Избор на климатик

  • 245 475
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 583
Благодаря, ще поразгледам по-късно допълнително да видя какво представлява климатика /дадните да видя Simple Smile/

# 61
  • Мнения: 876
Здравейте! Предстои ни слагане на климатик и сме се спрели май на този модел Fujitsu ASYG 12 LE инвертор:

http://satex.bg/bg/product-view/101.html

Става въпрос за помещение от 25 квадрата - хол и кухня. Някой ползвал ли го е? Икономичен ли е? Охлажда/затопля ли добре? Embarassed

# 62
  • Мнения: 1 416
Ние също се замисляме за климатик.
Ще се върна назад да прочета какво е писано, както и в други теми, но ще съм благодарна да ми отговорите на няколко въпроса Simple Smile
Ще може ли да се отопляваме нормално с климатик и има ли смисъл въобще да слагаме? Да не се окаже, че не може да се стопля цялата къща и реално няма смисъл. Къщата е малка, около 30-40 квадрата, но има чупки, т.е. не е едно помещение. Целта ни е с климатика да стопляме абсолютно цялата - хол, спалня, кухня и баня, без да е нужно пускане на допълнително отопление. До сега сме се топлили с духаща печка и се стопля цялата къща, но сметките са много високи,а сега и с новите цени на тока се замисляме за климатик.
Къщата няма външна изолация. Дограмата е добра.
Целта ни е да стават около 21-22 градуса с климатика.
За София става въпрос, за Бояна, където зимите са много студени и тежки, а ако има още зими като миналата направо не знам!
Климатика ще се ползва само за отопление, не ни трябва да се охлаждаме.
Та, според вас, има ли смисъл въобще да слагаме климатик и какъв ?

# 63
  • Мнения: 12
От климатик винаги има смисъл, особено при тея жеги сега е много необходимо. Дори в по-хладните квартали на София пак се вдигат 30 градуса в помещението, така, че ако можеш и искаш да си го позволиш - давай ! Скоро препоръчах един Шарп на приятелка, която е много доволна от него и съм чувала и чела по форуми, че дайкин и шарп са най-ндеждни като марки. Това не е реклама, а чисто и просто съвет  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 158
Аз вече реших да си закупим този http://mmc.bg/bg/new_products.php?id=97. Пише, че предния панел се нагрява на принципа на конвектор. Но за съжаление няма никакви коментари за този модел в нет-а. Моля ако някой има опит, да сподели.

# 65
  • Мнения: 12
Аз вече реших да си закупим този http://mmc.bg/bg/new_products.php?id=97. Пише, че предния панел се нагрява на принципа на конвектор. Но за съжаление няма никакви коментари за този модел в нет-а. Моля ако някой има опит, да сподели.

Аз лично нямам наблюдения точно за този, но това, което съм чувала е, че Дайкин са добри Simple Smileмисля, че и по-нагоре беше споменато в темата ...можеш да се разровиш по форуми в нет-а, там има специални теми със сигурност за определената марка Wink  Peace

# 66
  • Мнения: 642
[Мимито, този е добър, но е доста скъп за 9-ка. На тази цена можете да намерите Toshiba  или нещо друго японско. Ако все пак вземете Панасоник гледайте да не е китайски (в Техномаркет продават и китайски и малайзийски).
[/quote]

Това е малайзийски Панасоник. Погледни му параметрите. Показателите за като за 12-ка. Не съжаляваме за нито една стотинка, дадена за него. Както казах по-горе, използваме го за всекидневна от 14 кв. м. Но определено е подходящ за по-голямо помещение. Има Econavi  и йонизация. В режим на отопление , при пускане на  Econavi , работи на много икономичен режим. Скоро ще се наложи да сменим 18-годишен Mitsubishi, купувано 2-ра употреба. Сигурно ще вземем още един такъв Панасоник. Мисля, че е добро решение и отношение цена-качество. След изминалата зима и сметки от 370-400 лв. вече не правя компромис с енергийния клас. А тази машинка е определено икономична.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 22

Другият ни вариант е ето този Самсунг http://www.technomarket.bg/products/09118760/samsung-aqv-12pwc, но малко ме притеснява отоплението за което е дадено от -10 градуса до +24.

В никакъв случай.
Самсунг много дрънчат. И това е от начина на захват на перката във външното им тяло. И дават доста дефекти...

Мерси много Шани.   bouquet

А би ли споделила за нашите нужди какво е твоето предложение на климатик. По-долу ще копирам отново данните за стаята.


Помещението в което бихме искали да го монтираме е хол с кухненски бокс с размери 6м х 3.60м х 2.5м.
Климатика бихме искали да го ползваме както за охлаждане, така и за отопление през зимата. Температурата която очакваме е около 22 градуса.
Имаме изолация, Алуминиева дограма, по точно цяла стъклена стена с алуминиева дограма с размери 4м х 2.5 м, изложението е запад.

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Graziela, аз се съгласих с теб за Дженерал-а, който си бяхте избрали.
И коментирах какво може да очакваш, ако отваряш вратите.
В момента излизат новите модели за 2012г. на консорциума. Виж ги и тях... Grinning

Виж също и Panasonic E12NKE(ot 2012г. е моделът).
Мисля, че и 9-ката ще ви върши работа.

 Коти, понеже е много скъпа машината, не се харчи често и съответно няма кой да сподели как е... Но по техн. показатели е мноооооооого добър, смело купувай.  Grinning

Zlatence, сега излизат моделите за 2012г. Виж ги и тях, както посъветвах Грациела.

# 69
  • Мнения: 12
Аз мога да добавя, че Панасоник да добра инвестиция по мои наблюдения и никой няма да сбърка, ако се възползва от тях. но не и Самсунг....в никакъв случай тях  #Crazy

# 70
  • Мнения: 12
Да поясня за тези, които ще се зачудят защо го казвам- ползвах Самсунга 1на година, след което отиде всичко на кино...започна да бучи, бръмчи, накрая се развали тотално Simple Smile

# 71
  • Мнения: 87
Здравейте! Предстои ни слагане на климатик и сме се спрели май на този модел Fujitsu ASYG 12 LE инвертор:

http://satex.bg/bg/product-view/101.html

Става въпрос за помещение от 25 квадрата - хол и кухня. Някой ползвал ли го е? Икономичен ли е? Охлажда/затопля ли добре? Embarassed

И аз съм се спряла на Fujitsu 12-ка инверторен  Peace Много  ми допаднаха ниските децибели, макар че и една Мидея имам тук и е много тиха  newsm78 Fujitsu се водят една от топ 5 марки за климатик. Познат ни го препоръча, с климатици се занимава и съм склонна да му вярвам  Peace

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
AQUА, без предварителен оглед не може да се каже, какво може и какво не климатичната техника във Вашия дом.

# 73
  • Мнения: 12
Здравейте! Предстои ни слагане на климатик и сме се спрели май на този модел Fujitsu ASYG 12 LE инвертор:

http://satex.bg/bg/product-view/101.html

Става въпрос за помещение от 25 квадрата - хол и кухня. Някой ползвал ли го е? Икономичен ли е? Охлажда/затопля ли добре? Embarassed

И аз съм се спряла на Fujitsu 12-ка инверторен  Peace Много  ми допаднаха ниските децибели, макар че и една Мидея имам тук и е много тиха  newsm78 Fujitsu се водят една от топ 5 марки за климатик. Познат ни го препоръча, с климатици се занимава и съм склонна да му вярвам  Peace


Абсолютно не може да се каже само по тея данни, важно е и колко кубика е помещението. Мен това, като ми го казаха, стоях като гръмната - казах си, стигаааа деее, чаак пък толкова...но, да...все пак е сериозна инвестиция. За мен климатикът от линка е добър на първо прочитане, защото самата марка е здрава. Все пак препоръчвам консултация с фирма за климатици или отделен специалист.   bouquet

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте! Предстои ни слагане на климатик и сме се спрели май на този модел Fujitsu ASYG 12 LE инвертор:

http://satex.bg/bg/product-view/101.html

Става въпрос за помещение от 25 квадрата - хол и кухня. Някой ползвал ли го е? Икономичен ли е? Охлажда/затопля ли добре? Embarassed

И аз съм се спряла на Fujitsu 12-ка инверторен  Peace Много  ми допаднаха ниските децибели, макар че и една Мидея имам тук и е много тиха  newsm78 Fujitsu се водят една от топ 5 марки за климатик. Познат ни го препоръча, с климатици се занимава и съм склонна да му вярвам  Peace


Абсолютно не може да се каже само по тея данни, важно е и колко кубика е помещението. Мен това, като ми го казаха, стоях като гръмната - казах си, стигаааа деее, чаак пък толкова...но, да...все пак е сериозна инвестиция. За мен климатикът от линка е добър на първо прочитане, защото самата марка е здрава. Все пак препоръчвам консултация с фирма за климатици или отделен специалист.   bouquet

Не е ли най-добре да се вземе един DAIKIN 12-ка ? Цената е сходна но си мисля, че разликата между тях е както между BMW и Мерцедес: http://chernevclima.bg/product/205/klimatik-invertoren-daikin-ftx35j.html

Общи условия

Активация на акаунт