Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 129
  • 639
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 2 348
Значи добре помня, даже и ника, ама да не сбъркам, рекох да замълча. Тъкмо това имах предвид. Има обществено наложено мнение, което идва първосигнално в главите на хората. И познай колко от хората са повярвали, че наистина е планирано (не че ако не беше, нещо е по-различно)
 Така е и за повече от едно-две деца. Всички реват как сме се стопявали българите, но като чуят 3 или 4 деца (какво остава за 5), тогава с устата си се възхищават, а ума им щрака дали сме се "изпусналли", дали сме сектанти или просто хора с ниска сексуална култура. Познай колко хора вярват, че някой иска повече деца и планувано ги има. Друг е въпроса как издигат в култ плануването, сякаш тези, които забременяват с първо или второ непланувано, ги обичат по-малко или не ги обгрижват. А шокът и "неудобството" от първа или четвърта бременност не мисля, че имат разлика, освен натиска от обществото във втория случай.

# 391
  • Мнения: 26
Честито на Anduli за хубавата новина!Да е жив и здрав бебо и много да ви радва!   bouquet

# 392
  • Sofia
  • Мнения: 233
marinels, справям се, бих казала че всеки ден става все по-лесно, всичко е въпрос на организация и здрави нерви Simple Smile Най се притеснявам, че не отделям достатъчно внимание на всяко едно дете по отделно. Например, че Катрин съм я гушкала и глезила повече отколкото сега Влади. И че не се играя достатъчно с Катрин. Ако беше само Катрин сигурно вече щяхме да сме махнали памперса, но сега съм се пуснала по течението и едва ли не я чакам тя сама да си го махне......
скреч, аз пък много се кефя на семейства с 3 и повече деца. Аз искам 3-то, но след доста време, още едно породено ще ми дойде в повече Simple Smile
Да ви попитам някой ползва ли продуктите на crayola Аз купих това http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.8981 , но определено е още малка за тях, спечели ме това, че оцветява само специалната хартия, но много трудно се рисува и Катрин не се впечатли. По-скоро търся отмиващи се моливи или маркери.

# 393
  • Мнения: 26
Да ви попитам някой ползва ли продуктите на crayola Аз купих това http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.8981 , но определено е още малка за тях, спечели ме това, че оцветява само специалната хартия, но много трудно се рисува и Катрин не се впечатли. По-скоро търся отмиващи се моливи или маркери.
Ние ползваме Crayola,тук са много предпочитани.Имат всевъзможни неща и всички са много интересни и добре замислени.Аз купих маркери дето рисуват само върху специална хартия,но нещо много не ми харесаха.Иначе всичките им продукти са нетоксични (поне тук,а предполагам и навсякъде).Купувам само отмиващи се фулмастри и пастели  Wink ,малката се рисува цялата отгоре до долу.

# 394
  • Мнения: 0
Добро утро!
Наистина не знаех, че в някои градини не разрешават торти да се внасят. Ориентирах се как искам да протече РД, само да са здрави дечицата, че времето сега е много коварно.
Самоизтриващите се флумастри и аз съм ги заглеждала. Вкъщи иначе вече всичко е изрисувано - диван, стени, гардероб - с конвенционални средства (химикали и моливи).  Laughing
Хубав ден!   bouquet

# 395
  • Мнения: 10
Anduli, Честита ти втора рожба  bouquet. Да е много здрав, усмихнат и много да ви радва Hug

Пластилин взимаме на Плейдо и много си играят, имаме сладоледена къща и доста други фигурки, но и бързо изсъхва като го мачкат и не се прибере по-продължително време.
И аз не знаех, че в някои градини не позволяват торта за РД. При нас (на баткото в градината) само летния сезон не позволяват, заради жегите и бързото разваляне на продуктите.

Хубав ден на всички Hug

# 396
  • София
  • Мнения: 2 060
Да ви попитам някой ползва ли продуктите на crayola Аз купих това http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.8981 , но определено е още малка за тях, спечели ме това, че оцветява само специалната хартия, но много трудно се рисува и Катрин не се впечатли. По-скоро търся отмиващи се моливи или маркери.
Ние ползваме Crayola,тук са много предпочитани.Имат всевъзможни неща и всички са много интересни и добре замислени.Аз купих маркери дето рисуват само върху специална хартия,но нещо много не ми харесаха.Иначе всичките им продукти са нетоксични (поне тук,а предполагам и навсякъде).Купувам само отмиващи се фулмастри и пастели  Wink ,малката се рисува цялата отгоре до долу.

И ние ползваме продуктите на Crayola - имат серия за най-малките. Имаме техни фулмастри, пастели, боички, блокчета, многократни лепенки и още неща, но са така разпилени из къщи, че вече не ги помня. Всички са страхотни, на водна основа и миещи се. Тео ги обожава.

P.S. Специални поздрави за Anduli. Да й е жив и здрав малкия Дамян и много да радва всички вкъщи!

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 10:43 от Noelle

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 3 220
Андули, да е жив и здрав малкият Дамян!  Tada newsm20 #Milti  bigdance2

# 398
  • София
  • Мнения: 117
Влизам за да кажа новината, а ето, че вече знаете Simple Smile

Благодаря на скъпата си приятелка Жени и на всички вас за хубавите и добри пожелания! Много да ви радват и вашите малчугани и да растат здрави!  Hug

И аз като пуфита съм много объркана, Теди не е много заинтересован от бебето, аз искам да го гушкам и като ми избяга се разстройвам, а той просто нещо си играе без умисъл или друго... /когато бяхме аз и той беше различно... Опитвам се да съм майката, която бях но сега и за двамата. Дано успея!

От нас хубав ден и до скоро пак тук!

# 399
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Момичета, идвам с молба ако имате желание и възможност да помогнете:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=701955.0

# 400
  • Мнения: 40
Момичета, идвам с молба ако имате желание и възможност да помогнете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=701955.0
Пуснах, не е много, но е от сърце - БЪРЗО ДА СЕ ОПРАВЯ

# 401
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Благодаря, marinels. Hug

# 402
  • София
  • Мнения: 688
Честито бебче, Андули! Пожелавам ти да е много здрав и нещата бързо да влязат в релси при вас! Дано да имаш кой да ти помага по-често  Hug!

Аз пластЕлин още не съм му давала на Бобо, имаме в къщи на Плейдо, но някакси не ми се струва подходящо още за него. Рисува с обикновени моливи, но само като го сложа в столчето за хранене, иначе нямам навика да му ги оставям на достъпно място. Въобще свикнала съм чаши, които могат да бъдат разляти, да ги слагам нависоко, всякакви неща, с които може да направи беля, доколкото съм се сетила, са прибрани. Опитвам се да свикна да не оставям неща по печката, че напоследък го гледам, че завърта някой ключ и бяга, да не разбера по миризмата, че го е направил  Laughing.
Та, скреч, много забавно ми стана как твойта беля сипал меда в морската сол, но аз избягвам да оставям такива неща да ги пипа, всички такива неща са в горния ред шкафове.

Мойто диване е добре вече, мина му хремата. Все още не приказва нищо смислено, макар че не спира да бърбори някакви негови си. Вчера една кола я слагаше върху една кутия и после й правеше скок долу, аз му викам "скооок", той казва "се", това беше "скок" според него - нищо общо  Laughing Rolling Eyes.
Май пак казва разни немски думи, по телевизията дават овца и той й каза "ша", ама не разбрах случайно ли беше  newsm78.

Друго какво, все така прибран си е Simple Smile. Вчера купихме в парка едно от тези цветята-въртележки, че няколко пъти ходи до сергията и се опитва да го вземе.След като си поигра с него, отиде да го остави на сергията - прибира си човека Simple Smile. В клубчето само ходи да подрежда столчетата по местата им за радост на какичките, че ги отменя Simple Smile. Лъки, не се ослушвайте с Ади, а го взимайте овреме  Laughing

Днес пък ме ядоса, че гонеше една топка и тя падна в една локва. Нашият вместо да я ритне, взе че коленичи в най-дълбокото на локвата и понеже беше с едни подплатени джинси, те съответно хууубаво се напоиха, та се наложи без време да се приберем  Rolling Eyes.

Сетила съм се да ви питам на две години има ли някакви изследвания или нещо специално в консултацията. Ние не сме ходили от няколко месеца, че не обичам да го водя в развъдника на вируси, ако не се налага.

За РД нищо не съм измислила, той надали ще оцени на този етап някаква специална организация. Вероятно няма да е нищо особено, може да ги заведем на клубче с кака му и да се почерпим. В баба му ще занесем торта и май това ще е. И за подаръци още нищо не съм измислила  Confused.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 3 220
Бета, аз разбрах, че на 2 години се пускат пак кръв и урина и после консултациите са на 6 месеца. Peace

# 404
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз Никола не съм го водила на консултация от година и половина. Последно му биха ваксина на 6м. и след това е идвал само като наш придужител, като сме ходили за направления за нас или брат му. Само казваме, че всичко е наред, нямаме притеснения за него и толкова. За Митко също не е имало изследвания след тези на 1г. (които Никола няма). На 3г му правиха заради тръгване на градина и веднъж заради съмнения за глисти. т.е. не е имало рутинни изследвания и прегледи, само при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт