Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 496
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 978

П.П. А ако Кмета Стефанка Маркова се грижи за тези детски градини така както се грижи за инфраструктурата в квартала, то те са в голяма беда

Хахаха много точно казано....за съжаление Rolling Eyes

Цитат на: Ню
Ами честито на приетите деца в елитната градина , дано останете доволни.

На мен лично ми е през 1 блок тази детска градина....елитна или не..ние сме там.  Laughing

# 61
  • Мнения: 3 042
Киса, явно във Варна няма интересни истории.... Аз ходих сутринта, взех си молбите и чак към 4-5 часа ходих с детето да ги дам попълнени , взех 9-ти и 10-ти номер в градините, където кандидатствахме. "Морска звездица" и "Синчец".

# 62
  • Мнения: 1 399
Shocked Това за кое училище? ...
За "Кирил и Методий" и за "П.Славейков" съм чувала подобни истории...
По центъра е истерията и за училища, и за детски градини

# 63
  • София
  • Мнения: 3 683
Така се раждат митовете за елитни градини и училища Rolling Eyes. За съжаление Sad

# 64
  • Мнения: 9 990
Цитат
малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ

Тони трай си, че вече и психарки ни изкараха, зарежи...
а дали щеше да напишеш така ако все пак се беше преборила да приемат и твоето дете там??? Съмнявам се Naughty
Психарка или не аз съм доволна от това, което съм направила, не се примирявам лесно, не се задоволявам с малко и искам най доброто за детето си и ако за някой това не е нормално и е психарско ...мисля, че това си е за негова сметка Crossing Arms

Абе вие че сте превъзбудени от случката ми е ясно,ама се хващате за всяка дума,смешно ми стана.Лили-ако се върнеш и прочетеш малко по-внимателно какво ТОЧНО  съм написала няма да се нахъсваш толкова PeaceНикой не те упреква или те УБЕЖДАВА,че си направила грешен избор,напротив,нормално е да искаш най-доброто за детето си и това съм го написала във всеки един пост до тук в тази тема/моля те,моля те,моля те-чети!!!/И хич даже не съм негативно настроена към ОДЗ-то,защото не са ни приели hahahaтова пък е супер смешно./работя доста далече и за мен щеше да е непосилно да прибирам детето в 5 или дори в 6 вечерта,защото работното ми време е до 6.30 вечерта,а пътя до въпросното ОДЗ ми е поне 1 час,тъй че за мен варианта отпадна още преди да разбера,че детето ми не е прието. Whistling/Даже въобще не съм негативно настроена-все пак на повечето ми приятелки децата са там/но те чак във възторг не са и споделят неща/Думата "психясвам",която употребих,може би не беше най -правилната впредвид емоционалното ви състояние вчера,но наистина тази атака към ОДЗ-то е абсурдна,при все,че квартала наистина разполага с други добри градини.Изключая родителите,които живеят в района и им е удобно-за другите се чудя...и все пак-мое мнение,никого не ангажирам.Дано всички са удовлетворени-това го пожелавам от началото на темата,ама ...няма кой да прочете точно това...

# 65
  • Мнения: 5 468
Да прочетох другата тема и разбрах,че за там става въпрос.Едно време беше зор сина ми да го запиша там,сега пък зор за малката...ама трябва да успея.Ние така висяхме и на опашка за 1 клас та вече имаме опит и нищо не може да не учуди!
Едно време минаваха учителите по къщите да записват децата. Миналата година имаше бележка в нашия вход, че се приема набор еди кой си за първи клас...
В какви училища ходите - не знам, ама хич не ми мирише на истерия за училищата особено newsm78

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ню - и преди 2г. пак минаваха учителки да записват за 1-ви клас. НО, от едно школо със недобра репутация..., ето защо всъщност са го правили.

А там където щерката учи, се влиза с "изпит" и няма 6-5 Wink

# 67
  • Мнения: 3 861
Не мога и не Искам повече да споря!!!
Пенелопа, може би някъде в навалицата от емоции, недоспиване и още нещо съм пропуснала нещо, което си казала, може би и аз съм останала недоразбрана - незнам...Останах с впечатлението , че сте кандидатствали там, но не са ви приели затова и така написах. Както и да е! Няма смисъл да разваляме добрия дух с ненужни препирни. Аз съм доволна, дано и другите висели на опашката да са доволни, а тези които все пак не успеят да влязат там дано да намерят друго хубаво място. Важното е, всички накрая да са доволни. Ако продължа да говоря за задоволство ще се оплета яко hahaha затова спирам дотук. Мир и разбирателство на всички Peace

# 68
  • Мнения: 10 758
Добре, че в нашта детска градина няма такова нещо.

# 69
  • Мнения: 9 990
Ами точно това беше идеята-никой не е оспорвал нищо,просто изказваме мнения,а вие-от опашката сте малко превъзбудени и приемате нещата като спор явно Peace Peace Peace
На всички висели по нощите-дано са приети децата и дано растат весели и здрави под грижите на персонала на ОДЗ-то.На неприетите-не се отчайвайте,защото другите градини в района не отстъпват по квалификация на персонал и условия... Hug

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а сега и на опашка за 1-ви клас ли трябва да се редя? Казвайте кога , че така или иначе съм загряла

# 71
  • София
  • Мнения: 11 746
а сега и на опашка за 1-ви клас ли трябва да се редя? Казвайте кога , че така или иначе съм загряла
Споко,за у-щата висенето е около април-май!Иначе не бяхте ли още за детска градина или от сега ще се записвате за училище. Ако си правиш сметка за 2 у-ще /доколото разбирам сте близо до него/ там нямаше опашки поне ние,когато тръгвахме на у-ще.Това по-миналата година.Миналата година май е имало повече кандидати там.Иначе опашки има за т.нар. "елитни" училища и обикновено те са в центъра.
Едно време минаваха учителите по къщите да записват децата. Миналата година имаше бележка в нашия вход, че се приема набор еди кой си за първи клас...
В какви училища ходите - не знам, ама хич не ми мирише на истерия за училищата особено newsm78
Ами в съвсем нормални държавни училища.И сега минават по детските градини, но записват за тези училища,за които няма достатъчно кандидати.

# 72
  • Мнения: 2 755
...Ню - и преди 2г. пак минаваха учителки да записват за 1-ви клас. НО, от едно школо със недобра репутация..., ето защо всъщност са го правили....
Така е. Ако всички детски градини и училища бяха с хубави бази и квалифициран персонал, който съвестно си гледа работата, нямаше да е такова положението. Онези учители, които ходят по домовете да събират деца за паралелките са от училища с доста лоша база и  преподаване в стил... "абе карай, на кой му пука".Обикалят да събират деца, за да не бъдат съкратени. Преди да скочите да опонирате, ще кажа, че в тези училища може и да има отлични преподаватели, но "една птичка пролет не прави". В елитните училища пък, също има и слаби преподаватели. Оценката за училището е обща.  Всички знаем за какво става дума. Така е при пазарната икономика.

П.П. пенелопа, определението "психясали", ни най-малко не ме засегна. Разсмя ме. hahaha Нали знаеш - "Всички сме луди, ама не всички сме освидетелствани". Ние с останалите участнички в среднощният купон пред 8 ОДЗ, сме от неосвидетелстваните. Поне за сега  Wink Laughing Joy

# 73
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
 Crazy Crazy Crazy

Боже, май изпуснах всички шансове да запиша синът ми на детска градина в 8 ОДЗ. Ама сериозна истерия настана по тази тема, много изчетох за това заведение по форумите и наистина само хубави неща!Аз нямам избор предвид къде живея. В нашия квартал няма нито ясла нито детска градина.

Браво на всички майчета рискували всичко, за да запишат децата си там, но с това си праволинейно поведение дали не рискуваме и внуците си да записваме по този начин на детска ясла или градина?
Все трябва да има начин!Преди време и аз се възмощавах, много при това, не получих подкрепа, а пък и сам човек нищо не може да направи  Thinking Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

# 74
  • Мнения: 3 663
лили, според мен всяко хубаво нещо си има цена - дали ще са пари, време, усилия или нещо друго няма значение
щом имате желанието и амбицията детето ви да ходи в "елитна" и "водеща" детска градина (доколкото разбирам извън района, в който живеете), няма начин да не се жертва едното, двете или всички взети заедно
разбирам, че е неприятно да се редиш на опашка през нощта, но това са неудобства, които родителите си създават сами
с най-добри чувства  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт