На море в Турция - тема 20

  • 145 267
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 327
Не мога да отворя картата с хотелите в Анталия-Лара. Някой може ли да ми помогне?

Кой хотел те интересува ,аз съм била в Лара...

# 16
  • Мнения: 1 710
Не мога да отворя картата с хотелите в Анталия-Лара. Някой може ли да ми помогне?

Аз отварям линка на първа страница без проблем.

http://www.side-manavgat.de/lageplaene.php# - Пробвай този, същия като на първа страница, но общо за цяла Анталия, а ти ще си отвориш района, който искаш.

# 17
  • Мнения: 327
Ето и обещаните снимки от Гранд Юзеци Марес http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.485154814830770&type=1 ,когато имам време ще кача и в албума.
А ако може да се прехвърлят направо там ,нека някой да каже как става....

# 18
  • Мнения: 242
Марги, благодаря за линка. Справих се. Ейми, много интересно място. Изглежда много зелено и спокойно.

# 19
  • Мнения: 327
Марги, благодаря за линка. Справих се. Ейми, много интересно място. Изглежда много зелено и спокойно.

Найстина е така,Мармарис е разкошен  Heart Eyes
А крайбрежната алея Ичмелер-Мармарис е невероятна....

# 20
  • Мнения: 242
Марги, благодаря за линка. Справих се. Ейми, много интересно място. Изглежда много зелено и спокойно.

Найстина е така,Мармарис е разкошен  Heart Eyes
А крайбрежната алея Ичмелер-Мармарис е невероятна....
smile3501

# 21
  • Мнения: 48
И все пак някой с мнение за Исис Клуб Хотел в Бодрум?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 187
Марги благодаря за новата тема   bouquet
Заряд за нова почивка  travel

# 23
  • Варна
  • Мнения: 187
Марги благодаря за новата тема  bouquet
Ако се наложи недай си боже мед. помощ, може ли да се има доверие?
На нас ни се наложи.Лекарката в хотела незнаеше български и ни набра по телефона лекарка говореща български,аз и казах какво ни има / малката беше получила някъкви обриви и казаха,че било слънчева алергия,а аз бях с херпис по цялата уста / . Донесоха ни лекарства, безплатни.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 187
,Моля препоръчайте ми такава.Иска ми се тръгването да е от Пловдив, за да сме възможно най-улеснени.
Ако някой се включи със  съвет  ще бъда много благодарна   bouquet

От Пв пътувахме с Ориент 99

# 25
  • Мнения: 164
3дравейте, дами  Hug
Марги, благодаря 3а чудесната тема   bouquet
Нова съм сред вас, но да се ра3пиша.
Ninoto прочетох въпросите ти и отговарям с удоволствие.
Не 3нам до колко ще ти бъда поле3на, 3ащото ние направихме двудневна екскур3ия преди да пристигнем в Кушадасъ. Надявам се ра3ка3а ми да не е спам, 3ащото касае градчета, които са морски курорти. Надявам се да е така
Нямахме GPS, но съпруга ми намери от един тираджия пътна карта на Турция. Картата е като книжка. На всяка страница е отделен малък район, подробна, на другата страница - следващия район.
Цените на горивата, ферибот и магистрални такси  едва ли са актуални( беше преди две години ) Ферибота - 25 лири, 3а магистралите не съм 3аписала и не помня. Ди3ела беше 4.45 лири.
Пътуването ни 3апочна в сряда късно след обяд. Минаваме границата при Капитан Андреево. До Гелиболу е около 2.30 часа - 240 км. Ферибота платихме не с карта , а кеш на кабинката. 3аписала съм - 03.20 на Лапсеки. Шофьорите останаха да дремнат в колите, а останалите отседнахме в едно 3аведение в района на фериботното пристанище. Около 06.00 ч.  потеглихме 3а Чанаккале. Ра3гледахме го набър3о. В края на града намерихме Троянския кон, подарен на града от Брад Пит. В Троя не се отбихме, 3ащото сме я посещавали в предна година. Ако решите да се отбиете до Троя следете внимателно табелите след  Чанаккале. Мисля , че бяха само една - две. Входа на Троя е 5 лири. След Чанаккале следете табели 3а Е3ине. След това - Айвачък. Първата ни обивка бе - Ассос или Бехрам.От Айвачък се насочихме на там. Пътя е доста лош. Стръмен с опасни 3авои.3а около 1.30 ч. - пристигнахме. Ассос си 3аслужаваше лошия път. Има 3апа3ена крепост; рибарски пристан; доста модерни хотели. Намира се в най-северната част на голямия 3алив срещу о. Лесбос. На картата бе отбеля3ан път около брега, но не му се доверихме и отново по кофтия до Айвачък. Преодоляхме и 3авоите на участъка Айвачик - Кючюккуйу. Та3и година, месец юни , то3и участък бе в ремонт - ра3ширяваха го. Надявам се да е готов.3апочна обиколката ни на китните курортчета ра3положени на голямия 3алив срещу о. Лесбос. Спряхме в Алтънолук, Акчай и в Бурхание. Късно след обяд в четвъртък пристигнахме в Айвалък. Лесно намерихме хотел 3а нощувка - х-л Налиф. Цена 20 евро. На сутринта потеглихме 3а И3мир. На магистралата се качихме при Алтънова. Там не сме плащали такса. Платихме на и3ли3ане. До И3мир не може да се объркате...табелите и картата са достатъчни. И3мир може да се премине по магистралата с тунелите, която пресича града или обиколната магистрала. И3берете първия вариант - пътя е по-къс , не се плаща допълнително и  се шофира спокойно и нормално. След И3мир се насочихме в дясно към полуостров Урла - 3а второто ни екскур3ионно отклонение. Та3и отбивка направихме по препоръка на наши приятели от Истанбул, които са били там и ни ка3аха, че ще видим прекрасни места.
Урла. Малко, но вълшебно място. На брега на морето ра3гледахме му3ей на лодките. Имаше старинни лодки, малки гръцки галери...сякаш и3скочили от битката 3а Троя.Улица на 3анаятите: всякакви грънчарски и3делия; мага3инчета 3а домашен сапун; отвари от билки; сушени билки. Посетихме малък му3ей на 3ехтина. Експо3ицията пока3ва целия процес. Градчето е с интересна архитектура, стари къщи превърнати в пансион -хотели. Имаше едно странно място - му3ей с една стара сграда като плевня и кладенец, но така и не ра3брахме какво беше.И много туристи - турци.Може би някакво свещенно място. Намерихме си място 3а нощувка един страшно живописен пансион  - Бутик Харин. Цена - 35 евро . Настанихме се и продължихме обиколката. След около 35-40 мин. пристигнахме в Алачатъ. Рибарско село с автентично пристанище и след него малко яхтено пристанище с луксо3ни яхтички. И там интересни малки хотелчета; 3аведения по край брега предлагащи прясна риба. Много уютно място. Потеглихме и след половин час пристигнахме в Чешме. Отделихме му повече време. В последните години 3ве3дите на турското кино и шоу-би3нес се оттеглят от Бодрум и се насочват към Чешме и има 3а какво. Много ми хареса. Не 3ная 3ащо това красиво място не се предлага на нашия па3ар.Учудих се от голямите туристически кораби акостирали в пристанището. По градчето се срещат бяли файтончета теглени от два коня.Страхотно интересни и уютни 3аведения : с мостчета; с преплетени тенти; в стари сгради. Кипри мага3инчета. В Чешме има голяма 3апа3ена крепост със крепостни стени и кули. Напомни ми на Царевец. На входа има паметник на мъж а до него - лъв. 3аписала съм - Че3арирли Га3а Хасан паша. Кой е и какво общо има с крепоста така и не ра3брахме. Видяхне и няколко страхотни хотела. Е, само фасадите. Толкова ми хареса Чешме, че мечтая един ден да отида там на почивка. Върнахме се в Урла в нашия красив пансион. На вечеря хапнахме риба и някакви ястия с телешко и 3еленчуци, каквито 3а първи път опитвах в Турция. На сутринта рано потеглихме 3а Кушадасъ. Пак И3мир и от там магистралата 3а Айдън. При Белеви се отклонихме 3а Селчук и от там - Кушадасъ. Пристигнахме точно 3а настаняването в хотела.
Дано съм ви била поле3на с моя ра3ка3.
Ninoto, не 3нам дали успях да ти помогна нещо 3а пътя, но , ако не си водя бележки не помня нито откъде минаваме; нито детайли.
Питаш ме 3а Памуккале. Ние бяхме 2007 година и тогава цените бяха други. Па3я плика с инфото от турския представител та3и година в Дидим. Ето цените ( предполагам няма да са ра3лични от Кушадасъ).
Памуккале. Въ3растни - 50 евро, деца - 35 евро.
Ефес, Къщата на Дева Мария . Въ3растни - 55 евро, деца - 25 евро.
Ninoto, щом сте в Кушадасъ един съвет. Отидете на Лейдис бийч, страната откъм х-л Имбат. В началото, от ляво е плажа, от дясно е офисчето на един български и3селник - мисля, че се ка3ваше Мохамед. Той продава много евтини екскур3ии и прави отстъпки на българи. А щом сте със собствен транспорт от Кушадасъ до Ефес е 19 км. Отивате с колата. Входа май беше - 12 евро.
Ако имаш някакви въпроси - питай . Ще ти отговоря с удоволствие, сига да 3нам отговорите

Дами, желая ви успешна седмица и хубави дни  Heart Eyes


 


Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 01:27 от vanq_6119

# 26
  • Мнения: 136
Един месец остана и до нашата почивка в Дидим. Предстартовата треска започва...

# 27
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Ние в петък заминаваме за ARYCANDA DE LUXE RESORT 5*. Не намерих отзиви за нашия хотел в темата, така че като се върна ще разказвам.

# 28
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Марги благодаря за новата темичка   bouquet
крем карамел пожелавам ви една страхотна почивка и само положителни емоции  Hug
До нашата почивка остават 11 дена,вече нямам търпение...

# 29
  • Мнения: 6
Един месец остана и до нашата почивка в Дидим. Предстартовата треска започва...
Приятна треска...От коя дата, в кой хотел сте?

Бих искала да използвам услугите на турстичека агенция  на която мога да се доверя напълно ,че това за което ще платя   е това което ще получа в действителнсост,Моля препоръчайте ми такава.Иска ми се тръгването да е от Пловдив, за да сме възможно най-улеснени.
Ако някой се включи със  съвет  ще бъда много благодарна   bouquet


Виж офертите на Емералд, аз съм доволна, получихме това, за което платихме. Имат офиси в София и Пловдив. Направих резервацията по интернет, платих по безкасов път(аз съм от Варна), всичко беше ОК! Имат тръгване от къде ли не, без да им правя реклама, но моето мнение, е че дават сравнително най-ниски оферти, предлагат богата гама от хотели и курорти. От най-евтиното, до най-луксозното. Ако, обаче искаш да си изкараш хубава почивка, чети отзивите за хотелите, като винаги имаш една на ум, че един му харесва едно, на друг-друго.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 11:42 от Ох, на баба!

Общи условия

Активация на акаунт