Отговори
# 645
  • Мнения: 1
Добър ден и от мен.
Относно обиколниците и аз поради това че тук е доста влажен климата ще ползвам,но аз смятам в първите седмици,а може би 1м да слагам малкият да спи в количката,тази част която е като кош,за новородени,защото според мен ще му е по-топло.
За проходилката и аз живот и здраве искам да ползвам,като доиде подходящия момент.
Друго за водата,захранване и т.н мисля да се доверявам на бъдещия ми педиатър,и на мамите от тук с опит. Laughing Wink
До скоро.

# 646
  • София
  • Мнения: 6 196
Дидка знаеш че са прави, мисли сега за мацата в коремчето ти, казвам ти ще се върне, нищо чудно с нови котета Simple Smile. За срещата днес - като гледам по постовече май всички сме я пропуснали. Аз отправих една покана във фейса за Неделя, ако ли във Вторник всички на линия Simple Smile, а за който няма търпение може и Петък.
Аз сирени изобщо не чух.
Знам, че са прави, ама аз по принцип съм много чувствителна, а сега на н-та степен и само, като се сетя за нея............Като се оженихме с мъжа ми, той имаше една булонка Снежка на 18 години, която много скоро след това почина. Та за нея ревах, за мойта маца ли няма да рева като магаре. Знам, че бебка няма да ми се сърди.....Вече ми е тегаво да ходя при наште като знам, че мацата няма да ми посрещне на вратата.......
Ох, много бяха гадни тия сирени, изпълват ме с ужас.....

# 647
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Дидка, аз също мисля, че е пристанала на някой котак със завит мустак. Няма страшно, на нас ни се е връщала котка след месеци отсъствие- като я закарахме на лекар се оказа, че дори е раждала мацата. Явно майчинството и скитническия живот не са й харесали и като е отбила котетата се прибра при сигурната храна и топлото легълце. Но тогава я кастрирахме, за да не хукне пак след някой котарак.
Ох, днес съм много досадна, толкова, колкото днес изписах за час, не съм писала и за седмица.
 

# 648
  • Мнения: 19
За обиколниците-и преди слагах и сега ще слагам-мисля,че няма да има проблем ако са поставени както трябва.Хриси 2 седмици я местих на ляво надясно да спи,но тя много рано почна сама да си мести главата и нямаше никакъв смисъл да я обръщам повече.Отделно искаше после да спи само по корем(притеснявах се от това-питах доки и той каза че няма проблем).
 За проходилките-с Хриси ползвах,но от 7 месец нататък-в началото за малко, а после за малко повече(като готвя и такива неща)-е родих се направо.Не сме имали никакви проблеми-е падала е 2-3 пъти(или по-скоро я хванах да се измъква на ръце от нея-ама това беше накрая в 11 месец)-миналата Коледа тя си проходи.
 За помощта -не бих отказала,но да не ми се натрапват чужди възгледи.Тя преди свеки хем не помагаше(а е на долния етаж и е безработна),хем акъли даваше,че и доста често ме е разтрепервала.Ако иска да помага да взема поне за малко каката.
Загледането на бебето и по-голямото дете-на нас ще ни се наложи 2 месеца да се гледаме-Хриси март почва на ясла-от една страна заради вирусите(не мисля,че е удачно новородено и вируси,друго си е бебето да е на 2 месеца),а от друга-ако я пратим след 10.01(тогава навършва 2г. каката-и за да слея майчинствата не трябва да я пускам по-рано) и бебето тъкмо се я появило-наистина може да изревнува,а също и даго сметне за наказание(че я отпращаме точно тогава).Иначе откакто забременях и говоря,че напролет ще ходи на ясла(като батко и-племенника ми),че там ще играе и пее с другите деца и че татко и ще я води и аз ще я вземам и тя няма да плаче(засега е съгласна Grinning).Тогава живот и здраве мисля-цял ден да посвещавам на бебето,а като се прибере Хриси от ясла с татко и да се редуваме да и обръщаме повече внимание на нея.Дано успеем в начинанието.Иначе и аз имам график-баща и ще си вземе 15 днев.отпуск,после ще дойде мама за 10 дена(през деня),после свеки(тя е на долния етаж),после баща ми ще взима Хриси да я гледа през деня-ами няма начин(и аз трябва да почивам поне малко,че с нея се кърмихме на 2 часа и първите 2 месеца незнаех къде съм.Уморена(като не си доспивам, а задълженията си вървят).
 Сега на дневен ред е бебчо да се роди-снощи ме позаболя(ама тъпа болка беше)-викам ако не ми мине и се засили болката се почва-да ама не.
 Изпрах си количката-май е изсъхнала и довечера я прибираме.
 Таткото го лепна сега вируса със сополите(засега кашлица няма), а ние тъкмо се оправяме с малката.Стискайте палци,че ако ни потрети лошо ни се пише.Притеснявам се да не се разраждам и да съм и болна.
 Друго-аз като кърмех не съм предлагала вода даже за изплакване на устата(нищо че педиатъра ни препоръча).Само 1 път имахме гъбички в устата-и то беше сигурно в 3-4 месец.Захранването го почнах на 5 месеца-първо малко сок(ябълка и морков),а пюретата после(нищо че педи ми казваше от 2 месец за сока ,а от 4-я за пюрето-ама едно че бяхме само на кърма,а друго че Хриси имаше тежки колики до 3,5 месеца).И като правихме изследвания нямаше и помен от анемия(дето той викаше,че сигурно ще е анемична,че не съм захранила по--рано).
 Г-жа Монк стискам ти палци!
 Друго готова съм за старта вече! Grinning

# 649
  • Мнения: 1 043
Ох, аз не съм готова с почти нищо. Дрехите не съм почнала да пера и гладя, легло не сме купили още, но пък количката ми дойде и утре ще си я взмем. Остава ми да купя столче за кола, кошара и шезлонг. Чудя се сега ли да купувам шезлонг или да изчакам. Синът ми почти не е седял в такова нещо  Thinking
Та, до никъде не съм, само се моля да няма предколедни изненади  Wink

# 650
  • Мнения: 4
Днес в тази мъгла ще си стоя у нас и ще пера и гладя бебешки нещица! Вчера бях на лекар бебка се е смъкнала надолу,води има ,плацента 1 степен зрялост. Бебка 3150гр,била готова ако реши да излиза да не съм се притеснявала. И аз сега се ошашках че имам за купуване още неща,но мисля че ще изтрае поне седмица Simple Smile  Обиколници си купих,мисля да ги завържа от външна страна на кошарата-за решетките просто да пази от течение. Дали има смисъл? Искам да ви питам с какво ще завивате бебето- с  олекотено,с одеално в плик или без плик??  Четох някъде че олекотените не били подходящи за новородени?   Живеем при моята баба ,така че помощтна е неизбежна от нейна страна. Аз нямам против,но от сега започва да ми дава акъл как да съм гледала бебето,как да съм го обличала,как да съм го хранила и т.н. и то все неща които вече не се прилагат. Ще трябва доста време да си приказваме докато я разубедя,че нейните методи са остарели и вече не се практикуват. Дай боже всичко да е наред пък мисля ,че ще я наредя някак си:))  Стиснати палчета на всички които имат нужда за каквото и да било. Дидка ,дано котето се върне,да си спокойна поне това да не мислиш!!    Усмихнат ден от мен  Hug

# 651
  • UK
  • Мнения: 134
Привети, дами Simple Smile

все интересни теми бистрите, ама ще се изкажа по 2-3 само.
За помощта мисля и преди съм споделяла, че мама ще дойде за един месец към края на януари. Не можа да вземе отпуска по-рано, та може внучето й и да я посрещне. Имаме хубави отношения с нея, въпреки че понякога се "дъвчем" по някои теми, но като цяло тези ситуации са рядкост. Аз гледам на идването й не само като помощ в домакинството в началото, но и самата аз имам нужда от моята си мама. Така го чувствам, а усещам че и тя иска да е близо до мен когато идва първото ми дете. Другото хубаво е, че с мъжлето ми се разбират чудесно и вярвам, че нещата ще са добри за всички ни. Със свекърва ми се обичаме, но не я виждам за повече от седмица около нас. Парадоксалното е, че със собствения си син имат по-трудни отношения и той не припира тя да идва. Нейното най-хубаво качество е, че никога и по никакъв повод не ни се меси или дава съвети - просто си е потънала в неин си свят и дори когато сме я канили да идва често намира поводи да откаже. Може би и затова така добре се разбираме. Дано продължим и след идването на бебчето.

Аз си имам заварена дъщеричка, която живее с майка си близо до нас и се срещаме много редовно.  Тя токущо направи 6 години. С нея имам прекрасни отношения и много се обичаме. Чака бебенцето с нетърпение, рисува му рисунки, пита разни неща около неговата поява. Много обича да е с тати и с мен и понякога си мисля, че може да си мине и през ревнивата фаза, виждайки че братчето й е постоянно с нас. Но съм решила, че както и досега през каквото и да мине детето, ролята ми ще е да си го обичам и приемам с всичките му настроения, притеснения, въпроси...Много искам независимо от нещата, през които са преминали родителите им, децата да си израснат като истински сестра и брат и знам, че ние родителите носим основната отговорност за това. Дай Боже да продължим така и занапред.

Клеева тинктура и сребърна вода му давам само, ако захване нещо и за 2 дни му няма нищо.  Simple Smile Той е и много кален - за мен и това е важно за общото здравословно състояние на детето.  Simple Smile

Бръмбазела, можеш ли да споделиш някакви съвети за закаляването на дечицата? Много ме интересува този въпрос. Благодаря ти   bouquet

# 652
  • София
  • Мнения: 958
EwaD, прочисти си малко пощата, че не мога да ти изпратя инфото за педиатъра.

Бръмби, има ли възможност, ако срещна затруднения с кърменето, да дойде някой вкъщи или в болницата на помощ? С първото ми дете уж бях много добре теоретично подготвена и като дойде момента нещо не можах да се справя толкова добре, колкото очаквах. Извинявам се, ако вече е обсъждан този въпрос, ама не смогвам с четенето на форума.

Пудра не съм ползвала, не мисля и сега да използвам. Помощ от дЪртаняни - също.

Проходилка ми бяха давали за баткото, но почти не съм го слагала в нея, реших да послушам съветите на ортопеда. Сега въобще няма да я взимам.

Обиколници ползвах предишния път, че бяхме с дървена кошарка - някак по-уютно ми изглеждаше с тях, пък и като почна да се върти го предпазваха от удар. Сега ще сме със сгъваемо легълце и няма да слагам. Смятам да завивам с олекотена завивчица в плик, за да не я пера всеки път като я опикае или наповръща.

За захранването ми е твърде рано да мисля още - имаме поне половин година до тогава. Чиста вода не съм давала, само чай от копър или анасон - единствено те помагаха за коликите. Сега ще се ориентирам според желанията на бебока.

Вальока винаги си е спал в неговото си легло, мисля и с бебето да е така. Най-добрият вариант е както ще е най-удобно на майката и бебо, за всеки е различно. И това, че в началото ще спи при мама не означава, че после ще е някакво лигаво дете Peace

Аз вчера ходих за предоперативни изследвания - отне ми 2,5 часа и се оказа, че съм минала много бързо, защото лекарката беше уредила повечето неща, иначе отивал поне половин ден.  Shocked  Така че, на който му предстои, да се въоръжи с търпение и здрави нерви. Дадоха ми 2 дати - 23-ти и 29-ти, ако във вторник доплера на бебо е ОК и разкритието ми не се е увеличило, ще чакаме, ако пък не - следващата седмица и аз ще гушкам бебок.

Режимът на Вальо не мисля да го променяме осезаемо, само смятам да му осигурявам повече забавления навън за уикендите, за да да не скучае вкъщи. Решила съм да го запиша на ски-училище и ще се пазаря с приятелските семейства и свекитата да го извеждат отвреме-навреме на кино и театър.

# 653
  • Мнения: 6
Момичета, кои бебешки магазини предлагат подаръчни ваучери и кой бихте ми препоръчали ако сте ползвали или проучвали?

# 654
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Здравейте и от мен   bouquet
Изпуснах няколко теми, а и тази не съм прочела, но вече срам ме хвана и е крайно време да се разпиша. В последните дни преди болничния бях затрупана в работата, не че и сега не се налага да посвърша нещо, но така ще е. За капак изкарах и някакъв ужааасен вирус с температури до 40 градуса ... и това мина. Сега съм се отдала на последни покупки, в петък ми предстои консултация и се надявам да видя и бебето. Охххх, вчера купувах разни гащи и превръзки за родилното... момичета, огроооомни са  ooooh! Затова пък пампите за бебчо са толкова мънинки  Simple Smile
Сега ще чета назад, видях че имаме и бебчета вече - живи и здрави да са, само радости да носят на мам и тати  Peace Хайде до после!

# 655
  • Мнения: 8
Здравейте!
Някой се интересуваше от еко-памук на българска фирма, която бях споделила, че ще купувам. Ето я: http://angel-baby.eu/babyshop/index.php?page=shop.product_detail … mart&Itemid=1.
Окомплектовах си дрешки, с които да го облекат като се роди за 22 лв.
Ще се връщам да ви дочитам.
Извинявам се, че се включвам без да съм чела Embarassed.

# 656
  • Мнения: 601
Здравейте момичета. Не съм писала от няколко дни. Лепнали сме вирус с таткото .Аз такава хрема имам и носа ми е много запушен. Само Олинт ме оправя за 4-5 часа и после пак.
Преди малко се връщам от доктора който ще ме изражда, плацентата ми е 1-ва степен, всичко е нормално и датата остава за 3-ти януари. а видим дали ще устискам до тогава.

# 657
  • Мнения: 0
Да, главната причина обиколниците да се избягват първите няколко е месеца е опасност от задушаване (колкото и невероятно да звучи, имайки предвид, че малкото не може да се завърти). В щатите има много теории заради SID (внезапна детска смърт при бебчета) понеже причините са неизвестни и могат да бъдат многобройни - от генетичен проблем до задушаване, се опитват всячески да отстранят евентуалните външни причинители и обиколниците се считат за опасни. По сущата причина тук изрично изискват бебетата да се оставят да спят само по гръб. Сега обаче се опитват да разрешат проблема с получаването на плоско черепче вследствие на лежане само в тази поза.

Рампуцел, повръщането не е задължително, но често се появява и е знак, че нещата се развиват бързо и появяването на бебчето ще е скоро след това. Поне така ми обясниха.

# 658
  • Мнения: 4
Здравейте..и мен нета ми беше прекъснат, но бях подготвена - Orange пратиха смс миналата седмица, че нещо ще човъркат. Поне бързо приключиха (поне за днес).
Gabbi_, много кофти за пръстените..аз днес открих, че годежния по-добре да го оставя да си почива докато още мога да го сваля (но аз рядко спя с него, така че забелязах навреме, че ми стават лапките на понички hahaha ). Няма страшно, после ще ги оправите. Next е супер качество-препоръчвали са ми го. В Словакия малко завишават цените..но ще дебнем намаления.
ianajar, честно да ти кажа и аз имам подобни притеснения относно моята майка - гледам да и спестя паниката и нервните кризи, че тя с добро ама мен ми е съвестно за нея. Понякога дето се вика "сладкото неведомие" е по-добрия вариант Whistling Аз на мама и казах, че бебче ще бъде много по-интересно и вече малко и ще реагира на света като стане на 3-4 месеца, а и тук ще се запролети, ще ходим на разходки. Ще трябва да разчитам на майката на милото за първите дни след изписването, но вярвам, че ще се спогодим Peace иначе и аз да благодаря за коментара за обиколника, полезна инфо Hug
elektra-1 аз се сдобих със спално чувалче и дори и второ мисля да взема, че с нашите многократни пелени не знам дали няма да има аварии Laughing но чувалчето ми се струва много практично и някои мами, които са ползвали потвърдиха.
Дидка Hug не се тревожи, маците са самостоятелни животинки, не като кучетата. Но тя не е глупава, ще се върне там където има манджа и топло легло. Стискам палци нищо да не се е случило, а ти се стегни заради бебче!
аномалия, добре дошла отново Hug
Отивам да сортирам дрешки и да напълня една пералня, обещала съм си днес да се занимая с това добро дело, а после ще наготвя нещо вкусно за вечеря.

# 659
  • Мнения: 40
Някой се интересуваше от еко-памук на българска фирма, която бях споделила, че ще купувам.
Аз бях, благодаря, Мая.  bouquet
Мен пък ме мъчат болки в гърба, иначе се чувствам добре. Влизам вече в деветия месец и взех да се притеснявам ще стигна ли навреме до болницата. Час - час и половина е пътят, а в София за неопределено време не ми се стои.
В http://www.mothercare.com/ върви 50% разпродажба на дрешки за дребосъци. Набелязах някои нещица и чакам НОИ да спрат да обработват и да ми захранят сметката. Wink

Общи условия

Активация на акаунт