Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 857
  • 434
  •   1
Отговори
# 165
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз купих супер сладки бенто кутии с лица на жаби и мечета, но се оказаха много малки (едва побират половин сандвич от едната страна плюс няколко бисквити от другата), та не ги ползвам.

Ползваме метални кутии за храна, вътре слагам няколко различни пластмасови кутии с капак, най-прости. Обикновено за малкия обяд от предната вечеря, плюс закуски и за двамата (плодове, крекери, кекс). Кисело мляко ползваме в малки опаковки, разхищаваме. Големият яде обяд в стола, храната е хубава.

http://www.google.com/products/catalog?q=star+wars+lunch+box& … ;ved=0CHQQ8wIwAA#


... Не отдавна в един магазин докато слагах буркан с Нутела в количката, едно 16-17 годишно момиче ме заговори и коментира колко много я харесва. Сподели, че до предишният ден никога не била опитвала, защото майка и забранявала да яде такива неща, но била в командировка и детето използваше момента да си отяде, беше дошло за втори буркан Нутела. Не знам защо ми стана жал и ми се доиска да и дам прегръдка, обещах си да не изпадам в такива крайности у дома.
...

Нутела-та, която се продава в Северна Америка, се прави с палмово масло. Купуваме вносна европейска (Малинчо продава чешка, примерно). В нас Нутела се яде яко. Моите деца могат да карат само на риба, салата, паста и шоколад.  Grinning

# 166
  • Мнения: 7 171

Ползва се като брашно. Замества се част от брашното в рецептата с него. Брашно с вкус.  Laughing

А с какво да го заменя? Simple Smile
Кажи каква е рецептата, ще измислим. Laughing иначе нямам идея.

# 167
  • USA
  • Мнения: 7 369
След захарта,палмовото олио е втора съставка на Нутелата,сега погледнах буркана.И у нас е на почит,а има толкова по-полезни заместители.

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 16:00 от Coquelicot*

# 168
  • Мнения: 7 837

Нутела-та, която се продава в Северна Америка, се прави с палмово масло. Купуваме вносна европейска (Малинчо продава чешка, примерно). В нас Нутела се яде яко. Моите деца могат да карат само на риба, салата, паста и шоколад.  Grinning

Пак ли е Нутела или е Финети? И какви са разликите в съставките, че ми е интересно.  Simple Smile Помня че преди известно време, заради новите изисквания на етикетите в ЕС, сочеха Нутела специално, че ще им се отрази не добре.
Аз купувам Nocciolata.
http://en.rigonidiasiago.com/nocciolata

съставки: Cane sugar, hazelnut paste, sunflower oil, skim milk powder, cocoa powder, cocoa butter, sunflower lecithin, natural vanilla flavoring

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 02:16 от Кейси

# 169
  • Мнения: 4 399
Втората съставка на нашата европейска Нутела е растителни масла, т.е. разбирайте палмово олио. Мъжът ми има една колежка която е стигнала до вманяЧеност на темата палмово олио, опазване на джунглите и орангутаните. Та след като една тяхна колежка си хапнала шоколад, маняЧката и беше казала Че току що е изпила кръвта на един орангутан.  #Crazy Не ми се мисли на колко орангутана оценява Нутелата. Rolling Eyes

Ние също ползваме шишетата на SIGG, в най-разлиЧни размери и шарки. Според мен водата от тях добива някакъв метален дъх и с удоволствие бих ги сменила със стъклени, но не ми се струва много реалистиЧно. Не знам как ви се лющят капаЧките, те са направени от бяла и Черна пластмаса, нямат боя и не разбирам какво то+но трябва да им се излющи.

# 170
  • Мнения: 7 837
Вяра, не ми се лющят капачките, а в частта на бутилката, където е отвора.

# 171
  • Мнения: 2 093
давам идея, пробвайте да давате масло от лешник, бадеми и други ядки, ако има при вас. Много е вкусно и полезно. Аз купувам тази марка http://www.thisboxrocks.ca/all-natural-almond-butter/ и любимото ми е лешниковото. Единствената съставка е печени лешници. В някой от маслата слагат захар, така че четете опаковките.

# 172
  • Мнения: 429
Мамамия това за синьото стъклено шише го чета на много места и дори бях намислила да започна да ползвам такава водичка. Разни (признавам понякога съмнителни източници) разказват че вода оставена на слънце за няколко часа в синьо стъклено шише добива лечебни свойства (или дори да не е толкова вълшебна поне се смята че е здравословна)  Wink Зареждала се от слънцето. Лъчите преминаващи през синьото стъкло я превръщали в жива вода каквото и да значи това!

Ние сме с Кана Брита. Доволна съм. В градината на детето дават вода от кана Брита.

Момичета кажете давате ли и какви чайчета на двугодишни дечица. Аз много пия чай и моето детенце проявява желание. Давам от лайка само за сега но дали е ок не съм си направила труда да потърся.

Ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да сподели!

# 173
  • Мнения: 9 913
Jennie - лайка, мащерка, мента, риган, смес от тези, плюс запарени плодови кори/ябълка, лимон/, като гледам да редувам. Може копър и джоджен, ако харесвате.

# 174
  • Мнения: 1 909
Толкова неща четох и гледах за тази Нутела, че направо се зарадвах като сина ми заяви, че не обича шоколад с вкус на лешници, и определено не обича Нутела. За щастие намерих едно друго нещо за мазане на филийки, което освен че е с високо съдържание на шоколад, е  био, а и има по-малко захар.

Последно за  Нутелата попаднах ей на това видео - което все пак казва, че не е принципно против нея, но че трябва да се внимава с консумацията http://www.youtube.com/watch?v=NO0mapch8mw

# 175
  • Португалия
  • Мнения: 4 457
моите никога не отказват чай от джинджифил зимата/който не е пил-леко лют е!/,защото  го пият със сламка от канелена кора Laughing

# 176
  • Германия
  • Мнения: 327
Моите пият чай от шипки(любим им е) или от ябълка или лимон.Тези чайове им дават в градината и не искат да опитат никакви други.

# 177
  • Мнения: 3 932
А попадали ли сте на шипков mарmалад някъде из Канада или щатските mагазини и ако да как би трябвало да звучи на английски  newsm78
Mоят син започа да mе обработва да купуваm фъстъчено mасло, но mен mалко mе притеснява тази ''храна'' (?) Иmа ли някакъв по-хилти вариант, от този, който се продава в mасовите mагазини?

чайчета купуваm плодови (от сушени плодове) от един руски mагазин или варя (рядко) нещо като едновреmешния ошаф на баба.

# 178
  • Мнения: 490
Цитат
Mоят син започа да mе обработва да купуваm фъстъчено mасло, но mен mалко mе притеснява тази ''храна'' (?) Иmа ли някакъв по-хилти вариант, от този, който се продава в mасовите mагазини?

  Не знам защо, но и мен ме притеснява това масло, При мъжа ми успях да го убедя да го смени с тахан, но дали работи и при деца нямам идея. Скипи не бих купувала, попадали сме на гадости вътре Peace

# 179
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Айде и аз тук. Синът ми е на 20 месеца и т.к. в детската градина менюто е леко казано ужасно носим храна от в къщи. За закуска има или баница или  сандвич препечен, принцеса, сандвич с ъс сирене и яйце, палачинка с пълнеж от сирена и плод, за обяд - каша с ори и коприва, ориз с зеленчуци, пиле фрикасе, риба или месо на скара, + задължителните зеленчуци. Като се върне към 5 часа задължително хапва супа ( пилешка, копривена, лапат, броколи, зеленчукова).
За снакс давам български детски солети, скоро намерих немски такива и съм купила, бисквитки- турски бебешки с пробиотик. Яде много маслини - най-добрия вариант като съдържание на сол съм открила в Костко, както и кашкавал. Кисело мляко правим в къщи, хляб също. Правя и едни фингърс ( сварени картофи, моркови + сирена+ яйце). Овалвам в галета и пека до зачервяване.
Общо взето яде каквото ядем ние+ много плодове и зеленчуци. Пие единствено и само вода

Сушени плодове купувам от Костко, но последното манго им го върнах - това с произход Мексико е ужасно. Майка ми донесе сушени плодове от България ( собствено производство) та давам от тях. Иначе зеленчуците основно си ги произвеждаме ние, яйца купуваме от един колега на мъжа ми, телешко също пот него ( поне съм сигурна, че е чисто), проблем имам за пилешкото. Като си бяхме в Канада бях намерила ферми- колят 2 пъти годишно и зареждах фризера. но тук все още търся.

давала съм шоколад, сладолед и др сладки неща - плюе ги  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт