Продължителна диария при дете

  • 25 017
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Имам проблем с моето малко дете, което е на 1г. и 8м.Преди 2 месеца и половина започна да се изхижда кашаво и премесено със слуз. Тъй като не й минаваше нейния лекар ми каза да мине на безлактозен режим, защото най-вероятно се касае за вторична лактозна непоносимост. И така всичко й мина. За около 10-на дни. По това време бяхме на почивка. Къпахме се в басейн и незная дали хвана отново нянакъв вирус  но започна пак диарията. Това беше преди 3 седмици. Миналата седмица бяхме на детски гастроентеролог, който ни каза диета за 2 седмици и пробиотик и всичко щяло да мине. Да, но не. Двете седмици почти изтекоха, а тя има дни като днешния , в който ака 4 пъти и то с много слуз. В началото й правихме изследване и посявките бяха стерилни. Но сега съм решила птново да й направя. Доста съм се притеснила. ако някой се с сблъсквал с подобен случай моля а сподели.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 296
Имали сме го този проблем 2 пъти и съм се убедила, че най-важното нещо е диетата: 1-2 дена пълен глад, а след това захранване с Лечебна хумана,каша ориз, картофи, сухар, препечен хляб, печена ябълка..., чай от гьозум) Наред с това Ентерик Екол или Ре-комфорт. Имало е случаи само със слуз в акото без разстройство, даже слузта е била премесена с кръв. Спираме млечните храни и напитки за известно време, както и всичко, което би могло да раздразни стомахчето. Успех, дано се оправите скоро!

# 2
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Имам проблем с моето малко дете, което е на 1г. и 8м.Преди 2 месеца и половина започна да се изхижда кашаво и премесено със слуз. Тъй като не й минаваше нейния лекар ми каза да мине на безлактозен режим, защото най-вероятно се касае за вторична лактозна непоносимост. И така всичко й мина. За около 10-на дни. По това време бяхме на почивка. Къпахме се в басейн и незная дали хвана отново нянакъв вирус  но започна пак диарията. Това беше преди 3 седмици. Миналата седмица бяхме на детски гастроентеролог, който ни каза диета за 2 седмици и пробиотик и всичко щяло да мине. Да, но не. Двете седмици почти изтекоха, а тя има дни като днешния , в който ака 4 пъти и то с много слуз. В началото й правихме изследване и посявките бяха стерилни. Но сега съм решила птново да й направя. Доста съм се притеснила. ако някой се с сблъсквал с подобен случай моля а сподели.
Ако има лактозна непоносимост диетата трябва да продължи поне 6 месеца.Резълтатите са след първия месец от диетата.освен стандартната микробиология за салмонела, коли и шигела , пуснахте ли за стафилококи и гъби?При нас трябва да се спомене , е искаме да се изследват иначе не ги правят.Пазете диета.В случай, че няма подобрение да направят изследвания за някои други непоносимости.

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 281
Как се определя лактозната непоносимост?

# 4
  • Мнения: 43
Здравейте!Моят син имаше разстройство една година!4 най-малко гастроентролози сме обиколили с по 1-2 месеца с възможност да ни излекуват и нищо.Накрая посетихме д-р Михайлов/хомеопат/ и бяхме и при него на малко диета,банани,лечебна хумана,диарекс,оризова вода,пробиотици/най-добри според мен са протексин рестор/и д-рът каза детето да си яде ,каквото му се яде и синът ми се оправи.Нужно е разделно хранене -т.е. да няма съчетане на картофи и хляб,картофи и ориз и домати.;течностите да се пият 30мин преди ядене и 2ч след хранене.Сиренето и млякото м/у храненията,а не по време.Имаше и още неща,но съм ги позабравила.Синът ми беше на 4 години ,а сега е почти на 6г. и ни се е случвало от тогава само 2 пъти някакви такива вирусни диарии,но са за малко и знам ,какво да правя.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами! И при нас имаше такъв проблем - 2 месеца редки изхождания, когато синът ми беше на 1 год. и 4 мес. Пробвахме и ние много пробиотици, диети и какво ли не. Както прочетох по-горе протексин рестор и при нас имаше най-добър ефект, но мисля, че диетата е най-важна и в същото време много трудна за изпълнение. Проблема при нас беше раздразнена лигавица на червата вследствие прием на антибиотици. Оправи се детето, но беше много трудно с тази диета, а тя не се ли спазва всичко тръгва отначало. Ядеше само варени ориз, картофи, моркови, сухари, солети, риба и варено пилешко бутче осолени, леща (не боб), качамак без масло и сирене, варени яйца, сирене козе, никакви зелени храни, печени ябълки и банани, диетична хумана и не се сещам още какво..... Това ни беше казано от детски гастроентеролог и се оправи, но поне 3 месеца беше на тази диета. Реших да споделя - може да съм полезна на някой.

# 6
  • Мнения: 15 379
Слузта в акото вероятно говори, че трябва непременно да се спрат млечните продукти за известно време.
Пробиотик е задължителен.

Микробиология на фецес също е задължителна. Може да има някаква буба в червата.

# 7
  • Мнения: 4
А употребата на Смекта, няма ли добър ефект при лечение на диария?

# 8
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
А употребата на Смекта, няма ли добър ефект при лечение на диария?
Зависи от какво е причинена диарията.Някои диарии ги оправя само диета и нищо друго.Принципно помага иначе, но аз не я ползвам.

# 9
  • Мнения: 4
Може би не помага, когато става въпрос за непоносимост към някои храни, иначе на листовката пише, че лечението е ефективно при бактериални и вирусни инфекции.

# 10
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Може би не помага, когато става въпрос за непоносимост към някои храни, иначе на листовката пише, че лечението е ефективно при бактериални и вирусни инфекции.
Правилно сте ме разбрали.

# 11
  • Мнения: 17
здр и ние се мъчим с тази хронична диария,голям кошмар е ту се оправя ту се влошава ,нямам думи незнам каде да го водя аман вече то дори и да се спазва диетата пак може да си дрисне ,кажете някои идея ние всички изследвания си ги направихме отрицателни са,проблема ни е червата  отчаяна работа горкото неще да яде знае че всичко е еднакво всичко пасирано иначе ги изкарва като недосмилана храна,пишете ако някои се е  сбъскал с такъв проблем и ако някои сее оправил !

# 12
  • Мнения: 14
Здравейте.Попаднах случайно на темата,но мога да помогна с малко опит.Моята дъщеря беше така скоро.Тя е на 2,6г,и преди 6 месеца се лекувахме от пнеВмония(която излезе астма),та тогава пи два АБ и после един венозно в болницата.След два месеца обаче се започна с едни кашави,лошо миришещи и слузести акита.По два пъти на ден,но като акаше я болеше коремчето.Храната беше несмляна и така 2-3 месеца по доктори.Най накрая попаднахме на една педиатърка която направи ехограф и преглед и ни каза синдром на раздразнено черво.За тези месеци пускахме няколко пъти изследвания на акото,урината и кръв и всичко беше ок.На ехографа се видяха само много газове в червата.Изписа ни Креон(ензим),но не го пихме,защото малката се подобри.В последствие посетихме класически хомеопат,понеже имаме и вагинална бактерия,отново заради гадните АБ и болницата.Две седмици след като се подобрихме(само с пробиотици) ни хвана вирус с раззстройство и повръщане,та две седмици не можем да нормализираме акото и стомаха.Попитах хомеопатката дали мога да давам креона,но тя ми каза,че ако не  е много наложително да не го давам.След седмица сме на вторичен при хомеопатката и ще видим какво ще стане.Иначе дъщеря ми е на ясла от една седмица,ака по два пъти,но и си хапва добре,лелите ми казаха,че акото е добре оформено,храната е смляна.Помолих ги само да не и дават прясно мляко за момента и в къщи го избягваме.Единствено което ме притеснява сега е това,че като си сложа ухото на коремчето и се чува пукане,скърцане на червата.То ми е ясно че това е перисталтиката,ама преди не я бях слушала и не знам дали е нормално или се дължи на проблемите и със стомаха.Това е което мога да споделя.Дано съм помогнала поне малко.

# 13
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Давай пробиотици без да ги спираш щом има  срдч.

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 281
Аз не разбрах много какво ви е помогнало.
Не знам този звук в коремчето дали не е от газове.  newsm78 Трябва лекар да го преслуша, щом те безпокои. При малкия за газове бяха изписали Еспумизан на капки, но не знам доколко помагат.

# 15
  • Мнения: 203
Скъпи мами,
      Много се чудех дали да пиша в темата, защото ако някой ми беше предложил преди година да изследвам това, от което впоследствие се оказахме болни, щях да бъда не особено ласкава ...
3 месеца продължила диария, най - големите светила, най - различни диагнози, алтернативна медицина... Детето ми спря да ходи и да говори, искаше да го носим и се чудех дали да не купя количка... Отслабна адски много.
Вече се молех да умра, защото не можех да помогна по  никакъв начин на момиченцето ми. Една позната случайно видя малката и ни прати по спешност в Токуда. Д-р Лазарова само й видя изпъкналото коремче и каза "Цьолиакия". Диагнозата се потвърди след 1 час с кръвен тест. Не подценявайте разстройството!

# 16
  • Мнения: 4
Здравейте. Темата е малко стара, но се надявам да се актуализира след моят пост.

Нашето дете е на 2 години и има разстройство от три месеца.Понякога е доста обилно с доста вода, но след спазване на диета водата изчезва, но акото все още диария. Два пъти сме успявали да го втвърдим леко, но не чак както си беше нормалното му изхождане. Ходихме при Два Гастро ентеролози, правихме разни изследвания, но нищо. При Прием на Ентерол Хидрасек и сродните разстройството се увеличава като обем и честота.
Имам съмнения, че проблема започна след една инжекция - кортикостероид, след боледуване.
Виждам че няколко човека тук са писали за същия или поне подобен проблем. Чета за Диарекс и Протексин рестор. + силна диета. Надявам се да има резултати. Ако има някой в близкото минало с разрешен такъв проблем, моля да сподели опита си. Благодаря ви предварително.
А между другото пропуснах да кажа, че дете е жизнено храни се повече от добре пие много течности, играе спи. Никакви признаци на болно дете, дори качи цял килограм през периода с диария

# 17
  • Berlin
  • Мнения: 11 281
Прочетете поста над Вашия.

# 18
  • Мнения: 4
abs, как може потребител като вас, да се толелира в този форум ?  И някой да е позволил да имате 8000 коментара. Ужас.

# 19
# 20
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Какво имате предвид под разни изследвания?Причините могат да бъдат много.От бактерия до алергия.

Общи условия

Активация на акаунт