Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 164 918
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 865
С 2 думи - не се знае знае ли се - бъдещето ще покаже. И като покаже ще ви уведомя  Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 2 265
Искам да попитам - а колко време се носят брекети... При нас мина 11 месеца и доктора каза, че другия месец ще пие калций и ще ги маха... Не е ли малко 1 година?

# 77
  • Мнения: 132
Здравейте, интересува ме ходещите при д-р Алагьозова, актуален ли  е мобилния телефон от списъка и все още ли има кабинет в мездра и в кои дни приема там, със записване ли става и на кой номер?
Благодаря!

# 78
  • Мнения: 399
Аз съм при д-р Алагьозова в Мездра. Работи в петък от 15:30 - 19:00 и събота от 9:30 - 16:00. Консултацията е със записване, но май не даваха точен час, а само се обаждаш да кажеш - 0910/92055 Simple Smile

# 79
  • Мнения: 132
Ivanina_, Много благодаря !!!  bouquet

# 80
  • Мнения: 0
Момичета, откъде мога да си сложа в подписа на мненията от колко време нося брекети? Харесва ми, искам и аз така Simple Smile  

П.С. Може и на лично за да не спамим темата.

Оправих се..... и благодаря   bouquet

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 22:49 от sis_y

# 81
  • Мнения: 0
Аз моите в крайна сметка ги поставих в Италия, където и живея.  Дълго време обмислях всякакви варианти като например да ги сложа тук  в БГ а да пътувам за да ми ги натягат.... което разбира се си беше трудно постижимо предвид, че се прави на 3-4 седмици. Имах страх изобщо какви цени могат да чуят ушите ми, ако отида на преглед при някой италиански ортодонт. Е, хубаво че се престраших, цените не са толкова космически. Дори според заплатите, които се вземат там, е доста по - поносимо от БГ. Моята цена която включва всичко от отливките през рентг. снимка, брекетите, смяна на дъгите, ритейнърит, е 1900 евро. Това е цената на цялото лечение, като брекетите са керамични, само отгоре.
Честно казано очаквах да чуя много по висока цена. Но тази ми е поносима. Плащането го избрах на три вноски.

В едно студио срещнах вариант 1550 евро горни+долни. Но уловката там беше, че сумата е на година. Отделно ми искаха 150 евро за снимка и отливка. И първото отваряне на устата казаха, че двата четвърти горни ще ми ги вадят. Казах, че ще им се обадя ако реша и повече нито ме чуха, нито ме видяха. Как ли пък не, там и 5 год може да си ме лекуват, след като им плащам на година. А моят проблем не е чак толкова сериозен, че да ми се вадят здрави зъби, както и се отказа в последствие Simple Smile

# 82
  • Мнения: 817
Не, аз съм на 24 и моята отродонтка ми беше определила срок от 1 година. Ако сте попаднали на коректен специалист, не би трябвало да има проблем.
Ще използвам случая да споделя мнение за д-р Давидова от Плевен, която също така работи и в столицата. Изключително смесени чувства изпитвам към тази жена. Първоначалното ни споразумение беше за 3750 лева за Damon Clea, сумата изпратих на 2 части (и може би там ми беше грешката) като тя беше за цялото лечение с всички допълнителни консумативи и апарати, за горна и долна челюст. Поставиха ми брекетите на 02.08.2011, като вече не дължа пари на лекарката. Въпреки договорката ми поиска 230 лева за помощен апарат + 20 лева за доставка, който заплатих и получих, а при едно от последните ми посещения ми съобщи, че трябва да мисля за изваждане на зъб и вариант за брекети на на половината долна челюст, като предложи метални от 600 лева или прозрачни от 1200 лева. Пак напомням - до тук бяха похарчени 4000 лева, за които трябваше да ми бъдат поставени и на двете челюсти, алтернативните разходи не ги слагам- дните, в които не съм работила, а съм пътувала от Русе до Плевен, разходите за бензин и така нататък.
Резултата от лечението определено е потресаващ, тук две мнения няма, по поставям под съмнение личните качества на д-р Давидова, доколкото новата ми усмивка е доказателство за професионалните.
При последното посещение се разбрахме да сваляме брекетите през март 2013г.  (при първоначални планове за август, 2012), според мен причина за това може да бъдат  няколко неща: да е забравила, че съм й дала втората вноска, макар че, как можеш да забравиш, че някой ти е дал 2 бона, най-малкото наличието на такава сума просто ей така трябва да те замисли откъде ще да е дошла; да не си е направила правилно сметка са спецификата на случая и да се е надценила; да очаква да извадя още 1200 лева за брекети на долната челюст и затова да отлага (според мен това ще е причината).
Надявам се от казаното до тук всеки да си направи правилните изводи за себе си и да го вземе предвид ако смята да разчита на нея за лечение.

# 83
  • Мнения: 0
Не, аз съм на 24 и моята отродонтка ми беше определила срок от 1 година. Ако сте попаднали на коректен специалист, не би трябвало да има проблем.
Ще използвам случая да споделя мнение за д-р Давидова от Плевен, която също така работи и в столицата. Изключително смесени чувства изпитвам към тази жена. Първоначалното ни споразумение беше за 3750 лева за Damon Clea, сумата изпратих на 2 части (и може би там ми беше грешката) като тя беше за цялото лечение с всички допълнителни консумативи и апарати, за горна и долна челюст. Поставиха ми брекетите на 02.08.2011, като вече не дължа пари на лекарката. Въпреки договорката ми поиска 230 лева за помощен апарат + 20 лева за доставка, който заплатих и получих, а при едно от последните ми посещения ми съобщи, че трябва да мисля за изваждане на зъб и вариант за брекети на на половината долна челюст, като предложи метални от 600 лева или прозрачни от 1200 лева. Пак напомням - до тук бяха похарчени 4000 лева, за които трябваше да ми бъдат поставени и на двете челюсти, алтернативните разходи не ги слагам- дните, в които не съм работила, а съм пътувала от Русе до Плевен, разходите за бензин и така нататък.
Резултата от лечението определено е потресаващ, тук две мнения няма, по поставям под съмнение личните качества на д-р Давидова, доколкото новата ми усмивка е доказателство за професионалните.
При последното посещение се разбрахме да сваляме брекетите през март 2013г.  (при първоначални планове за август, 2012), според мен причина за това може да бъдат  няколко неща: да е забравила, че съм й дала втората вноска, макар че, как можеш да забравиш, че някой ти е дал 2 бона, най-малкото наличието на такава сума просто ей така трябва да те замисли откъде ще да е дошла; да не си е направила правилно сметка са спецификата на случая и да се е надценила; да очаква да извадя още 1200 лева за брекети на долната челюст и затова да отлага (според мен това ще е причината).
Надявам се от казаното до тук всеки да си направи правилните изводи за себе си и да го вземе предвид ако смята да разчита на нея за лечение.
Както много често става най-прехвалените и известни не значи, че са най-добрите. В този ред на мисли чух за Мариянова в Плевен. Някакви отзиви за нея? Момичета, помагайте ако можете с инфо за София и Плевен. Изключително ме е страх да не попадна в ръцете на подобен ОД  Praynig

# 84
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Lidsy, добре дошла в отбора... Не се казвала, че си при  Давидова, аз съм при нея от 11.2010.... не си чела какво съм писала. Но, аз и намерих цаката, карам я да пише какво ми казва, защото ми писна да говори едно, друго да прави и все пари да иска. И мен се опита да ме изнудва за пари, но аз такъв скандал и направих,че тя се уплаши, и я помолих да започне да пише ДОГОВОРИ  за лечение и да издава документи за парите, които взима. Не и давай повече пари, а я накарай да напише колко и за какво ти е взела до сега. Успех   bouquet

# 85
  • Мнения: 817
Lidsy, добре дошла в отбора... Не се казвала, че си при  Давидова, аз съм при нея от 11.2010.... не си чела какво съм писала. Но, аз и намерих цаката, карам я да пише какво ми казва, защото ми писна да говори едно, друго да прави и все пари да иска. И мен се опита да ме изнудва за пари, но аз такъв скандал и направих,че тя се уплаши, и я помолих да започне да пише ДОГОВОРИ  за лечение и да издава документи за парите, които взима. Не и давай повече пари, а я накарай да напише колко и за какво ти е взела до сега. Успех   bouquet

Благодаря, ти, не съм казвала, че съм при нея, защото се регистрирах наскоро, определено се радвам, че в този форум можеш да намериш мнения по всякакви въпроси. Точко така е, както казваш, при всеки преглед се говори едно и също, като накрая работите се свеждат до това, че трябва да дадеш още пари, то почти е невероятно. Случвало ми се е да пропусне да закачи единия от брекетите на зъб и той да си стои така няколко седмици докато успея да си напасна възможността да ползвам някакъв отпуск с нейния график. Помощния апарат, който ми даде срещу 230 лева и обясни, че трябва да се носи през нощта и поне 2 часа през деня беше негоден за носене в деня, в който го получих, той и до ден днешен продължава да пада, тъй като проблема беше решен от нейна страна с пила и клещи.  Тя все така дава срещу определена сума някакви неща. Спомням си как ме попита: "Искаш ли да ти дам кутийка за апаратчето, аз имам много, сега ще ти дам да си харесаш една", след като си я харесах и  ми каза "15 лева ми дължиш за нея".

# 86
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Lidsy, не ме изненадва нищо което си написала...за това пак ти казвам искай си договор и касови бележки за всичко дадено до сега... и повече никога не и давай пари.....ако се наложи, можеш да я заплашиш с данъчните ( нея определено я е страх от тях  Mr. Green )

# 87
  • sofia
  • Мнения: 46
Здравейте , имам керамични брекети на горната челюст от около месец, и вчера забелязах че малко парче от единия ми се е отчупило от долната страна на самия брекет ,  и тъй като моята ОД не ми вдига исках да попитам трябва ли да се притеснявам и  да отида да ми го смени.

# 88
  • София
  • Мнения: 91
Тия ортодонти нещо се покриха по Коледа и нова година.
Моята се оказа, че си е взела почивка до 7ми, а
на мен да ми се отлепи брекет точно по това време и сега ми записаха час чак след седмица. Реално ще се получи около 2 седмици без брекет, което малко или много си влияе на лечението.

Така че,krisi007 звъни до дупка щом мислиш че имаш проблем и да се решава възможно най-бързо.

# 89
  • Мнения: 32
Здравейте момичета, включвам се в темата т.к ще се наложи да ми сложат брекети. Аз съм на 40г и слагането им е необходимо поради това, че имам промяна в захапката в следствие на 2 извадени зъба един до друг горе вдясно и един долу в ляво. Утре съм на преглед при ортодонт препоръчан ми от моя стоматолог. Да си призная, нямам никаква информация за докторката - др. Жени Живкова, кабинета и е в Лозенец. Ако някой е чувал нещо за нея, моля да ми сподели, въпреки, че имам 100% доверие на стоматолога си. Притеснявам се не толкова от факта, че ще ходя 2г с брекети, и от дискомфорта, който ще имам, а по скоро от процедурата по поставянето им. Много моля, тези които са минали вече по този път, да споделят за усещанията по време на слагането на брекетите и колко време продължава самата процедура,
Благодаря Ви и лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт