Фимо, въздушна глина III

  • 164 617
  • 539
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 280
Аз не знам с каква глина си работила, но мисля, че градусите са ти малко ...На моето Фимо пище да се пече на 130 С,   и на  Premo, Sculpey, също пише 130 С за 30 мин, аз дори ги държа малко повече, но ако пък ги държиш повече ще потъмнеят малко ...В началото и аз ги сложих на по малко градуси едните неща и като ги извадих  бяха малко меки../ с нокътя си можех да направя резка на тях/, та гиврнах да си ги допека ...И не пише от толкова до толкова градуси, а точно 275 Ф/ 130С.
Аз също съм новичка с полимерната глина, та толкова ми е опита ... Laughing

# 271
  • Мнения: 2 577
Здравейте, майсторки сръчни. Може би повечето от вас следят темите в Хоби и знаят за благотворителните базара на Движение на българските майки. Всяка година и ние - звеното от Пазарджик организираме такъв, това е факт, благодарение на голяма част от хората, обитаващи темите в Хоби.
Отново ще разчитаме на всички вас, които ни помагахте през изминалите години, както и на тези от вас, които имат желание да се включат за първи път. Без вас базарът ни не би бил толкова успешен! Имаме нужда и тази година от добрите ви сърца и сръчни ръце!

  Парите и тази година ще отидат за изключително успешната ни инициатива „Стъпка напред”, чрез която отпускаме стипендии на деца, лишени от родителска грижа, за продължаване на старата ни традиция да организираме партита за по-малките малчугани по програмата “За една усмивка в повече”, както и да помагаме на семейства в риск.

Можете да следите и нашата темичка - там има много линкове с красотите, които сте изработвали вие и останалите сръчни ръце:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=700306.0

Желая ви прекрасен ден!   bouquet

# 272
  • Мнения: 0
Някой от вас знае ли къде (по възможност в София) се продава фурна за печене на моделин?

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 26 673
Не съм чувала за специална фурна,всички си печем в обикновени...

# 274
# 275
  • Мнения: 84
Здравейте, то остана и специализирана фурна да купувам за такава полимерна глина. Всяка фурна с настройка на градусите върши идеална работа. Самата фурна е голяма и почти няма ограничение за "изпичането" на по-обемисти детайли.

# 276
  • Мнения: 0
Аз за себе си питах. Ясно е, че почти всяка фурна става, но такава без обозначени градуси - не.

# 277
  • Мнения: 68
Здравейте и от мен!!!
От вече година си правя и аз експерименти с фимо и предимно със съхнеща на въздух глина, която след това рисувам с акрилни бои .
Проблема ми е ,че не мога да намеря добър лак, с който да ги обработя... Пробвах с лак за яхти мисля че беше.С него се получи желания ефект да са с гланц и съответно добре защитени ,но ако го поставя върху бяла боя той жълтее.С всички други цветове няма проблем.
опитах с лак за фимо, но няма хубав гланц и освен това частта на обецата ,която е плътно до ухото(понеже обеците са модел с винтче) се обели след няколко носения.Използвах и още един лак от специализиран магазин за хандмейд пак за гланц,но нямаше ефект.
Какво друго мога да направя, за да постигна този ефект на гланц , като под тънък слой силикон?

# 278
  • Мнения: 84
Здравейте, да попитам. Когато се изпече глината и се забележат леки дефекти от шупли или някакви неравности, как може да се коригират тези дефекти?

# 279
  • Мнения: 85
ЗДравейте!
Имам въпрос към вас, не съм запозната добре с фимото и незнам как да осъществя идеята си. Ще съм благодарна за отговорите.
Имам стикчета фимо, ето такива:https://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&rls= … .html%3B408%3B408
Въпроса ми е възможно ли е тези стикчета да се нарежат и как да им направя дупка. Искам да ги направя за нанизване, нещо такова:]][img]https://www.google.bg/search?q=%D1%84%D0%B8%D0%BC%D0%BE+% … 3D199%3B400%3B400
Нарязването е ясно, но дупката с нещо горещо ли се прави и изобщо възможно ли е?

Последна редакция: чт, 11 апр 2013, 08:00 от *ками*

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 26 673
s shish stava

# 281
  • Мнения: 7

Въпроса ми е възможно ли е тези стикчета да се нарежат и как да им направя дупка. Нарязването е ясно, но дупката с нещо горещо ли се прави и изобщо възможно ли е?


Здравей, Ками!

Ако глината не е изпечена се реже и пробива много лесно - с по-дебела игла с леко въртеливо движение, за да не се смачка шарката. Ако глината вече е изпечена, т.е. твърда, може да се пробие лесно с бормашина (най-добре някоя по-малка, на батерия, за да не ти тежи много на ръката и да можеш да работиш спокойно) с много тънка бургия. Може да ти изглежда сложно, но не е. Аз още при първия си опит с бормашината си спечелих аплодисменти от мъжете вкъщи.
Хайде, успех със стикчетата и като ги направиш, покажи да видим  Hug

# 282
  • Мнения: 234
Здражейте Simple Smile отдавна не съм писала в темичката просто нищо не бях правила, но преди 2 дни реших да изпробвам въздушната глина, която бях взела преди повече от година Simple Smile

направих една кутия за бижута





ПОжелавам на всички много вдъхновение, на мен ми липсва напоследък Simple Smile Simple Smile

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 26 673
Много е красиво,но кое всъщност е от глина,цветето ми изглежда като от филц

# 284
  • Мнения: 234
Много е красиво,но кое всъщност е от глина,цветето ми изглежда като от филц
да наистина така изглежда но е от съхнеща на въздух глина на Деко Клей Simple Smile Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт