Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 164 955
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте,  аз май ще почвам всичко отначало. Свалихме ги, но горните зъби са напред. Сега може би ще се наложи вадене на зъби. Моля тези от вас на които са вадени зъби да ми помогнат със съвет... Ваденето на два зъба при дълбока захапка отразява ли се много на профила. Казаха ми, че няма да мръднат много назад.

Здравейте, ваденето на зъби с цел прибиране на предните назад винаги води до промяна в профила. Въпроса е друг дали това ще подобри или влоши профила след лечението. Ако горната устна е напред в профила, след лечението профила ще е по-добър. Ако носа е голям, при прибирането на горната устна назад, носа ще изглежда още по-голям. Това са неща които трябва предварително да са уточнени в плана на лечение. Правилото е следното: прибирането на горните резци с 3 милиметра назад, води до преместването на горната устна с 1 милиметър назад.

# 1 006
  • София
  • Мнения: 795
тоя твоя ортодонт не е ли видял отначало, че захапката ти е дълбока..нея не е ли се опитал да коригира? то ясно, че ако има несъответствие в големината на челюстите като се наредят зъбите ще си като отворено чекмедже и ще са напред горните...
ти как се нави на сваляне като и с брекети е видимо, че резултата не е ок?

# 1 007
  • Мнения: 71
И така... Да кажа за прегледа....  Въобще не съм оптимистично настроена, даже напротив-супер криво ми е.... 2 години ще ги нося (каза, че можело и по-малко,зависи) и 2300лв. за Деймън със 6 горни керамични. Долните ще са метални,защото съм с дълбока захапка.
Иначе докторката ме изкефи -  много усмихната, отговори на всичките ми въпроси, които зададох (естествено много от тях и забравих да задам...  :banghead :и сега ми стоят като питанки в мойта глава... Sad ) В чакалнята имаше 10 чoвека като отидох.... малки, големи всякакви..  Mr. Green
 А моя случай бил сложен. Имала съм "подковидна" челюст и горна и долна. След първите 4 зъба започва да върви навътре челюстта.... Като ще трябва да се разшири, защото нямало място за зъбите, с някаква шина... която не разбрах как изглежда. Тя ми показа една, на подобен случай като моя, която минава през небцето, но няма да съм с такава заради 6я зъб, който е умъртвен а с някаква др шина... която ме притеснява, защото не знам как изглежда?
Трябва да извадя 2та горни мъдреца, естествено.... Sad 1во единия, след 1 месец другия и много ме е страх. Явно след време ще вадя и другите 2 долни... Даде ми контакти на 1 хирург-каза, че е била много добра.
За вадене на други зъби нищо не каза.... надявам се, че не е забравила да каже...
Иначе си записах час за отливка март, а за брекети-началото на април.....
Моя приятел ме посъветва да чуя и друго мнение......
не знам... гадно ми е и ми е страшно.. не мислех, че съм толкова крива  cry
Сега тр да реша длаи да ходя за друго мнения(което трябва да стане бързо) защото после трябва да вадя мъдреци... И не знам при този хирург ли да годя или да търся друг????  33uu

# 1 008
  • Мнения: 468
Здравейте, момичета Simple Smile Аз за вас съм нова, но вие за мен - не  Laughing Изчетох цялата тема (което не знам до колко беше добра идея.... в смисъл, след това не спах около 2 дена...) и днес най-после, след години мислене, чудене и страх отидох на преглед при д-р Алагьозова, имах препоръки за нея от 2 много доволни приятлки. В общи линии каза, че отдолу трябва да ми се извади единия преден зъб, за да се подредят другите 3, а отгоре трябва леко да се изпилят (забравих му термина), защото няма смисъл да се вадят 2 зъба. За мъдреците каза, че изобщо не я бъркат и трябва да ги вадя ако на мен ми създават проблеми. За нея нямало значение. Като цена ми каза 1200 евро за цялото лечение с метални и 1600 евро за естетични. Според вас това прилично ли е?

# 1 009
  • София
  • Мнения: 795
K.Ivanova, не се притеснявай, потърси и втори мнение, но нека тези думи не те демотивират или травмират. И аз не бях подготвена, когато  на първия преглед ми казаха "без операция на долната челюст няма да ти се оправи проблема с дълбоката захапка". Бях в шок меко казано, но се окупитих и днес имам прекрасна усмивка, здрави зъби и венци и съразмерни челюсти. А операцията (това което най ме плашеше) вече е почти 2 години зад гърба ми... виждам само усмивката си Simple Smile

# 1 010
  • Мнения: 71
Khaleesi, според мен за цената  е ок... но за ваденето на зъби.... не е ли по-добре да извадиш мъдрец, отколкото преден здрав зъб? Или точно от пред имаш струпване и назад редицата ти е ОК и заради това иска да е преден? Не съм ортодонт и нищо не разбирам, само питам! Grinning Но пък ако по този начин ще се оправят по-бързо нещата.... А иначе за темата и аз съм нова за останалите, а те за мен не Grinning И аз като теб изчетох всичко и после бях в шок Grinning Но все пак нали за това е и темата- както каза
Много хора разчитат на подобна информация, така че се надявам , всеки който споделя - да е от личен опит и обективно. А именно този форум е място, където можем да получим ценна информация от първа ръка и от личен опит.

 
desideskata , благодаря за куража! За мен ти наистина си пример, от изчетеното дотук Simple Smile Доста неща си преживяла и се възхищавам на смелостта ти .... На мен тепърва ми предстои да се сблъсквам с гадорийките и все още го осмислям Grinning Дано да не врътна съвсем, защото някъде четох, кога НЕ трабва да слагаме брекети-при хора със сlаба психика или психични проблеми Grinning a аз не съм от най стабилните Grinning

# 1 011
  • Мнения: 468
Ами моите зъби назад са си добре, но предните 4 отдолу, горните са ги натискали, и да влезли един над/зад друг, като единия си е направо намостоятелен на отделен ред  Joy и каза, че няма смисъл да се местят всички зъби, за да се наместят тея, като реално може дамо те да се местят. Горните са ми криви предните 2 и там нещата трябва да станат със стрипинг... което малко ме плаши, някой може ли да каже мнение по въпроса?

# 1 012
  • Мнения: 71
Горните са ми криви предните 2 и там нещата трябва да станат със стрипинг... което малко ме плаши, някой може ли да каже мнение по въпроса?

https://m.facebook.com/note.php?note_id=475674309146276&_ft_ … .m_basic&_rdr
 От прочетеното не ми изглежда въобще толкова страшно.... даже ми изглежда супер лесно.... но пък се нарушава структурата на няколко зъба....

# 1 013
  • Мнения: 113
на мен ми правиха стрипинг....само звучи страшно... не боли,може за няколко дена да ти станат по чувствителни зъбите....нищо повече. Нарушава се единствено емайла на зъба,който се възстановява после.
За протокола: на 26 съм, от година съм с метални брекети на горната челюст и от половин на долната, цена 3000лв при Гайдарова (за сега нямам оплаквания от од-то). Преди лечението бях с изключително криви зъби,обратна захапка и протрузия, и 2 ретинирали долни мъдреца "все хубави работи" smile3511
Но с гордост мога да кажа,че непослушните ми зъби вече са си по местата и захапката ми е оправена....и всичко  Mr. Green
За все още чудещите се : тази една година за мен беше една от най-великите, всеки ден гледах и усещах как ми се сбъдва мечтата, а именно да имам красиви прави и бели зъби.

# 1 014
  • София
  • Мнения: 795
K.Ivanova, и аз го обмислях дълго. Когато ми го сервираха бях на почти 23, нямах толкова средства, че да поема и брекетите и операцията, имах и 3 ретинирали мъдреци (1 задължително за вадене - долен). Но перспективата на 30 да нямам собствени преди долни зъби (те най-видимо го отнасяха, за сужалени 2 не успяхме да спасим и са умъртвени) и цял живот да страдам от зъби, защото имам неправилна захапка - неправилно триене и контактна повърхност като следствие. А от там по-бързо износване на челюстните стави, неправилното триене води до бързо изхабяване на зъбите, неправилната подредба - задържане на плака и зъбен камък, а от там проблеми с венците...е мерси, реших, че 2 години "мъки и изтезания и 2 месеца на течна храна след операцията" са нищо пред това да търпя несгодите цял живот!

# 1 015
  • Варна
  • Мнения: 436
На някой да са му вадили 6ти зъби?

# 1 016
  • Мнения: 19
На някой да са му вадили 6ти зъби?

По ортодонтски показания обикновено се вадят премолари (4-ти или 5-ти зъби). Когато е необходимо да се извадят зъби, за да се подредят останалите, а 6-тите са разрушени или с корони (т.е. крият някакъв риск от бъдещ проблем), тогава може да се извадят 6-тите. При някои тежки ортодонтски деформации също се предпочита изваждането на по-задни зъби.

# 1 017
  • Мнения: 219
Имам изместване на средната линия на горните зъби с няколко мм, както и трябва да затворим мястото от изваден шести молар, изваден преди около 2 години. Можете ли да ми кажете за колко време се затваря пространството и затваря ли се напълно?

# 1 018
  • Мнения: 19
Имам изместване на средната линия на горните зъби с няколко мм, както и трябва да затворим мястото от изваден шести молар, изваден преди около 2 години. Можете ли да ми кажете за колко време се затваря пространството и затваря ли се напълно?

Разстояние от изваден зъб се затваря с около 1 мм на месец, т.е времето за което се затваря зависи от големината на извадения зъб. Рзстоянието може да се затвори напълно, но това зависи и от състоянието на костта в участъка на извадения зъб. Срединната линия също може да бъде коригирана, но как ще стане това, трябва да попитате ортодонта си.

# 1 019
  • София
  • Мнения: 735
За Иванова съм писала и преди. Беше ми препоръчана от близък стоматолог (без да се познават, т.е. не е да има лична изгода или нещо). Миналата година имах запазен час март месец. Последва вадене на 4те мъдреца и май месец беше отливката, началото на юни сложих горните брекети. В края на август - долните.
Реших да е при Иванова освен заради препоръката и отзивите, местоработата (това също има значение), цената - 2000лв. за керамични горе и долу (долу не са всичките). Т.е. комплексно е.
Факт е, че е много заета, но влезнеш ли в списъка, мисля, че всичко е ок. Май малко по на рядко са ми часовете за смяна на ластици/дъги - повече от месец се получава, не знам как е при вас..
 
K.Ivanova, имам отличен хирург, в Стоматологията. Работи безупречно! Ако решиш, ще ти дам координати  Peace

Мога да кажа, че промяната е очевидна вече, дори и долу, където доста време не забелязвах нищо... Зъбите ми бяха на зиг заг (един направо си беше почти скрит от двата съседни), сега почти са се показали  Mr. Green
Е, една близка ми каза, че чарът ми го нямало, ама да си гледа работата! За мен беше важно да се наредят, за да не ги скапвам от неправилната захапка, зъбния камък, плаката.. естетичното някак си ми беше на заден план, защото си бях свикнала с кривите зъби и стърчащото предно зъбче, което присъстваше на почти всички мои снимки  Joy
Иначе гоня 34 години  Joy не знам защо не го направих малко по-рано.. но по-добре късно, отколкото още по-късно, си мисля аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт