Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 117

  • 132 823
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
Добра вечер и от мен! Торта нямам, но пък всички са по леглата затова имам време  Mr. Green Благодаря на всички за хубавите думи за Мечето, определено се забавлявам с шприца и не ми е досадно! Явно е крайно време да си купя един човешки пош с няколко накрайника, че още я карам с шприц от 2лв. Mr. Green

Бетина, тази торбичка само да ми падне, нито един бонбон няма да остане! Направо се изумих като прочетох, че е от шоколад, а не от тесто. Дай повече инфо как го направи! Какъв шоколад използва? А бонбоните по каква рецента са??
Мечо Пух, страхотен е този трол, но пънът още повече ми харесва? С шоколад ли е измазан или това е тесто?? Много е хубав кафявия цвят! Слънчогледът също много добре ти се е получил, явно рисуването ти се отдава!
Крео, с повече тренировки ще ти се получават все по-добре. Наистина инструментите имат много голямо значение и са от помощ. Макар и евтини, пак си мисля , че ще ти вършат работа!
Мария-м, аз с марципан /бадемов/ не съм работила за покриване, но съм правила едни сладки с такъв и мисля, че е много по-труден отколкото фондана. Ако имаш възможност си купи готов иначе тестото на Димитрана е доста сполучливо и с него се работи лесно!

Фиор,
тортата с мечо пух е страхотна, тревата също много ми допадна! Аз се измъчих с моята и стана една късичка, а твоята много ми харесва така на храстчета! Зимната вече съм си я копирала. Малкият като я видя и веднага поиска същата. много ми харесаха подбраните и съчетани цветове!
Свещичке, не знам моите цвъчки дали са героизъм, но това товето не е човешко! Гледах направата на обувката и хиляди благодарности за снимките по работния процес! Невероятно от полза ще бъдат за всеки! За тортата на Фил - надписът от страни е много идеен, а за фигурката просто нямам какво да кажа! За готвача, си представям как човекът е останал без думи!  Mr. Green
Надя, страхотни са и двете тортички, невероятен напредък е това, и то само от няколко съвета, браво продължавай все така!
Искра, много нежна и елегантна торта! Като ги гледам тези високи етажи, така гладко и страхотно опънати, стигам до извода, че явно проблемът е при мен, изобщо не мога да покривам такива високи торти. Колкото и да разточвам фондана, все не ми се получава  Confused Crossing Arms Децата бързо да оздравяват!
Татит, първата торта е със страхотен ръб и невероятен червен цвят. Много ми хареса и джудистът. За нея не знам, но за втората си личи , че си имала трудности!Ама то не може винаги да стават, все някогта има и фалове! Ама то нали знаеш, че само ние тук си ги забелязваме, за хората отстрани това са неземни неща!  Peace
Дитсан, добре , че си сложила още снимки, че са я разгледам добре тортичката, че тази идва малко далечна! Много е сладурска и много нежна! Още съжалявам, че за моето бебе нямаше кой да ми направи нещо подобно!

# 676
  • София
  • Мнения: 243
Първо да благодаря на всички, които се отзоваха на въпросите ми за черната боя и инструментите.  bouquet
Uinen, мисля да си поръчам точно тези инструменти. Благодаря ти за линка. Simple SmileБи ли ми казала за колко време пристигат?

Tatitt, , Червената торта е супер.

Свещичка, от последните ти торти ми допада тази с магнолиите. Невероятно нежна е. И от мен благодарности за показното за обувката. Дано ми се отдаде случай да се възползвам от него. Само да вметна, че и аз те гледах по БНТ1. Много позитивен човек си. Дано има повече хора като теб.    bouquet

Nadia, тортата с гъбката много ми хареса. Торта, която показах е покрита с готова ММ на Ирида.  Последните пъти като месих тестото на Димитрана нещо не ми се получи, пък и с пудрата захар, която използвам излиза по-скъпо да го омеся, отколкото да си купя ММ. Е, малко бързо съхне пустата му смес, но се надявам да й хвана цаката.

r.i.Angelova, благодаря ти за стимулиращите думи. Hug Аз от правенето на торти няма да се откажа, щом вече близо три години ме държи, но за съжаление ги правя рядко и явно ще наваксвам с по-бавни темпове. Иначе е страшна краста.

mechoopooh, гледам, че навлизаш в тортоправенето със страшни темпове. Браво newsm10. На мен досега никога не ми се е случвало да постигна черно с онази боя. Имам и суха и течна, но все нещо синьо става.

Fior, тортата ти е заредена с много детско настроение.

Cambozzola, напълно съм съгласна с теб за сухия айсинг. Аз си бях взела преди време от Кадемлия 1 кг. за около 8 лв. Много добре се работи с него.

           А сега да пусна по-общ план на тортата. Това отстрани е замък, който правих в 4 през нощта. Стените му са от едни царевични сухарчета, които като ги боядисах и на сутринта взеха, че се изкривиха. Затова е толкова гърчав. Не можах да ги покрия целите с фондан, защото нямах достатъчно количество. Можех да опека някакви бисквити, но пък естествено времето не беше достатъчно. Отделно хладилникът ми направи такъв конденз, че на някои места боята се разтече.

За първи път опитвам за рисувам върху ММ, а не да оцветявам. Според мен се получи добре. Моля да бъдете снизходителни към композицията и изработката, защото и рожденикът помага, а той е едва на пет. Прецених, че е по-добре да му доставя удоволствие и той да пипне, отколкото да му връча една торта, която след 10 минути ще бъде изядена.
Извинявам се и за лошите снимки. Тук все още имам да уча.
Още две снимки http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2745980690825&set=a.2 … ype=1&theater, http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2746049412543&set=a.2 … ype=1&theater,

# 677
  • Мнения: 679
Здравейте, отдавна ви чета и се възхищавам на творенията ви! Всичко показано тук е повече от страхотно!!!
Малкото ми синче след няколко дни навършва годинка и съответно се заех да правя торта. Преди няколко години се трудих над няколко рози от марципан Варна и от тогава - нищо. Сега се заех пак с Варна-та, пред мен вече са Мечо Пух, Прасчо и Тигър Simple Smile, от прочетеното разбрах, че трябва да се направят по-рано, за да изсъхнат. До тук добре Simple Smile Сега идва въпроса за самата торта - иска ми се да направя блатове по ето тази рецепта, която ако не се лъжа Свещичка препоръча - http://mka900.blogspot.com/2009/04/chocolate-cake.html, четох че блата се реже на 2 или 3 в последствие, реших крема да бъде ганаш, както и че под покритието трябва да има маслен крем или сладко от кайсии. Обаче не ми е ясно след последния блат да слагам ли ганаш или само маслен крем. Или първо се сглобява тортата с крема отгоре, стяга известно време и после се добавя тънък слой маслен крем, след което пак стяга преди покриването с фондана.
Ох много объркано стана, дано някой ме разбере и ми помогне с тия кремове.
Сега пожелавам лека нощ и сладки сънища!   bouquet

# 678
  • Мнения: 102
бебка и бебко Тортата си я сглобяваш блат , крем , блат крем ........ завършваш с блат  Peace Това нещо се оставя в хладилника да отлежи. Аз винаги си правя тортите след обяд или вечерта и ги оставям да отлежат цяла нощ. На сутринта с нови сили , като разведа децата по детски и училища започвам работа отново  Mr. Green Махам ринга от тортата(ако е била по нестандартна форма съм си направила от фолио ринг) и започвам да измазвам с предварително разбито масло с пудра захар  Hug Пак прибирам в хладилника поне за час и ако има нужда измазвам пак - финно вече (но само ако има нужда) и пак прибирам. Чак когато стегне и маслото  можеш да покриваш с  фондан. Успех   bouquet

# 679
  • Мнения: 1 069
NellyDi до къде стигна с крилете на динозавъра? Аз съм правила само на феи и ангели и ги изрязвах от фондан, но на динозавъра сигурно са доста по – големи. Благодаря за постъпковото Барби, красиви са ти се получили

До под кривата круша, цяла нощ го сънувам как ги правя  Joy Joy Joy Накрая ставам - и то няма крила  Joy Joy Joy Днес ще се мъча окончателно вече - до сега само отлагах. Пънчето и трола са ти страхотни, ама сподели моля те, пънчето как си го направила? Не е покрито, нещо друго е, измазвано ли е? С какво, много ми е интересно. И трола също - странен е, но много истински - как го направи? Само ММ ли е? или? Рисуваната е много изчистена - поздравления.

Fior, страхотна ти е тортата с мечо пух, и тази с влакчето също. Много изчистени и много нежни! Как ги правите така  Hug

sVeshti4ka, благодаря ти за разясненията. Спазих всичко по рецептата, имам ел.везна и така мерих продуктите. Нищо не съм променяла. Единственото ми подозрение, че брашното, което съм купила и може да не е самонадигащо. Следващият път ще си сложа бакпулвер. И може би ще пека по отделно, не наведнъж. Тортите, които си пуснала са просто уникални. Гледах и обясненията за обувката - много сложно ми се вижда, ама някой ден ще пробвам. Само трябва да изровя рецептата на Нелка, ама може би е в библиотеката. Не съм я търсила - не съм я намерила! За графитите ти завиждам благородно. Направо са страхотни!

nadia*, тортата с гъбката - самата гъбка не се ли е килнала леко назад? Или така се вижда от снимките?

ИСКРА, дано децата се оправят по-бързо. Знам какво ти!  Hug Hug Hug Тортата ти е много нежна!

Tatitt, нямат вид на измъчени торти. Даже са много добри!

ditsan, аз вечно не мога да ти видя тортите отблизо. Все ме праща не там, където трябва.  Добре, че пусна линк. Много ми харесват плухичките и къдричките. Възхищавам ти се на търпението, но създават уникален ефект!

# 680
  • Мнения: 679
hrisiv, благодаря за разяснението   bouquet, ще докладвам за резултата, то не остана време  Simple Smile

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето това сътворих днес за Никулден. Като за трети опит мисля, че не е зле. Снимката е много лоша, но апарата ми се повреди.

# 682
  • Мнения: 148
Редактирах снимката със по- голяма дано сега се вижда добре.Колкото и да се старая не ставам за фотограф,явно ми трябват уроци.

# 683
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз днес ще покажа едно удоволствие за небцето, а не за очите, че половинката има рожден ден - торта "Естерхази":




Всички торти съм видяла, прекрасни са, но засега нямам друга, така че няма как и да коментирам...

# 684
  • Мнения: 429
Благодаря за хубавите коментари момичета!   bouquet
Аз не обичам обобщенията но в никакъв случай не мога да си позволя да ви коментирам! Задължително обаче е нужно да кажа че всички вие правите разкошни неща споделяте красотите които творите и знайте че макар групичката ви да е установена Тортената тема се обича и посещава от много други потребители които само четат но съм сигурна че най-сърдечно ви се възхищават!

Желая ви ведро Коледно настроение!  Heart Eyes

П.П. Напомням че запетаята ми не работи. Извинете!

# 685
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Сядам с чаша кафе и щолен пред компа да ви изкоментирам малко. Първо искам да благодаря на всички за коментарите за моите торти, оценявам всеки един!
И така...
Започвам от *MILADY*- невероятен стил, толкова изискан и шик. Голям фен съм ти!
Руми - чудна морска торта, с много прекрасни детайли!
Лили, харесва ми Томас, цветовете са перфектни, а физиономийката му е един път:) Обувчиците са суперски! А сладките - супер весели и коледни!
colova, и двете торти са много добри, но букетът ми е фаворит.
ani_d, мечето ти наистина е много сладко!
Jennie, много добре си се справила предвид опита ти, поздравления! А за цените - много се изкефих, честно. Евентуално мога да забогатея, ако се преселя отвъд океана:)))
3xi, не е зле като първи опит, даже е чудесна тортата!
nadia*, приятни торти си показала, даже виждам че си била вдъхновена от една моя торта:)) Опита е много, много важен в тортоправенето - всеки път става все по-добре и по-добре.
blueeye®, много готина риза! Изпъната и гладка, харесва ми!
Бетина, шоколадовата торбичка е много апетитна!
Свещунката съм я коментирала във фликр, но и тук да кажа колко много, много ме кефи:)
Мечо Пух - голямо развитие се усеща при теб, поздравления! Тролската торта е много яка! Рисуваната също много ми харесва, особено това малко Pooh, което се мъдри между цветята.
Крео, драго ми е да те видя и тук:)) Чудесни първи опити, браво!
Фиор, Мечо Пух и компания са много сладки. Влакчето ми е абсолютен фаворит, браво!Снимките ти също са много добри!
Искра, впечатлена съм от последната ти торта! Много елегантна!
Татитче, тези красоти защо ги няма във фейса? Измъчени-неимъчени - много са готини!
Дитсан, бебешката е много сладка!
Савина, много хубава и веселяшка зимна торта!
Мариета, мммм...нямаш милост...уникално вкусно изглежда това:)

Пускам и малко торти от мен.


Dalmatians cake by Mina Bakalova, on Flickr


Ballerina cake by Mina Bakalova, on Flickr


Simple by Mina Bakalova, on Flickr


Vintage cake by Mina Bakalova, on Flickr - тази много си я харесвам Heart Eyes


Choo choo express by Mina Bakalova, on Flickr


Roses wreath cake by Mina Bakalova, on Flickr










# 686
  • Мнения: 1 965
Привет дами! Валерия да е наминавала преди мен???  Twisted Evil
Плесвам си тортичката и отивам да спя. Утре с нови сили, понеделнишки, ще изчета пропуснатите страници и ще ви изкоментирам всички! Обещавам!
И ОЩЕ
Отново странни същества нахлуха при мен. Обаче са много сладки и беше забавно да ги правя. Не ги познавам, обаче са от 2 различни филмчета. Това горе, разбрах че е Чарли от някакво филмче с цифрички. Тия 4мата смешници долу изобщо не съм ги срещала. Кутийката с пастели си беше допълнително изискване, тъй като Макси бил на вълна пастели в момента.
Лека нощ! Умирам за възглавница.
 

# 687
  • Мнения: 1 485
Благодаря ви момичета за коментарите и пожеланията!!!  bouquet
Mинa ,каквото и да кажа за твоите торти като цяло ще бъде малко в сравнение с това което са в действителност.Стила ти се отличава,но това,че и снимките са ти професионални ме кара винаги да се възхищавам на произведенията ти.Всички торти ми харесват много!!!Често ти разглеждам галерията и се възхищавам на красотата и чистотата ,която лъха от всяка една твоя торта! Hug
Оф,май стана дълго ,но така е като не пиша и ми се иска да си изкажа мнението,че знае ли се кога пак ще ми се отдаде този шанс Mr. Green
mari_eta ,това Естерхази е просто изключително апетитно изглеждащо!  chefАко е и толкова вкусно......сподели,че аз отдавна му се каня но все не намирам повод.А сега идват празници.......
Да ти е жив и здрав рожденника!  bouquet
Ванче,тези същества не съм ги виждала.Обаче са сладурски.В крайна сметка Макси да е доволен.(Пет изречения ги пиша 40 мин.-Андрей все налита и ми затваря лаптопа,ей за това ти казах,че не ми се пише) Wink

# 688
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Мина, абе обожавам всяка твоя тортаааа  Heart Eyes

Мариета, всичко ми погали с тази торта, всиички сетива. Ще се прави определено. Аз отдавна и умувам де  Hug

Оууу, Ванчеее! Това е бейби ТВ. Моята мома го гледа много. Чарли е от Charlie and the numbers, а другите са Cuddlies  Crazy .... Виж ме колко съм информирана.  Mr. Green Ама Януари и мен ме чака Baby TV торта............ Страхотни са всички фигурки и особено Чарли.  Heart Eyes

Мерси за милите думи момичета. Факт е, че си знам многото кусури  Rolling Eyes. Реших да пробвам ММФ (Райче ми не мога да го нацеля бе). Уж стана супер тесто, пък после сме точили и двамата с мъж ми и едааам го докарахме до 2 см. Дебело, ластично, напукано...... Абе адска работа беше.......
На червената пък тооолкова упорито и нарисувах подложката (ама нали ме е страх от Валерия).... Харесвах си много китайския надпис и особено дракона, който не се вижда  ooooh!. Щото не можах да си уцеля размера на подложката и на тортата  ooooh! Умрях от яд. Отделно, че ползвах фондана на Димитрана (който правя сигурно за 10 път и винаги ми се получава), ама май претоплих желатина и така ми лепнешшеееее............ Откачих. Реших проблема (частично) с тайлоза....  ooooh!

# 689
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета! Само да кажа за снимките - може да съм полезна на някой. Далеч съм от професионално снимане, нищо не разбирам от снимки и ползвам една супер малка сапунерка - Сони Иксус. Но разбрах, че най-важното нещо за добра снимка е светлината и добрия фон. Винаги се старая да снимам на най-светлото място в къщата (щастливка съм, че имам хубаво южно изложение) и винаги слагам или картони, или някакъв плат зад тортата. Това е, дано съм полезна:)

Общи условия

Активация на акаунт