Ядосвате ли се когато детето ви счупи нещо...ценно

  • 4 192
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 212
Вобще не ми пука дали дъщеря ми или някой друг ще счупи каквото и да било. За мен нещо, което може да се купи с пари не ценно. Напоследък толкова ми писна да ме удрят с колата, че даже вече дори и не слизам, направо си продължавам. То такива неща ми минаха през главата и продължават да ми минават, че последното нещо, за което бих се ядосала е, че малката била батисала някой телефон или друга ВЕЩ. Много важно...

# 61
  • Мнения: 27 524
Само да попитам нокоя то всички вас, дето много лаете виждали ли сте моето дете?
Щом не ме познавате, нито мен нито детето ми нямате това право да казвате, кое какво говори за едно дете. ВИе някога виждали ли сте травмирано дете? МАй не сте, ама знаете да лаете само тука. Ама женски форум нормално всички да зяпнат! Детето ми си е супер щастливо  и усмихнато, закача се с всички и усмивката й не слиза от лицето. Още повече наканията си ги понася когато направи беля, като под беля имам предвид нещо сериозно, счупената чаша не е беля, аз съм станала както се казва дърта магарица и още чупя чаши.
И за енти път казвам ДЕТЕТО МИ СИ Е СУПЕР ЩАСТЛИВО не е травмирано въобще, е а добре възпитано и НЕ Е  разглезено. 
Айде сега без да сте информирани спрете да се натпреварвате, коя по силно може да лае!

Мисля, че лаят се чува само от твоя пост.  Rolling Eyes Никого няма да убедиш, че методите са ти правилни и че детето ти е щастливо. Засега не осъзнава и да, сигурно е щастливо, но никакви добрини не му правиш с това си поведение. И разбира се, че това, че посяга да се бие е абсолютно и задължително свързано с това, че и вие му посягате. Ха сега го бий и го наказвай още заради вашите грешки. На това му се казва омагьосан кръг, но не мисля, че имаш желание да излезеш от него.
И недей да казваш какво да спираме и какво не, защото тук е форум, в който всеки има право да си каже мнението. Ако не ти харесва, това е отделен въпрос  Peace

# 62
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Charmed_ извинявай за колко годишно дете става въпрос

# 63
  • София
  • Мнения: 1 057
Само да попитам нокоя то всички вас, дето много лаете виждали ли сте моето дете?
Щом не ме познавате, нито мен нито детето ми нямате това право да казвате, кое какво говори за едно дете. ВИе някога виждали ли сте травмирано дете? МАй не сте, ама знаете да лаете само тука. Ама женски форум нормално всички да зяпнат! Детето ми си е супер щастливо  и усмихнато, закача се с всички и усмивката й не слиза от лицето. Още повече наканията си ги понася когато направи беля, като под беля имам предвид нещо сериозно, счупената чаша не е беля, аз съм станала както се казва дърта магарица и още чупя чаши.
И за енти път казвам ДЕТЕТО МИ СИ Е СУПЕР ЩАСТЛИВО не е травмирано въобще, е а добре възпитано и НЕ Е  разглезено. 
Айде сега без да сте информирани спрете да се натпреварвате, коя по силно може да лае!

Що не вземеш сега виртуално да ни напляскаш и накажеш а? Имаш повод.  Mr. Green
Не ми трябва да познавам нито теб, нито детето ти. Дано така възпитавана девойка да не ми дойде за снаха, някой ден  ooooh! Тук няколко от нас, се опитват да ти обяснят, че не приемат пошляпването и наказанието, като методи за възпитание.
Защото, като остарееш един ден, детето ти ще те пошляпва и наказва, за това че не можеш да правиш нещата така, както то иска...

# 64
  • Мнения: 3 932
Не приеmаm боя за възпитателно средство, рядко иmа ситуации, които оправдават подобна реакция! Иmа доста по-интелигентни начини да се обясни на детето значението на дуmата ''НЕ''.

Иначе да, ядосваm се, броя до  10 и се усmихваm  Peace

# 65
  • Мнения: 212
Разбира се, че има. Само че човек трябва да е интелигентен, за да ги приложи.

# 66
  • Мнения: 2 562
Charmed_ извинявай за колко годишно дете става въпрос
Авторката май не ни чете Thinking Прегледах постовете,детето е на 1г.и7м.

# 67
  • Мнения: 1 441
Моят син досега не е счупил нищо ценно, но то е защото няма разрушителни наклонност и всъщност мноооого го пазим. На практика нямаме възможност да вдигнем/ скрием всичко, което той иска да пипа и му е интересно, а не бива - телевизор, уредба, големи цветя. Опитах да огранича забраните до 3-4, но въпреки че знае какво значи НЕ (много добре знаят на тази възраст) прави напук.
Не знам вие как говорите на детето си, явно аз не успявам да намеря правилния начин, но моя определно когато реши ми прави напук и се смее, въпреки че знае, че това е забранено. В такива моменти направо ме изкарва от кожата ми се случва да го шамаросам по дупето или да го перна през ръката. Не е практика и не е нещо, с което се гордея, но да ви кажа не смятам и че е чак толкова драматично, колкото го изкарвате тук.

# 68
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 921
Може да мислиш, че говоренето и обясненията нямат ефект, но той ще се появи по-късно. Продължавай да обясняваш, ще видиш.

Плясването може да ти се струва невинно, но посланието, което детето получава от него в никакъв случай не е. Особено когато плясването не е инцидентно.

# 69
  • Мнения: 27 524
Не е практика и не е нещо, с което се гордея, но да ви кажа не смятам и че е чак толкова драматично, колкото го изкарвате тук.

Не, разбира се, на мен също ми се е случвало да тупна сина си по дупето.
Но определено е драматично едногодишно дете да бъде системно наказвано в ъгъла и да е дресирано до степен, че когато направи беля и дори никой да не е разбрал, то да ходи да се самонаказва  Stop

# 70
  • Мнения: 1 243

разбира се, че се ядосвам.. както каза и Блонди преди няколко поста - парите, които съм давала за някакви неща, не са ми за изхвърляне.. но бързо си давам сметка, че няма никаква полза от моето ядосване, защото това нито ще върне счупената вещ, нито ще ме накара да се почувствам по-добре.. обяснявам на малката какво е направила и защо е лошо и.. продължаваме нататък!
Wink

# 71
  • Мнения: 1 441
Но определено е драматично едногодишно дете да бъде системно наказвано в ъгъла и да е дресирано до степен, че когато направи беля и дори никой да не е разбрал, то да ходи да се самонаказва  Stop
Аз да си призная си мисля, че наказанието на тази възраст и то от типа "иди в ъгъла" не върши никаква работа. Даже щом се е стигнало до това детето да ходи само след беля, определно смятам, че го възприема повече като игра, отколкото като наказание. Може би след 2-3 години и то наказаие от типа "без телевизия", "без разходка", "без любима играчка" по-биха свършили работа (след обяснение, разбра се, защо е наказан).
Но сега определено след като съм казала 100 пъти на нещо Не и не е подействало, след шамара по дупето или плясването по ръката се разстройва много, но му идва на акъла защо му се е случило.  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 354

Но определено е драматично едногодишно дете да бъде системно наказвано в ъгъла и да е дресирано до степен, че когато направи беля и дори никой да не е разбрал, то да ходи да се самонаказва  Stop
Аз да си призная си мисля, че наказанието на тази възраст и то от типа "иди в ъгъла" не върши никаква работа. Даже щом се е стигнало до това детето да ходи само след беля, определно смятам, че го възприема повече като игра, отколкото като наказание. Може би след 2-3 години и то наказаие от типа "без телевизия", "без разходка", "без любима играчка" по-биха свършили работа (след обяснение, разбра се, защо е наказан).
Но сега определено след като съм казала 100 пъти на нещо Не и не е подействало, след шамара по дупето или плясването по ръката се разстройва много, но му идва на акъла защо му се е случило.  Rolling Eyes

И аз съм на същото мнение.Старая се доколкото мога да обяснявам,но понякога просто не става и признавам си я цапвам по дупето Blush Знам,че не трябва...също съм на мнение,че ако това цапване е системно по скоро има обратен ефект.Но и не мисля че едно шамарче и то по памперса е бой.Иначе съм съгласна с наказанията,но такива каквито е изброила BAN не някакви от типа на до стената с вдигнати ръце.И разбира се детето да е на подходяща възраст!

# 73
  • Мнения: 2 658
Не е практика и не е нещо, с което се гордея, но да ви кажа не смятам и че е чак толкова драматично, колкото го изкарвате тук.

Не, разбира се, на мен също ми се е случвало да тупна сина си по дупето.
Но определено е драматично едногодишно дете да бъде системно наказвано в ъгъла и да е дресирано до степен, че когато направи беля и дори никой да не е разбрал, то да ходи да се самонаказва  Stop

Съгласна, на 100% съм.
В една друга тема, за наказанията скоро обсъждахме...
Наказания само "административни" (както Бояна ги нарече Wink ) - напр. без джобни, без телевизия за определено осъзнато "прегрешение", само на по-големи и осъзнати деца, примерно вече в училищна възраст. Това може.
Но малко дете не бих наказвала по никакъв повод.. мисля де. Не съм го правила никога до сега.
Тупването по дупето, ако трябва да сме честни, бива. И пак вероятно не на едногодишно. Но наказване... от типа в ъгъла, на колене, с вдиганти ръце и тн, които съм чувала, че съществуват на малко дете не.

Иначе по темата. Ами ядосвам се, и как още. Ама главно на собствената си глупост. Но май не се сещам да са ми чупили наистина важни неща  Thinking
Но ако ми се беше случило да ми се счупят такова количество прдмети.. ами надявам се, бих станала значително по-внимателна с тях.

# 74
  • Мнения: 931
На него не се ядосвам, ако случайно се ядосам, то е на себе си.
За наказването, правя го за нещата, които искам да се научи, че не се правят - да върти ключовете на печката, да тряска стъклената врата с такава сила, че да има опасност стъклото да падне на главата му. Наказанието е да го оставя в леглото му, или  сам в другата стая, за половин-една минута може би, колкото да ревне и да изпита дискомфорт. След което го взимам и го връщам на същото място, ако опита да повтори белята, пак го връщам. През всичкото време обяснявам. Ако стигнем до наказание, се уверявам, че е разбрал защо е наказан. Разбира се, това е инцидентно и се отнася само за неща, които го застрашават него. Никога не бих го наказала за това, че е счупил нещо, което аз съм оставила в негов достъп.

Общи условия

Активация на акаунт