Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 870
  • 722
  •   2
Отговори
# 285
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
нормално раждане със спинална упойка - 1000 % съм сигурна .Аз също бях изненадана.

# 286
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
нормално раждане със спинална упойка - 1000 % съм сигурна .Аз също бях изненадана.
Невероятно, все пак тази упойка те "гипсира" от кръста надолу. Ще попитам моя близка лекарка да ми обясни това чудо.

# 287
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
доктора поясни ,че я препоръчва при ВТОРО раждане - предполагам ,че се разчита на това ,че родилката има вече  опит и знае как да напъва.

# 288
  • Мнения: 60
Обръщам се към кърмещите мами:
- ИМАТЕ ЛИ СИЛНО ГЛАВОБОЛИЕ НЯКОЛКО ДНИ СЛЕД РАЖДАНЕТО?
- ДАЛИ ТО ИМА ВРЪЗКА С КЪРМЕНЕТО?
От вчера имам доста силно главоболие (почти като мигрена), а откакто съм родила нямам никакъв апетит. Нещо май съм се бъгнала. Има ли мами със същия проблем и как се справяте с него? Четох доста противоречиви статии за връзката между кърменето и главоболието, че даже и за връзката на упойката с тези проблеми.
Накрая реших да попитам вас, т.к. статиите са едно, а опита нещо коремнно различно Simple Smile

# 289
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
доктора поясни ,че я препоръчва при ВТОРО раждане - предполагам ,че се разчита на това ,че родилката има вече  опит и знае как да напъва.
Ти каза,че си имала проблеми с упойките, т.е., че не ти слагат. Или си раждала някога със спинална? Ако е така трябва да знаеш, че е абсолютно невъзможно, с или без опит, да напъваш. Абсурдно е, ти "нямаш" тяло от кръста надолу. Няма начин дасе напъва. Според мен си в някаква голяа грешка.

# 290
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Аз съм раждала и двата пъти  секцио с пълна упойка.
Относно спинала -нямам какво да кажа и не ми се спори -сигурно съм в грешка  Peace

# 291
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз съм раждала и двата пъти  секцио с пълна упойка.
Относно спинала -нямам какво да кажа и не ми се спори -сигурно съм в грешка  Peace
Най-вероятно си в грешка. Не приемай разговорът като спор. Просто обсъждаме нещата. Така се внася повече яснота по темата.

# 292
  • Мнения: 17
Момичета, и аз бях учудена, че със спинална упойка можело да се ражда, затова звънях на моята позната акушерка, която днес е питала наша анестезиоложка от МБАЛ-а и докторката е казала, че се практикува, но по-рядко. Наистина ни гипсира от кръста надолу, но пак се запазвало напъването. Докторката е обяснила, че много често при жените, които се оперират по повод напишкване, също били със спинална упойка и ги карали да напъват по време на операцията. По същия начин, на мъжете, които имали херния, също ги карали да напъват, че даже и да кашлят. Явно може, но просто не можем всичко да знаем. Hug

# 293
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Добре де, тук няма ли дурги жени раждали със спинална да кажат за какво става въпрос. На мен ми размятаха краката като че са чужди. Даже ми беше забавно как докторът си ги сложи на рамената, за да ме премести от операционната маса на леглото. Аз категорично мога да заявя, че НЯМА никакъв начин да напъваш с тази упойка. Не да го казват акушерки, който ще да го каже, това е пълен абсурд. Това е все едно в пълна упойка някой да се мърда.

# 294
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Използва се спинална анестезия при нормално раждане (за второ и последващо обаче, но не помня причините). Препоръчва се епидурална упойка (и рядко се поставя спинална), защото процентът на завършили с проблеми раждания (поради невъзможност за напъване) е по-малък (много по-малък). Това от четеното от мен, когато си избирах упойка за нормално раждане  Simple Smile

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 166
Аз пък си мисля, че нормално раждане със спинална упойка би протекло чрез натискане и бутане по корема, а нак
рая вакуум, форцепс или подобно. Вероятно затова се практикува и при второ раждане, като се разчита на това, че каналът е разширен. Това са малко свободни съченения наистина, но от много хора съм чувала, че спиналната упойка те обездвижва напълно, което изключва възможността да напъваш.

# 296
  • Мнения: 17
lechugitka, не го е казала акушерка, а наша анестезиоложка от МБАЛ-а. Щом е анестезиолог, сигурно по-добре знае от всичките ни тук събрани вкупом. Жената е казала, че се прави и може да се напъва и да се кашля. Това, че не са ни карали да се напъваме и да кашляме, явно не е трябвало.
Аз съм раждала първо секцио със спинална, наистина бях неподвижна, но и никой не ме е карал да се напъвам и да кашлям, щото просто не е било необходимо.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 08:44 от jana_ilieva

# 297
  • Бургас
  • Мнения: 30
Jana _ilieva не си ли забелязала, че lechugitka е компетентна и разбора от абсолютно всичко, и ако не си на нейното мнение е готова да спори , без значение дали е права или  не Simple Smile

# 298
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Jana _ilieva не си ли забелязала, че lechugitka е компетентна и разбора от абсолютно всичко, и ако не си на нейното мнение е готова да спори , без значение дали е права или  не Simple Smile
Момиче, аз в случая говоря от опит. Просто защото знам как се е случвало. Да, да кашляш евентуално може и да можеш, но да се напъваш е абсурдно Та ти дори не усещаш, кога ти се пишка. Но пък утре лично ще говоря с анестезиолог по темата, за да ми разясни за какво става въпрос и дали е възможно.

# 299
  • Бургас
  • Мнения: 30
Jana _ilieva не си ли забелязала, че lechugitka е компетентна и разбора от абсолютно всичко, и ако не си на нейното мнение е готова да спори , без значение дали е права или  не Simple Smile
Момиче, аз в случая говоря от опит. Просто защото знам как се е случвало. Да, да кашляш евентуално може и да можеш, но да се напъваш е абсурдно Та ти дори не усещаш, кога ти се пишка. Но пък утре лично ще говоря с анестезиолог по темата, за да ми разясни за какво става въпрос и дали е възможно.

Ти нормално ли ражда или не...

Общи условия

Активация на акаунт