Харесва ли ви името Габрина ?!?!?

  • 5 533
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 841
Ох като почнете с  тези рими...
Грета може да е Проклета

 smile3532  това ми хареса. То не е нужно да си Грета, че да си проклета  smile3532

Нека момичето само си прецени как да кръсти детето си. Кое как на кого му звучи не топли никого.
На мен пък като дете ми се подиграваха с "Агнес багнес кара черен мерцедес" (тогава мерцедесите бяха голям кът). То винаги ще се намери някой с муза да измисли нещо подигравателно.

# 31
  • Мнения: 0
Относно името Габриела харесва ми, но е някак много масово и често срещано име, а ми се иска да избягам от това стандартно име, иска ми се да е доколокото може уникално, красиво и звучно като за една бъдеща госпожица. Истината е че буквата, с която ще започва имеро трябва да е Г, а избора с буква Г е много, много малък и поради тази причина отварям тема тук и търся вашата помощ, ако беше някоя друга буква нямаше да имам такъв проблем, а щях да се справя сама. Нашият татко харесва името Габриела, но на мен ми е много често срещано и търся вече други вариаций. Имената Глория, Галена са хубави, но как да кръстиш детето си на фолк дива, ами те ще я побъркат от подигравки, ако се беше родила след 20 години може би щеше да е друг случая. Галя, Галина и Гергана са стандартни имена да неговорим за имената Гуна, Гица, Гина и т. н. старовремски и бабешки имена. И за това се спрях на това име Габрина и ви питам несъм го срещала никъде и несъм го чувала, звучи ми звучно, случайно попаднах на него от един сайт, като вече се бях хванала за главата какво да избера. Whistling newsm78 Thinking Виждам че на повечето не ви харесва, незнам може би защото не сте го чували, нестандартно е, но Габриела всяка втора е Габриела. Грета е наистиа малко студено име. Все пак е немско  Simple Smile Има много, много голям избор с други букви невероятни имена, но няма как иска ми се да се съобразя с тази буква Г. Благодаря и за коментарите и дано все пак да успея да се спра на име дали да е Габрина или нещо друго Thinking Wink #Crazy

# 32
  • Мнения: 4 841
Ето и един вариант на името Габриела щом така се харесва на мъжа ти - Габи. Аз съм спец в нестандартните имена и то се вижда в подписа ми  Mr. Green Изберете си име, което да се хареса и на двама ви. Успех  Peace

# 33
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Имената Глория, Галена са хубави, но как да кръстиш детето си на фолк дива, ами те ще я побъркат от подигравки, ако се беше родила след 20 години може би щеше да е друг случая.

Една моя приятелка кръсти щерка си Глория, без въобще да слуша чалга, а и аз като не слушам, последното за което си правя асоциация е фолк дивата, тези които пък слушат чалга, не виждам причина да се подиграват, защото те вероятно ще харесват изпълнителката. И както според теб случая е бил различен преди 20 години, така ще е различен и след 10, кой знае тогава някой дали ще се сеща за сегашните Глория, Галена и т.н., мен лично това не би ме ограничило, ако харесвам дадено име.
Ако ти харесва Габрина и мъжа ти е ок с това - кръсти я така. Важното е на вас да си ви харесва, както и да я кръстиш все ще се намери някой да каже "Какво пък е това име?!". На мен ми харесва, че е рядко срещано име, но звуково просто не ми харесва съчетанието, което си е въпрос на моя личен вкус.

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря ти за коментара, ще си помисля и ще взема решение, тъй като нямам много време големият момент наближава, а не ми се иска да решавам в родилната клиника.  Simple Smile

# 35
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Габрина не е толкова лошо! Аз лично го предпочитам пред всички варианти дотук.

Като се махне -р- звучи още по-добре -  Габина  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 15 379
И трите имена не ми допадат.
Грета е едно от най-грубите като звучене женски имена, които съм чувала.

# 37
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 366
CuJlBeTo - аз доколкото разбирам от пред последният ти пост, ти почти си взела решение за Габрина...Просто си искала да чеуш малко мнения на хора, които не са обвързани по никакъв начин с вас, така да се каже обективни Peace
Виж, решението си е лично твое и дали на нас/повечето,вкл. и на мен/ не ни харесва Габрина, с нищо няма да промени отношението ти към детето, или пък на теб някога ще ти пука, че група майки не харесват името на детето ти Peace
Харесва ти, на сърце ти е - избираш го! Ето, това е от което трябва да се ръководиш Hug
Хайде, мисли и се похвали после какво си решила Wink

# 38
  • Мнения: 4 569
Не ми харесва Габрина. Звучи ми дървено - комбинацията от г, р, б ми дразни слуха.
Габриела е масово.
Грета ми е някак чуждо.

Гълъбина  Rolling Eyes

Г е трудна буква и за женско, и за мъжко име.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 165
И за Гардения се сещам.... не че е харектерно у нас, но то и Грета е също така. Име на цвете е така че даже празник може да си има...

# 40
  • Мнения: 55
Защо да не е просто Габриел, няма много момиченца с това име. Има с Габриела. Но Габриел звучи испанско и в същото време има ГАБРИ. Само предположение..  Wink На един приятел момиченцето се казва така, за щастие засега не са го питали защо е с "мъжко име" Simple Smile

# 41
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен Габриел ми звучи френско, в Испания и Италия си е Габриела, съдейки по познатите, които имам.

# 42
  • Мнения: 1 207
Не ми харесва Габрина, чисто фонетично, но не е и толкова лошо. Така че ако ви харесва - давайте смело.
Габриела ми харесваше до момента, в който стана толкова популярно.
Аз съм за Грета. Супер ми звучи – чисто, женствено, изискано, не често срещано, тъкмо мой тип име. Нямах идея, че е толкова нехаресвано.

П.п.: Мдам, изобщо не е испанско Габриел. Мъжко име си е Габриел в Испания.

# 43
  • Мнения: 55
Имам позната Габриел от Южна Америка.  Laughing Но е родена в Испания, затова предположих че е испанско,извинявам се  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 8 909
Преди време тук имаше тема, където авторката споменаваше името Габрина. Така ма се казваше първото й детенце и търсеше име за второто. Може би и други си спомнят. Още тогава ми хареса много, а и с пояснението, че идва от габър ми звучи почти като най-естественото име. А това "бр" може би го прави по-твърдо, но пък му придава и интересно трептене.  Харесва ми името, някак много земно и в същото време магично и различно.

Общи условия

Активация на акаунт