Някак се изкефих и викам, да споделя :)))

  • 10 458
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 547
Новата песен на популярния сега Jason Derulo - Breathing, плюс Мистерията на българските гласове. Колко яко е това, м?  Crazy


Надявам се, че прикаченото видео се вижда нормално и от всички..

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 12:19 от crazy chick

# 1
  • Мнения: 521
Благодаря Hug

# 2
  • Мнения: 521




Сетих се за това, щом чух парчето на Джейсън.
Two steps from hell са Томас Бергерсен и Ник Финикс- едни от най-популярните композитори на музика за трейлъри и видео игри. Това не е първият път, в който те използват балкански фолклор.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 547
А, този филм не съм го гледала още, обаче музиката определено е страхотна - благодаря ти и аз  Heart Eyes
Радостно е, че въпреки липсата на сериозна нашенска продукция в тази посока, се намират "звездни" персони, които харесват и използват по такъв модерен начин фолклора ни.

# 4
  • Мнения: 3 677
В саундтрака към "300" също са използвани балкански (български) мотиви "Зайди, зайди ясно слънце" тази  ето тук Мисля, че в целия филм може да се чуят български фолклорни мотиви.

# 5
  • Мнения: 271
А има ли как всеки, който се сети и желае, разбира се да постне подобни парчета с наши мотиви... може да си направим нещо като колекцийка, мисля, че си заслужава, защото тази музика е невероятна.
Аз, например се сещам за подобни мотиви във филма Борат, доста се рових из нета да пусна клип, но за съжаление няма... дори не знам как се казват съответните мелодийки.
Какво ще кажете?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4
Страхотно е това, че използват нашият фолклор. Ето и един мой любимец, който често работи с Мистерията на българските гласове:


Що ли месечинко грееш?
Та ми мъката огряваш.
Долу сенки се чернеят.
И прекъсват ми крилата

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 13:40 от bondan

# 7
  • Мнения: 4
на сцената с Tiesto е българския хор "Децата на Орфей" :



Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 13:40 от bondan

# 8
  • Мнения: 1 547
Божке, да вярвам ли? От сто и незнамколко хиляди человека тук, само 7 се вълнуват от съвременна поп музика и от БГ елементи в нея? Стига де... мислех си, че това ще представлява някакъв среден интерес, пък то... хабила съм се напразно. Колко разочароващо. Ще си взема бележка Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6
Божке, да вярвам ли? От сто и незнамколко хиляди человека тук, само 7 се вълнуват от съвременна поп музика и от БГ елементи в нея? Стига де... мислех си, че това ще представлява някакъв среден интерес, пък то... хабила съм се напразно. Колко разочароващо. Ще си взема бележка Mr. Green
Напротив, напротив аз живо се интересувам от съвременна поп музика с БГ елементи в нея.
Ето например Андреа.
Съвместният проект на родната попфолк звезда Андреа, румънския й колега Кости и световноизвестните музиканти Шаги и Боб Синклер, е факт.
Англоезичното парче носи името I wanna и вече се върти в радиоефира на Америка, Европа и Азия.
Песента ще бъде включена в предстоящия нов албум на френския диджей Боб Синклер (Bob Sinclair), който се очаква на пазара през 2010-а година.
Какво ще кажеш - супер а Simple Smile
http://vbox7.com/play:31a63c9c

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 18:46 от niksana2

# 10
  • Мнения: 899
И аз, и аз се вълнувам, но за съжаление повечето видеа не се отварят от Германия и първото няма как да го видя. Мъка, мъка, но ще си представям  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 30 200
страхотно  Peace

Да използвам темата, за да попитам: Във филма "Elizabeth I- The Virgin Queen" има ли участие на "Мистерията на българските гласове"?



говоря конкретно за 04:17мин. Аз поне чувам, че пеят на български ез.  newsm78 Не съм на 100% сигурна кой изпълнява песента, но е супер завладяваща  Peace

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 18:46 от missence

# 12
  • Мнения: 2 052
Да добавя на прима виста - по саундтрака на филма Троя Джеймс Хорнър работи с Таня Царовска (Битоля) за етно вокалите, например в песента Remember me c Josh Groban:

# 13
  • Мнения: 4 892
страхотно  Peace

Да използвам темата, за да попитам: Във филма "Elizabeth I- The Virgin Queen" има ли участие на "Мистерията на българските гласове"?


До колкото знам - да.

Изключително ми харесва.

Български фолклор харесвам безкрайно много и извън контекста на показаното в темата.

А това, което е харесало на Крейзи Чик на мен лично не ми харесва, но то е защото не харесвам точно този тип музика, която показва Jason Derulo. И конкретно тази песен.

# 14
  • Мнения: 4 120

">#![/video]
Не е съвсем по темата, но исках да се запиша.

# 15
  • Мнения: 1 159
Крейзи,и аз се кефя!Мнооого даже!
Просто всички са останали безмълвни и затова не пишат  Rolling Eyes!

# 16
  • Мнения: 616



ВАСТ + Мистерията на Българските гласов

Песента между другото е и от трейлъра на филма Плажът, въпреки че не е включена в официалния саундтрак.

Хаха, топ коментар под клипа:
A pussy called Jason Derulo stealed a part from this for his song 'breathing'!

# 17
  • Мнения: 1 547
Umbra, пробвай направо тук:

http://www.jasonderulo.com/

niksana2, тази песен с Андреа и аз я знам, само че тя излезе през 2010 и се води на Bob Sinclair ft.Shaggy & Sahara. Това Сахара май е дуетът на Андреа и Кости. В Америка не, но в Европа я пускаха тук-там миналото лято, не е лоша.


missence,  наистина е български! Виж какво намерих:

Цитат
A curious fact I want to comment on is track 13. Oddly enough,
after listening to it for at least 20 seconds I realized the lyrics were not in English! It took me 7 more seconds to realize that I actually understood every word of them! I'm billingual now but of Bulgarian origin and the lyrics are in the Bulgarian language. Because it is extremely unlikely you will find the translation anywhere, here it goes:

'When you are gone, the summer is cool,
Your warm caresses slip by like the fall
Like an old song, our love, my dear.

When you are gone, the summer is cool,
Your warm caresses slip by like the fall
Like an old wound, our love, my dear.

(in English) Remember me...'

Later when I paid attention to the cover I saw that tracks #3, #10, #11 and #13 were performed by "The London Bulgarian Choir" and two Bulgarian singers.


# 18
  • София
  • Мнения: 30 200
crazy chick, благодаря  Hug Много интересна информация  Peace Ще потърся #3, #10, #11 and #13, за да видя кои са 2-те певиците (от любопитство)  Peace

# 19
  • Мнения: 1 063
'Последно' слушах/гледах българска фолклорна песен в документалния филм на Вернер Херцог номиниран за 'Оскар' - Encounters at the End of the World (2007)




Напомням и 'емблематичното' българско фолклорно присъствие тук





# 20
  • под дъгата
  • Мнения: 630
От мен това

# 21
  • Мнения: 4 892
Много добро, Buba Mara!

# 22
  • Мнения: 1 547
От анимацията "Brother Bear" на Disney (има го и оригиналното клипче из нета, но тук се вижда самият запис на музиката):





И още нещо тук, малко встрани от темата, но е смешно. Обожавам Саймън Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 063
От анимацията "Brother Bear" на Disney

Благодаря. Не съм гледала филмчето.

Изобщо, благодаря за темата, клипа от Антарктида на Херцог  ме 'върна' към съфорумка*, на която бях изпратила някога трейлъра. Спомени.

Японците са големи почитатели на фолклора ни, но не съм попадала на нищо в тази посока.


*(в картините й има много фолклорни мотиви)

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 30 200
От анимацията "Brother Bear" на Disney

много интересно видео  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 942
crazy chick, много благодаря за Jason Derulo - Breathing, и мен ме изкефи. Доколкото разбрах от следващите постове темата не се ограничава само с него, а е за българския принос изобщо в световната поп музика.

Това лято бяха в България едни много интересни младежи от сборна формация с преобладаващо еврейско участие, които изпълняват интересни бийт бокс интерпретации на основата на балкански ритми. За съжаление по средата на концерта техниката нещо им се скапа и обещаха да дойдат пак, та който ги хареса може да се възползва да ги види. На живо са много огнени
Balkan Beat Box - Bulgarian Chicks

# 27
  • Мнения: 0
Taзи песен на Джейсън е уникалнаа !  Simple Smile  Heart Eyes   bouquet

# 28
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Нещо от любимия саундтрак към любимата "Кралица Марго"

# 29
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Farmers Market, четирима норвежци и един българин (саксофон и кларинет). Първото парче, което ви представям, е написано от норвежец, тук конкретно той свири на кавал.

Farmers Market and KORK - "Norge-Bulgaria 10-11"


Второто парче е техен кавър на шведска песен от 1983 г.
Farmers Market and KORK - Främling LIVE



Само за ценители  Mr. Green Моля за ваша безопасност намалете звука.  Grinning
Farmers Market Gankino Horo

# 30
  • Мнения: 419


Дон Елис (пръв въвежда тромпети с 4 клапи).

# 31
  • София
  • Мнения: 7 109
Питах в темата за музика от реклами, но и тук да питам, понеже виждам, че за бг фолклор става дума. Някой знае ли чия е музиката, която звучи на този сайт  bulgariatravel.org???
Слушам я от часове  Crazy Crazy Crazy Crazy

# 32
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911



ВАСТ + Мистерията на Българските гласов

Песента между другото е и от трейлъра на филма Плажът, въпреки че не е включена в официалния саундтрак.

Хаха, топ коментар под клипа:
A pussy called Jason Derulo stealed a part from this for his song 'breathing'!


Страшен фен съм на VAST, побеснях от копи-пейста на Деруло. Ето още малко елегантно включени български мотиви, от същия албум (на VAST, не на DeRulo  Mr. Green).
http://www.youtube.com/watch?v=ImtR7Kezvr8

# 33
  • Мнения: 1 277
Питах в темата за музика от реклами, но и тук да питам, понеже виждам, че за бг фолклор става дума. Някой знае ли чия е музиката, която звучи на този сайт  bulgariatravel.org???
Слушам я от часове  Crazy Crazy Crazy Crazy
И аз се присъединявам към питането  Simple Smile!
Bittersweet, първото парче много ми хареса Heart Eyes!

# 34
  • София
  • Мнения: 5 884
Не е ново, но първо за него се сетих, като попаднах на темата.
Leftfield - Song Of Life с Янка Рупкина, албумът е Leftism

И най-известното парче от същия с Джони Ротън от Sex Pistols. Български фолклорни мотиви се включват около 1.30, към 2.40 и вокал, не могат да бъдат сбъркани.

# 35
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 599
Ето в този прекрасен филм The Virgin Queen (2005) имам спомен, че музиката или част от нея беше изпълнена от бг хор в Англия. Но не намирам сега конкретни линкове, по-късно ако успея ще пусна.

# 36
  • Мнения: 34
И в интродукцията на сериала Карнавал http://www.imdb.com/title/tt0319969/ имаше български фолклорни ритми, доколко не ме лъже паметта.

Общи условия

Активация на акаунт