Каква пералня

  • 849 504
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 5 873
Има и перални Беко в сив цвят с добри  характеристики и на добра цена.
След много лош опит с Аристон и Део, препоръчвам Бекото с две ръце.

# 1 156
  • у дома
  • Мнения: 67
Не мога да не се включа и аз с още едно "НЕ" за "Индезит". Не харесвам нищо в тази пералня, колкото и общо да звучи. Често се майтапя, че в магазините трябва да плащат на клиент, който е решил да си купи такава пералня  Laughing. Все се каня да я сменя, но тя пък си работи и... някак не ми се затварят едни 1000 лв за хубава пералня при този работещ уникат. Шумна е , не ми харесва начина, по който изплаква, да не говорим, че една от програмите /най-често използвана от мен/ понякога ми е с различна продължителност от нормалната... Определено съжалявам за тази покупка!

# 1 157
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Предложения за пералня с максимално високи обороти?
За марка нямам предпочитание,разбира се  по възможност качествен модел изпитан във времето... Simple Smile Няма да откажа на други Йекстри,но тази на първо място.
Цената- мамксимум до 1000лв.
Държа на оборотите,тъй като за момента нямам възможност за покупка на сушилня,а се налага да сменям старата.

# 1 158
  • Мнения: 2
Здравейте, до сега само чета във форума, но сега ми се наложи и да питам нещо. Писах в сетком.бг, но без особен успех и гледам тук сте по активни! Та питанката ми е следната .......дойде време и за нова пералня и след обстоен преглед се спрях на 2 модела:

1, http://www.technopolis.bg/b2c/details/687400/P11100101/Peralnya-AEG-L-75470-FL
2, http://www.technopolis.bg/b2c/details/687376/P11100101/Peralnya- … TROLUX-EWF1287HDW

Дайте съвет коя би била по добрия вариант.
Electrolux-а ме влече с тази 55м гаранция. До колкото виждам AEG е клас А на центрофугиране, дали е голяма разликата с клас Б? А също AEG ме притеснява, че я има само в 4ри магазина и може да са някакви с дефекти.

Бюджета ми е около 800лв и сега имам едно LG което се пени като бясно през отсега за прах....писна ми вече. Само на около 4 години е и ел. мотора сдаде багажа, лагерите не са добре, уплатнението на вратата също е за смяна. Общо взето е пълна развалина и реших да не я ремонтира, а да взема нова. За това гледам и гаранцията да е по голяма.

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 18:11 от rosenlazarov@gmail.com

# 1 159
  • София, България
  • Мнения: 3
Това за 55-те месеца на електролукс не беше ли до 30.09 тази година (http://www.technopolis.bg/b2c/nav/313/39/). Аз също съм се наточил за една тяхна пералня, но нещо изпуснах сроковете за тази удължена гаранция и чакам дано пуснат нова промоция за това.

# 1 160
  • Мнения: 5 873
До колкото разбрах,тази удължена гаранция е с тънка уловка- след 24-те месеца задължителна гаранция ,която дават ,за да важи тази удължена следва ежегодно викане на оторизиран техник за преглед на уреда който си заплащаш.А си забравил,а си се прецакал. Мисля,че трябва също такъв техник да пусне уреда в действие .Не съм сигурна,че това е обявено в условията за ползване на гаранцията.
Не бих избрала уред само заради такъв тип гаранция. Избирам уред по съотношение характеристики спрямо цена. И отзиви от форума. За пералните машини тук доста се изписа вече.
И не на последно място, не бих разчитала на мнение на "консултант" . Особенно ако аз питам,а той ме гледа умно и мига на парцали.  Laughing
Признавам си -  2-ма консултанти досега са успели да ме убедят в мнение противно на моето ,но беше за бойлер и компютър- области,в които си признавам ,че съм пълен лаик.  Mr. Green

# 1 161
  • Мнения: 2
До колкото знам след закупуването има 2 месеца в които може да се регистрира уреда,за да важи 55м. Сега звънях и на информация на полис-а и там казаха, че не са обърнали внимание..... но е 99% вероятно да е валидна все още промоцията щом табелката стои все още. Утре като се обадя за да питат по запознатите ще знам със сигурност, дали се взима в предвид датата на закупуване.

Иначе и аз гледам съотношението цена/качество и мисля, че това е добър вариант. А и моята се скапа за около 40месеца затова ме привлича и 55месечната гаранция /ако тя е реална и без тези подробности които описа Ванчето/, поне за толкова да имам някаква сигурност.

# 1 162
  • Мнения: 5 873
Да ,регистрира се уреда за да важи гаранцията(праща се талона на посочен адрес) , но за малките ,но важни подробностти никой не споменава. Затова питайте  ,за да не се окаже,че сте подведени.

# 1 163
  • Мнения: 13 206
Имаме тази. Няма по-безшумна пералня. Доволна съм. Ние си доплатихме за 5-годишната гаранция.

# 1 164
  • Мнения: 2 447
Да ,регистрира се уреда за да важи гаранцията(праща се талона на посочен адрес) , но за малките ,но важни подробностти никой не споменава. Затова питайте  ,за да не се окаже,че сте подведени.
Единственото условие е да регистрираш гаранционната карта! Имам такава пералня, с удължена гаранция! И предвид факта, че новите уреди си изкарват максимум гаранцията, за мен беше важно, тя да е максимално дълга! За това и си купих Electrolux

# 1 165
  • Мнения: 7 990
Имаме тази. Няма по-безшумна пералня. Доволна съм. Ние си доплатихме за 5-годишната гаранция.

И центрофугата ли е безшумна?

# 1 166
  • Мнения: 5 873
Да ,регистрира се уреда за да важи гаранцията(праща се талона на посочен адрес) , но за малките ,но важни подробностти никой не споменава. Затова питайте  ,за да не се окаже,че сте подведени.
Единственото условие е да регистрираш гаранционната карта!

Точно това написах и аз.  Simple Smile
Но в момента, в който ти се наложи да викаш техник след 24-те месеца задължителна гаранция се почват проблемите. Провежда се разговор от сорта-"Ама викахте ли техник за ежегоден преглед?- Ами не!- Съжалявам-гаранцията не важи."
Имаше много излъгани преди време, дано не действат по този начин вече. Simple Smile

# 1 167
  • Мнения: 2
Имаме тази. Няма по-безшумна пералня. Доволна съм. Ние си доплатихме за 5-годишната гаранция.
чувал съм я и е доста тиха, в режим пране пише,че е 53дб май а в центрофуга 75. Електролукса е 53\73 май беше.

# 1 168
  • Мнения: 7 990
Аз все си мисля, че почти всички перални са еднакво тихи вече. Чува се само как се утрят дрехите в барабана или как се плиска водата евентуално. Разликите в децибелите и на прането и на центофугите са най-много 2-3 децибела.

# 1 169
  • Мнения: 4 785
Аз съм с Аристон пералня, а и отделна сушилня - минали са 2 години мисля вече, никакви ядове, пуска се през ден. Майка ми се купи същата година след мен. Аз съм само с положителни отзиви  Peace Тиха е, макар и да е в отделно перално помещение, но снощи я бях настроила на отложен старт (вечерта към 8, но за да не забравя хахахха и минавайки покрай нея се върнах, че ми се стори че не е тръгнала, а тя си въртеше... Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт