БИО/органик козметика - тема 2

  • 94 555
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 228
наистина не е новост, и за хората, интересуващи се от биоземеделие, се практикува.
Означава, например, между редовете с домати да се разсажда мента и босилек - така се пъдят доста от вредителите. Да има точно определно ежегодно преместване на посевите в района и тем подобни. Но не е нищо кой знае революционно, органик-културите и сега, и без биодинамика, не се пръскат с пестициди и не се торят с минерални торове.

# 676
  • Мнения: 176
Напоследък все повече попадам на препоръки за органик козметика Michael Todd, има ли някой който е ползвал да сподели мнения или ако може Мис Нели или GI да споделят ако имат наблюдения? Peace
Когато са спестени толкова мънинко усилия да се доформулира поне с наличните и достъпни съставки мисля няма смисъл да се коментира каквото и да е. Отделно от това има съставки, които трудно някой би ме убедил, че са абсолютно необходими, или че са натурални.
Толкова за тази "истинска органик" козметика.

Благодаря ще я пропусна.   bouquet

# 677
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте! Много се извинявам, че така се цопвам, но моля, кажете някакви ориентировъчни марки за био декоративна козметика и евентуално от къде могат да се намерят? От Варна съм. Благодаря предварително! Hug

# 678
  • София
  • Мнения: 7 891
Момичета, препоръчайте ми био рол он и интимен сапун/гел, но с приятен аромат.

# 679
  • Мнения: 1
Здравейте! Много се извинявам, че така се цопвам, но моля, кажете някакви ориентировъчни марки за био декоративна козметика и евентуално от къде могат да се намерят? От Варна съм. Благодаря предварително! Hug

Terre d'Oc имат хубав био грим. Можеш да го намериш в онлайн магазините за био козметика.

# 680
  • София
  • Мнения: 12 374

''Lily Lolo'' също имат добра декоративна козметика. Ето линк, предполагам, че я има и на други места, не само в Зоя  Peace

http://www.zoya.bg/LilyLolo.html

# 681
  • Мнения: 89
Здравейте! Много се извинявам, че така се цопвам, но моля, кажете някакви ориентировъчни марки за био декоративна козметика и евентуално от къде могат да се намерят? От Варна съм. Благодаря предварително! Hug
В аптека Санита срещу пощата, има щендер с декоративната козметика на Санте  Peace. Доста добро качество са, ето за ориентир да погледнеш разни продукти предварително ако искаш: http://www.nemusvita.com/za-deca/browse/manufacturer/1-Sante.html
Иначе за Лили Лоло и аз много ги харесвам и си поръчвам директно от английския им сайт, но няма разлика в цените мисля, с тези в Зоята, само в разнообразието от продукти (естествено в английския им сайт има повече неща, но и хамалогията е по-голяма докато поръчаш...).
Ако нещо конкретно като продукт си търсиш, мога да дам някакви насоки ... Simple Smile

Момичета, препоръчайте ми био рол он и интимен сапун/гел, но с приятен аромат.
Аз лично след разни проби, в момента се спрях на кристалния дезодорант, ето този: http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0 … BD-50-%D0%B3.3128
Няма аромат, но за мен е по-добре така пред странен такъв, и просто си слагам парфюма после и така Simple Smile.
За интимна грижа са ми казвали, че това е много добро, аз ползвам другата разновидност с пачули, само че за лице и наистина мога да кажа само хубави неща: http://www.nemusvita.com/za-jeni/category/product/18-%D0%97%D0%B … %D1%8F%D0%BB.html

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 09:31 от Ahim_sa

# 682
  • Мнения: 14
Здравейте! Много се извинявам, че така се цопвам, но моля, кажете някакви ориентировъчни марки за био декоративна козметика и евентуално от къде могат да се намерят? От Варна съм. Благодаря предварително! Hug

Поръчвала съм си и съм много доволна от червилата на на CATTIER  и сенките на SANTE  от тук - http://www.forminute.com/9/33/BIO-PRODUKTI-Dekorativna-Bio-kozmetika.html

# 683
  • София
  • Мнения: 7 891
Ahim_sa, много благодаря!   bouquet

# 684
  • Мнения: 892
И аз съм хвърлила око на фон дьо тен и пудра на Санте, но не смея без тестер да налучквам цвета.. Някой да знае в района на Борово, Красно село и района някъде да ги продават?   bouquet

# 685
  • Варна
  • Мнения: 669
Видях фон дьо тена на Санта в Санита, обаче има много силен аромат и няма да ми понесе... Както и повечето био-натурални-козметични продукти  ooooh!. Взех си спирала, но и тя доста ми мирише, дори както ми е на миглите  Sad. Може ефекта да отмине след някоя седмица, но аз и преди да забременея имах непоносимост към миризми... Интересното е, че от обикновените такива - дето си миришат на химия нищо не усещам - вероятно съм привикнала.  Crazy

# 686
  • Мнения: 892
Видях фон дьо тена на Санта в Санита, обаче има много силен аромат и няма да ми понесе... Както и повечето био-натурални-козметични продукти  ooooh!. Взех си спирала, но и тя доста ми мирише, дори както ми е на миглите  Sad. Може ефекта да отмине след някоя седмица, но аз и преди да забременея имах непоносимост към миризми... Интересното е, че от обикновените такива - дето си миришат на химия нищо не усещам - вероятно съм привикнала.  Crazy

Благодаря   bouquet

# 687
  • Мнения: 888
Някой ползвал ли е крем на Alteya?
И има ли друга марка био българска козметика?

# 688
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 786
Някой ползвал ли е крем на Alteya?
И има ли друга марка био българска козметика?
Да, но миризмата на роза е толкова силна, че ми се  Sick Така си стои половината, но и ефект не видях кой знае какъв, може и време да му трябва, но аз не издържам на тази миризма  Confused

# 689
  • Мнения: 3
И аз съм хвърлила око на фон дьо тен и пудра на Санте, но не смея без тестер да налучквам цвета.. Някой да знае в района на Борово, Красно село и района някъде да ги продават?   bouquet

cherry22, понеже и аз съм в района знам, че Санте ги има в Биомаг на Дойран, но нямат декоративна. Ако центърът ти е удобен, има един сравнително нов магазин на Хан Аспарух, където има гримовете   bouquet Аз понеже не успявам всичко да намеря в моя квартал, се понаучих да пазарувам след работа от центъра ...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт