12-то Тортено предизвикателство - Февруари 2012

  • 21 704
  • 442
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 078
   Нетрадиционни животни.

hahaha



За правилата нямам никакви забележки.
Имам си обаче една мъничка мечта, да можеше всеки ден да се отварят по две торти, като останалите участия останат скрити до момента на техния ден за обсъждане.
Помня, че това нещо беше дискутирано поне веднъж, но не си спомням какви бяха аргументите.
Предполагам обаче, че това би създало повече работа на момичето, което ще движи целия процес, затова пак казвам - не е предложение, само мечта. Blush




Много е добро твоето предложение!  Peace Харесва ми!

Аз също не смятам, че трябва да променяма правилата за сроковете. Peace Сега, случват се екстремни ситуации, всички сме хора, изключения, предполагам, могат да се правят. Но те затова и са изключения, а не правило.  Peace

# 376
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Нелка, да си призная и аз си го помислих това.

Според мен не е по-голяма хамалогия, защото така и така отиваш да копираш линка и да обявиш участниците - въпрос на едно цъкване е да се отключат албумите.

Не знам обаче другите какво мислят?

Дими беше споменала, че
Вярвам, че желанието ни да се видим отново през юни-юли е налице. Утре ще издиря останалите теми и ще ги пусна, мислете за нови, ако искате и да гласуваме до края на тази седмица, че идват празници, някой може да реши да съчетае нещата Simple Smile[/i][/b]

Затова предлагам да изчакаме да се появи и да потвърди дали тя ще приема гласовете. Ако ли не - аз съм лесно подкупна  Flutter Mr. Green

# 377
  • Мнения: 211
Свещичка, тортата ти е истинско произведение на изкуството- много изпипана, много красива, оригинална…. Наистина космическа.  Златните топки са жестока идея! Много красиво е нарисувана тортата! Трите тоалета са невероятни, позите и те… И ти си голям талант, всичките ти тортите са прекрасни! Единствено бих могла да разсъждавам в отрицателна посока относно черния цвят. Вярно, че от художествена гледна точка е прекрасно в този вид, но си представям, ако се занесе на някакъв рожден ден и на всеки му се падне по едно черно парче. Сигурно ще кажете, че тестото не се яде, но моите наблюдения са други и много рядко се е случвало някой да го отдели и остави в чинията. А един път си спомням едно момиченце каква му беше станала устата от една рибка с черен гръб… никак не се почувствах добре. Та си представям едно изискано модно парти и всички с боядисани черни усти. Но в името на изкуството, може Надявам се да не се обидиш на размислите ми

Копривке, прочетох и твоя разказ, и коментарите за твоята торта и май аз пак съм на различно от останалите мнение, но ще си го запазя за себе. Канапенцето е много хубаво и като форма, и като цвят, особено възглавничките отстрани. Последната ти рокля ми харесва и на мен най-много, най-стилна ми изглежда. Не ми харесват плочките долу и това парче от панделка на главата. Хубав ефект се е получил с този червен фон.

Така, наваксах с коментарите, отново моля да ме извините! Сега да видя от последните ви писания.

# 378
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
... май аз пак съм на различно от останалите мнение, но ще си го запазя за себе.
А неее - "Нье тка", както казва мойта щерка. На мен ми е интересно всяко мнение, заради възможността да погледна през други очи.
Пък и съм тооолкова любопитна, че няма да мигна сега от чудене какво мислиш  hahaha

# 379
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Татитката,
Аз предположих, че може да е повечко работа, защото степента на отговорност е някак по-голяма. Сега всеки знае какво предстои и дори да се случи да не са обявени следващите имена, човек - какво пък - може да си пусне текста и без да дочака изписването на линка.
В противен случай ти (или този, който движи темата) просто трябва да отвори новия ден.

Този път като че ли успяхме да сме активни до края на обсъждането, но по правило активността е най-голяма през първите два дни и после постепенно отшумява. Нищо лошо, така сме устроени, нормално е.
Затова си мисля, че скритостта може да създаде повече интерес, но е възможно резултатът пак да е подобен на сегашното положение.

Аничка,  Hug

# 380
  • Мнения: 154
Ама чудя се как досега не ми е хрумнала тази мисъл, Нелка, предложението ти е страхотно! Така тръпката ще е още по-голяма! Да очакваш да видиш кой какво е измислил е много вълнуващо и стига да не затруднява кой знае колко човека, пускащ снимките, определено съм ЗА!  Peace

# 381
  • София
  • Мнения: 1 078
ЛеляОг, съгласна съм с черното по зъбите, не е кой знае колко красиво. Честно казано си изядохме тортата напълно ние и не се сетих да погледна на половинката зъбите, ама май не ми беше направило впечатление да са черни, макар че тук се замислям дали изобщо съм го погледнала. Mr. Green Аз обелвах покритието, че на мен вече ми се повръща от него, макар че преди си изяждах всичко, добро прасе съм.  Laughing
Но иначе цапа, да, ама на фешън парти да са си фешън, какво толкова.  Mr. Green Да са артистични и алтернастивни докрай.  Laughing

Що се отнася до различното ти мнение... Вярвам, че когато го изказваш, не целиш никого да обидиш. Смятам, че тук сме възрастни нормални хора и всеки може да изслуша мнението на другия без да се чувства засегнат от това, че то е различно.  Peace Пък и къде е казано, че всички трябва да сме еднакви в мислите си, постъпките, решения и каквото и да е било друго? Че ние да не сме стадо?  Peace

# 382
  • Norge
  • Мнения: 2 311
r.i.angelova    Hug
Интересно, аз съм останала с впечатление, че това е било споменавано, но знам ли, нищо чудно и да греша. Понякога една идея като я мислим достатъчно дълго, започваме да я възприемаме като факт. Embarassed (Веднъж в училище отидох час по-рано на някаква сбирка, защото така бях го сънувала предната нощ. Rolling Eyes)

Би могло да все вкара и момент на загадка - без да се оповестява името на човека, правил тортата, ние да се опитваме да познаем кой е създателят и.
Това обаче в рамките на Предизвикателството не виждам как би станало с всяка следваща обсъждана двойка. Мога да го видя само като един-единствен случай, примерно първият ден да е загадката, показва се само по една снимка от двете торти и ние започваме да правим предположения.
На следващия ден коментираме тези две участия по познатия ни начин и нататък вече всичко си тече по установения ред.
Или пък загадката може да се остави за по-нататък в Предизвикателството, в средата на участията може би?  Thinking
Просто нахвърляни мисли, не е предложение.

# 383
  • София
  • Мнения: 122
И на мен ми допада идеята на Нелка, за отключване на албума в деня на обсъждането  Grinning

# 384
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Всъщност това се правеше в началото така, Дими и Блу ще потвърдят, че един път процедирахме и по този начин с отварянето на албумите всеки ден един по един. В крайна сметка се отказахме от това, защото интересът спадна някак, но пък тогава участваха и по повече момичета и коментарите се проточваха почти 2 седмици и беше тъпо, че в края нямаше кой да обсъди тортите и си е обидно някак за хората, чиито торти тогава се обсъждаха.

Може да се опита отново този вариант, най-добре да сподели и Рая. Май тя си играеше тогава да е св Петър ключаря за отделните албуми, ако не се лъжа.

# 385
  • София
  • Мнения: 2 118
Ето ме, появих се, чак сега се прибирам вкъщи и сядам пред компютъра. Извинете, че така се получи.

Имам готовност да получавам гласовете ви, ще ги обработя като миналия път. Само да уточним крайна дата за гласуване.
По отношение на правилата - не е крайно наложително да ги пипаме, ако и следващият път се появят неудобства и повече разногласия - ще го мислим тогава.
Остава да работим юни, публикуваме и обсъждаме юли? Питам, защото сме така за първи път от миналата година, преди беше юли-август.
Да, аз имам спомен, че в началото отваряхме тортите в деня на обсъждането - Тандури тогава движеше нещата, ако не греша. Само архивите могат да кажат, поне за мен, защо сме се отказали, вероятно сме преценили, че е трудоемко, нетърпението не е чак толкова неизчерпаемо, че да оправдае старанието...Не помня Embarassed
Не пречи, в случай, че Татит има готовност, да опитаме пак така - малко разнообразие, тръпка, тренировка за търпението.

Предлагам да гласуваме до вторник, включително. Сряда се знае темата и си пожелаваме да ни спори:) Какво мислите?

# 386
  • Мнения: 3 861
Ето ме и мен.
Благодаря на всички за коментарите и оценките за  моето торте. Очаквах по негативни реакции и честно казано съм изненадана.
Разбира се и аз съм любопитна за различното мнение  на леля Ог, Ог-че, не е хубаво така, само да загатваш, давай по същество, аз нося на критика, а и в случая има много за критикуване. не съм от обидчивите, а и критиката предполагам, че ще е градивна.

За промяната на условията не мисля, че трябва да има такава.
Така сме си добре, но ако все пак решите съм ок с всичко.

Сега какво да гласувам ли, Дими на теб ли да пращам?

# 387
  • София
  • Мнения: 2 118
Започнах да получавам гласовете ви, преди да ги разгледам, гласувам явно тук, за да не остане съмнение, че накрая съм ползвала гласа си, за да дам превес на някоя тема...

Етно
Предмети от бита/Свещи/Посуда/Мебели

Simple Smile

# 388
  • София
  • Мнения: 2 118
Добре се движим:
6 гласували
8 остава да гласуват
 Peace

# 389
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хора, дайте да видим тая разлика между Епохи и История, че голямо мислене му мисля.  newsm78
Държава и Континенти и те са ми малко като ЕУ и Шенген... Blush

Общи условия

Активация на акаунт