Частни детски градини - София (4)

  • 96 789
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 877
Привет, Данибон, драго ми е да те видя на линия Simple Smile)) Много моля, мамчета, дайте актуални мнения за ЧДГ "Светлина", по възможност за новата на Симеоновско. Намирам из темите само разни от 2007-2009 г. Другият вариант, който съм одобрила, е "Слънчогледи", но за там не съм сигурна дали ще има място, затова ми се иска да проуча и тази.

Здравей, мила! Simple Smile Аз по-горе сложих линк към снимки от "Слънчогледи", но специално за теб ти пускам сборно по ключова дума с 3-те ми публикации:
http://danybon-hlapeta.blogspot.com/search/label/%D1%87%D0%B4%D0 … D0%B5%D0%B4%D0%B8

# 121
  • Мнения: 1 144
Ухааа! Страхотно е! Малка е обаче тази градина и се съмнявам да има места. Пак ще попитам, но искам да се подсигуря с варианти. Ние се отказваме тотално знаеш от къде. Няма да споменавам името, защото накараха всички родителите да подпишем декларация, че няма да им уронваме престижа. Явно оплакванията в интернет пространството са станали много.

# 122
  • Мнения: 7 821
Отделих спама в отделна тема. Моля, не се отплесвайте отново!

# 123
  • Мнения: 3 161
Бояна, това е така, съгласна съм, но когато си говорим за непогрешимост и абсолютно точна преценка на нещата, как може да се допусне избраното да не е идеалното?!  Laughing
Аз лично не бих давала оценка на нещо след първия-втория ден.
Виж, разбирам какво ви подразни, не казвам, че ани е права или, че не е. Просто няма нужда да я правим на нищо, защото всеки от нас иска най- доброто за детето, всеки може да изпадне в истерия, когато сбърка и в продължение на дни и месеци си гледа драматичните резултати от грешката. дайте да сме по- толерантни. Утре никой не знае на какво ще се нахендри, ако да му е изглеждало невероятно и той да се е имал за гениален. Аз имам перфектна не, ами не знам каква квалификация за работа с хора, оценка на поведение, персонал и прочее и въпреки това съм правила невероятни грешки, които ми е коствало много да си простя.

Бояна, мислиш ли, че някой заслужава толерантност, след като сам не е проявил такава и е нападал хора, само защото са изказали различно мнение по поста му и не са го подкрепили? Който повтаря едни и същи неща до припадък, макар че ясно получава сигнали, че е минал всякакви граници? Който рови в истории и кореспонденции от миналото, само за да покаже, че мнението, което друг е изказал, е тенденциозно? За не знам кой път вече споменава, че след като "Плейцентър Приятели" е затворил, значи тя е била права. Да оставим колко е абсурдно такова твърдение, защото има хиляди причини нещо да приключи (вкл. и естествен цикъл на развитие - децата ни растат, насочваме се към други неща, появяват се нови ангажименти в живота ни и пр.; да не говорим колко добри начинания не могат да стартират или приключват преждевременно заради трудности с финансирането и дори точно защото не са комерсиални), но нима някой си мисли, че след като съм отдала огромна част от енергията и времето си на такава идея, която съм опитала да споделя с много други родители, заслужавам непрекъснато да ми се напомня как сме затворили? И на това отгоре да проявяваме толерантност? Stelfy обясни много добре нещата - опитах се да изложа разумни аргументи и да представя на авторката ситуацията  от друг ъгъл, за да се успокои малко, да не действа само от позиция на афект. Вместо да чуе и друго мнение, тя избра да се обиди заради думата 'афект' и подхвана атаки срещу мен. Сега подхвана и Stelfy, защото тя също се опита да я върне на земята; и дори не забеляза, че всъщност въпросът ка единия ден много й е харесало, а на другия - никак, изобщо не е от Stelfy...

ani27, горното е към Бояна; не към теб. Моля, въздържай се от повече коментари за Емем и "Плейцентър Приятели", защото те наистина нямат нищо общо с нещата, които се обсъждат тук и е супер досадно за всички.

По темата за стреса и напикаването: възможно е да е от градината, да. Възможно е и да е от други неща, които не си забелязала, но са се случили в живота на детето. Възможно е нещо да е отключило тлеещ проблем. Възможно е да премине, или да остане с години. Каквато и да е ситуацията, няма как този случай да бъде използван като доказателство срещу центъра, където детето ти е било за 2 дни по 3 часа. И на твое място не бих се занимавала с това, а просто бих потърсила в другите подфоруми идеи как да се справя и да помогна на детето да преодолее този проблем. Или бих го завела на специалист. Може и на хомеопат, или на психолог. Бояна сигурно също би могла да помогне със съвет.

Но все пак, нека се придържаме към основната тема тук, а тя е: частни детски градини. И в частност - училища, ако искате да погледнем малко по-напред.

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 14:00 от Емем

# 124
  • Мнения: 8 345
Хайде...пак да минем в друга тема.
Всеки си гледа от неговата камбанария. Чета тук защото ме вълнува мнението на майките за различните детски градини.
Емем и аз изразих различно мнение от Ани27. Но тя е права...защото се отнася за нейното дете и всяка майка иска най-доброто за него. Аз не бих постъпила като нея с моето дете защото го познавам и защото не смятам, че 2 дни по 2 часа са период който е достатъчен. Но това си е нейно мнение и не мисля, че тябва да се спори кой крив и кой прав.
Надявам се да се споделят мненияза детски градини и дори на някой да не му допада чуждото мнение да не се прекалява, че просто става гадно.

# 125
  • Мнения: 3 161
Съжалявам, не видях, че има друг коментар за нова тема, преди да пусна моя, но при това орязване на темата, надявам се поне "Звезден водопад" сами да влязат и да коментират случая; така критиката към тях, лишена от последвалата дискусия, остава изцяло в тяхна вреда. А и другата тема се оказва безсмислена - там изобщо не обсъждаме конкретната частна  градина (а и то е детски център, не градина), нито кооперативът, а именно опитът да се покаже и друга гледна точка към коментара за "Звезден водопад" и реакцията на майката.  

ПП. SDK31, човек може да мисли каквото иска за своето дете, но когато с коментарите си засяга други хора и накърнява тяхната репутация, нормално е да има някакви реакции, не мислиш ли?

# 126
  • София
  • Мнения: 1 335
SDK, конфликта не дойде, заради разочарованието на Ани от детския център. Всеки е добре дошъл да изказва мненията си в тази тема, били те положителни или отрицателни - нали за това сме тук - да споделяме впечатления и опит и да сме полезни на другите чрез тях.

Ако случайно ти е много интересно да проследиш сапунените мехури (пък и да имаш пълната картина) - ето тук можеш да го направиш - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=628806.0

Хайде всички заедно да спрем с тази история в тази тема... Три чеетии-ри! Mr. Green

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 17:27 от Stelfy

# 127
  • София
  • Мнения: 12 797
Бояна, това е така, съгласна съм, но когато си говорим за непогрешимост и абсолютно точна преценка на нещата, как може да се допусне избраното да не е идеалното?!  Laughing
Аз лично не бих давала оценка на нещо след първия-втория ден.
Виж, разбирам какво ви подразни, не казвам, че ани е права или, че не е. Просто няма нужда да я правим на нищо, защото всеки от нас иска най- доброто за детето, всеки може да изпадне в истерия, когато сбърка и в продължение на дни и месеци си гледа драматичните резултати от грешката. дайте да сме по- толерантни. Утре никой не знае на какво ще се нахендри, ако да му е изглеждало невероятно и той да се е имал за гениален. Аз имам перфектна не, ами не знам каква квалификация за работа с хора, оценка на поведение, персонал и прочее и въпреки това съм правила невероятни грешки, които ми е коствало много да си простя.

Бояна, мислиш ли, че някой заслужава толерантност, след като сам не е проявил такава и е нападал хора, само защото са изказали различно мнение по поста му и не са го подкрепили?
Аз не вярвам в наказанията нито за деца, нито за възрастни. И въпросът не е дали Ани заслужава толерантно отношение, а дали аз /ние заслужаваме, заради чужди проблеми да станем нетолерантни. Разбира се, вие си решавате, всеки е длъжен да следва потребностите си и на вас също не бих давала настоятелно акъл. Големи хора сме и като казвам, че не искам да взема страна казвам истината.  Peace

Стелфи Извинявай. Embarassed

# 128
  • София
  • Мнения: 1 335
Наистина няма защо! Толерантна съм към различното ти мнение Mr. Green Hug

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Пускам отново тук, че се изгуби в спама:

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

Току-що ми направи впечатление безобразието, че на всичкото отгоре нито може да почне на 4,5 г. предучилищна, нито да кара една година предучилищна от 5,5, а на 6,5 да е в първи клас; а това е изборът не не малко родители в момента. Аман от недомислия и липса на всякаква гъвкавост.
Ние нямахме проблем с това. Миналата година октомври-ноември подадохме молба детето да бъде преместено в ПГ и тази есен тръгна на училище. Реално "преместването" беше само документално, така или иначе учеха същото, но без изисквания за покриване на норматив, също така в по-малката група спяха на обяд, докато ПГ имаха занятия.

# 130
  • София
  • Мнения: 12 797
Пускам отново тук, че се изгуби в спама:

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

Току-що ми направи впечатление безобразието, че на всичкото отгоре нито може да почне на 4,5 г. предучилищна, нито да кара една година предучилищна от 5,5, а на 6,5 да е в първи клас; а това е изборът не не малко родители в момента. Аман от недомислия и липса на всякаква гъвкавост.
Ние нямахме проблем с това. Миналата година октомври-ноември подадохме молба детето да бъде преместено в ПГ и тази есен тръгна на училище. Реално "преместването" беше само документално, така или иначе учеха същото, но без изисквания за покриване на норматив, също така в по-малката група спяха на обяд, докато ПГ имаха занятия.

Вие сте били в рамките на гратисния период. От следващата година не знам как ще бъде. Една майка беше пуснала запитване дали може да изкара предучилищната в нелицензирана градина и да покрие тест, а официалният отговор беше, че не може и никой няма да прави тестове за непреминали ПГ деца. Вероятно те ще трябва да преминат ПГ и да тръгнат на училище със закъснение.

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
По-скоро ще платят глобичка и продължават с пълен напред.  Simple Smile

А тази майка цялата ПГ иска да изкара в нелицензирана градина? Защото при нас не беше така, просто взехме, така да се каже, 2 години за 1. В училище също е (или едно време беше) възможно да се вземат 2 г. за 1.

# 132
  • София
  • Мнения: 12 797
По-скоро ще платят глобичка и продължават с пълен напред.  Simple Smile

А тази майка цялата ПГ иска да изкара в нелицензирана градина? Защото при нас не беше така, просто взехме, така да се каже, 2 години за 1. В училище също е (или едно време беше) възможно да се вземат 2 г. за 1.
В официалният отговор пишеше, че не може. На практика вероятно всичко зависи други неща, предполагам, но официалното становище е такова. Няма и да го променят, защото причините за въвеждане на 2 години предучилищна са необходимостта всички деца да присъстват, а не да усвоят определен материал. Следва задължително от 4 годишна възраст и не вярвам да направят компромис. Ангажирали сме се с ЕС и изпълнението е обвързано с отпускане на средства и тн. В ЕС или поне повечето страни вече са вкарали децата над 3 в системата на образованието, реформираха ДГ и така се борят с негативите от мултиетническа Европа.
У нас го прилагат по едни неудачен за мен начин, но явно така си могат.

# 133
  • Мнения: 784
Да, Бояна, съобразяваме се със стандартите на ЕС, лошото е, че това което се иска от нас не е адекватно. Самите образователни системи са много различно и се получава....попара. Но европейците не ги интересува. А пък нашите власт-имащи бързат /щото не знаят дали ще има друг мандат/ да изпълнят всичко и да се тупат в гърдите колко европейско ни е образованието newsm78 а на практика се получава обратното. В колко държави на ЕС се тръгва на Училище на 7г?! За тях училището е и от 5 и от 6г. Само че /примерно/, те ограмотяват децата си да техния 4-ти клас. А нашите дечица с тези образователни "кръпки" стават все по-неграмотни. Така че всичко е мешавица и всичко може.....стига да намериш човек, който да ти осигури заветното Удостоверение за ПГ, детето ти може въобще да не е влизало в ДГ!

# 134
  • София
  • Мнения: 1 335
А защо да не може да се провежда тест за деца, които не са посещавали предучилищна?
Пълно е с деца, пълни със знания... ако в главата им е всичко, което е нужно за да тръгнат в първи клас, защо трябва да минат 2 (то не и една даже) години да дъвчат едно и също (при това неща, които така или иначе си знаят) и да тръгнат на... 9!? години в първи клас ли? Това е значително назадващо, вместо развиващо....

Варианта с глобата ми се струва по-удачен... ако е опция Mr. Green

btw вчера влизах в сайта на 127мо (на Парчевич). Там като документи за постъпване в първи клас са посочени "свидетелство за завършена ПГ ИЛИ декларация от родител, че детето знае и може".

Общи условия

Активация на акаунт