Да не изпускаме от очи проблема с ГМО- семената на измамата!

  • 37 281
  • 456
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 753
Няма достатъчно достоверен източник... Всеки вярва на каквото си иска... Според теб и твоите източници, рапицата изтощава земята до толкова, че тя става неизползваема, а според мен и моите не е така... Според мен и моите източници пръскането с тотални хербициди върху плодородни земи ги прави неизползваеми (освен почвата и продукцията, произведена върху нея се замърсяват и водата, и въздуха), а според теб явно не е така... Според мен да произвеждаш и използваш климатично оръжие и едновременно с това да претендираш, че се бориш с климатичните промени (глобално затопляне например) е висша форма на лицемерие... Същото важи и когато водиш екологична война, с което съсипваш източниците на препитание и нормални условия на живот на местните хора, а едновременно с това твърдиш, че (ще) бориш световния глад... И не, не говоря за конспирации...

# 346
  • Мнения: 6 122
Няма достатъчно достоверен източник... Всеки вярва на каквото си иска... Според теб и твоите източници, рапицата изтощава земята до толкова, че тя става неизползваема, а според мен и моите не е така... Според мен и моите източници пръскането с тотални хербициди върху плодородни земи ги прави неизползваеми (освен почвата и продукцията, произведена върху нея се замърсяват и водата, и въздуха), а според теб явно не е така... Според мен да произвеждаш и използваш климатично оръжие и едновременно с това да претендираш, че се бориш с климатичните промени (глобално затопляне например) е висша форма на лицемерие... Същото важи и когато водиш екологична война, с което съсипваш източниците на препитание и нормални условия на живот на местните хора, а едновременно с това твърдиш, че (ще) бориш световния глад... И не, не говоря за конспирации...

Ами тогава тръгваш от това, кой е източника и какви биха били евентуалните му мотиви и печалби? Ако е "био бедняк", то лоша работа, иска и той да папка и дърпа тънката струна на хората "не унищожавайте земята, спасете света от алчните крадци и т.н. и т.н." Защото нали разбираш колко "достоверни източници" искат да са на мястото на Монсанто. Аз затова предпочитам да съм повече на страната на богатите, тогава когато не мога да преценя кой крив, кой прав, защото те вече са се обогатили, вече са яли пили, веселили и могат действително да помислят върху някоя благородна кауза, а другите тепърва искат и те така и са готови на всичко да го постигнат. Нали не си въобразяваш, че   "био" производителите не искат да са на мястото на Монсанто? Искат разбира се, че искат. И те са по - лошите, защото ще трябва тепърва да постигат това. Ако предложат по - добър продукт съм съгласна, но те не го правят, не предлагат по - добро, а просто отрицават, казват не, но не казват "да", не дават алтернатива.

Последна редакция: чт, 09 юли 2015, 17:23 от Anna-Bell

# 347
  • Мнения: 4 753
Ами тогава тръгваш от това, кой е източника и какви биха били евентуалните му мотиви и печалби? Ако е "био бедняк", то лоша работа, иска и той да папка и дърпа тънката струна на хората "не унищожавайте земята, спасете света от алчните крадци и т.н. и т.н." Защото нали разбираш колко "достоверни източници" искат да са на мястото на Монсанто. Аз затова предпочитам да съм повече на страната на богатите, тогава когато не мога да преценя кой крив, кой прав, защото те вече са се обогатили, вече са яли пили, веселили и могат действително да помислят върху някоя благородна кауза, а другите тепърва искат и те така и са готови на всичко да го постигнат. Нали не си въобразяваш, че   "био" производителите не искат да са на мястото на Монсанто? Искат разбира се, че искат. И те са по - лошите, защото ще трябва тепърва да постигат това. Ако предложат по - добър продукт съм съгласна, но те не го правят, не предлагат по - добро, а просто отрицават, казват не, но не казват "да", не дават алтернатива.

Тези дни са страшни горещини и сигурно много те е напекла жегата щом не можеш да направиш разлика между био зеленчуците (такива например на някоя баба, която не посещава агроаптеките) и гумените зеленчуци на Монсанто...

# 348
  • София
  • Мнения: 3 064
Бабите ползват яко изкуствени торове. Просто никой не ги следи Simple Smile

# 349
  • Мнения: 6 122
Ами тогава тръгваш от това, кой е източника и какви биха били евентуалните му мотиви и печалби? Ако е "био бедняк", то лоша работа, иска и той да папка и дърпа тънката струна на хората "не унищожавайте земята, спасете света от алчните крадци и т.н. и т.н." Защото нали разбираш колко "достоверни източници" искат да са на мястото на Монсанто. Аз затова предпочитам да съм повече на страната на богатите, тогава когато не мога да преценя кой крив, кой прав, защото те вече са се обогатили, вече са яли пили, веселили и могат действително да помислят върху някоя благородна кауза, а другите тепърва искат и те така и са готови на всичко да го постигнат. Нали не си въобразяваш, че   "био" производителите не искат да са на мястото на Монсанто? Искат разбира се, че искат. И те са по - лошите, защото ще трябва тепърва да постигат това. Ако предложат по - добър продукт съм съгласна, но те не го правят, не предлагат по - добро, а просто отрицават, казват не, но не казват "да", не дават алтернатива.

Тези дни са страшни горещини и сигурно много те е напекла жегата щом не можеш да направиш разлика между био зеленчуците (такива например на някоя баба, която не посещава агроаптеките) и гумените зеленчуци на Монсанто...

Разбирам, но за съжаление не можем да се изхраним всички с бабините зеленчуци, нали? Говорим на глобално ниво, щом намесваме Монсанто не можем да дадем като антипод ....бабка отглеждаща градинка със зеленчуци.
Жегата да жегата...напича...вода трябва в жегата...вода. Peace Simple Smile

# 350
  • София
  • Мнения: 5 213
Тази е темата, с нейните предходни теми, чрез която преди 5 години се спря нашествието на Монсанто и сие в България.

Тази тема е уникална, заради нея целият информиран свят ни завиждаше тогава.

Заради стотината майки, които работиха на ползу роду.

Сега те имат право да питат :

Защо България не е заявила в ЕС желанието си за забрана на ГМО, когато срокът изтича след 5 (пет) работни дни???

Протести под прозореца на ББ и ЦЦ ли пак се искат?

Готови ли сме за това?

Казвайте!

# 351
  • София
  • Мнения: 1 010
Дай повече инфо.

# 352
  • София
  • Мнения: 5 213
http://ec.europa.eu/food/plant/gmo/new/authorisation/cultivation … ical_scope_en.htm

Тези държави вече са заявили.

Ние не сме от тях.

Срокът е от 02 април до 03 октомври 2015.

Нещо неясно? Да влезе убитият.


ПП Австрия е заявила с един сорт по-малко от останалите държави, не съм разглеждала подробности

# 353
  • София
  • Мнения: 1 010
Какво следва, ако не се заяви в срок?

# 354
  • София
  • Мнения: 5 213
Следва, че ние ще сме лесно атакуеми с нашето законче, което в момента ни пази.  Сега само трябва да заявим, без да казваме и доказваме защо не искаме да отглеждаме ГМО ( за да не им уронваме престижа на ГМ сортове). След трети окт. не знам какво ще се иска и дали и как ще става. А ако трансатлантически се споразумеем, всичко съвсем отива по дяволите.

# 355
  • София
  • Мнения: 1 010
Дай да спретнем едно недълго послание, което да разпространим за изпращане по имейла.
Сигурна съм, че много хора ще се активират.

# 356
  • София
  • Мнения: 5 213
Към кого това послание? Трябва ултиматум към управляващите да си свършат работата! А без протести не виждам как ще ги притиснем. Трябва да се пусне в поне 3 града искане за разрешение за протест, за четвъртък примерно, 01 окт. и после да се активират хората. Сега ще си пилеем във вакуум посланието.

# 357
  • София
  • Мнения: 1 010
Не знам кой ще излезе да протестира...
А и не знам кой ще обърне внимание на протест вече.

Мога да помогна за разпространение на имейл за изпращане. А който иска, и до медиите да звъни и да ги активира.

П.П. Разпространих във фб, доколкото мога.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 03:02 от Пепеляши

# 358
  • Мнения: 4
Здравейте всички, регистрирах се специално, за да пиша по темата. За съжаление май нямаме време да организираме протест както трябва, но съм готова да участвам в организацията на такъв. Ако има протест- то 1.10 е много късно, по-скоро нека да е 30.09. Пепеляши и ЗаСлон, желаете ли да се пробваме да напишем текст за мейл и още днес да започнем да го разпроcтраняваме?

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 09:23 от bilackie

# 359
  • Мнения: 537
Честно, не разбирам как така наивно вярвате на правителство, което е проамерикански настроено. Shocked Да, трябват протести, яки протести, като онези, февруарските, само това би ги стреснало. За съжаление на хората не им се протестира, те са уморени, приспани......

Единствената ни надежда да се спре това дяволско споразумение е, да се надяваме на САЩ да им избият чивиите и да решат да влязат в Сирия. Стане ли това, Русия ще постави американците веднъж завинаги на място.  А така наречените велики европейски сили ще станат тогава по - ниски и от тревата. Peace Това е жестоката риалност.


Сега не е като при първото управление на Борисов. Хваткатае поотпусната и хората сега не са толкова зле. По тази причина няма и желаещи да протестират. Sad Cry


Много хора за съжаление предпочитат да вярват на богатите, на хората с пари, на подкупните журналисти и учени. Чак когато те самите лично пострадат в здравословен план, едва тогава разбират истината. Sad Cry С много пари се прави страхотна пропаганда. Ако американската пропаганда не беше толкова добра, нямаше да свалим социализма, нали?

Общи условия

Активация на акаунт