Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 902
  • 3 051
  •   2
Отговори
# 2 760
  • Мнения: 441
Аз си купих BRI921, най-вече заради електрическото ножче, защото ми трябва да скъсявам космите по лицето преди да ги светна. Точно и заради лицето си го купих, т.к. имах косъмчета по брадата, които направо си ме депресираха. Според мен приствката за лице на този модел е доста удобна, така че го препоръчвам. Иначе, ако се чудите дали помага- започнах да махам косъмчетата с пинсета...е, никнаха като трева след дъжд. Продължих с електроепилация.. със сигурност помогна, но пак си никнаха, по-тънки. Но понеже се преместих в чужбина отново, и вече нямаше как да продължа с електрото,та си купих фотоепилатора, а космите падат с минимално дръпване. Косми, които ми бяха трудни да махна дори с пинсета понякога. Да, появяват се, но тънки. Тук говоря само за лицето. На тялото още не съм пробвала.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 12:18 от MDD91

# 2 761
  • София
  • Мнения: 9 483
Да ви питам нещо за поддържащата фаза.
След прекъсване на процедурите лятото, водейки се по инсталираното приложение на Лумеа в телефона ми сега трябвало да почна отново да се святкам на всеки 2 седмици?
Вие спазвате ли го това или интуитивно си карате?

От една страна, календара на приложението ми помага да пазя някакъв ритъм, ама да ме кара всичко все едно отначало да правя не ми се ще, след като за близо 2,5 години ползване нямам окосмяване на ръце и крака и само 2 косъма на подмишница Laughing... Основно интим боря да постигна 70% обезлисяване.

# 2 762
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
За мен приложението беше полезно до едно време. То след определени процедури те кара по-рядко да се святкаш, а ти може да искаш да си продължиш през 2 седмици да правиш процедури. Деинсталирах го и го инсталирах пак, тъй като вече няколко месеца не съм се святкала въобще, та да ми напомня за първите няколко процедури.

# 2 763
  • Мнения: 12 821
При мен основно краката се повлияха много добре, там останаха буквално единични косъмчета тук-там. Ако спра за по-дълго време (поне няколко месеца изобщо да не пипна Лумеата), започват още ту-там по някое да никнат с времето... тогава почвам пак през 2 седмици, но обикновено иска много по-малко процедури отколкото в самото начало. Примерно 2-3 пъти през 2 седмици и съм готова пак само да поддържам. Предполагам че и това си е индивидуално, де. Приложението не съм го слагала, то може би и заради това да се заплеснав и все да оставям "за утре"... докато установя че от доста време не съм се святкала.
Завиждам благородно за подмишниците, при мен там ефектът беше не толкова добър и направо се бях отказала. Тия дни реших да почна пак, ще видим какво ще стане и дали ще съм достатъчно постоянна. При предни опити дори и след 5-6 третирания на 2 седмици, пак оставаха към половината от космите и на практика пак трябваше да бръсна постоянно... и ми отиваше мотивацията да продължавам, упорити се оказаха.

# 2 764
  • Мнения: 5 832
Аз имам 1997, който е с кабел. Преди да го купя четох години сигурно. Твърдо против съм моделите с батерия, не ми харесва идеята да падне и да я чакам да се зареди след това. Дори с кабел се налагат почивки, защото загрява, представям си с батерията как ще правя цяло тяло с дни едва ли не. Календарът го следях в началото само, след това спрях да правя процедури, понеже дойде лятото и ме беше страх от пигментни петна. Продължих само с мишници и интим. Резултатът е, че на мишниците ми останаха по 2-3 косъма, на интим съм много интересно оформена, точно като зебра. Интересното е, че там, където имам косми, те са в абсолютно съвършени линии,  а не съм пропускала места, явно там са по-упорити. Сега се светкам като се сетя, не спазвам някакъв срок, може би веднъж месечно. Краката съм ги зарязала, но не мога да преценя добре положението, понеже ги скубя с епилатор. Най-слабо ми се повлияха ръце и лице.
Някой беше казал, че едва ли не няма разлика с различните приставки. Смея да не се съглася, приставката за лице е много по-деликатна и ако с нея се светкам на 5-та степен без никакъв дискомфорт, то с голямата си усещам доста стабилно парене.

# 2 765
  • Мнения: 22 935
Ами няма да св светкаме на 5 с голямата проставка, а на по-ниска:)

# 2 766
  • Мнения: 574
Мисля да започвам скоро с лице, досега не съм пробвала там.
Достатъчно ли е да мина с тримера?
Вие как премахвате косъмчетата там преди процедура?

# 2 767
  • Мнения: 5 832
Мисля да започвам скоро с лице, досега не съм пробвала там.
Достатъчно ли е да мина с тримера?
Вие как премахвате косъмчетата там преди процедура?
Аз ги подрязвам с козметична ножичка колкото мога
Ами няма да св светкаме на 5 с голямата проставка, а на по-ниска:)
Малката има и някакъв филтър, явно има защо.

# 2 768
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Защо масово се изрязва или бръснат косми преди фотоепилация. Аз си правя кола - навсякъде. Проблем ли е ,трябва ли задължително да бръсна, не може ли след кола да правя процедурите?

# 2 769
  • Мнения: 22 935
Филтърът е да не се изгорим, ясно е, че има  функция, но много момичета, вкл. и аз, ползваме приставка без филтър и няма проблем.
Всеки си решава оттам-насетне.

# 2 770
  • Мнения: 10 618
Deer, може и след кола маска да се ползва. Имаше препоръка да се ползва уредът в деня след нея, за да сме сигурни, че няма остатъци от кола маската в кожата.

# 2 771
  • Мнения: 12 821
То има, обаче все ми е чудно как тогава стига нещо до фоликула. Дори и в професионалните студиа мисля че изискват да не са изскубвани космите известно време преди третиране, хем там са и по-мощни уредите... Обаче пък и тук из темата имаше споделян опит че и след кола стават нещата.

# 2 772
  • Мнения: 5 832
Аз преди години ходих в студио и изрично ми казаха никакво скубане докато правя процедурите. Момичето ми обясни, че като скубя унищожавам фоликула и импулсът няма къде да се акумулира. Обясни ми, че ако се скубя пак ще имам резултат, но той няма да е траен и тя не гарантира резултат в дългосрочен план. Реално при фотоепилацията уредът засича меланина в косъма, затова и не действа при руси, рижи и бели косми. Даже ме караше да се бръсна в деня преди процедурите, за да има леко набол косъм. Когато купих моя уред, бях много изненадана, че може и кола маска, защото противоречеше на всичко, което бях изчела преди това. Лично аз не се скубя преди да го ползвам, но щом пише, че може, не би трябвало да е проблем.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 09:14 от tanch

# 2 773
  • Мнения: 29 391
Коментирали сме по-назад, че може кола маска/епилатор, но се изчаква 4-3 дни преди да се светкаш.

# 2 774
  • Мнения: 72
Някой може ли да съпостави резултатите от Лумеа и лазерна епилация в интимната област? Ходих вчера в Лазер Център и там ми казаха че в повечето случаи на пубиса и отстрани не остава нищо, но на устните, тъй като кожата е различна, космите са по-упорити. Та се чудех как се справя Лумеата в това отношение, щом даже на професионалните уреди им е трудно? Още се чудя дали да взема Лумеа или да ходя на процедури...

Общи условия

Активация на акаунт