Маски за лице. Какви и колко често правите?

  • 28 637
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 266
Аз най-често си правя домашна маска от авокадо, мед и лимон. Препоръчвам!

За какъв тип кожа?

# 61
  • Мнения: 2 081
Напоследък предпочитам домашните маски .
За суха кожа препоръчвам половин намачкано  авокадо с една супена лъжица зехтин или разбит жълтък пак със супена лъжица зехтин .Стои се 15-20 мин и се отмива с хладка вода .
Маска с кисело мляко и мед също е много добра .

# 62
  • Мнения: 1 271
Аз напоследък си правяа матираща маска за лице с яйце. Един яйчен жълтък, една супена лъжица мед и една супена лъжица зехтин с половин чаша овесена каша. Разбърквам, нанасям и седя 15-20 мин. На мен ми действа супер.

# 63
  • Мнения: 200
А някой ползва ли кокосово масло за лице като съставка към някоя маска? Не знам дали си внушавам, но май се избривам от него. Някъде бях чела, че на някого може да пасне супер, но, тъй като запушвало порите, можело да има и негативен ефект.

# 64
  • София
  • Мнения: 74
Запушване на порите и обриване от съставка са две различни неща. За кокосовото масло и всичко друго потенциално комедогенно зависи от индивида и никой не може да отгатне предварително.

Ако мислиш, че се обриваш от кокосово масло, намажи малък участък от шията или лицето с чисто кокосово масло. Ако се обринеш, ще знаеш със сигурност че не ти понася.

Между другото, хора с непоносимост към кокосово масло обикновено имат непоносимост и към caprylic triglyceride, което е комбинация на кокосово масло с глицерин и се съдържа масово в козметиката.

Точно сега гледах в тубата едно видео за кокосовото масло, ето линк: https://www.youtube.com/watch?v=B5Hg5Rmtga0

# 65
  • Мнения: 3
И аз също съм за естетсвените продукти. Тези, които използвам са хума, маска с мед или мед и лимон,който действа избелващо, а по препоръка на козмаетичка вечер половин час преди лягане си мажа кожата на лицето с течен витамин А.

# 66
  • Мнения: 2 266
С каква цел си мажеш лицето с вит.А?

# 67
  • Мнения: 3
Защото моята кожа е суха

# 68
  • Мнения: 2 266
Благодаря

# 69
  • Мнения: 1 355
Последната ми маска за лице, която е евтина и прави кожата мека и свежа.
https://www.youtube.com/watch?v=BbeOqXIoDLo
Изпробвано!

# 70
  • Мнения: 9 179
след колко и за колко време се вижда и задържа ефекта
виждам че пише 3 пъти седмично ...

Общи условия

Активация на акаунт