Най-нежеланата професия

  • 11 559
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364

Учител е прекрасна професия за жена, особено с деца - дълги отпуски, които няма как да ползваш, защото през лятото си зает с поправителни изпити, съвети, бумащина и т.н. и т.н., работа на смени при разпокъсан работен ден, така че 7.30 - 19.30 не е рядкост, възможност за ползване на болнични и възможност за близки срещи със всякакви вируси, средна заплата хахаххахаха!, летни ваканции (виж: дълги отпуски) и т.н. (безплатните екстри в графа т.н. включват нечовешки гаври с достойнството ти от страна на мили мамини дечица и още по-милите им родители. За гаврите от самозабравили се шефове, абсолютно некадърни министерски и регионални "експерти" и медии с развинтена фантазия да споменавам ли?
Това горното ми напомни защо вече съм бивш учител. Whistling

Пиша, трия и се чудя вече какво да напиша. Много обичаме да обобщаваме за всяко нещо. Аз като действащ в момента учител изобщо нямам твоите впечатления. За сметка на това обаче и двамата ми родители са в банковите среди и от техните думи, точно за тази работа имам мнението, което ти имаш за училищата.

# 61
  • Мнения: 1 243

честно казано не виждам защо е необходимо да се спори за учителската професия, като за всеки е очевидно, че има хора, които сякаш са родени само за нея и такова, за които това би било абсолютен ад..

# 62
  • София
  • Мнения: 39 123
И аз ще напиша сервитьорка, детска учителка и телефонистка /дето му викат къстъмър съпорт, ама аутбаунд/. Това си е лично за мен, и трите съм ги пробвала, но знам, че не са ми по сърце.

Иначе обичам да преподавам, но на големи хора.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364

честно казано не виждам защо е необходимо да се спори за учителската професия, като за всеки е очевидно, че има хора, които сякаш са родени само за нея и такова, за които това би било абсолютен ад..

Това според мен се отнася за всяка професия.
Цитат
И аз ще напиша сервитьорка, детска учителка и телефонистка /дето му викат къстъмър съпорт, ама аутбаунд/. Това си е лично за мен, и трите съм ги пробвала, но знам, че не са ми по сърце.

Иначе обичам да преподавам, но на големи хора.

Аз се разбирам с по-големи ученици - от 5 клас нагоре, затова и с тях работя

# 64
  • Варна
  • Мнения: 18 131
За мен най-нежеланата професия е тази, която спираш непознати хора на улицата и се опитваш да им продаваш нещо. Не знам как се нарича, но определено има хора, които се занимават професионално с това.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
Ооооо, сещам се за времето, когато бях анкетьор - вярно, за малко беше, но това ме натоварваше адски много. Трябваше да правим проучвания за една социологическа агенция. Успокоението ми беше, че е наистина за кратко.

# 66
  • Мнения: 105
Дааа,най-нежелана е вероятно точно тази,която в този момент човек не иска или не му е удобно да работи.
За мене-най-нежелана би била тази,която е свързана с пряк допир до пари....Работила съм като продавачка на сувенири иии чувството да минават пари през ръцете ми..не бе от най-приятните...Иначе и самата стока ако е прашна я почиствах,но с парите..ами мръсни са...не ми допада определено.. Tired

# 67
  • София
  • Мнения: 1 735
Патоанатом,педикюристка,чистачка,лекар,/без диетолози и т.н.,където не е гнусно/,зъболекар,психиатър,гробар-за мен неприемливи.Относно учителската професия-тя наистина е призвание и не е за всеки.Не ми харесват и продавачка и сервитьорка и въобще висенето на крак.

# 68
  • Мнения: 0
За мене работа в хранителен магазин и сервитьорка и всякаква работа свързана с меса!

# 69
  • Мнения: 581
 Всички професии са ми нежелани. Мързелива съм и мразя да работя.

# 70
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Може би... единствено палач.

Всички останали професии имат своите плюсове и минуси. Peace

# 71
  • Мнения: 105
Ех,Карма135,съсече ни набързо всички Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 9 262
Чистач на частни и обществени тоалетни

 Peace

# 73
  • Мнения: 1 243
Всички професии са ми нежелани. Мързелива съм и мразя да работя.

едно много хубаво мнение!!  hahaha

# 74
  • Мнения: 3 405
Последните ми впечтления са, че най-нежеланта е "овчар"

Общи условия

Активация на акаунт