Бебешка близнашка тема XXIII

  • 31 054
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 283
Здравейте Simple Smile
Да споделя и моя опит с махането на памперса. Аз започнах да ги слагам децата на гърне още като бяха на 1 година, след ставане от сън и след всяко хранене. Тогава беше лесно, всичко беше просто рефлекс, понякога си вършеха работата, понякога не. Но като станаха на 18 месеца, разбраха, че могат да се контролират и зависи от тях дали ще пишкат и акат в гърнето и започна веселбата Grinning Махнах памперсите през лятото миналата година, за 2 месеца Камен се научи да си казва и да ака и пишка в гърнето. На Вихрен му трябваше по-дълго време, може би още 2 месеца. Имаха периоди, в които си бяха абсолютно чисти, след това пак се напишкваха и така, докато осъзнаха, че и на тях им е по-добре да са сухи. Купих им няколко чифта тренировъчни гащи, вършат много добра работа според мен - хем задържат да не се намокрят, хем детето усеща, че е напишкано или наакано. А Вихрен се научи да ака в гърнето след като веднъж се беше наакал по време на следобедния сън и сам установи, че не му е хубаво. Трябва сами да стигнат до това решение, вие може само да ги поощрявате и да им показвате и много търпение и ще се научат  Peace

# 661
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета, имам нужда от съвет относно храненето на недоносени, моите принцеси са на 20 дни и са около 2200 гр., родени са в 37-ма седмица по близо 2 кг, наскоро си ги взехме от болницата и в началото имахме големи затруднения в храненето, трябва да приемат по 60 мл, но явно им идват доста, заспиват почти веднага на шишето и ако избутат биберона после не мога да ги накарам да си отворят устичките и да си изплезят езичетата. Снощи едната на два пъти си изяжда всичко и след малко го повръща, пак всичкото...как да постъпя в този случей, да я оставя да си почива или просто да и давам по-малко количество? Също така от болницата като ни изписаха ми казаха да им дават АМ за недоносени, иначе се цедя/нямат сила да сучат от мен/, тъй като от кърмата ми нямали да качват достатъчно. Взех им Аптамил, но им давам и от кърмата все пак, според вас дали с право ми казват да не им давам кърма за сега, докато не качат? Имали ли сте трудности в началото с храненето и вие?  Embarassed

# 662
  • Мнения: 7 803
на твое място бих давала само кърма, ако имаш достатъчно разбира се. нормално е да заспиват по време на хране, аз ги будех, иначе с часове нямаше да се хранят. за количеството не знам, може да им идва много, опитай с 50 мл

# 663
  • Мнения: 558
Според мен, 60 мл. е доста за вашите 2,200 кг., моите се родиха 2,700 и 2,850 и това количество го давахме вече към 2 месец. 30-40 мл. трябва да им е достатъчно, а ако може това да е кърма, толкова по-добре за тях.  Hug

# 664
  • София
  • Мнения: 1 714
И аз подкрепям за кърмата,както и за количеството,мен все още ми е малко мъгла по колко се дава,но по-малката ми близначка и до днес -вече около 3800 кг не изяжда повече от 70 мл...без значение кърма или ам,докато сестра и яде  по 120-130. Важното е да наддават добре

# 665
  • Мнения: 18
Благодаря за коментарите, ще гледам да им давам повече кърма и няма да ги насилвам в количеството, сега си хапнаха по 50 мл кърма и слава богу не са повръщали, надявам се да почнат да качват, че се притеснявам, но все пак са вкъщи само от 6 дни и може би още се адаптират Simple Smile

# 666
  • Мнения: 165
Shareno pile нашия си го взехме от болницата 2170 и беше само на АМ аз нямам кърма и в началото не го изяждаше и го будех по няколко пъти на хранене ,че заспиваше.Давай кърма тя е доста по лека като храна и ще хапват повече ,а кърмата си е достатъчно хранително.Така както не искаше да яде качи 200 грама за седмица.Коремчетата им са малки и 30-40 мл са им достатъчни.Опитай и да слагаш на гърда колкото и да им е трудно защото свикнат ли на шише трудно ще ги научиш на гърда а и цеденето не си е работа.Ще чакаме да се похвалиш колко сте наддали.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 714
И аз дапопитам тук-едното ми момиче-по-лакомото,има постоянен рефлукс-връща по 3-4 пъти поне .оригвам я дълго,поВдигнала съм матрака,слагам я настрани и нищо...Sad някакъв съвет?

# 668
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз не съм кърмила, но знам че по-добро от кърмата няма, особено за недоносени бебчета е много важна  Peace
Вали се роди 2100, изписаха ми я на 2060. В епикризата пишеше че се храни с 40 мл ПреНАН а сестра и с 50 мл НАН 1 (на изписването ми казаха да чета в епикризите какво пише и това е  Confused). В началото лесно се измарят бебоците, бързо заспиват и голямо будене падаше. По-късно открих, че насън по-лесно се хранят (но това някъде към втория месец трябва да е било, новородени спираха да преглъщат или пускаха бибите). Помня и безумната препоръка на педиатърката им, до меренето след 10 дни да се хранят вече с по 100-120 мл  ooooh! Не я послушах да ги насилвам, като не става не става, водех се по малките  Peace
А за адаптацията ни вкъщи, разбрах кога са свикнали с новите условия. Отне ни около 3 седмици на нас. От раз спряха да се будят нощем (сякаш се успокоиха), след 00.30 никога не приеха мляко преди първото след 5.30-6 часа а съм пробвала и то неведнъж, нямаха тази нужда. Будеха се единствено за гушкане. А след това ако са напълнили памперса (изключително рядко явление).

# 669
  • София
  • Мнения: 6 208
Шарено пиле, бих им давала кърма, колкото има. Ако приемат малко количество- по- често.

Канари, според мен това не е рефлукс, а просто млякото ѝ е в повече и връща излишното.

# 670
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
 Kanari, на фонтан ли е? Връщането на мляко не е проблем с тази лакомия, Михаела ми беше такава имах над 20 носни кърпи които перях ежедневно и сушах най-често с ютия тя ми връщаше по 2-3-4 пъти след всяко хранене по съвсем малко обаче без да е на фонтан. Това с времето се израства и не е повръщане. За фонтана си трябва консултация с лекар.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 714
Не е фонтан,аз затова и не съм притеснена. ама ме е страх да я оставя или нощем като не я виждам,защото и излиза често и през носа и знам ли да не вземе да се задави,а аз да не чуя (че често заспивам,докато те се късат от рев и хич не ги и чувам...

# 672
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Единственото което ми хрумва е да я барикадираш на гърба да лежи на една страна. Поне да си сигурна че главата ще е настрани. При мъничко бебче може и да се получи. Пробвала съм при 6-7 месечно че беше със сплескан отляво череп Миша и не става, обръща се и пак в любимата поза си спеше  ooooh!, после и порасна косата и скри кривата глава  Laughing

# 673
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз съм взела едни ограничители,подпъхвам и одеало...и пак а намирам по гръб-голямо шаване Simple Smile) поръчах и специални пелени-заради пост.рев...колко пари вложих вече само и само да млъкнат поне малко...щото с обикновените пелени така мятат ръце под тях,че се разопаковат. И днес ми купиха и вибриращ шезлонг ooooh! да видим...

# 674
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз рядко ги повивах с пелени, по-скоро като ги взимах при нас първите нощи да не се търкат в нашите чаршафи ги увивах с пеленки, без да е стегнато. Шезлонги не са имали моите та опит нямам, но съм виждала как се кротват бебчета във вибриращи. Дано са ви от полза.

Общи условия

Активация на акаунт