Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 32

  • 89 127
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 683
Заповядайте и преведения трейлър със субтитри   bouquet

Великолепният Век 53 епизод трейлър 1 с бг. субтитри

# 721
  • Мнения: 13 485

Невин, Завер ханъм, Ани -   bouquet  bouquet

# 722
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Малкочоглу Бали бей се жени за дъщерята на Беязид II, а Мустафа за някаква от Крим Thinking Така, че във филма може Айбиге да се ожени за Мустафа (нали е от Крим), а пък на Бали бей отпосле да му се отвори парашута Crazy
Yahyapaşazade означва, че въпросният, (който и да е той) е син на Yahya paşa Naughty Като -ов на български или -оглу на турски, но тук става дума за “аристокрация“-та, доколкото я е имало в ОИ... Срав: паша-заде и шех-заде... bowuu  

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 16:16 от Мistik

# 723
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Невин, Ани , благодаря! Hug Hug  bouquet  bouquet
Друго е да го видим с превод и субки.  Party
Хюррем е огорчена и с право. Аз специално се ядосах, че я върнаха пак в "кресливия" и период в последната серия.
С нейното превъзхождащо положение, много по-логично беше отново с тих и властен тон да сложи "изпушилата" Махидевран на място. Това изкрещяно - "yeter Махидвран!!! " нещо не ми се вързва с положението и на свободна жена и най-вече хасеки.
Ще  чакам пълния превод, че ми накъсваше на онлайна, но си мисля, че СС чу всъщност само мотивите на Мустафа, а не и какво предизвика изобщо скандала.
Една умна, властна, дори и жестоко хитра и владееща изкуството на манипулацията жена, не би си изпускала нервите. Още повече, че тя Е вече на съвършено други позиии в йерархията.
Но все пак ще си чакам пълния превод, че опита ми показва, че често от онлайна и откъслечни реплики, много неща изглеждат различно.

Мistik Hug  bouquet  , ако говориш за Беязид, сина на Сюлейман и Хюррем, значи излиза, че не е вярна годината на смъртта на Бали бей - 1548. Как ще стане за около 10-тина години Беязид , да порасне, да има дъщеря и Бали бей да се ожени за нея, че и син да има.
Или става въпрос за друг Беязид ? Нещо се омотах сега  Mr. Green
Дали да не прасна едно червено вино и да се наместят нещата?  Joy

 

# 724
  • Мнения: 0
....
Yahyapaşazade означва, че въпросният, (който и да е той) е син на Yahya paşa Naughty Като -ов на български или -оглу на турски, но тук става дума за “аристокрация“-та, доколкото я е имало в ОИ... Срав: паша-заде и шех-заде... bowuu  

Мистик   - благодаря за разяснението  Hug  bouquet

Само червено вино не стига  Drunk за да се досетя сам  Thinking ....Трябваше и масаж, но ханъмата дето ме разтриваше по турски,нещо се скътава напоследък  ooooh!..... Laughing

# 725
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Eто едно интересно четиво, ако и да сме говорили вече на тая тема:

http://www.librev.com/index.php/--/1531-2012-03-21-11-04-26


Мistik Hug  bouquet  , ако говориш за Беязид, сина на Сюлейман и Хюррем, значи излиза, че не е вярна годината на смъртта на Бали бей - 1548. Как ще стане за около 10-тина години Беязид , да порасне, да има дъщеря и Бали бей да се ожени за нея, че и син да има.
Или става въпрос за друг Беязид ? Нещо се омотах сега  Mr. Green
Дали да не прасна едно червено вино и да се наместят нещата?  Joy
[/i]
 

Ари,  Hug Говори се за Беязид II, т.е. за дъщеря на султан bouquet Grinning А Бали бей е бил на възрастта на Сюлейман...

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 16:56 от Мistik

# 726
  • Истанбул
  • Мнения: 123
“... Kanuni devrinde yaşamış olan Malkaçoğlu ise Bali beydir.Malkoçoğlu Yahya Paşa’nın oğludur. Koca Bali Paşa şeklinde de anılır. 1495′de doğmuş olup, Kanuni Sultan Süleyman ile aymı yaşta olduğu söylenir. 2.nci Bayezit’in kızı Aynişah sultanın kızıyla evlenmiştir. 1548 yılında vefat etmiştir.Kabri ise ise Bursa-Yenişehirde Balibey camii avlusundadır.“

Малкочоглу Бали бей, син на Яхя паша, известен като “Коджа“, т.е. Големия Бали бей. Роден 1495г., връстник на султан Сюлейман и женен за дъщерята на Беязид Втори, Айнишах. Починал 1548г. и погребан в Бурса, в двора на Балибей джами ...

# 727
  • Мнения: 459
Хайде, нова туристическа дестинация се отвори - сега трябва да търсим Балибей джами къде се намира... Laughing Laughing Laughing
Опс, в Бурса била... Laughing

# 728
  • Мнения: 11 747
Мистик, а кое е родното място на Бали бей, дето го даваха, че намина от там и се видя със старата си любима, след смъртта на Армин? Мисля, че не казаха място/град или са казали? На път към запада беше  Thinking

# 729
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
След поредната серия и новия трейлър се замислих над това:
колко е ужасен бил живота на Хюрем, ако е бил такъв както го показва Мерал, вечна война, и страх за себе си за живота на децата си, без никаква защита и закрила.
Отново показаха че тя няма защита, няма зад кой гръб да се скрие, няма рамо на което да поплаче, няма човек на който да излее мъката си.
Махидевран върши какви ги върши и се крие или зад гърба на Валиде, или зад гърба на сина си. Не получи нито веднъж нито едно наказание. Хюррем какво ли не изтърпя.
Махидевран живее от както е родила Мустафа с една единствена мисъл той ще стане Султан, и тя ще стане Валиде. Тази мисъл е насаждана от всички около нея и от самата нея.
Защо не ни показаха как СС се занимава с синовете си от Хюррем?
Нали беше казал че всички за него са еднакви, е не си личи.
Тази отправена почти открито заплаха в думите на Мустафа към Хюррем.
Той е само не 17, но вече е наясно че стане ли Султан, ще види сметка и на Хюррем и на братята си.
Колко години минават до екзекуцията му???
Колко години живее в страх Хюррем? Всеки поход на СС, всеки негов лов, за нея е смъртна заплаха.
Е, за мен това е ужасен живот, не го пожелавам на никого.
Това си е каторга, нищо чудно че умира не толкова стара.
Не видях тук великолепната любов, която рецитира СС от името на Мухибби.  Crossing Arms

# 730
  • София
  • Мнения: 5 334
Момичета, ето ме обратно. Изгледала съм всичките епизоди досега, но на пресекулки. Вече съм си в България, та ще мога да съм сравнително по-честичко с вас. Hug Hug Hug

# 731
  • Мнения: 31
Хайде, нова туристическа дестинация се отвори - сега трябва да търсим Балибей джами къде се намира... Laughing Laughing Laughing
Опс, в Бурса била... Laughing
ми то пак не пречи  Party Laughing

Мистик, а кое е родното място на Бали бей, дето го даваха, че намина от там и се видя със старата си любима, след смъртта на Армин? Мисля, че не казаха място/град или са казали? На път към запада беше  Thinking
мисля, че Семендре (дн. Смедрево, Сърбия)  Peace
май баща му беше санджакбей там

# 732
  • Мнения: 5
Малко нахално, ама да питам- кога да очакваме превода на 52 серия newsm78

# 733
# 734
  • Мнения: 5
Извинявам се. Сега видях, че го има качен в бокса. Благодарности на екипа, който го подготви за нас!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт