Интересни места в Европа за деца

  • 128 922
  • 754
  •   7
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 433
Благодаря ви дами Flowers Hibiscus
Предполагам че няма да е лудница и жега защото ще сме в началото на април и то през седмицата. Няма как да вземем рента кар, защото сме 6 човека (4 възрасни и две деца), но както е писала ioana_g има вариант с влак ( тепърва ще го проучвам).

# 541
  • Мнения: 1 103
По принцип има и големи коли Рент-а-кар-а,с три реда седалки,  и ако багажа ви е малко....

# 542
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
Аз си спомням, че ходихме с влак от Барселона, за един ден бяхме, преди към 10ина години. 😄 Лятото, голяма жега, почти нищо не си спомням, но беше готино.😄

# 543
  • Мнения: 2 244
Здравейте, банда пътешественици с деца! Обмислям различни идеи за почивка и пътувания догодина с децата. Едното е доста амбициозно, и не знам дали ще намерим смелост да го осъществим. Идеята е с кола да направим обиколка с преспивания от един до няколко дни  София -Белград - Виена - Инсбрук - Гарда - Кремона (при приятели) и обратно, може би с нощувка в Любляна (Загреб). Ще комбинираме културен туризъм със забавления за деца и природа. Как ви се струва? Твърде ли е амбициозно?

# 544
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Единствено алпийският преход не ми е ясен как точно става, другото ми е познато:). Ако разчетете добре междинните спирки и не ви натиска времето, нормален маршрут си е.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Здравейте, банда пътешественици с деца! Обмислям различни идеи за почивка и пътувания догодина с децата. Едното е доста амбициозно, и не знам дали ще намерим смелост да го осъществим. Идеята е с кола да направим обиколка с преспивания от един до няколко дни  София -Белград - Виена - Инсбрук - Гарда - Кремона (при приятели) и обратно, може би с нощувка в Любляна (Загреб). Ще комбинираме културен туризъм със забавления за деца и природа. Как ви се струва? Твърде ли е амбициозно?

     Това е съвсем нормален маршрут. През Алпите се минава през прохода Бренер. Там може да починете и да се поразтъпчете, има заведения и голям аутлет. Малко встрани от пътя е Мерано с прекрасните си градини. На мен ми хареса повече от Инсбрук и Болцано. Добре е да знаете, че до Тренто водещият език е немски и храната също е много близка до немската кухня.

# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Много зависи за колко време. Поне 2-3 седмици си трябват. Иначе маршрутът е супер.

# 547
  • Мнения: 1 103
И за мен си е ОК, просто трябва повечко време, за да не е на юруш.

# 548
  • София
  • Мнения: 88
В каталога на Лего (от Комсед) има ваучер за едно дете до 11 години за Леголенд. Валиден до 30.11.2020 г.
Айде .... засърбяха ме ръцете Simple Smile))))

# 549
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 212
Чудесен ви е маршрута, започнете да си го планирате отсега с почивки, нощувки, забавления и т.н. в зависимост от предпочитанията ви и няма да усетите пътя. През Алпите е невероятно красиво.

# 550
  • Мнения: 2 244
Благодаря за насърчението Simple Smile Мисля за ок. 2 седмици да бъде цялата обиколка. А през алпите помня, че от Гарда на север има магистрала, но не знам докъде е. Би било добре да я ползваме, вместо по-малки пътища с много завои.

# 551
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да използвам активността в темата за реклама на новоткрит аквапарк на закрито в рамките на Европа парк: https://www.europapark.de/en/rulantica/rulantica-new-indoor-water-world
Гледах за подобно съоръжение и някъде до полската граница, в Германия, може би някой вече има отзиви и от там.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Благодаря за насърчението Simple Smile Мисля за ок. 2 седмици да бъде цялата обиколка. А през алпите помня, че от Гарда на север има магистрала, но не знам докъде е. Би било добре да я ползваме, вместо по-малки пътища с много завои.
    Целият път си е магистрала, обаче пък какъв кеф е  да слезеш от нея точно в Алпите:blush: Естествено това не е за всеки, трябва си тренинг. Дори аз, която съм страстен почитател на планинските пътища, помня какъв страх брах веднъж на Сан Бернардино. Минавахме го в проливен дъжд с дете в колата.

# 553
  • Мнения: 2 244
Е, виждали сме, точно затова бих го пропуснала с децата Simple Smile

# 554
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За кой Леголанд е този ваучер в каталог на Комсед ?

Общи условия

Активация на акаунт