На море в Турция - тема 20

  • 145 384
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 724
Bgtiter, Diana don, много сте мили, благодарности за бързата реакция  bouquet
Тезтур и Алфатур ли препоръчвате като агенции?
80 км сигурно ще издрържи, ще погледна, мерси.
Има ли проблем с трансферите? Чака ли се да се събере група на летището?преди десетина години бяхме в Кемер, но доста неща са се променили.Благодаря още веднъж:-)

# 46
  • София
  • Мнения: 350
Bgtiter, Diana don, много сте мили, благодарности за бързата реакция  bouquet
Тезтур и Алфатур ли препоръчвате като агенции?
80 км сигурно ще издрържи, ще погледна, мерси.
Има ли проблем с трансферите? Чака ли се да се събере група на летището?преди десетина години бяхме в Кемер, но доста неща са се променили.Благодаря още веднъж:-)
Тез тур работи с почти всички агенци, а не с крайни клиенти. Така, че можеш да избереш всяка агенция, която продава пакетите на Тез тур и си доволна от обслужването.

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте на всички почитатели на почивките в Турция.
Имам закупени още през февруари почивка в Кушадасъ в хотел Ефезия / 4 звезди /   две места за по 355лв ол инклузив от 21-29.09 с автобус от Варна.
Поради неотложни причини съпругът ми не може да дойде и предлагам почивката.

# 48
  • Мнения: 262
Предполагам,че има хора от този форум,които са почивали в хотели,в Къзълагач/до Сиде/. Интересува ме добри ли са плажовете там,има ли камъни в морето,защото имам желание да резервирам за там?  Simple Smile

# 49
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
liv1892 ние миналата година почивах ме в Къзълагач в хотел Silence Beach Resort,пред хотела на пясъка имаше малки ситни камъчета, във водата също, но не навсякъде,не ни се наложи да ползва ме аква обувки,на мен лично ми хареса плажа,за разлика от по миналата година просто не можех ме да влезем във водата  от камъни.

# 50
# 51
  • Мнения: 515
за разлика от по миналата година просто не можех ме да влезем във водата  от камъни.
[/quote]

Би ли споделила,къде е било,за да внимаваме  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 98
Здравейте,

През средата на септември ни предстой пътуване със семейният автомобил от Варна до Айвалък (Йорен)- знам че е около 650км.
Имам няколко въпроса

1.От къде да пресечем границата , къде е най бързо и лесно - Свиленград, Малко Търново или Лесово - къде се минава най- бързо , до къде пътя е най-добре ?

2.След това трябва да преминем с ферибот Чанаккале(или Канакакле не знам как се изговаря точно)- как са фериботите , кой трябва да се взема, цена , разписанние

3.Някой ходил ли е в региона на Айвалък- как е температурата на морската вода по това време ?

4.Разбирам че в региона може да се посети Троя - нещо повечко инфо за там ? Друга забележителност да препоръчате?

Ще съм благодарна на всякакви насоки и съвети относно пътуването  

# 53
  • Мнения: 260
Здравейте на всички почитатели на почивките в Турция.
Имам закупени още през февруари почивка в Кушадасъ в хотел Ефезия / 4 звезди /   две места за по 355лв ол инклузив от 21-29.09 с автобус от Варна.
Поради неотложни причини съпругът ми не може да дойде и предлагам почивката.
Хотел Ефезия е вного хубав и офертата е много изгодна,но мен не ме устройва.

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
medlab плажа пред хотел Делфин Ботаник,задължително трябва да се използват аква обувки,няма пясък,всичко е ситни камъчета и доста трудно се излиза после от водата,това е единственият минус на този хотел,но аз съм от Варна и не ми липсва морето,затова не ми прави впечатление,за цяла седмица слиза ме един път до плажа,тази година отново ще сме в този хотел и сме се запасили с аква обувки,може да един път ама да е като хората този път  Grinning

# 55
  • Мнения: 6

Благодаря още веднаж. Аз на картата видях, че началото на бул. "Ататюрк" е съвсем наблизо до нашия хотел, така, че отиването до храма на Аполон няма да представлява проблем. Също видях, че всъщност хотела е в единия край на залива Алтънкум, където според теб и други почиващи крайбрежната алея е прекрасно място за разходка. Съпругът ми иска на всяка цена да отидем до Ефес, ако отидем и до Памуккале(каквото е моето желание), то и нашата почивка може да се превърне в екскурзия. Ще видим какво предлагат на място, че то и на плаж трябва да се отиде.Уж затова тази година сме на почивка с 9 нощувки(все не ни стигат още поне 2 дни).

# 56
  • Мнения: 515
 lora ,благодаря,сега се сещам ,че в този http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297968-d581323-Review … ranean_Coast.html хотел пък плажът е чуден ,но вътре в морето,и то не само на входа му имаше много опасни и големи камъни.За седмица видях поне 4-5 човека  с  прясно гипсирани крака.Морето беше единственото ми разочарование от този,иначе разкошен хотел.

# 57
  • Мнения: 242
Nicol_st, ще се опитам да ти отговоря, доколкото мога.
Ние сме минавали с кола само през Капитан Андреево /и на отиване и на връщане около 23.30-00.30 часа тогава няма движение и се минава много бързо/. Не знам от Варна кой пункт е най-добър.
За фериботите ти изпращам линк, от който можеш да видиш разписанието и цените
http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
В Айвалък само сме спали по една нощ и не сме разглеждали нищо.
Ако минете ферибота Ечеабат-Чанаккале от страната на Чанаккале в ляво има голям макет на троянския кон, който е интересен и голям слънчев часовник.
Ако искаш на лични ми прати и-мейл, ще ти изпратя пътна карта с добър мащаб за лесно ориентиране.
Мога да помогна само с това. Чао!

# 58
  • на Морето
  • Мнения: 512
Nicol_st,ние сме от Бургас и пътуваме до Турция с колата.Минаваме през Малко Търново-това е най-близкият до нас граничен пункт.Винаги е много спокойно и от двете страни на границата и пътя е без забележки,особено от турската страна.

# 59
  • София
  • Мнения: 436
  bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 17:10 от anisunshine

Общи условия

Активация на акаунт