притеснявам вече,та се чудя дали има нещо общо с това...Уффф,много тъпо се чувствам Cry

# 651
  • Мнения: 1 262
Съни, много страшно ми прозвуча написаното от теб.  Confused Дано не се повтаря никога вече. Нямам идея за решението на проблема, но всичко ми се сви като те четох. Дано не се случват повече такива неща на теб и на никой от темата ни.  Praynig
Сещам се като брат ми беше бебе и много често се задавяше по подобен начин, че чак спираше да диша. Тогава си помислих колко са крехки бебетата /и по принцип хората/.
Мисля, че си реагирала адекватно - все пак е имало ефект.

# 652
  • Мнения: 43
Направила си най-правилното. Надолу с главата докато всичко изтече!
За твое успокоение се обади на педиатъра й, а нея следи за кашляне, хрипчета и подобни. Най-вероятно всичко вече й е наред, а за теб си остават само притесненията, които до утре ще пребориш Wink Съвсем малките бебета много рядко аспирират течността - по-скоро спират да дишат, както е станало при вас.

# 653
  • Мнения: 461
Съни , настръхнах ... дано да се случва повече , да не се случва на никого. Тя от какво се задави? Да не би да е тръгнала да повръща и тогава и от това да се е задавила и сега просто да продължава. Дано да и мине , ако я боли коремчето може от това да повръща, попитай доктора ви. Прегръщам ви и двете и дано да се успокои вече и да успееш да си починеш.  Hug

# 654
  • Мнения: 181
Момичета HugАз направих това,за което уж бях чела...Но вярвайте ми-в такъв момент,всичко ти излиза от главата,не знам как съм улучила правилното нещо,толкова се бях шашнала.

Слънчо,кърмих я когато се задави...и затова ми е много странно.Боян никога не се е давил,докато съм го кърмила.Може би аз съм се шавнала нешо...и заради това,знам ли...Но доста се уплаших.Не знам иначе от какво може да е повръщането,но ако не спре скоро,ще звъня на педиатърката.Иначе още е кисела...и все още не можем да спим.Нощеска поне имаше нов рекорд-спа 2 часа,за разлика от предние вечери,в които имаше дремки от по 15-тина минути.Почва да ми писва...и накрая никакви капки няма да давам,то нищо не помага.И през деня е много кисела,днес бие всякакви рекорди,но то може би и защото се е уплашила от задавянето сутринта.Преди около половин час заспа и се надявам поне този път да поспи повече...А аз срам-не срам...ходя през 5 минути да проверявам дали диша EmbarassedНе че това не съм го правила и с Боян,де...

# 655
  • Мнения: 5
Harielka 4estita malka kukla !!! Da ti e jiva i zdrava mnogo da te slu6ka i ti neq razbira se hahaha  Grinning Barzo da se pribirate i 6te 4akame snim4ici na malkata 6u6ulka! Simple Smile))))



Sunny: Mila ujas!!!!!!1 napravo mi se izpravi kosama!  Shocked I men mnogo me e strah ot zadavqne na malki deca... imam lo6i spomeni ot tova i te razbiram! Dano pove4e ne se slu4va tova! Celuni malkoto mi6lence po mucunkata ot men!!!  Heart Eyes

# 656
  • Мнения: 61
Хариела[. /b]-Честита принцеса Елиза!!!Има чудесни мерки, браво на нея. Пожелавам и- да е жива и  здрава за радост на мама, тати и кака, а на теб бързо да се възстановиш. Целувки и за двете от нас с Калина Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 657
  • Мнения: 34
Съни, настръхнах. Голям ужас сте изживели  Hug Дано повече не се случва и на вас и на никоя майка  Praynig мисля си, че правилно си реагирала  Peace Желая на теб и семейството ви лека вечер и дано можете да поспите  Hug

# 658
  • София
  • Мнения: 5
Hariela честито и на теб! Страхотни мерки!!!

Съни милата...думи нямам. Внимавай да не ти спре кърмата от притеснение. Ти поуспокои ли се вече? Възможно е да се е унесла или да си имала в повече кърма и така да се е задавила.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 14
Леле Съни и аз настръхнах..винаги съм изпадала в ужас от мисълта, че може да ми се случи и няма да мога да реагирам правилно..Браво на теб, че си се справила..нека това да е било за пръв и последен път Praynig

УиндиБлагодаря ти за нощницата Hugмного се радвам, че скоро ще ги получим, много са хубавки..... Heart Eyes Говорихме си с варненските мамита, че е по-добре да имам една по-обикновена нощница за раждането, защото в повечето случаи след раждането, направо се хвърля, затова искам да си купя една евтинка..

Общи условия

Активация на акаунт