Колко деца сте в група?

  • 25 264
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
нашата група е 26 деца,като дъщеря ми е приета след втори прием....преди това са били 22 деца:) Мисля,че няма да има нови попълнения,поради липса на легла(надявам се)

# 31
  • Мнения: 572
 
Цитат
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Броят на децата в една яслена група е:

1. в дневна - от 8 до 16 деца;

2. в седмична - от 8 до 12 деца;

3. в санаторна (оздравителна) - от 6 до 8 деца;

4. в сезонна - като при дневна или седмична.


http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_6-87_qsli

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние сме първа група и са към 30 деца или малко повече. Нормално за София според мен. Съгласна съм, че са много, и аз бих предпочела да са 15 или 20 и да може на всяко дете да се обърне внимание индивидуално. Но също така разбирам, че местата са малко и че хората трябва да работят, за да издържат децата си. Честно си признавам, че ако моите деца не бяха приети по каналния ред и имах възможност да ги вкарам в градина по друг начин бих се възползвала без да се замислям. Слава богу 2-те точки за близнаци ми спестяват това. Но напълно разбирам хората, които са го направили. Друг е въпросът, че цяла България дойде да живее в София и че има много деца на неработещи майки, които посещават градина, но това е друга тема.

# 33
  • Мнения: 4 465
Друг е въпросът, че цяла България дойде да живее в София и че има много деца на неработещи майки, които посещават градина, но това е друга тема.

Раждаемостта в София е като за град от 1 300 000 - 1 350 000 човека, което за последните 20 години не е някакъв ръст, който не е можело да се прогнозира и да се планира. За набор 2008 (родени 14 400 деца) имаше места за първа група за по малко от 5 000 деца. С уплътненията да ги докарат до 6 000, което пак е под 50% от набора. За това драстично разминаване не може да е виновна цяла България. Слава богу не кандидатстват всички деца. Само около 9 000 от въпросния набор.

Въпросът е и защо уплътняването на групите се прави за сметка на децата, приети по общия ред и в техен ущърб. Какво пречи и на кого пречи това да се прави ясно и прозрачно през системата? Защото това е симптоматично за цялата държава и много други сектори в нея - простолюдието на опашка, но ако имам връзки, власт, пари, мога да се обадя и опашката да не важи за мен. Безпринципно е и е много страшно когато такива хора имат властта да процедират по такъв начин. Още по страшно е че смятат действията си за маловажен компромис. А неприятното е че има хора, които изпълняват такива нареждания.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
В първа група бяха 32,сега в 4та група останаха 24 деца.Няколко се преместиха в други градове.

# 35
  • Мнения: 4 555
20 са. Най-после бройка, която ми се струва достатъчно разумна. А и са заедно с другата група, която също е от 20 деца и няма опасност да останат прекалено малко през зимните месеци (че и през летните), което на мен ми е основният проблем по отношение на бройката. Учителките са 7.

# 36
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 769
По списък са 26, но ходят редовно около 20-22.

# 37
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 780
По списък 25, реално максимум 20.

# 38
  • Мнения: 21
Групата на големия ми син /2-ра група/ са 34 деца, а на малкия /1-ва група/ - 36  Sad. Мислех, че само в нашата детска градина е това безумие, но сега виждам, че е посъвместно. Явно за това го и правят... Вярно е, че сега има доста болни деца, но в 4-та група какво ще правим!?
Иначе персоналът и при нас е 1 лелка и 2 госпожи, които са на смени.

# 39
  • Мнения: 808
В групата на сина ми са общо 28 деца. Имат две госпожи и една леля. До миналата година бяха 25 деца.

# 40
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 Peace 28 по списък - средна посещаемост - 18-20, имаме си две прекрасни учителки и любима леля Зори   bouquet

# 41
  • Мнения: 263
Друг е въпросът, че цяла България дойде да живее в София и че има много деца на неработещи майки, които посещават градина, но това е друга тема.
Според мен това че майката не работи, няма никакво отношение към въпроса да посещава ли детето ДГ или не. Градините са част от Образователната система и децата ТРЯБВА да посещават такива заведенея, най малкото за да се социализират и да се научат на елементарно отношение и респект към учители, възпитатели и т.н.
Разбира се при наличие на здравословни проблеми , е наложително да се отглеждат у дома, но не и само защото има кой да ги гледа.
Имам доста наблюдение върху деца, отгледани у дома до училищан възраст.... разликата с децата посещавали ДГ е огромна.
А конкретно на въпроса: в групата на моят син(1-ва група) са 31 деца, при обявени в системата 25 места, ясно е как са приети децата над тази бройка....хем ми е криво, защото аз треперих толкова време дали ще ни приемат, от друга страна сигурно и аз щях да си платя, ако беше се стигнало до това, така че, просто го приемам и стискам палци това да не се отразява прекалено много на грижите.
Учителките са 2 (на смени) и една леля Боби(да е жива и здрава, че им пере напиканите дрехи и пантофи, преди да ги прибере по шкафчетата Hug)

# 42
  • Мнения: 108
При нас по списък са 29, като 3 от децата не идват изобщо( в началото за 1-2 месеца и това е). Остават 26, като от тях все има болни и дефакто са около 18-23 децата ежедневно.

# 43
  • Мнения: 3 372
По списък са 17 деца, но май не ходят всички редовно, включително и моето дете

# 44
  • Мнения: 8
36 по списък, посещават по 29-30. Синът ми вчера имаше РД и като попитах госпожите за колко деца да приготвя почерпка, така ми отговориха. Мисля, че не са ме излъгали, защото и като излязат на двора се вижда, че не са малко.

Общи условия

Активация на акаунт