Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 830
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ми, щото съм една такава... наскоро до Рилски езера и Ястребец лифтовете доста от живота ми скъсиха... та се замислям за Пиер Лоти, дали да не се кача пешком. Тя статистиката е показателна, обаче...
И в тая връзка... виждам, че лифт има и в парк Maçka... не заради него, а защото е най-близо до нашия маршрут, кажете, заслужава ли си посещението.

# 286
  • София
  • Мнения: 13 142
И мен ме е страх от самолети, но търпя. Мъжът ми се кефи до мен, а аз стискам зъби.  Laughing  На всичкото отгоре миналия месец като тръгнахме от София в жегата така се клатеше и тресеше ... А той взел да разправя кой самолет защо е катастрофирал.  ooooh!

beljata, Пиер Лоти не е чак толкова на високо. Може да се качиш пеша. Все пак лифтът е с големи кабинки и изглежда приятен. Предполагм, че има и хубава гледка от него. Ние бяхме с колата и пропуснахме тази възможност  Sad.

Хелънче, поглеждай в сайта на Райън еър. Често има евтини билети от Пловдив до Милано.

# 287
  • Мнения: 539
Ми, щото съм една такава... наскоро до Рилски езера и Ястребец лифтовете доста от живота ми скъсиха... та се замислям за Пиер Лоти, дали да не се кача пешком. Тя статистиката е показателна, обаче...
Лифта до Пиер Лоти е кабинков.Той стой на едно место при качване и слизане.Моето мнение че може да го ползватепри изкачване а ако искате на връщане да слезете през гробището.

# 288
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Беличке, той самолета е бая по-сигурен от лифта  Wink Все едно си в автобуса ама през прозорците има облаци  Peace

Танче, Раян не летят от Пловдив до Милано от миналата есен  Cry

Хелънче, кажи ми тавана който можеш да платиш по дестинациите (може и на лични) и ще ти докладвам като изскочи нещо  Hug

# 289
  • Варна
  • Мнения: 4 221
И на Ястребец е кабинков. Разликата е, че кабинките са доста допотопни. Качването ми е най-малкия проблем, всъщност на седалковия това е тръпката... проблемът е после и за моя изненада, неприятното усещане не бе намалено от наличието на "стени" Embarassed Вероятно ще се прежаля, за да не ме поднася мъжът ми, а и за да си пожаля краката.
Беличке, той самолета е бая по-сигурен от лифта  Wink
Шебече, ти сега друга работа нямаше ли?  ooooh!

# 290
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Имам - да те придумам да се качиш на самолет  Heart Eyes
Можеш да седнеш и до пътеката и да не виждаш колко е високо.
Мен от лифта ще ме е страх, ама ще се кача като трябва. Сега гледах можело да се качиш на върха на кулата в Пиза и наклона се усещал много - дланите ми се изпотиха  Tired

# 291
  • Мнения: 469
А някой има ли идея какво се случи с Пегасус?

# 292
  • Добруджа
  • Мнения: 216
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5012051

Феновете на Истанбул от Пловдив ще имат шанса да пристигат бързо в любимия град.  Peace

# 293
  • Мнения: 972
Да се изкажа и аз за лифтовете!
Нали имам панически страх от високо и все съм си мислила,че никаго няма да се кача на лифт.Да ама не! В Дубровник се качвахме до някакъв хълм,сега не си спомням името му.И там качването е с кабинков лифт.Ами дори застанах най-отпред ,че да мога и да снимам и никак не беше страшно!Може би,защото е затворено пространоството .
А може би пък започвам да преодолявам постепенно фобията си.Щом и на виенското колело в Пратера се качих! Mr. Green

Между другото,някой беше показвал тук снимки от женската джамия.дали можете да ми ги покажете пак,плийз!  bouquet

# 294
  • София
  • Мнения: 13 142
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5012051

Феновете на Истанбул от Пловдив ще имат шанса да пристигат бързо в любимия град.  Peace

Дано тази авиокомпания има повече успех от Райън еър и редовната линия стане наистина редовна. Ние си купихме билети до Барселона с Райън, организирахме всичко и малко преди датата счетоха, че дестинацията не им е изгодна и я отмениха. Върнаха ни парите, но Барселона остана някъде далеч. До Милано просъществува за малко, но ето, че от есента и те са закрити. С Франкфурт май положението е почти същото. Sad  Не съм оптимистка. Колкото и да е нискотарифна цената, пак автобусите ще са по-евтини, а багажът в тях е неограничен. Не виждам, че и пътниците от Кърджали ще ходят до Пловдив  Grinning. От изброените бъдещи клиенти, само за турците, идващи в казината ще е наистина добър вариант и то ако им осигурят транспорт до хотела. Винаги съм се питала, ако няма кой да те изпрати и посрещне, как се стига до летището в Крумово? По едно време се заговори за автобусна линия, но дали я пуснаха?

Сиссс, ето . Обаче Сладка хапка има пътепис с доста повече снимки, включително и от шадравана пред джамията (при нас беше в ремонт). Ако можеш го намери. Беше слагала линк някъде в 1-2 тема, а и след като аз показах снимка, т.е. някъде края на април - началото на май месец тази година.

# 295
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Имаше автобус, ама го спряха  Laughing Това новия кмет, дето обеща да има рейс  #Cussing out
Има 3 варианта - такси, автобус или влак. Таксито беше към 20 лв мисля, автобуса за Асеновград спира на разклона и после млатиш пеша, влака спира на някакво село и после през полето пак млатиш пеша.  Joy

Скрит текст:
Е, Танче, то Жирона я кенсалираха заради разпри с летището, за това ние до Барса бяхме Плавдив-Бергамо-Реус. По 6 евро всеки, и гадната им такса от 6 евро за издаване на всеки билет та толкова...Реус е родния град на Гауди, на час и 10 минути с влака, 4 евро беше билета  Peace Влака минава през Тарагона (много ми хареса поне от влака) и после все по крайбрежието - от едната страна океана, от другата къщите с палмите  Crazy Ама много бързо се движеше и не ставаха снимките...

Иначе аз съм за полет до Истанбул - ще спести доста енергия от нощния преход, ама според мен ще летят до Сабиха  ooooh! Между другото вътрешните полети в Турция не са скъпи и то при нормални компании като Пегасус и Онур еър и то за далечни разстояния като Северен Кипър, Кушадасъ, Анталия и прочие  - за около 40-60 лири се намираха като търсех.  Ако и тука са подобни цените, щото е близко разстоянието ще се клюмаме до Пловдив пък от там ще летим  Mr. Green

Пегасус се отказаха, нямаха нужното затоварване.

И за капак, който го интересуваха разписанията до островите:

Идо - бързите катамарани
Петък
Kabatas/Büyükada
08:15 - 09:00
09:00 - 09:45
09:50 - 10:25
10:40 - 11:25
11:00 - 11:55
12:30 - 13:25
15:15 - 16:10
17:15 - 17:50
18:05 - 18:40
19:00 - 19:35
19:40 - 20:15
20:35 - 21:10


Бавните на Шехир Хатларъ - минаващи през вс острови:

http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/kabatas-kadikoy-adalar-369.html

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 13:55 от Шебек

# 296
  • Мнения: 4 571
Шебече, ако са по 60 лири самолетните билети всеки уикенд ще съм там! ура ура ура, хаха!
Искам и аз полети от Пловдив, супер много време ще се пести.

Скрит текст:
Относно бюджета ми до Италия - 500 лева, спане /за две или три нощувки/ и път. Вие кажете достатъчно ли са или не. Аз в Европа съм пътувала само организирано с автобус, и не съм много наясно с цените. Но пък съм гледала хотели в Милано и за две нощувки има добри цени. Хостели не съм гледала.

# 297
  • София
  • Мнения: 13 142
Имаше автобус, ама го спряха  Laughing Това новия кмет, дето обеща да има рейс  #Cussing out
Има 3 варианта - такси, автобус или влак. Таксито беше към 20 лв мисля, автобуса за Асеновград спира на разклона и после млатиш пеша, влака спира на някакво село и после през полето пак млатиш пеша.  Joy

Точно за същите варианти и аз се сещах  Wink. И искат да има желаещи да летят.  ooooh!.

Хелън, като прибавиш билета София- Пловдив, таксито до летището, после и транспорт Сабиха-Истанбул + ограничение в багажа (не са само килограмите, а и забранените гелове и течности в ръчния безплатен багаж) няма да си толкова ентусиазирана.

Дори и като време да го сметнем се получава страшно - 2 часа до Пловдив + 1/2 - 1 час до Крумово + 2 часа висене преди полет (в момента е такова изискването) + поне 1 час полет + 1,5- 2 часа трансфер от далечното летище до центъра.  Пак стана колкото пътя с автобус Wink.

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 13:53 от Тaня67

# 298
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Шебече, на мен сайта на ИДО ми дава това разписание само за работни дни. За събота и неделя дава само 7 курса, първият от които е в 10:45. Нали затова смятам в петък да ходим там, ако не се забави настаняването, и мисля варианти да деля с Азия, че в петък е уморително да минем всичко. Може би обърква календара, който започва с неделя и свършва със събота.

# 299
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
О, да - те са на другия календар започваш с неделя - за това се обърках. Да, и ние ходихме с пъривя в 10:45  Peace

Танче и това дето си написала е вярно, ама пък поне веднъж със самолет трябва да се иде  Mr. Green Пък и ние пътуваме само с ръчен багаж, така че не ни пречи. А и това са нормални компании и в цената на билета ще има включен и багаж освен ръчния, където може почти всичко да се пренася  Wink

Хелънче, то с тая таван няма да имаш никакви проблеми, ако се организираш овреме (2-3 месеца по-рано). Ще ти проверя после каква е хавата от днешна гледна точка и ще ти ги пратя, че сега ме чакат извън-офисни задачи и трябва да излитам.

Общи условия

Активация на акаунт