Цитросепт - отровен?

  • 58 620
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 46
         Забравих да спомена и пълното си недоверие към новорегистрирани потребители, които явно лобират за едната страна в спора. 

Понеже съм още на линия,  исках само да кажа, че броячът изобщо не е точен. Пишем тука и аз, и мъжът ми, когато имаме какво да кажем по различни места, но броя на коментарите си седи на 2 от самото начало.

# 91
  • Мнения: 2 931
Нямах предвид теб и не гледам брояча, който си е съвсем точен според правилата на форума. 

# 92
  • София
  • Мнения: 276

Добре. Сега сериозно. Полската фирма сега страда не по-малко от самия Д-р. Христов. Защо ще поръчва такъв куц репортаж, в който 100 пъти се каза името и на техния продукт... Те не се оневиниха там по никакъв начин.
Ахчиева никак не ги обслужва добре, ако й е поръчано.

# 93
  • Мнения: 25 891
Да няма трети играч на пазара? Голям майтап!  Laughing

# 94
  • Мнения: 1 336
Сега е на 3 г. и половина - първият път когато и дадох цитросепт беше 1 лъжичка концентрат и тя го повърна, после прочетох че се дава разтворен във вода или сок и и го разтварях , но с малко течност - за да може да го изпие наведнъж. От около 20 дена не и давам но се оплаква че я боли коремчето и все иска да полегне (сега си обяснявам че може да и се вие свят). Ако някое медицинско лице чете форума може ли да каже симптомите сами ли ще отшумят или се налага някакво личение?
По-нагоре пишеш, че си давала сиропчето Цитросепт Джуниър, а то се дава неразредено. Него ли си давала или капките? Аз съм в сходна ситуация, единственото, което ме успокоява е, че са изследвани капките, а не детския сироп. Надявам се в детския сироп да е в по-малко количество вредното вещество. Иначе не ми се вярва след 20 дена да показва такива симптоми, макар че точно това предизвиквало - повръщане и диария. Интересното беше, че на листовката пишеше, че по-големи количества действат слабително.
Като цяло ми се струва, че д-р Христов е голям мошеник и въобще не е ясно къде и как са ги бъркали въпросните капки и сиропи, но сиропът наистина изглеждаше фалшив, не знам как не се усъмних и дадох на детето си 3 шишета  Embarassed Но може ли човек да проверява всичко? Хартията на кутията изглеждаше като извадена на принтер, не знам как не се усъмних  ooooh!
Иначе най-странното е, че действаше, може би и затова продължих да го купувам. Детето ми по принцип не боледува много, но пролетта влезе в някаква серия, изкара 3 боледувания едно след друго и реших да го "подсиля". Изглежда е действал дезинфектанта, а не прословутите семки.
При моето дете не е имало повръщане, гадене или диария.

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Малковероятно е човек да се усъмни, защото го купува от аптека, а не от битака. Както се видя от репортажа, аптеките зареждат от големите фармацевтични търговци, а не от амбулатен такъв.

# 96
  • Мнения: 25 891
yani_cat, спри се, де. Не четеш ли какво се пише в собствената ти тема?  Rolling Eyes

Аз предлагам да залагаме кой може да е третият играч. Бегло допитване до Гугъл изкара същия продукт и под други марки: Vivasan, Биоцитрин, Citricidal, Life Seed и мн. др.
Аз имам фаворит, но ще го запазя в тайна, защото може да греша и фирмата да няма нищо общо с цялата тази простотия.

# 97
  • Мнения: 19 368
По повод излъченото разследване на БНТ за наличието на отровната съставка Benzethonium Chloride в произвежданите в България продукти Цитросепт ЕООД и Цитрогард ЕООД, бихме искали да ви информираме, че разследваните в предаването продукти нямат нищо общо с оригиналния Цитросепт, произвеждан от Цинтамани Полша.

Цинтамани Полша, като собственик на търговската марка Цитросепт е единствената компания, която има право легално да използва наименованието „Цитросепт” в България .
От края на май 2012 година на пазара се разпространява оригиналният биосертифициран екстракт Цитросепт Органик – изцяло за вътрешна употреба, без наличие на каквито и да е опасни съставки.
Цитросепт Органик се произвежда в Германия и разполага с всички необходими анализи на състава, доказващи липсата на вредни вещества, включително Бензетониум хлорид (вж. приложения анализ, изготвен от лаборатория Eurofins Steins Laboratorium - http://citrosept.bg/certificates/ ).
Разследваните в предаването продукти нямат нищо общо с оригиналния Цитросепт, произвеждан от Цинтамани Полша.
Цинтамани Полша подкрепя категорично действията на властите в България по повод открития в хранителните добавки разпространявани под името Цитрогард ЕООД и Цитросепт ЕООД токсин Benzethonium Chloride.
Цинтамани Полша от месеци е в процес на юридически процедури срещу лицата, които неправомерно използват името Цитросепт и по този начин уронват престижа на оригиналния продукт Цитросепт, който е резултат от усилена работа, години изследователска дейност, стриктно зачитане на правните норми и повишено внимание към здравето на хората. Това се отнася, както за Цитросепт Органик, така и за останалите продукти под марката Цитросепт, произведени от Цинтамани Полша - Цитросепт, Цитросепт Джуниър, Цитросепт Актив.
Надяваме се разследването на предаванието „Открито” по БНТ, довело до спиране на опасните продукти от пазара, да доведе до обещаните от министър Мирослав Найденов промени в закона, които да дадат на потребителите повече сигурност, когато се грижат за своето здраве и здравето на семействата си.

CINTAMANI Полша
Честно бясна съм и никога, ама никога повече няма да купя НИКАКЪВ Цитросепт.
Този Цитросепт Органик се появи съвсем наскоро на пазара. 2010 и 2011година се продаваше само зеления Цитросепт, на чиято опаковка се мъдри ЦИНТАМАНИ ПОЛША, но дистрибутор е ямболската фирма. За мен Цинтамани Полша са също едни МОШЕНИЦИ, защото не са информирали обществеността и съответните органи, че техен дистрибутор използва гГОДИНИ наред името им, както и вредни съставки.


Цитат
Към тези, които поставят въпроса за опаковките – трудно е да се установи кога оригиналният продукт е бил заменен. Това, което със сигурност се знае е, че екстрактът на Cintamani се произвежда  в Германия. Никога не е бил произвеждан във Великобритания. Cintamani Норвегия не съществува от 2006 година. За това, кога оригиналният продукт е бил заменен с друг, може би е редно да се обръщате към д-р Христов. Той така услужливо е оставил своите контакти в листовките на продуктите си, както и по доста форуми.
От Цинтамани трябва да са били много наивни, щом цели 6 години не са разбрали, че дистрибуторът им ги мами.
Не е сериозна работа това.
Да се надяваме, че господата от Цинтамани ще кажат официално кой е партидния номер на последния прозведен от тях читав цитроспет в зелена опаковка.

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 23:07 от Soleil*

# 98
  • Мнения: 576

Попаднах на много объркваща информация от доклад на Българската агенция по безопасност на храните от юни 2011 г.,
ТУК
В него се изреждат разни нередности с хранителни продукти и на 3-та страница пише:

Диетични храни, хранителни добавки и обогатени храни - 10 нарушения: два (2)
случая на неразрешени съставки в хранителни добавки от САЩ и Великобритания;
нарушени органолептични качества във високоенергиен медицински хранителен
продукт от Холандия; калай, никел и ванадий в хранителна добавка от САЩ;
октопамин хидрохлорид в хранителна добавка от САЩ; неразрешен генно-
модифициран протеинов концентрат от пълнозърнест кафяв ориз от Китай;
бензетониев хлорид в екстракт от семена на грейпфрут от Полша; следи от сусам и
фъстъци в диетична храна от Швеция. Зърнени и хлебни продукти - 7 нарушения


... Последно излиза, че и полският продукт съдържа това.


# 99
  • Мнения: 379
Цитросепт ме е спасявал от антибиотик на няколко пъти. Лекарите ми изписват антибиотика, аз вместо него взимам цитросепт и след няколко дни на контролния преглед те ми казват "Браво избрали сме правилния антибиотик!". Надявам се това тук да не е вярно,защото аз съм много доволна от продукта.

# 100
  • София
  • Мнения: 5 884
Интересен доклад, че и официален. Ама що ли не си спомням преди година да са спирали Цитросепт от продажба? Thinking

# 101
  • Мнения: 2 931
Интересен доклад, че и официален. Ама що ли не си спомням преди година да са спирали Цитросепт от продажба? Thinking

Ти не разбираш! При това изследване от АХ случайно са попаднали на фалшивия продукт!  Mr. Green

# 102
  • Варна
  • Мнения: 18 129
Интересен доклад, че и официален. Ама що ли не си спомням преди година да са спирали Цитросепт от продажба? Thinking

Ти не разбираш! При това изследване от АХ случайно са попаднали на фалшивия продукт!  Mr. Green


А не е ли това основание за проверка на всичко, в което продукта се съдържа? Или АХ си прави изследвания, архивира си ги да си ги гледка... ooooh!
Кипи безсмислен труд.

# 103
  • София
  • Мнения: 5 884
Хексе, не съм напълно сигурна дали те разбах, но и за мен би било интередсно да науча изобщо съдържат ли екстракт от семена на грейпфрут тия добавки. Flutter


Иначе от този документ разбрах, че въпросният консервант е бил забранен за употреба в ЕС дори в козметични продукти още 1992, камо ли за хранителни. А оттук става ясно, че впоследствие отново е разрешен, но само за измиващи продукти, демек при кратковременен контакт с кожата нямало проблеми. Tired

Последна редакция: сб, 14 юли 2012, 10:09 от Елица

# 104
  • Варна
  • Мнения: 18 129
Възмущавам се от това, че след установените нередности, те биват само записани, а не последват никакви действия. Tired

Общи условия

Активация на акаунт