ЕВРОВИЗИЯ 2012 - Final

  • 26 427
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 577
Разочарована съм от избора ...
Лично мое мнение е, че най-качествената песен с най-доброто сценично присъствие и изпълнение, беше песента на Сърбия.
Останалите две в тройката са 100 процента шоу.
Ядосах се много, че нашата песен отпадна, обаче, като гледах какво остана на финала, си дадох ясна сметка защо отпаднахме.
Причините са няколко:
1. Не предлагаме ПАКЕТ на публиката - ясен, разпознаваем. Всички печеливши/ или поне стигащи до финал/ до сега са предлагали всичко в пакет - добра сценография, добра песен, добра визия, добър /специфичен/ глас. Например забележете Гърция защо са винаги на финал и все напред - имат печеливша формула - красива певица, добра и лесно запомняща се песен с ярък припев, добра сценография и режисура.
2. Представянето трябва да има ясна концепция и да се работи в екип/ стилисти, гримьори, фризьори, комп. специалисти, сценографи, хореограф, PR/. Самата стилистка на Софи сподели, че тоалетът е направен от преди два месеца и че не се работи в екип, защото  като се възмущавах и писах , че няма концепция и че трябва да има екипност, тя ми отговори, че съм в огромна заблуда, относно работата по проект Евровизия.
Трябва да се разбере, че това е проект, представящ БГ, а не някоя фирма или продуцент.
3. Добър ПР / беше нелогично Софи да гостува в Гърция, като Гърция не беше в нашия полуфинал...
4. Крайно време е БНТ, ако иска да продължи да работи в посока Евровизия, да смени тотално регламента. С парите може да се финансират три добри песни и едната да бъде изпратена, а не куцо, кьораво, сакато да се явява на конкурса и да няма хал хабер що е там, просто участваха повечето на българския кастинг  за малко безплатна рекламка... Не съм чула някой да гледа тези предавания по БНТ  за избора на песен. Излишно хвърлени пари на вятъра...
 Не съм убедена,  че ако се работи само с чужди екипи нещата ще са сто процента успешни, но вече имаме един успешен продукт и рамка - Елица и Стунджи. Аз като гледам има държави/ близнаците, Желко и мн. др/ , които си изпращат едни и същи успешни изпълнители години наред и са все с добро класиране, не виждам защо трябва да се правят експерименти.

Руските баби спечелиха , защото са атрактивни и няма как да ги пропуснеш в навалица, пеят , не пеят, кой ти ги слуша, това също е успешна формула, впрочем такава е и формулата на онези скачащи златни близнаци, дето няма как да не запомниш Mr. Green

# 691
  • Мнения: 52
...........................

Руските баби спечелиха , защото са атрактивни и няма как да ги пропуснеш в навалица, пеят , не пеят, кой ти ги слуша, това също е успешна формула, впрочем такава е и формулата на онези скачащи златни близнаци, дето няма как да не запомниш Mr. Green


Значи не съм в грешка като одобрих изпращането догодина на Деян Неделчев преди няколко дни......атрактивен е и има глас.....

# 692
  • София
  • Мнения: 7 212
Този път събитието беше доста интересно откъм политическата си страна.
Ето нещо, което поне аз не знаех:

Събитието бе преди всичко витрина за президента Илхам Алиев, който наследи баща си Гейдар Алиев през 2003 г. Съпругата му Мехрибан Алиева ръководи организационния комитет на спектакъла, а зет му Емин Агаларов пя по време на шоуто. Американското радио RFE/RL съобщи за конфликт на интереси между фамилията Алиеви и компания, участвала в строителството на Кристалния дворец.

От друга страна чак сега разбрах, че Лорийн си е всъщност мароканка.

# 693
  • Мнения: 262
.... Аз не слушам чалга, ...и не гледам турски сериали. Смятам се за широко скроен човек и с отворен мироглед.
П.С. На мен лично водещата ни, сравнена с останалите ми беше добре.
Защо трябва филмовото изкуство на една държава да се пренебрегва и да се поставя редом с чалгата? Смея да твърдя, че в турските сериали има силно присъствие на качествена музика ( етноритмите им не се срещат често).
Нашата обявяваща не ми хареса с кокетирането пред камерата: „ И 12 т. – на кого мислите че ги даваме! Пауза. Сърбия”.  Човек ще си помисли, че ние (БГ) сме много важни в оценяването.

# 694
  • Мнения: 3
Разочарована съм от избора ...
Лично мое мнение е, че най-качествената песен с най-доброто сценично присъствие и изпълнение, беше песента на Сърбия.
Останалите две в тройката са 100 процента шоу.
Ядосах се много, че нашата песен отпадна, обаче, като гледах какво остана на финала, си дадох ясна сметка защо отпаднахме.
Причините са няколко:
1. Не предлагаме ПАКЕТ на публиката - ясен, разпознаваем. Всички печеливши/ или поне стигащи до финал/ до сега са предлагали всичко в пакет - добра сценография, добра песен, добра визия, добър /специфичен/ глас. Например забележете Гърция защо са винаги на финал и все напред - имат печеливша формула - красива певица, добра и лесно запомняща се песен с ярък припев, добра сценография и режисура.
2. Представянето трябва да има ясна концепция и да се работи в екип/ стилисти, гримьори, фризьори, комп. специалисти, сценографи, хореограф, PR/. Самата стилистка на Софи сподели, че тоалетът е направен от преди два месеца и че не се работи в екип, защото  като се възмущавах и писах , че няма концепция и че трябва да има екипност, тя ми отговори, че съм в огромна заблуда, относно работата по проект Евровизия.
Трябва да се разбере, че това е проект, представящ БГ, а не някоя фирма или продуцент.
3. Добър ПР / беше нелогично Софи да гостува в Гърция, като Гърция не беше в нашия полуфинал...
4. Крайно време е БНТ, ако иска да продължи да работи в посока Евровизия, да смени тотално регламента. С парите може да се финансират три добри песни и едната да бъде изпратена, а не куцо, кьораво, сакато да се явява на конкурса и да няма хал хабер що е там, просто участваха повечето на българския кастинг  за малко безплатна рекламка... Не съм чула някой да гледа тези предавания по БНТ  за избора на песен. Излишно хвърлени пари на вятъра...
 Не съм убедена,  че ако се работи само с чужди екипи нещата ще са сто процента успешни, но вече имаме един успешен продукт и рамка - Елица и Стунджи. Аз като гледам има държави/ близнаците, Желко и мн. др/ , които си изпращат едни и същи успешни изпълнители години наред и са все с добро класиране, не виждам защо трябва да се правят експерименти.

Руските баби спечелиха , защото са атрактивни и няма как да ги пропуснеш в навалица, пеят , не пеят, кой ти ги слуша, това също е успешна формула, впрочем такава е и формулата на онези скачащи златни близнаци, дето няма как да не запомниш Mr. Green


Аз мога да говоря основно за PR-a. За гостуването в Гърция, стана заради много добрите ни контакти с местната телевизия и техните фенски клубове, които помогнаха да се организира всичко. Не бяха в нашия полуфинал, но цената на престоя е практическа нулева и беше решено все пак Софи да отиде. Посещението в Белгия беше по политическа линия и там не го коментираме. Холандия за мен беше излишна дестинация, защото този концерт се състоеше от над 20 изпълнители и всичко се размива.
Единственото успешно посещение беше това в Турция, но самата песен и по-специално думичката "Seviyorum seni" там свършиха основната работа. Всички знаем, че турците много се впечатляват от такива жестове. Разбира се, едва ли щяхме да спечелим 10 точки ако Софи не беше отишла и не беше обиколила де що има телевизия и радио.
Големите липсващи в дестинациите, връщайки времето назад и анализирайки ситуацията бяха Малта и Португалия. Вторите статистически имат склонност да ни дават нелоши точки през години и беше хубаво да направим там нещо. Същото важи и за Малта. Работата е, че не всичко зависеше и от нас и затова се създава този ефект, че всичко е разпокъсано.
Другото, което систематизирах като изводи, че тези обиколки насам натам, всъщност са...напълно излишни. Хубаво, посещаваме разни медии, говорят за нас ден-два и после? До Евровизия имаше месец и половина, колко от хората ще са си спомняли, че нашият представител въобще е бил там. Единствено за Турция имаше смисъл и то заради голямата истерия, която създадоха техните медии покрай нашата песен. А тя от своя страна знаем на какво се дължи.
Истината е, че в съвременната Евровизия PR кампанията се провежда основно в интернет, социалните мрежи и youtube, където държавите се стремят да съберат колкото се може повече аудитория и да намерят колкото се може повече фенове.
Догодина трябва да се съсредоточим в интернет. Тази година направихме някои неща в тази насока, ама трябва още, още доста.
Колкото до изводът ви за националната ни селекция, такова е и моето мнение към момента и като гледам май ще успее да се наложи и като решение Wink

# 695
  • Мнения: 2 577
да, трябва да отбележа, че тази година за първи път се направиха нелоши опити да се популяризира песента в интернет.
 Всички пари и посещения са напълно излишни, като може съвсем по-евтино да се наблегне на интернет представянето на песента.
Сякаш някой помни кои пяха на нашия финал от чуждите песни..
Фен страницата на Софи Маринова във ФБ беше много, много полезна и набра скорост, макар да направиха една голяма грешка накрая - изтриха много голяма част от постовете, които критикуваха облеклото на Софи и липсата на сценография. Лошо впечатление направиха и постовете на стилистката на Софи, които откровено се караше с феновете... Всичко, естествено, бе изтрито,...
Трябва много повече, но това е едно добро начало!
Да, силно се надявам да не ни мъчат от БНТ с безполезни предавания за хора, които просто искат да добият популярност или да напомнят за себе си. Wink Тези предавания са ми в Топ 5 на най-безмислено предаване.
А, и още нещо много ВАЖНО! Махнете Драго Naughty

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 20:29 от Даскалица Кукундрелова

# 696
  • Мнения: 262
....Ако сравним пеенето на великобританеца с това на бабките - разлика оттук до небето... но ето, че бабките са в челната позиция. И аз не разбирам - снощи за тях се гласуваше от съжаление или защото са забавни и подскачат. Но който иска да гледа нещо забавно... има цирк за тая работа, а щом всички тръбят, че това е песенен конкурс, е време да гласуват като на такъв, а не да дават точки на съседите си, въпреки че песните им не струват.
ят нещо, иначе как ще получават точки...

Peace  Едни са дали точки за забавление, други са дали точки за държавата Русия.
Русия има:  12 т. от Беларус
10 т.: от Италия, Сан Марино,  Латвия, Украйна, Азербайджан,
8 т.: от Испания, Финландия,  Естония, Белгия, Португалия, Норвегия, Дания

# 697
  • Мнения: 505
Евровизия, значи ли това че ще съберете екип професионалисти, които да работят с избрания изпълнител?
Аз съжалявам че съм пропуснала фен страницата във ФБ, с удоволствие бих коментирала и там.

# 698
  • Мнения: 3
Евровизия, значи ли това че ще съберете екип професионалисти, които да работят с избрания изпълнител?
Аз съжалявам че съм пропуснала фен страницата във ФБ, с удоволствие бих коментирала и там.

Още е малко рано за това, защото  засега е просто една идея. Иначе, да такава е идеята, но до нейното официализиране има още време и път.  Като начало обаче сме подготвили от следващия месец едно допитване до европейските фенове, касаещо впечатленията им от нашите участия досега.

# 699
  • Мнения: 330
А, и още нещо много ВАЖНО! Махнете Драго Naughty
Peace Крайно време е.

# 700
  • Мнения: 2 577

Аз съжалявам че съм пропуснала фен страницата във ФБ, с удоволствие бих коментирала и там.

да, имаше фен страница и пускаха актуална информация  от Баку постоянно и ежечасно.
 Дори докато чакаха класирането за финала в нюзрума пишеха. Беше интересно.

# 701
  • Мнения: 262
Този път събитието беше доста интересно откъм политическата си страна.
Ето нещо, което поне аз не знаех:

Събитието бе преди всичко витрина за президента Илхам Алиев, който наследи баща си Гейдар Алиев през 2003 г. Съпругата му Мехрибан Алиева ръководи организационния комитет на спектакъла, а зет му Емин Агаларов пя по време на шоуто. Американското радио RFE/RL съобщи за конфликт на интереси между фамилията Алиеви и компания, участвала в строителството на Кристалния дворец.
Аз тъкмо се чудех кой е този - http://www.youtube.com/watch?v=f9YiEoneTEE&feature=related - определено ме впечатли

# 702
  • Мнения: 3

Аз съжалявам че съм пропуснала фен страницата във ФБ, с удоволствие бих коментирала и там.

да, имаше фен страница и пускаха актуална информация  от Баку постоянно и ежечасно.
 Дори докато чакаха класирането за финала в нюзрума пишеха. Беше интересно.

Tо още си я има: http://www.facebook.com/Sofi.Marinova.Official
Можете да видите много снмики и видео от цялата ни кампания:

http://www.youtube.com/user/SofiMarinovaTV
Тук пък има доста видео.

# 703
  • София
  • Мнения: 15 287
А отстраняванеот на Драго с какво ще спомогне за по-доброто ни представяне на международния конкурс и печеленето на повече гласове?

# 704
  • Мнения: 505
Tо още си я има: http://www.facebook.com/Sofi.Marinova.Official
Можете да видите много снмики и видео от цялата ни кампания:

http://www.youtube.com/user/SofiMarinovaTV
Тук пък има доста видео.
Разбрах защо не съм я намерила. Аз търсих нещо като България в Евровизия. Не Софи Маринова Офишъл. Не бих се... записала там.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт