Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 3

  • 269 846
  • 725
  •   1
Отговори
# 225
  • при моите деца .....
  • Мнения: 7 016
Боби, аз намерих това:

Скрит текст:

Не зная дали е това, което търсиш...просто опитах да помогна. Hug
Благодаря!
 Hug

# 226
  • Мнения: 382
„Бяхме една от онези екстравагантни двойки, на която  никой не би заложил и излязла от обращение пара. Обречени на шепа чудесни месеци, а после на внезапен разпад, като къдриците на Диего при дъжд. Толкова различни бяхме... Той отпуснат, аз винаги наострена, с торбичките под очите и строгото палтенце. Обаче месеците минаваха, а ръцете ни все така бяха една в друга по улиците, телата ни спяха едно в друго, без да си омръзват, като два зародиша в един и същ плоден сак.”

„Ръката на Диего е в моята. Като две деца сме. От онези малките, дето се срещат в детската градина и се обичат с любов, много по-голяма от тях самите.”

„Не съм си представял, че можем да се върнем толкова назад към злото, че моето поколение ще се захване да следва омразата напук, да рови костите на мъртвите от Втората световна война и на онези от борбите с турците... само за да се зарие в ненавист... не мога да повярвам, животът беше обещаващ... концертът на U2, момичетата, които ни обичаха и щяха да споделят всичко с нас... какво ни липсваше? Защо избрахме семената на омразата, отровените кладенци, разложените трупове?”

"Да дойдеш на света", Маргарет Мацантини

# 227
  • Мнения: 1 787
„Бяхме една от онези екстравагантни двойки, на която  никой не би заложил и излязла от обращение пара. Обречени на шепа чудесни месеци, а после на внезапен разпад, като къдриците на Диего при дъжд. Толкова различни бяхме... Той отпуснат, аз винаги наострена, с торбичките под очите и строгото палтенце. Обаче месеците минаваха, а ръцете ни все така бяха една в друга по улиците, телата ни спяха едно в друго, без да си омръзват, като два зародиша в един и същ плоден сак.”
"Да дойдеш на света", Маргарет Мацантини
  bouquet

# 228
  • Мнения: 7 201
"Научих, че не трябва да сравняваш себе си с най-доброто, което другите могат да направят, а с най-доброто, което ти можеш да направиш."
(от приятелче във форума) Hug

# 229
  • Мнения: 164
Живота е рисуване без гума за триене

# 230
  • София
  • Мнения: 472
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

# 231
  • Мнения: 69
Любовта....любовта е навсякъде , но много често я пропускаме, а тя е скрита в миговете красота изпълнили живота ни , просто трябва да поспрем забързаното движение към нещо недостижимо и да усетим мига , който спира дъха ни...Любовта няма нужда от специален ден за празнуване...няма нужда от одеждите , които й обличаме , от прилагателни и от метафори...Тя не е нито първа , нито последна , нито платонична нито хомосексуална...не е към хората , към животните ,към природата , та ние всички сме едно...Не бива да я броим , мерим ,претегляме – дали е от пръв поглед , колко дълго трае , кой обича повече...Любовта не може да бъде срамна или забранена, можем просто да имаме смелостта да обичаме и да се оставим да бъдем обичани... Какво , като подаряваме стъклени и пластмасови сърчица , а не можем да отворим собственото си сърце...
 Не обличайте Любовта... Оставете я гола – така е красива , така е истинска !
 Любовта е във всичко и всичко е Любов!
 

# 232
  • Мнения: 419
 
Любовта....любовта е навсякъде , но много често я пропускаме, а тя е скрита в миговете красота изпълнили живота ни , просто трябва да поспрем забързаното движение към нещо недостижимо и да усетим мига , който спира дъха ни...Любовта няма нужда от специален ден за празнуване...няма нужда от одеждите , които й обличаме , от прилагателни и от метафори...Тя не е нито първа , нито последна , нито платонична нито хомосексуална...не е към хората , към животните ,към природата , та ние всички сме едно...Не бива да я броим , мерим ,претегляме – дали е от пръв поглед , колко дълго трае , кой обича повече...Любовта не може да бъде срамна или забранена, можем просто да имаме смелостта да обичаме и да се оставим да бъдем обичани... Какво , като подаряваме стъклени и пластмасови сърчица , а не можем да отворим собственото си сърце...
 Не обличайте Любовта... Оставете я гола – така е красива , така е истинска !
 Любовта е във всичко и всичко е Любов!
 
  bouquet

# 233
# 234
  • Мнения: 126
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година да стане лято и цял живот да са щастливи..."
Умберто Еко

# 235
  • Мнения: 2 552
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

 Peace

# 236
  • Мнения: 31
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

Благодаря ти!!! Много ми хареса  и точно на място ми дойде!

# 237
  • София
  • Мнения: 472
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”

Благодаря ти!!! Много ми хареса  и точно на място ми дойде!

  bouquet

“Брой си стъпките,когато влизаш в живота на някой друг!Брой ги,защото са ти нужни много,за да влезеш,а после с една единствена искаш да излезеш... И помни - не е губещ онзи,който вътре те пуска,а онзи - който с една стъпка напуска!”(Unknown)

# 238
  • София
  • Мнения: 2 356
"Няма мъж, от който да не можеш да се откажеш." - "Вярност" - Инджи Арал

# 239
  • Мнения: 13
“Чудя се понякога къде е границата между момента, знаейки,че не бива
и следващият момент,когато знаеш,че нищо не може да те спре..."-
Ф.Скот Фицджералд , "Последният магнат”


prekrasno i mnogo verno

Общи условия

Активация на акаунт