Каква пералня

  • 850 219
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 4 845
  • Мнения: 1 356
Как така никнат чорапи newsm78 Не си ли събирате прането в кошове newsm78 По спалните нямаме мръсни дрехи да се мотаят. Вечер се влиза в банята, мръсните дрехи в коша, душ, халат и чисти дрехи от гардероба. Кошовете събират около 4кг, като се напълни, пълня пералнята и нищо не ми никне newsm78
Никнат, намират се, особено от третото ми дете /това от свекърва ми/  Joy
Вече обаче хич не се ядосвам с такива глупости. Събира си ги по някое време.

# 4 846
  • София
  • Мнения: 2 296
Децата от свекървите приоритетно се събличат я пред телевизора, я вечер в тъмното, или за малко свалят чорапите и домашните панталони, но когато излязат от банята, след като са изкъпали детето, вече се забравили и направо бъркат и вадят следващия чифт. Ако случайно си спомнят  къде са оставили предишния, го "събират" в коша за пране. Но най-често имат по-важни неща, за които да мислят  Sick
На мен често ми се налага да добавям. Хич да не намеря забравен чорап или тениска  нейде, задължително някой се е скрил в коша за пране и съм го  пропуснала.

Съгласна съм със суперлативите за ЛГ, но това
На всяка програма може допълнително да настройваш обороти и температура- виж за модела.....
не важи за моя модел. Можеш да настройваш Т през 20 градуса, а оборотите през 400. За всяка програма границите са различни. За мен това е минус в сравнение със старата ми машина,на която настройвах Т през 5 градуса, а оборотите - през 100. Липсват ми 50 градуса.
Но ползите надминават недостатъците.
Все пак си мисля, че като си вкарал комп, който може да вдигне във въздуха совалка, не е чак толкова сложно да направиш програмите по-гъвкави.

# 4 847
  • Мнения: 140
Все пак си мисля, че като си вкарал комп, който може да вдигне във въздуха совалка, не е чак толкова сложно да направиш програмите по-гъвкави.
[/quote]

Качваш парите ,качваш и модела,класа,екстрите и излиташ.. Simple Smile

# 4 848
  • София
  • Мнения: 2 296
Взех топ модела преди 3 години. Мисля, че е нормално да искам всичко, след като наполовина по-евтината ми стара пералня, италианска, 13-годишна, го умееше.
Не че се оплаквам от ЛГто, напротив, отлично пере и е безшумна, което ми беше много важно, но изкуственото осакатяване на възможностите ме ядосва принципно. Чувствам се мината. Едно е машината да не може, съвсем друго е да са я спънали нарочно.

# 4 849
  • София
  • Мнения: 9 850
Искам да сменим старата италианска пералня, някаква марка Bompani (ако не се лъжа). Загледах онзи ден един Samsung WF70F5E5U4X, но след прочит тук, май все пак предпочитам някое Miele. Вие какво ще ми препоръчате? Примирих се с цената, че ще е над 500лв за нещо качествено, но все пак не мога да си позволя 2-3000лв за една пералня...

# 4 850
  • Мнения: 1 356
Аз Miele под 1200 € не съм виждала, може и да има, но по-стари модели и намаления почти не им правят Mr. Green AEG, Siemens имат хубави модели на по-приемлива цена.

# 4 851
  • Мнения: 19 602
Аз Miele под 1200 € не съм виждала, може и да има, но по-стари модели и намаления почти не им правят Mr. Green AEG, Siemens имат хубави модели на по-приемлива цена.
+1 Купи си Сименс Made in Germany преди една-две години и съм много доволна. Пералнята с доста екстри струваше 1350, а Милето за тази цена нямаше дори отложен старт, да не говорим, че я нямаше никъде и най-достъпното като цена беше 1600 (пак без отложен старт), така че препоръчвам Сименс определено.

# 4 852
  • София
  • Мнения: 12 006
Искам да сменим старата италианска пералня, някаква марка Bompani (ако не се лъжа). Загледах онзи ден един Samsung WF70F5E5U4X, но след прочит тук, май все пак предпочитам някое Miele. Вие какво ще ми препоръчате? Примирих се с цената, че ще е над 500лв за нещо качествено, но все пак не мога да си позволя 2-3000лв за една пералня...
На самсунгите им няма нищо, даже са си много добри. Казвам го от личен опит и от опита на приятели. Аз имам една 9 годишна дет' пере отлично и не ще да се гъта пущината, че да си взема от новите с ад уош  Heart Eyes. Тук много хора препоръчват сименс и миеле, ама едното почва от 1500лв., другото от 3000лв нагоре, за читави модели, та не са за всеки джоб.

# 4 853
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 120
И аз от 4-5г съм със Самсунг, ММ иска да я сменя със Сименс, но аз още не си я давам за пенсия  Flutter

# 4 854
  • Мнения: 4 188
Ето една изгодна, има и по - евтини http://www.technohit.bg/products/2016/01/13/peralnya-8kg-siemens-wm16w540/ И тази http://technovision.bg/Model.aspx?ID=444&CatID=2  Бош, със сигурност са им по - евтини.

# 4 855
  • София
  • Мнения: 1 361
Така... не знам дали питането ме е за тук, но ще опитам. От една година имам комбинирана пералня със сушилня AEG, доволна съм,  по принцип. От известно време, обаче, ако пера някоя дреха по спешност на програма 20 минути-30 градуса, дрехата излиза оваляна с мъхове. Като че ли барабанът е овалян с мъхове от предишни пранета. Да не би причината да са високите обороти, които избирам - 1200😕?

# 4 856
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 120
Мъховете идват от сушенето.
Не знам как се почистват комбинираните, може би това ще е.
Има тема за комбинираните -може и там да попиташ.

# 4 857
  • София
  • Мнения: 9 850
Не ми трябват почти никакви функции на мен. Отложен старт досега не съм използвала, не ми е наложителен. Add-wash също не ми е някаква наложителна функция, обикновено оставям за следващото пране каквото не е намерено/дадено навреме. Искам да има програми за памук, за цветно и кратка - разни там ръчни настройки хич не ми трябват. Общо взето искам пералня, дето пере и да не се развали на втората година, но и да не е луди пари.

# 4 858
  • Русе
  • Мнения: 5 359
bodra опитай да пуснеш едно изплакване на празна машина, за да измие казана.
При комбинираните май всичко отива в канала, не знам как са им филтрите.

# 4 859
  • Враца
  • Мнения: 2 735
И в моята пералня остават мъхове, а не е комбинирана..  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт