АГ-Русе /тема 1/

  • 54 523
  • 730
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 622
psmama, vuo - мисля, че и двете получихте подходящото обслужване в нашата клиника.  Ако вие не смятате така - желая ви да го намерите на друго място!  Peace
И още нещо - пак да ви припомня, че тази тема е за АГ отделението към МБАЛ Русе. Ако ви се иска да пишете за впечатленията си от каквото и да е естество от друга клиника - отворете си нова тема!

# 406
  • Мнения: 2 352
Въпросът къде и как се прави амниоцентеза също не е непременно свързан с АГ отделението към МБАЛ Русе, но е зададен в тази тема, затова и отговорихме тук, както и ти, споменавайки, между другото, че и вие изпращате пациенките си да правят изследването по ЗК, което възмути мен, а предполагам и vuo, първо, защото е вид реклама и второ, защото явно не винаги го правите и е добре ако на някой му предстои амниоцентеза да е подготвен за вариантите, за да направи възможно най-подходящия за себе си избор.
Едва ли разговорът в една тема може да бъде строго затворен, например малко по-рано се е обсъждала и клиниката в Тутракан, както и като цяло следенето на бременност по ЗК, което не бих казала, че има пряко отношение към АГ Русе, тъй като АГ Русе е болнично отделение и там не се следи бременност. И понеже говорим в публичен форум където някой пита, за да чуе различни мнения и да се нформира, мисля, че все още сме в рамките на въпроса, който бе обсъждан по-рано.
Което ме навежда на мислълта, че не искаш да пишем тук, просто за да не правим лош имидж на клиниката /която не е АГ Русе/ в тема, която повечето русенски настоящи и бъдещи майки четат, за да се информират и да си създадт впечтление за гинеколозите в Русе.

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 07:51 от psmama

# 407
  • Мнения: 495
  psmama Hug Маргаритка,не отричай това което всички виждаме.

# 408
  • Мнения: 42
Здравейте, дами! Ето го и първия пост за новата година  Grinning Предстои ми да ставам мама и това освен много радост ми носи и много въпроси  Rolling Eyes Като начало ако може някой да ми каже добра дума или да ми препоръча гинеколог, при който да ходя, ще съм му страшно благодарна - имам съвсем малко близки познати момичета, които са скоро раждали, но не искам да ги питам, не искам все още всички да знаят, че съм бременна  Hug Също ме интересува, колкото и глупав да е въпросът ми, след като избера гинеколог, трябва ли да отида до личния си лекар, за да ми даде направление или направо при гинеколога ? Какво се прави като отидеш за пръв път на гинеколог, в коя седмица е нормално да отида ? Много въпроси зададох, но все още нищо не ми е ясно  Grinning Предварително ви благодаря за отделеното внимание  newsm51

# 409
  • Мнения: 2 352
Yorka, здравей, поздрав за бременността и лека и без проблеми да е.
По въпросите ти - след преглед при личния ти лекар, той следва да ти издаде направление за гинеколог, гинекологът те регистрира ако си най-малко в 8 гестационна седмица, в нета има много календари на бременността, с които да изчислиш сама приблизително в коя седмица си. След като те регистрира гинеколког, има шправо на два безплатни видеозона по Здравна каса, другите се заплащат, някои лекари гледат през цялата бременност без да ти искат допълнително да си плащаш, други - не. Имаш право през бременността веднъж да смениш регистриралия те гинеколог с друг, като се взима направление от личния лекар за преизбор на гинеколког. Повечето лекари те регистрират с напредване на бременността за да можеш да ползваш повече направления от личния си лекар и да не се налага да заплащаш прегледите си за видеозон с напредване на бременността.  Можеш да отидеш на гинеколог около 6-8-9 г.с., за да се види плодния сак на бебето, при мен в 8 г.с. се видя, мисля че /без да съм абсолютно сигурна/ след 6 -7 г.с. би трябвало да се види.
Първият ти преглед ще е най - вероятно само с видеозон, гинекологични прегледи обикновено избягват да се правят треди трети месец, макар че се опитвам да си спомня как точно беше при мен и не успявам. Лекар - не бих се наела да ти препоръчам, имам приятелки, които ходеха при Христова и са доволни, тя работи в АГ, имам други, които са довони от Панайотов, по лични впечатления внимателна е д-р Константинова, макар да не съм си следила бременността при нея, ами май това е по въпросите ти, ако имаш други - пиши  Hug

# 410
  • Мнения: 42
psmama много ти благодаря! Изключително изчерпателна си, доста неща ми се изясниха  Grinning Аз ходих при личната тази седмица, тя също ми каза че е раничко и да отида след 2 седмици, но тя ми каза - ако искам при нея, ако искам пък направо при гинеколога, затова се чудех. Още веднъж - благодарности  Hug

# 411
  • Мнения: 2 352
Ами ако ще да е направо при гинеколкога според мен ще си е на частно, така че - освен ако нещо не е променено, би следвало тя да ти даде направление, така че ако не ти дава си искай. И стискам палци всичко да е ок  Heart Eyes

# 412
  • Мнения: 1 270
Yorka лека бременност и от мен.
Само да допълня към поста на psmama следните уточнения:
В началото прегледът е с вагинален видеозон - не се стряскай.Сакчето се вижда 6-7 г.с а в 8 г.с вече се вижда и сърдечната дейност.От мен един съвет: добре си избери гинеколога, хайде аз не съм адекватен пример, защото бях с проблемна бременност и освен по здравна каса си следях бременността при лекар, който не работи със ЗК При лека и безпроблемна бременност 2 видеозона може и да са достатъчни, но аз лично мисля, че не са.Накратко ще ти изброя няколко имена - уточнявам, че не съм пристрастна към нито един от лекарите, нито пък имам желание да им правя реклама или нещо такова.Просто това са впечатления събрани през моята бременност и бременните около мен.
Д-р Константинова и д-р Кунев - предимство - работят в нова клиника, внимателни, изчерпателни.Записваш си предварително час и не се налага да чакаш.Изследвания пълна кръвна картина и урина се правят там и те имат грижата за придвижването им до лаборатория Здраве.Недостатък - само 2 безплатни видеозона - следващите се заплащат по 20,00 лв.Не работят в АГ комплекса и не могат да бъдат избрани за раждането.
Д-р Шишкова - предимство - безплатно следене на цялата бременност с видеозон всеки месец.Работи в АГ клиниката и може да бъде избрана или повикана при раждане.Внимателна до най-малкия детайл.Недостатък - не е сигурна, че ще те приеме тъй като е доста натоварена.
Д-р Зарзаланов - предимства - работи в нова клиника, безплатно следене на бременността с повече от 1 видеозон.При проблем веднага се свързва с клиниката в София и записва час при Стаменов.Работи с часове и не се чака.Работи в АГ клиниката...
Д-р Дюлгерова - безплатно следене на бременността с повече от 2 видеозона.Внимателна можеш да разговаряш с нея по всякакви въпроси, вкл.давала и примерно меню съобразено с бременността.Работи с часове и не обича закъсненията.
Д-р Атанасов - работи само в АГ клиниката, не следи по ЗК, но цените за видеозон са повече от достъпни.
Д-р Матеева - безплатни видеозони, работи в АГ клиниката, внимателна, изчерпателна
Ако се сетя за още някой ще дописвам..

# 413
  • Мнения: 4 842
Yorka честита бременност и здраво бебече на финала ти желая  Hug

Мен в 7ма седмица ме гледах през корема, а не с вагинален, което много ме учуди, но се видя всичко и се и чу сърдечна дейност, вкл. и аз я чух.
Ако бременноста е нормална и без проблеми, при който и лекар да се отиде според мен няма значение. Всички лекари правят едно и също - пускат излседвания и водят консултацията. Естествено тяхната работа не е маловажна, но за консултации само мисля не е проблем при кой лекар си. Важното е жената да се чувства спокойна. Още повече и щом от време на време ще се ходи и на частен преглед, то вече ставаме един вид двойно подсигурени.


 skrita FUstA д-р Стаменов не беше ли в Русе в АГ-то до преди две - три години? За същия Стаменов ли става на въпрос?

# 414
  • Германия
  • Мнения: 520
Yorka, честита бременност!
Аз те съветвам да се запишеш при Матеева. Ще ходиш при нея на всеки преглед, ще влизаш в АГ-то, ще те опознаят и вярвай ми ще е голям плюс.

Като бях бременна ходех при Кунев, много съм доволна и от него, но той не работи вече в АГ-то.

Успех!

Доколкото знам Стаменов, който работеше в АГ-то вече работи в Германия.

# 415
  • Мнения: 42
Момичета, благодаря ви, толкова сте мили, толкова изчерпателни!  Hug Страхотни сте! Аз след всичко, което изчетох се колебаех между Матеева и Христова, но вероятно ще избера Матеева, заради думите на foley - сигурно ще е плюс да ме запознае персонала там  Grinning Още веднъж ви благодаря на всичките, успокоявам се при мисълта, че има кой да даде отговор на въпросите ми   bouquet

# 416
  • Мнения: 1 270
За другия Стаменов говоря - "инвитрото" Но това е ако не дай си боже ФМ се окаже лоша.
Йорка, мисля че добре си се насочила  Peace

# 417
  • Мнения: 2 352
Аз само да попитам, че не разбрах, Матеева работи ли със ЗК и води ли ЖК, защото в другата тема някой написа че не работи по ЗК?

# 418
  • Мнения: 50
Аз само да попитам, че не разбрах, Матеева работи ли със ЗК и води ли ЖК, защото в другата тема някой написа че не работи по ЗК?


Д-р Матеева не работи със ЗК и няма частен кабинет  Аз ходех при нея за второ мнение, за нещата които ме притесняваха и съответно за уговорка за раждането.Обаждах и се по телефона, тя ми казваше кога е удобно да отида и ме приемаше в Аг-то. Много съм доволна от нея. Тя е не само добър специалист , но и страхотен човек.

# 419
  • Мнения: 2 352
Йорка, в такъв случай няма как да водиш при нея ЖК, можеш да я посещаваш за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт