Кога родихте - преди или след термин?

  • 19 083
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Тъй като старата тема е наистина доста стара и прехвърли 50 страници, си позволих да пусна нова, като разширих анкетата с почти всички възможни отговори.
Моля, споделете как и каво се случи при вас, ако желаете!
СТАРАТА ТЕМА

# 1
  • Мнения: 646
Момче, 4дена след термин с нормално раждане.  Peace

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Плановото ми секцио беше определено преди термин (както си се прави по принцип) - на 12 март,
терминът ми беше на 21. Само че нашето момченце реши, че ще е негова последната дума  Grinning,
и в края на краищата секциото беше по спешност, пак на 12-ти, но не в 7 часа сутринта, а с три часа и половина по-рано - появи се на белия свят в 3 и 35.

Първото си момченце родих 11 дни преди термин, планово секцио.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 15:39 от LemonDesi

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Момче , 1 ден преди термина , секцио по спешност.

# 4
  • Мнения: 49
Момче 4 дена преди термина,секцио по преценка на докторката Wink

# 5
  • Мнения: 4 965
Не видях отговор "Секцио по спешност много преди термин". Близнаци - 2 момичета.
Предния път - нормално раждане прекалено много преди термин - момче.

# 6
  • Мнения: 284
Седмица преди термин - момче

# 7
  • Мнения: 324
Както и в миналата анкета, не виждам вариант да въведа и двете си момчета!

Баткото е роден 4 дни преди термин,
а бебчо - 7 дни преди термин.

# 8
  • Мнения: 27
Замисъла на анкетата беше за първо дете и имаше само една опция за гласуване, но не съм го упоменала. Когато се позамислих, реших, че не е честно спрямо мамите с 2 и повече деца, та я редактирах и може да се гласува с повече опции. Съгласете се, че ако се включат всички възможни варианти (например близнаци, еднополови и разнополови, 3,4 деца, от еднакъв и различен пол, раждане преди и след термин, секцио и нормално,................) ще стане прекалено дълго и объркващо.

Затова споделяйте в темата как е било при вас и се радвайте на децата си, макар и да не може да гласувате за всяко от тях!  Hug  Hug  Hug

# 9
  • Мнения: 931
Момче - тръгна да се ражда точно на термин, но малко се проточи и с няколко часа прескочи на следващия ден. Роди се в 3.45 през нощта на следващия ден, но отговорих, че е на термин.

# 10
  • Мнения: 324
Замисъла на анкетата беше за първо дете и имаше само една опция за гласуване, но не съм го упоменала. Когато се позамислих, реших, че не е честно спрямо мамите с 2 и повече деца, та я редактирах и може да се гласува с повече опции. Съгласете се, че ако се включат всички възможни варианти (например близнаци, еднополови и разнополови, 3,4 деца, от еднакъв и различен пол, раждане преди и след термин, секцио и нормално,................) ще стане прекалено дълго и объркващо.

 Hug
Така си е!
Просто го отбелязах като факт, изобщо не ми е това най-важното нещо на света и дано не съм те засегнала по някакъв начин  Hug

# 11
  • Мнения: 27
Напротив права си! Сега светнах, че могат да се направят няколко анкети в една тема и не е чак толкова невъзможно, колкото ми изглеждаше, но за следващия път ще знам, че трудно се редактират анкетите и веднъж молих модератор за помощ и не ми се иска да досаждам пак.

Накара ме да се замисля и да науча нещо ново   bouquet   bouquet   bouquet

# 12
  • Мнения: 431
Един ден преди термина- нормално раждане, момче.

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 22:26 от eivalin

# 13
  • Мнения: 935
Нормално раждане 4 дни след термин-момче.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 367
Момиче, 5 дни преди термин. Планово секцио.

# 15
  • Мнения: 487
10 дни преди термин.  Нормално раждане Simple Smile Изтекоха ми водите.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 698
Секцио по спешност-преди термин, момче/няма го като опция в анкетата/.
аааааа причината за спешното беше Прееклампсия,а за секциото като цяло много други-няма да ги изброявам....та не можах да си изчакам датата на планираното секцио.

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 21:30 от magnet_for_happiness

# 17
  • Мнения: 4 589
Спешно секцио 2 месеца и половина преди термин, близнаци. Няма го като опция. Причината е спукан мехур и инфекция.

# 18
  • Мнения: 25
Плановото ми секцио беше определено преди термин (както си се прави по принцип) - на 12 март,
терминът ми беше на 21. Само че нашето момченце реши, че ще е негова последната дума  Grinning,
и в края на краищата секциото беше по спешност, пак на 12-ти, но не в 7 часа сутринта, а с три часа и половина по-рано - появи се на белия свят в 3 и 35.

Все едно аз съм го писала Simple Smile Секцоито ми беше насрочено за 11.02, но два часа преди да тръгнем за болницата ми изтекоха водите и от планово стана спешно секцио. Родих момче, един ден след термин.

# 19
  • Мнения: 185
На термин  тръгна нормално раждане след 6 часа се наложи секцио по спешност

# 20
  • Мнения: 931
Нещо много преобладават момчетата в анкетата, не знам защо Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 21
Е аз съм с момиче - нормално един ден след термина. На самия термин почна разкритието, обаче доктора упорито каза ела утре сутринта. В 12 часа на обяд ми биха инжекции за предизвикване на раждането, в 3 часа ми почнаха силните контракции и в 4 следобяд се роди на трети напън. Лесно, бързо, и точно както аз си го исках.

# 22
  • Мнения: 1
Аз родих по спешност със секцио момче 20 дни преди термина. Термина ми беше за 21.08.2008 г. и така като по мед. причини трябваше да рода със секцио ми го насрочиха за 12.08.2008 г., но детето не издържа и по спешност се роди на 31.07.2008 г.

# 23
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Момче , 1 ден преди термина.  Нормално раждане.

# 24
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Момиче , 1 ден след термина ,нормално раждане.
А сега ще видим до термина ми остават 4 дни, отново с момиче.

# 25
  • Мнения: 63
Момиче,нормално раждане 5 дни преди термина  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Момче - нормално, 8 дни преди термин  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 86
Нашия мъник избърза и се роди осемнадесет дни преди термин за изненада на всички и на лекарите дори!  smile3533 Роди се нормално, три часа след като прекрачих прага на болницата!  smile3534

# 28
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Момиче , 1 ден след термина ,нормално раждане.
А сега ще видим до термина ми остават 4 дни, отново с момиче.

Май ще се окаже след термин, бебка не иска да излиза...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Номер 1 - момиче - 2 седмици подрани Simple Smile
Номер 2 - момче - подрани с 10 дни  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 97
момиче, 5 дни след термина, като раждането го предизвикаха с хапче някакво, иначе кой знае докога щеше да си стои вътре малката, нямаше никакво намерение да излиза и в крайна сметка така ме измъчи, че след 20 часа зор, накрая ме резнаха  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 179
Пет дни преди термина, нормално раждане, прекрасна госпожица. Вторият път предстои да видим, какво ще стане!

# 32
  • София
  • Мнения: 328
Аз родих дъщеря си 3 седмици преди термина.Гласувах секцио преди термина, но си беше секцио по спешност.Бях с плацента превия.

# 33
  • Мнения: 27
Нормално раждане 4 дни след термин-момче

# 34
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
и двете 2 дни след термин

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Нормално раждане-момченце,но......3 седмици преди термин  #Crazy Първо дете ми е.Термина ми беше за 10 януари 2012,но се роди на 16 декември Simple SmileНормално,бързо и неболезнено раждане и на финала 2.700 тежащ пакет  Hug

# 36
  • Мнения: 507
2 броя нормално раждане и двата пъти 1 ден преди термина, и двете в четвъртък - момиче и момче.

# 37
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И двата пъти нормално,преди термина.
Баткото избърза със скромните 2дни,сестра му бе по нетърпелива,цели 14дни... Laughing

# 38
  • Мнения: 0
момиче,точно на термина,секцио по спешност след 22 часа мъки  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 2 196
Родих нормално 8 дни преди термин-момченце baby_neutral

# 40
  • Мнения: 0
Нормално раждане, момиче, един ден преди термина:)

# 41
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Нормално раждане, след термин, момиче. Сега ще видим как ще се развият нещата  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 293
Секцио по спешност-9 дни след термин

# 43
  • Мнения: 16
Нормално раждане- преди термин- момче.
Предстои ми второ раждане скоро- ще видим как ще е.   Thinking

# 44
  • Мнения: 50
Нормално раждане, ден след термин, момиченце.

# 45
  • Мнения: 17
Първото точно на термин, момче, а второто 5 дни след термин, пак момче, и двете нормално Simple Smile

# 46
  • Мнения: 7 987
А как може да видим резултатите?

# 47
  • Мнения: 50
celika, след като гласуваш се показват резултатите.

# 48
  • Мнения: 7 987
Е да де, ама аз не съм раждала още, пък искам да видя резултатите.

# 49
  • Мнения: 3 334
Нормално раждане след термин -  момиче Peace

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нормално раждане, 4 дни преди термина, момче  Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 001
Три деца - две момчета и едно момиче - нормални раждания, винаги преди определения термин.

# 52
  • София
  • Мнения: 153
Две нормално родени момичета- 2005г. 2 седмици преди термин и 2011г. 3 дни преди термин !

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 59
Нормално раждане на термин - момиче

# 54
  • София
  • Мнения: 3 123
1 месец преди термин - момче.Започна нормално с изтичане на водите,но 14 часа по-късно ми направиха секцио(имах и пълно разкритие,че и на магарето ме бяха сложили да напъвам,но не се получи).
Не отговорих в анкетата,нещо не виждам точно моят отговор.

# 55
  • Мнения: 354
Секцио по спешност,седмица след термина-момиче.

# 56
  • Мнения: 17
Нормално раждане на 23.07 при термин 30.08, секциото беше планирано за 06.08 - но малкия Ники сам си избра датата  Simple Smile

# 57
  • Мнения: X
Момче,8 дни преди термина ,започна като нормално раждане,но се наложи секцио по спешност.

# 58
  • Мнения: 240
Нормално раждане предизвикано със система на 9 ден след термина  - момиче!

# 59
  • Мнения: 1
След 15 часа с контракции родих нормално точно на термина - момиче

# 60
  • София
  • Мнения: 20 085
Нормално раждане точно на термина - момиче.

# 61
  • Мнения: 21
Нормално раждане - 3 дни ппреди термина - момче

# 62
  • Мнения: 79
Секцио, преди термин - момиче  Wink

# 63
  • Мнения: 65
Нашето момиче избърза с 21 дни - нормално раждане.

# 64
  • Мнения: 56
Нормално раждане точно на термин - момче! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 17
Нормално рждане, 7 дни след термин - момиче Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 107
Нормално раждане, 6 дни преди термин, момиче. Спукаха ми се водите и след 12 часа безуспешно чакане на контракции, предизвикаха раждане.
Надявам се и второто ми момиченце да избърза със седмица.

# 67
  • Мнения: 11
Нормално раждане точно на термин- момиче. Трябваше да ми предизвикат раждането на термина ми, ако не е започнало, заради намалелите води ... но отидох с 5см и всичко се случи по естествен начин.  Party

# 68
  • Мнения: 2 035
Първото (момиченце) близо месец по-рано (28 дни) индуцирано нормално раждане, заради изтекли води...
Сега пък преносвам и се очертава да ме индуцират съвсем скоро отново  (бебченцето е момиченце)...Голяма съм късметлийка...Дай Боже всичко да е наред!!!  Praynig

# 69
  • Мнения: 2 673
много забавна анкета Grinning
моят отговор го няма - спешно секцио преди термин /и двата пъти/ Grinning

# 70
  • Мнения: 2 052
10 дни преди термина - планувано секцио - момиче.

# 71
  • Мнения: 89
Спешно секцио на термина.Бебето беше започнало да губи тонове.Слава богу всичко мина успешно и се роди един голям мъж  Heart Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 169
Моя отговор го няма, Секцио по спешност (след започнало само нормално раждане) преди термин Hug

# 73
  • Мнения: 6
седмица преди термин, момиченце.. уж разкритие, уж контракции всичко в болницата спря и ми направиха индукция и предизвикаха и контракции и раждане (нормално раждане) и след почти 24 часа се роди голямата кака

# 74
  • Мнения: 1 091
Първо раждане - нормално, 1 седмица преди термин
Второ раждане - нормално, индуцирано заради високо кръвно, 1 седмица преди термин
Трето раждане - ще видим... Wink

# 75
  • Мнения: 0
Секцио преди термин - момче. Искаше ми се нормално, но това беше съвета на доктора.

# 76
  • Мнения: 1 383
Моето е преждевременно нормално раждане. 33 дни преди термин. Момче.

# 77
  • София
  • Мнения: 67
8 дни преди термина, нормално раждане - момче.

Като гледам, ние сме с най висок процент в анкетата. Явно момчетата бързат да се родят  Laughing

# 78
  • Мнения: 931
По-скоро явно мъжките майки повече участваме Simple Smile Че ако гледаме анкетата, се раждат доста по-малко момичета  Mr. Green
А доколкото знам по официална статистика се раждат малко повече момичета, отколкото момчета.

# 79
  • Мнения: 256
И двата пъти родих нормално първия 3 дена след термин, втория 3 дена преди термин- имам си две принцеси

# 80
  • Мнения: X
Първия път родих нормално - 10 дни след термин - момиче, втория път пак момиче, но спешно секцио - 2 дни след термин.
Явно при първата ми бременност не беше много правилно определен термина, но си пролежах десетте дни в патологична бременност.

# 81
  • Мнения: 1 107
Втората щерка само ден преди термин.

# 82
  • Мнения: 941
и двата пъти родих два дни след термин - момичета

# 83
  • Мнения: 191
Първото  си  дете  / дъщеричката/ родих  4 дни  след термин  ,  а  сина  си  родих  преди  термин . 

# 84
  • Варна
  • Мнения: 21
И двете ми деца - момче и момиче - нормално раждане - точно по 1 ден след термин.

# 85
  • Мнения: 137
Точно на термина,нормално раждане.Събудих се в 3 и 30 сутринта,в 4 и 30 бях в болницата,в 5 и 30 вече бях родила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт